Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ- ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙ?


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η NIKOLETA1 είπε:

Οχι, δεν μου πηραν δειγμα απο το ενδομήτριο....μόνο την ακτινογραφία πήρα :( .

Μπορει να υπαρχει ενδομητριτιδα(φλεγμονη στο ενδομητριο) και να μην επιτρεπει την εμφυτευση.Αυτο στο λεω απο προσωπικη εμπειρια.Σε υστεροσκοπηση που εκανα για αλλο λογο μου εκαναν βιοψια ενδομητριου και ειχα φλεγμονη.Λυνεται με αντιβιωση και πραγματικα απορω πως δε σου εκαναν βιοψια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια καλημερα. 

Στην σαλπιγγογραφια δεν παιρνουν δειγμα απο το ενδομητριο 

Αυτο γινεται με την υστεροσκοπηση. 

 

Καλημερα!!!Η κοπελα νομιζω ειπε οτι εκανε υστεροσαλπιγγογραφια οποτε νομιζω οτι μπορουν να κανοθν βιοψια.Συνδυασμος των δυο εξετασεων δεν ειναι η υστεροσαλπιγγογραφια??Μπερδεμα αυτες οη εξετασεις πια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Καλημερα!!!Η κοπελα νομιζω ειπε οτι εκανε υστεροσαλπιγγογραφια οποτε νομιζω οτι μπορουν να κανοθν βιοψια.Συνδυασμος των δυο εξετασεων δεν ειναι η υστεροσαλπιγγογραφια??Μπερδεμα αυτες οη εξετασεις πια

Υστεροσαλπιγγογραφια είναι το επίσημο όνομα της σαλπιγγογραφιας αλλα εμεις ος γνωστον τα κανουμε πιο απλά για να γίνει αυτό που λες εσύ γίνετε υστεροσκοπηση που στην ουσία είναι μια επέμβαση ο γιατρός μπαίνει με μια κάμερα και και ελέγξει την κοιλότητα της μήτρας και αν δει κάποιο πρόβλημα το διορθώνει και μπορεί να συλλέξει ιστό ώστε να κάνει βιοψία η υπάρχει και μια άλλη εξετάσει με ιστό περιόδου που και εκεί βλέπουν για φλεγμονές κτλ. @Cecilaki από εξετάσεις άπειρες υπάρχουν μόνο από την αιματολογο έχω έναν ολόκληρο ντοσιέ γυναικολογικά και ενδοκρινολογικα αλλά τόσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cecilaki οπως τα εξηγησε η sunshine ειναι. Η σαλπιγγογραφια ειναι ουσιαστικα ακτινες.Δεν εχει επαφη ο γιατρος με το εσωτερικο της μητρας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν μιας κ με κεσατε χαχα( αν κ το θέμα γιατρός είναι προσωπική επιλογή εγώ επειδή γύρισα αρκετούς έχω να προτείνω κάποιους) φέρνω φάκελο κ επανερχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αιματολογικά πέραν της Λευκού που είχα κ λατρεύωειναι η Φλόγα καλή κ ο Αναγνώστου..

Ενδοκρινολόγος σε όποιον κι αν πας κάνει τις ίδιες( εγώ έχω τη Σπινα στην Καλλιθέα)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Sunshine 88 μου πώς παει η εγκυμοσύνη σου;;

 

