Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μαιος..ο πιο ευωδιαστος μηνας!!ποσες ξεκιναμε την τελευταια μας προσπαθεια πριν το καλοκαιρι??


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Όσο περνάνε οι μέρες θα αυξηθεί και άλλο θα δεις.,..θα πας για βλαστοκυστες κατάψυξη η φρέσκα?

φρέσκα θα πάμε κατευθείαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η ElektraGr είπε:

φρέσκα θα πάμε κατευθείαν 

Καλη επιτυχια να πανε ολα καλα θα τα αφησεις για βλαστοκυστες η θα δειτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Με το καλο @love30!!! Την δευτερα πας;

Την Δευτερα ναι φτασανε οι μερες! Εσυ σε τη φαση εισαι ρωταω γιατι θεριζει το αλτσχαιμερ χαχχαχαχχχαχα δεν εχω μνημη καθολου τωρα τελευταια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλη επιτυχια να πανε ολα καλα θα τα αφησεις για βλαστοκυστες η θα δειτε?

Έλεγα για 5ης μέρας αλλά αν είναι πολύ πολύ καλά ίσως και νωρίτερα . Θα δούμε τι θα μας πούνε !!

Με το καλό και τα δικά σου νέα να έρθουν :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Έλεγα για 5ης μέρας αλλά αν είναι πολύ πολύ καλά ίσως και νωρίτερα . Θα δούμε τι θα μας πούνε !!

Με το καλό και τα δικά σου νέα να έρθουν :)

Ετσι βλεπεις πως προχωρατε!!! Καλη επιτυχια ολα καλα να πανε!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαστε πολλες @love30 μουκ δεν ειναι δυνατον να τα θυμομαστε ολα. Εμεις ακομη τιποτα. Την αλλη βδομαδα μαλλον ο συζυγος θα κανει την εξεταση για τον κατακερματισμο κ μετα αναλογως θα πραξουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/5/2018 at 8:53 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Ωωωω @ourania παλιοσειρά! Καλώς το τρελοκόριτσο! Πολύ χαίρομαι που  έκανες νέα δυναμική εμφάνιση! @antzy9 Πώς προχωράς; κοντεύει η ωοληψία;

Κορίτσια σε προετοιμασία, σε διέγερση και σε αναμονή Καλή επιτυχία! Ο Μάιος θα ειναι ο τυχερός σας!

σε ευχαριστω που ρωτας......εγινε χθες η ωοληψια.....ειμαστε σε αναμονη για τεταρτη για βλαστοκυστες κ προεμφυτευτικο μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Ειμαστε πολλες @love30 μουκ δεν ειναι δυνατον να τα θυμομαστε ολα. Εμεις ακομη τιποτα. Την αλλη βδομαδα μαλλον ο συζυγος θα κανει την εξεταση για τον κατακερματισμο κ μετα αναλογως θα πραξουμε. 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Ειμαστε πολλες @love30 μουκ δεν ειναι δυνατον να τα θυμομαστε ολα. Εμεις ακομη τιποτα. Την αλλη βδομαδα μαλλον ο συζυγος θα κανει την εξεταση για τον κατακερματισμο κ μετα αναλογως θα πραξουμε. 

Καλα αποτελεσματα να εχετε και ολα να πρχωρησουν τελεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

σε ευχαριστω που ρωτας......εγινε χθες η ωοληψια.....ειμαστε σε αναμονη για τεταρτη για βλαστοκυστες κ προεμφυτευτικο μετα...

Ωραια ευχομαι να πανε ολα καλα να γινουν βλαστοκυστες και με τι καλο να πανε ολα καλα καλη επιτυχια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

σε ευχαριστω που ρωτας......εγινε χθες η ωοληψια.....ειμαστε σε αναμονη για τεταρτη για βλαστοκυστες κ προεμφυτευτικο μετα...