Καλά είμαι αγάπη εδώ φούσκωνω μαζί με πολλά νεύρα λόγο ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα και χρειάζομαι βοήθεια για τα πάντα τον ακουω εδώ και δέκα μέρες καθαρά το μωρό και έχει γίνει αστεία στιγμή χαλαρώσεις με τον άντρα μου .Δόξα το θέλω η δυσκολίες γίνανε παρελθόν και μπορώ να πω ότι πλέον απολαμβάνω την εγκυμοσύνη μου αν και ξεκίνησα να μην κοιμάμαι καλά εδω και λίγες μέρες οπότε την βγάζω την ημέρα μισό κοιμισμένη ??.Εσύ τι νέα βρήκες καινούργιο κέντρο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια που πρότεινε @Finally γιατρούς εγώ θα σας δώσω οικονομικές λύσης  στο Έλενας υπάρχει τμήμα αποβολών είναι δύο εξαιρετικές γιατροί η κυρία Βαρλα και η κυρία Τσεκουρα και για της δύο έχω να πω τα καλύτερα με ξετιναξανε στης εξετάσεις και η κυρία Τσεκουρα από την αρχή της κύησης με παρακολουθεί κάθε μήνα βλέπει όλες της εξετασεις και σε κάθε αιμορραγία η θέμα που είχα πάντα έβρισκε χρόνο και για μένα και κόστος μηδέν για όλα αυτά. Ενδοκρινολογο τώρα πήγα στην εποχή που ήμουν στα καλύτερα όσο αφορά τα οικονομικά μου Παύλου πολύ καλός και αυτός ένα ντοσιέ μας γέμισε με εξετάσεις αλλά έχω φτάσει στο σημείο μετά από τέσσερα χρόνια περιοδεία σε γιατρούς ότι πρέπει να έχουμε έναν καλό γυναικολόγο έναν έμπειρο άνθρωπο έναν εξαιρετικό επιστήμονα γιατί στην ουσία το θέμα μας είναι γυναικολογικό τα υπόλοιπα είναι βοηθητικά στο θέμα μας σα αυτά τα χρόνια άλλα να σχεδόν 10 γιατρούς και πήγα σε άλλους τόσους για να πάρω μια γνώμη μπέρδεμα το ξέρω αλλά οι περισσότερες γνωρίζετε της ιστορίες από την γνωστή που τα κατάφερε από την συνάδελφο που είχε έναν καταπληκτικό γιατρό και πάει λέγοντας . Δεν λέω να αλλάζετε γιατρούς κάθε τρεις σε λίγο αλλά αν βλέπετε ότι τα πράγματα μένουν στάσιμα ότι νιώθετε ότι σας παραμελεί κάπως μην φοβάστε να ψαχτηται  παρακάτω γιατί πολλή από αυτοί μας έχουν απλά πελάτισσες. Σας φίλω και σύντομα περιμένω όμορφα και καλά νέα από εσάς ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλά είμαι αγάπη εδώ φούσκωνω μαζί με πολλά νεύρα λόγο ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα και χρειάζομαι βοήθεια για τα πάντα τον ακουω εδώ και δέκα μέρες καθαρά το μωρό και έχει γίνει αστεία στιγμή χαλαρώσεις με τον άντρα μου .Δόξα το θέλω η δυσκολίες γίνανε παρελθόν και μπορώ να πω ότι πλέον απολαμβάνω την εγκυμοσύνη μου αν και ξεκίνησα να μην κοιμάμαι καλά εδω και λίγες μέρες οπότε την βγάζω την ημέρα μισό κοιμισμένη ??.Εσύ τι νέα βρήκες καινούργιο κέντρο??

Χαιρομαι που πανε ολα καλα!

Εμεις ακονη δεν πηγαμε πουθενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Cecilaki οπως τα εξηγησε η sunshine ειναι. Η σαλπιγγογραφια ειναι ουσιαστικα ακτινες.Δεν εχει επαφη ο γιατρος με το εσωτερικο της μητρας.

Αααα νομιζα οτι γινεται οπως η υστεροσκοπηση!!!Αν δεν ειναι το ιδιο τοτε ισως η κοπελα πρεπει να κανει μια υστεροσκοπηση για να δει τι γινεται μεσα στη μητρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η NIKOLETA1 είπε:

Σε ευχαριστώ !Εσυ είχες προηγουμενως καποια αποβολή ή είσαι στην ιδια κατηγορία με εμένα και τα ΟΥΦΟ? (δηλ. κατηγορία  "ανεξηγητου" :):) ?) Tελικά σε βοήθησε να βρεις το πρόβλημα?

εγω ειχα παει για ασχετο λογο. Εκανε διατριβη η κολλητη μου και τον ειχε καθηγητη αν θυμαμαι, και επειδη με εβαλε ως δειγμα στη διατριβη εκανα τα παντα ολα τοτε σε αιματολογικα που κατι θελανε. Αχαχαχαχ. πειραματοζωο δηλαδη. Προσωπικα ειχα μια παλινδρομη πριν 2 μηνες και τωρα ειμαι στην αναμονη λιγο να ισορροπησει ο οργανισμος, δεν εχω ξαναξεκινησει προσπαθειες. Ελπιζω συντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/5/2018 at 7:14 ΠΜ, ο/η Dim83 είπε:

στο λαικο το σηκωνουν αμεσως για τα απογευματινα ραντεβου αλλα να καλεσεις πρωινη  ωρα. το ραντεβου με τη γιατρο το πληρωνεις.νομιζω 60 ευρω ηταν. κ για τις εξετασεις επισης. εγω ενα πρωτο ελεγχο που εκανα με την κωστη ειχα πληρωσει νομιζω 150 ευρω.μετα οταν τα εκανα ολα-ημουν στη λευκου.αλλα οι εξετασεις που μου ειχε γραψει ηταν τοσες πολλες και εξειδικευμενες που καποιες δεν γραφονταν.νομιζω πληρωσα 100 συμμετοχη για αυτες ποθ μου εγραψε και 150 για μια ππυ δεν γραφονταν.αλλα νομιζω αυτη την τελευταια μου την εκανε γιατι εγω εχω αλλο ιστορικο. δεν νομιζω την κανουν ολοι.

αν επιτρεπεται ποσο καιρο προσπαθειτε?

Ρύθμισα το θυρεοειδη (hasimoto) το Σεπτεμβριο και απο τοτε εχουμε παρακολουθησει την ωορρηξια σε  3 κυκλους με χαπια serpafar και εν συνεχεια έκανα μια αποτυχημενη σπερματεγχυση. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Με βοηθησες πολύ. Θα τηλ αυριο κ θα σου πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/5/2018 at 5:19 ΜΜ, ο/η Cecilaki είπε:

Αααα νομιζα οτι γινεται οπως η υστεροσκοπηση!!!Αν δεν ειναι το ιδιο τοτε ισως η κοπελα πρεπει να κανει μια υστεροσκοπηση για να δει τι γινεται μεσα στη μητρα??

Κορίτσια, οντως θα ζητήσω απο το γυναικολόγο μου να κανω υστεροσκόπηση...Αντε να δουμε πού κρυβεται το πρόβλημα!  :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/5/2018 at 6:00 ΜΜ, ο/η Kat-Cat είπε:

εγω ειχα παει για ασχετο λογο. Εκανε διατριβη η κολλητη μου και τον ειχε καθηγητη αν θυμαμαι, και επειδη με εβαλε ως δειγμα στη διατριβη εκανα τα παντα ολα τοτε σε αιματολογικα που κατι θελανε. Αχαχαχαχ. πειραματοζωο δηλαδη. Προσωπικα ειχα μια παλινδρομη πριν 2 μηνες και τωρα ειμαι στην αναμονη λιγο να ισορροπησει ο οργανισμος, δεν εχω ξαναξεκινησει προσπαθειες. Ελπιζω συντομα.

Σου ευχομαι γρήγορα να πανε όλα καλά και μετα να μεταπηδήσεις στο forum με τις μαμαδες!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/5/2018 at 3:02 ΠΜ, ο/η NIKOLETA1 είπε:

Πραγματι η Λευκού θα σταματήσει να δεχεται στην Αθήνα.Εσυ έμεινες ευχαριστημένη?Τελικά βρήκες λύση με την αιματολόγο στο Ντυνάν και κατάφερες να μείνεις έγκυος (μακάρι η απάντησή σου να είναι θετική :) ) με φυσικό τρόπο? Επίσης, ο γυναικολόγος σου έστειλε ο ίδιος στην αιματολόγο λόγω της "ανεξηγητης υπογονιμότητας"?Αν ναι μπραβο του, γιατι οι περισσοτεροι γυναικολόγοι και κυρίως αυτοι που ασχολούνται με εξωσωματική , απο οτι εχω διαβασει από άλλες κοπέλες, σε στελνουν σε αιματολόγο μετά από αποτυχημένες εξωσωματικές ή σπερματεγχύσεις.

Με έστειλε σε αιματολογο ο γυναικολογος μου γιατί παρατηρω που και που κατι μελανιές χωρίς να ξερω πως δημιουργουνται. Καναμε εξετασεις για να δουμε που οφείλονται και κοιταξαμε αυτοάνοσα και θρομβοφιλίες γιατί της ειπα οτι θα ξεκινησω εξωσωματική. Τελικά δεν είχα τιποτα και απλα εχω ευαίσθητο δερμα και μπορεί καπου να χτυπήσω ελαφρως και να κανω μελανια. Εμεινα πολυ ευχαριστημενη από την αιματολογο και μου φανηκε αρκετα καταρτισμενη.

Δεν εχω καταφερει δυστυχως να μεινω εγκυος...εχω ήδη 2 αποτυχημενες εμβρυομεταφορες...ελπίζω η 3η να είναι και η τυχερη μου...