Μπράβο κορίτσι! Πήγε καλά; Πόσα γονιμοποιήθηκαν; Ο προεμφυτευτικος πότε γίνεται; Προλαβαινουν να τον κανουν την 5η μέρα και να στα βάλουν κατευθείαν ή τα καταψυχουν;

Εύχομαι να φτάσουν όλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις κοπέλες.Τί καλή μέρα δηλαδή,πίκρα.Εγώ κορίτσια σήμερα το πρωί έκανα το ψηφιακό τεστ clear blue και όπως το περίμενα βγήκε αρνητικό.Η χοριακή αύριο είναι απλά θέμα ρουτίνας.Θα πάρω το 5ο μηδενικό.Να διευκρινίσω ότι στις τελευταίες 4 ετ κάνω τεστ πριν τη χοριακή και έβγαινε αρνητικό,αληθές δηλαδή,οπότε δεν υπάρχει περίπτωση η χοριακή να είναι θετική.Νοιώθω τόσο χάλια,τόσο κουρασμένη που δεν ξέρω αν έχει νοήμα να ξαναπροσπαθήσω.Σε 1,5 μήνα γίνομαι 43 χρονών,οπότε καταλαβαίνετε.Μετά και την εξέταση του Νίκα με τη θεραπεία που έκανα πίστευα ότι θα τα κατάφερνα αυτή τη φορά.Αλλά πού,τύχη μηδέν.Αρχίζω να πιστεύω ότι τα έμβρυα έχουν όλα χρωμοσωμικές ανωμαλίες,δεν εξηγείται διαφορετικά,ή ίσως η φλεγμονή με τόση θεραπεία και δεν υποχώρησε.Πάντως νοίωθω μια αηδία γενικά ή δε ξέρω πώς αλλιώς να το περιγράψω.Χρησιμοποίησα και τα τελευταία μου φάρμακα από την επιτροπή,οπότε και να πω ότι θέλω να ξαναπροσπαθήσω θα πρέπει να τα αγοράσω.Ειλικρινά κορίτσια δε ξέρω τί πρέπει να κάνω από δω και πέρα.Στο κέντρο σίγουρα θα μου πουν πάλι για δανεικά ωάρια,αλλά δε νομίζω ότι θέλω να κάνω παιδί έτσι.Συγγνώμη αν σας κούρασα,καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όσες κοπέλες έχουν χοριακή αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Καλημέρα σε όλες τις κοπέλες.Τί καλή μέρα δηλαδή,πίκρα.Εγώ κορίτσια σήμερα το πρωί έκανα το ψηφιακό τεστ clear blue και όπως το περίμενα βγήκε αρνητικό.Η χοριακή αύριο είναι απλά θέμα ρουτίνας.Θα πάρω το 5ο μηδενικό.Να διευκρινίσω ότι στις τελευταίες 4 ετ κάνω τεστ πριν τη χοριακή και έβγαινε αρνητικό,αληθές δηλαδή,οπότε δεν υπάρχει περίπτωση η χοριακή να είναι θετική.Νοιώθω τόσο χάλια,τόσο κουρασμένη που δεν ξέρω αν έχει νοήμα να ξαναπροσπαθήσω.Σε 1,5 μήνα γίνομαι 43 χρονών,οπότε καταλαβαίνετε.Μετά και την εξέταση του Νίκα με τη θεραπεία που έκανα πίστευα ότι θα τα κατάφερνα αυτή τη φορά.Αλλά πού,τύχη μηδέν.Αρχίζω να πιστεύω ότι τα έμβρυα έχουν όλα χρωμοσωμικές ανωμαλίες,δεν εξηγείται διαφορετικά,ή ίσως η φλεγμονή με τόση θεραπεία και δεν υποχώρησε.Πάντως νοίωθω μια αηδία γενικά ή δε ξέρω πώς αλλιώς να το περιγράψω.Χρησιμοποίησα και τα τελευταία μου φάρμακα από την επιτροπή,οπότε και να πω ότι θέλω να ξαναπροσπαθήσω θα πρέπει να τα αγοράσω.Ειλικρινά κορίτσια δε ξέρω τί πρέπει να κάνω από δω και πέρα.Στο κέντρο σίγουρα θα μου πουν πάλι για δανεικά ωάρια,αλλά δε νομίζω ότι θέλω να κάνω παιδί έτσι.Συγγνώμη αν σας κούρασα,καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όσες κοπέλες έχουν χοριακή αύριο.

Καλημέρα κοπέλα μου !! Σίγουρα είναι πολύ δύσκολο αλλά μην προδικάζεις ακόμα ! Πάντα υπάρχει η ελπίδα !! Προεμφυτευτικό έλεγχο κάνετε στα έμβρυα ; 

Εγώ θα σου έλεγα να ξεκουραστείς , να πάρεις δυνάμεις , να κάνεις πράγματα και όσο για τα φάρμακα μπορείς να κάνεις ποστ να ζητήσεις όσες έχουν και δεν τα χρειάζονται !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου !! Σίγουρα είναι πολύ δύσκολο αλλά μην προδικάζεις ακόμα ! Πάντα υπάρχει η ελπίδα !! Προεμφυτευτικό έλεγχο κάνετε στα έμβρυα ; 

Εγώ θα σου έλεγα να ξεκουραστείς , να πάρεις δυνάμεις , να κάνεις πράγματα και όσο για τα φάρμακα μπορείς να κάνεις ποστ να ζητήσεις όσες έχουν και δεν τα χρειάζονται !! 

Όχι δεν έχουμε κάνει,με το ζόρι βάζουμε κάθε φορά δύο έμβρυα,Θέλω ένα χρόνο για να μαζέψω και να πάνε και σε βλαστοκυστες,ηλικιακά δε με παίρνει.Εγώ δεν ελπίζω για αύριο.Τί δυνάμεις να μαζέψω δεν έχω άλλες.Έκανα τόσο κόπο και γι αυτην τη προσπάθεια.Έχω κουραστεί.Ακόμα και φάρμακα να βρω δεν ξέρω αν έχει νόημα να προσπαθώ.Πάντα παίρνω το μηδενικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa καταλαβαινω πώς αισθανεσαι. Ειναι πολυ ψυχοφθορο ολο αυτο. Κ το λεω εγω που εχω δυο αποτυχιες κ πιστευα οτι ειμαι πιο δυνατη ομως με εχει ριξει απιστευτα η κατασταση. 

Ευχομαι ολοψυχα αυριο να αλλαξει κατι με την χοριακη σου. Απο καρδιας κ ειλικρινα στο λεω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@sansa καταλαβαινω πώς αισθανεσαι. Ειναι πολυ ψυχοφθορο ολο αυτο. Κ το λεω εγω που εχω δυο αποτυχιες κ πιστευα οτι ειμαι πιο δυνατη ομως με εχει ριξει απιστευτα η κατασταση. 

Ευχομαι ολοψυχα αυριο να αλλαξει κατι με την χοριακη σου. Απο καρδιας κ ειλικρινα στο λεω. 

 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι.Ειλικρινά δε το πιστεύω.Για άλλη μια φορά αποτυχία,κανονικά θα έπρεπε να το έχω συνηθίσει,αλλά όταν βλεπω τη σακούλα γεμάτη με όλες τις ενέσεις που έχω κάνει επί 22 μέρες λέω τζάμπα τόσος κόπος,τόσο άγχος.Στην ουσία είναι σαν να παίζω τζόκερ,τύχη μηδέν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa με άγγιξαν πολύ τα λόγια σου. Αυτή την αηδία που λες μπορώ να την καταλάβω κι ας βρισκομαι τώρα από την άλλη πλευρά με επιτυχημένη εξωσωματική. Όταν βλέπεις το αρνητικό μετά από εξωσωματική δεν είναι απλά άλλος ένας μήνας που χάθηκε. Είναι όλες οι ενέσεις, οι υπέρηχοι, οι αιμοληψίες που έχεις φάει. Όλες οι επωδυνες εξετασεις, οι επεμβασεις τα χειρουργεια που εχεις υποβληθει μήπως αυξήσουν τις πιθανότητες πριν τη νέα προσπάθεια. Είναι οι μήνες ή χρονια πριν που στερήθηκες κανοντας οικονομίες, μείωση στα προσωπικά σου έξοδα, στα ταξίδια, στις διασκεδάσεις για να μπορέσεις να μαζέψεις τα χρήματα για τις πανάκριβες θεραπείες. Είναι ο τεραστιος ογκος δουλειας με τις εξαντλητικές υπερωρίες που πρεπει να βγαλεις μαζεμενα για να μπορεσεις να λείψεις από τη δουλειά σου λίγες ή περισσότερες μέρες. Είναι που χαζευεις κ φιλάς αυτες τις φωτογραφιες με τα εμρυακια σου και τολμάς να κάνεις δειλά όνειρα για αυτά τα μόλις λίγα κυτταράκια που όμως είναι ζωντανά και τα αγαπάς ήδη όταν στα μεταφέρουν... Είναι και το ολο αγωνια βλέμμα των αγαπημένων που ηταν κοντα σου στη διαδικασια και τωρα περιμενει να τους ανακοινώσεις το αποτέλεσμα..