Ευχομαι όοοολα να σου πανε καλα!!! :)

Οτι χρειαστείς εδω ειμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η peacock είπε:

Με έστειλε σε αιματολογο ο γυναικολογος μου γιατί παρατηρω που και που κατι μελανιές χωρίς να ξερω πως δημιουργουνται. Καναμε εξετασεις για να δουμε που οφείλονται και κοιταξαμε αυτοάνοσα και θρομβοφιλίες γιατί της ειπα οτι θα ξεκινησω εξωσωματική. Τελικά δεν είχα τιποτα και απλα εχω ευαίσθητο δερμα και μπορεί καπου να χτυπήσω ελαφρως και να κανω μελανια. Εμεινα πολυ ευχαριστημενη από την αιματολογο και μου φανηκε αρκετα καταρτισμενη.

Δεν εχω καταφερει δυστυχως να μεινω εγκυος...εχω ήδη 2 αποτυχημενες εμβρυομεταφορες...ελπίζω η 3η να είναι και η τυχερη μου...

Ευχομαι όοοολα να σου πανε καλα!!! :)

Οτι χρειαστείς εδω ειμαστε!

Σε ευχαριστω @peacock!Mελανιες???χμμμ με εβαλες σε υποψιες διοτι κατα διαστήματα, εχω δει κατι μελανιες (πολυ μικρες) κ εχω αναρωτηθει που χτυπησα!!Θα το αναφερω κ αυτό στην αιματολόγο.  Σου εύχομαι από καρδιάς η 3η να είναι η τελευταια φορά και να ακολουθήσουν μόνο χαρές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/5/2018 at 4:02 ΜΜ, ο/η Sunshine 88 είπε:

Μια που πρότεινε @Finally γιατρούς εγώ θα σας δώσω οικονομικές λύσης  στο Έλενας υπάρχει τμήμα αποβολών είναι δύο εξαιρετικές γιατροί η κυρία Βαρλα και η κυρία Τσεκουρα και για της δύο έχω να πω τα καλύτερα με ξετιναξανε στης εξετάσεις και η κυρία Τσεκουρα από την αρχή της κύησης με παρακολουθεί κάθε μήνα βλέπει όλες της εξετασεις και σε κάθε αιμορραγία η θέμα που είχα πάντα έβρισκε χρόνο και για μένα και κόστος μηδέν για όλα αυτά. Ενδοκρινολογο τώρα πήγα στην εποχή που ήμουν στα καλύτερα όσο αφορά τα οικονομικά μου Παύλου πολύ καλός και αυτός ένα ντοσιέ μας γέμισε με εξετάσεις αλλά έχω φτάσει στο σημείο μετά από τέσσερα χρόνια περιοδεία σε γιατρούς ότι πρέπει να έχουμε έναν καλό γυναικολόγο έναν έμπειρο άνθρωπο έναν εξαιρετικό επιστήμονα γιατί στην ουσία το θέμα μας είναι γυναικολογικό τα υπόλοιπα είναι βοηθητικά στο θέμα μας σα αυτά τα χρόνια άλλα να σχεδόν 10 γιατρούς και πήγα σε άλλους τόσους για να πάρω μια γνώμη μπέρδεμα το ξέρω αλλά οι περισσότερες γνωρίζετε της ιστορίες από την γνωστή που τα κατάφερε από την συνάδελφο που είχε έναν καταπληκτικό γιατρό και πάει λέγοντας . Δεν λέω να αλλάζετε γιατρούς κάθε τρεις σε λίγο αλλά αν βλέπετε ότι τα πράγματα μένουν στάσιμα ότι νιώθετε ότι σας παραμελεί κάπως μην φοβάστε να ψαχτηται  παρακάτω γιατί πολλή από αυτοί μας έχουν απλά πελάτισσες. Σας φίλω και σύντομα περιμένω όμορφα και καλά νέα από εσάς ???