Θέλει χρόνο για να ξεπεραστεί όλο αυτό. Θέλει γερά νεύρα και υποστηρικτικό δίκτυο ανθρωπων γύρω σου. Θέλει να είσαι ομάδα με το σύντροφο και να μπορείς να κάνεις και λίγο πίσω, να παίρνεις χρόνο, να αποστασιοποιεισαι, να βλέπεις την αντικειμενική πραγματικότητα χωρίς να χάνεις τον εαυτό σου μέσα σε όλο αυτό. Ναι δεις με νηφαλιότητα όλες τις επιλογές που σου δίνει η επιστήμη και να οραματιστείς τη δική σου ευτυχία ετσι οπως ταιριάζει σε εσένα και τον άντρα σου. Και να ξέρεις ότι αξιζει η επιμονη γιατι το όραμα αυτό θα γίνει πραγματικότητα και θα ειναι απέραντη ευτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@sansa με άγγιξαν πολύ τα λόγια σου. Αυτή την αηδία που λες μπορώ να την καταλάβω κι ας βρισκομαι τώρα από την άλλη πλευρά με επιτυχημένη εξωσωματική. Όταν βλέπεις το αρνητικό μετά από εξωσωματική δεν είναι απλά άλλος ένας μήνας που χάθηκε. Είναι όλες οι ενέσεις, οι υπέρηχοι, οι αιμοληψίες που έχεις φάει. Όλες οι επωδυνες εξετασεις, οι επεμβασεις τα χειρουργεια που εχεις υποβληθει μήπως αυξήσουν τις πιθανότητες πριν τη νέα προσπάθεια. Είναι οι μήνες ή χρονια πριν που στερήθηκες κανοντας οικονομίες, μείωση στα προσωπικά σου έξοδα, στα ταξίδια, στις διασκεδάσεις για να μπορέσεις να μαζέψεις τα χρήματα για τις πανάκριβες θεραπείες. Είναι ο τεραστιος ογκος δουλειας με τις εξαντλητικές υπερωρίες που πρεπει να βγαλεις μαζεμενα για να μπορεσεις να λείψεις από τη δουλειά σου λίγες ή περισσότερες μέρες. Είναι που χαζευεις κ φιλάς αυτες τις φωτογραφιες με τα εμρυακια σου και τολμάς να κάνεις δειλά όνειρα για αυτά τα μόλις λίγα κυτταράκια που όμως είναι ζωντανά και τα αγαπάς ήδη όταν στα μεταφέρουν... Είναι και το ολο αγωνια βλέμμα των αγαπημένων που ηταν κοντα σου στη διαδικασια και τωρα περιμενει να τους ανακοινώσεις το αποτέλεσμα..

Θέλει χρόνο για να ξεπεραστεί όλο αυτό. Θέλει γερά νεύρα και υποστηρικτικό δίκτυο ανθρωπων γύρω σου. Θέλει να είσαι ομάδα με το σύντροφο και να μπορείς να κάνεις και λίγο πίσω, να παίρνεις χρόνο, να αποστασιοποιεισαι, να βλέπεις την αντικειμενική πραγματικότητα χωρίς να χάνεις τον εαυτό σου μέσα σε όλο αυτό. Ναι δεις με νηφαλιότητα όλες τις επιλογές που σου δίνει η επιστήμη και να οραματιστείς τη δική σου ευτυχία ετσι οπως ταιριάζει σε εσένα και τον άντρα σου. Και να ξέρεις ότι αξιζει η επιμονη γιατι το όραμα αυτό θα γίνει πραγματικότητα και θα ειναι απέραντη ευτυχία!