@Sunshine 88 μόλις τωρα ειδα το μηνυμά σου!Eιμαι καινούρια κ όπως καταλαβαινεις σιγά σιγα καταλαβαινω πως δουλευει το forum! :) Σε ευχαριστώ πολύ για το αναλυτικό μήνυμά σου! Εμένα ο γυναικολόγος μ είναι παρα πολύ καλός αλλα δεν ασχολείται με τις εξωσωματικές κ με εχει παραπέμψει σε ενα γυναικολογο που εσχολειται στο Ιασω. Επειδη όπως διαβαζω δυστυχως έχεις μεγάλη εμπειρία στους γιατρούς, αν θα ήθελες, θα ήθελα να μου στειλεις σε μηνυμα το ονομα του γυναικολόγου που σε βοηθησε!Σου έυχομαι ολα τα αγχη και οι στεναχωριες μου πέρασες να μετατραπούν σε τόσες και άλλες τόσες και άλλες τόσες χαρες και να απολαμβανεις την εγκυμοσυνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/5/2018 at 3:22 ΜΜ, ο/η Finally είπε:

Αιματολογικά πέραν της Λευκού που είχα κ λατρεύωειναι η Φλόγα καλή κ ο Αναγνώστου..

Ενδοκρινολόγος σε όποιον κι αν πας κάνει τις ίδιες( εγώ έχω τη Σπινα στην Καλλιθέα)

 

@Finally Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!Τους κατέγραψα ήδη στο μπλοκάκι μου! Η αληθεια είναι οτι θα επικεντρωθω στους αιματολόγους, καθώς απέρριψα τον ανοσιολόγο καθως όπως καταλαβαινω εστιάζουν  στις περιπτώσεις που υπηρχε ήδη αποβολή ενω για τις περιπτώσεις μη αποβολών σε αντιμετωπίζουν ως πειραματόζωο για την έρευνά τους (Η εντύπωση αυτη μου έδωσε ενας ανοσιολογος ο οποίος ειναι από τους "γνωστους")

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η NIKOLETA1 είπε:

@Finally Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!Τους κατέγραψα ήδη στο μπλοκάκι μου! Η αληθεια είναι οτι θα επικεντρωθω στους αιματολόγους, καθώς απέρριψα τον ανοσιολόγο καθως όπως καταλαβαινω εστιάζουν  στις περιπτώσεις που υπηρχε ήδη αποβολή ενω για τις περιπτώσεις μη αποβολών σε αντιμετωπίζουν ως πειραματόζωο για την έρευνά τους (Η εντύπωση αυτη μου έδωσε ενας ανοσιολογος ο οποίος ειναι από τους "γνωστους")

Εγω δεν είχα αποβολή όταν πήγα..ίσα ίσα οι ανεξήγητοι είναι που επικεντρώνονται στα αυτοανοσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Εγω δεν είχα αποβολή όταν πήγα..ίσα ίσα οι ανεξήγητοι είναι που επικεντρώνονται στα αυτοανοσα

Αντε να δούμε τι θα δούμε! Βρρρρ για αιματολόγο λοιπόν! :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου γειά σου ! Δεν διάβασα τα προηγούμενα σχολια θα σου πω μονάχα την δική μου εμπειρία.... Προσπαθούσαμε και εμεις με τον συζυγο ενα μιση χρονο για παιδάκι... για 7 μηνες προσπαθούσαμε με παρακολούθηση ωορηξίας.. είχαμε κάνει και εμείς τις ίδιες εξετάσεις.... ανεξηγητη υπογονιμότητα ήταν και σε εμάς.. και τελικά έμεινα έγκυος ενα μήνα πριν την σπερματέγχυση με φυσιολογική σύλληψη.. ούτε και εγώ είχα παλίνδρομη πριν ούτε τίποτα... δεν ξέρω αν παίζει ρόλο πάντως τον μήνα που έμεινα τελικά έγκυος απλά χαλάρωσα... είπα ότι γίνει.. ότι θέλει ο Θεός..Σου εύχομαι σύντομα με σποράκι στην κοιλίτσα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια σας νικάω όλες.

6 χρόνια προσπαθειών,6 χρόνια ανεξηγητη.

3 εξωσωματικές,αιματολογικα ενδοκρινολογικά όλα οκ,παιδί πουθενά...

Πάντα μας τα λένε όλα καλά,ορμονες,ενδομητριο,σπέρμα όλα καλά και αποτελεσμα 0.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να μην υπήρχε τέτοιο θέμα και να μην περναγες κανένα κοπέλα μου και να πηγενανε όλα καλά και στο εύχομαι γρήγορα να έχεις ευχάριστα νέα......γιατί δυστυχώς είναι πολλά τα χρόνια αλλά δεν κοιτάμε πίσω μόνο μπροστά και σκεφτόμαστε μόνο θετικά...καλή επιτυχία ....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...