Αχ κορίτσι πόσο πολύ με έκανες να συγκινηθω,έτσι ακριβώς είναι.Δε ξέρω τί θα κάνω,το ξέρω ότι αξίζει τον κόπο,αλλά δε πιστεύω ότι θα τα καταφέρω ποτέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Antelope τι κανεις;;;; 

Καοημερα σε ολες!

Νικονιτσα μου καλά είμαι, αύριο έχω γιατρό να δούμε πως εξελίσσονται. Εσύ τι κάνεις; Καλά έπαθα πλάκα με την ιστορία σου με την επεμβαση, τώρα τη διάβασα. Πώς να ξαναεμπιστευτεις γιατρό μετά από αυτα; Μου φαινεται είσαι από τις περιπτώσεις που επειδή είναι εύκολες δεν τους δινουν τη δέουσα προσοχή. Ελπίζω με την καινούρια γιατρό να νιώσεις εμπιστοσύνη. Φαίνεται πιο συγκροτημένη και μεθοδική. Θα το προγραμματίσεις για καλοκαιράκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelopeιτσα μου γλυκια!! Πολυ χαιρομαι που πανε ολα καλα. Με το καλο αυριο ο υπερηχος! Να μπεις να μας πεις τι κανουν τα σπορακια σας!

Αχ δεν ξερω τελικα αν ειμαστε ευκολη περιπτωση. Εχω φοβια με την ενφομητριωση. Νομιζω θα εχω γεμισει μεσα. Η δεξια ωοθηκη εχει φουλ. 

Τελος της εβδομαδας πρωτα ο Θεος θα παμε θεσνικη για να κανουμε την εξεταση για τον κατακερματισμο. Αναλογως με τα αποτελεσματα θα πορευτουμε. Αν ειναι ολα οκ θα προχωρησουμε με την πρωτη ευκαιρια. 

Να ξερεις μου μεταφερεις πολλη θετικη ενεργεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Antelopeιτσα μου γλυκια!! Πολυ χαιρομαι που πανε ολα καλα. Με το καλο αυριο ο υπερηχος! Να μπεις να μας πεις τι κανουν τα σπορακια σας!

Αχ δεν ξερω τελικα αν ειμαστε ευκολη περιπτωση. Εχω φοβια με την ενφομητριωση. Νομιζω θα εχω γεμισει μεσα. Η δεξια ωοθηκη εχει φουλ. 

Τελος της εβδομαδας πρωτα ο Θεος θα παμε θεσνικη για να κανουμε την εξεταση για τον κατακερματισμο. Αναλογως με τα αποτελεσματα θα πορευτουμε. Αν ειναι ολα οκ θα προχωρησουμε με την πρωτη ευκαιρια. 

Να ξερεις μου μεταφερεις πολλη θετικη ενεργεια!!! 

@nikona συγνωμη που ρωταω κ ελπιζω να μην γινομαι αδιακριτη,τον κατακερματισμο γιατι τον κανετε?

υπαρχει περιπτωση να μην φταιει η ενδομητριωση κ να φταιει κατι αλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 καλημερα. Φυσικα κ δεν γινεσαι αδιακριτη. 

Τον κατακερματισμο μας τον πρότεινε η νεα γιατρος που επισκεφθηκαμε ωστε να ειμαστε λεει σιγουροι απο την πλευρα του συζυγου οτι ολα ειναι οκ δεδομενου οτι απο την πρωτη διεγερση σχηματιστηκαν 4 αριστες βλαστοκυστες αλλα δεν πετυχαμε καμια εμφυτευση στις δυο προσπαθειες. Ειπε οτι ακομη κ ενα σπερμα καλο ισως εχει υψηλο κατακερματισμο κ μπορει κι αυτο να συμβαλλει σε αποτυχιες εμφυτευσης. 

Ο συζυγος εχει οριακα καλο σπερμς οσον αφορα τον αριθμο. Κινητικοτητα πολυ καλη. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...