Μετάβαση σε περιεχόμενο

θελω να γινω μαμα!


Annie26

Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η StellaAlex είπε:

Γεια σου .....εδω κ ενα χρόνο κάνουμε ελεύθερα αλλά χωρίς άγχος κ πρεπει να γίνει!!!Εδώ που ζούμε το άγχος κ το στρες κυριαρχεί καθε μέρα!Στην Γερμανια στο Μοναχο είμαστε ο αραβωνιαστικος μου γεννήθηκε κ μεγάλωσε εδώ!Εγώ είμαι σχεδόν 4χρονια εδώ κ δεν την παλεύω πλέον!!!Χαίρομαι που βρίσκεσαι Ελλάδα εγώ τώρα που λείπω εκτίμησα πολλά πράγματα!!!Κ εμείς σκεφτόμαστε να φύγουμε κ να γυρίσουμε Ελλάδα σε νησί στην Κω!!Εδώ στο Μοναχο αν δεν έχεις σπουδάσει κ δεν έχεις ένα πτυχίο τα χρήματα σε κάθε δουλειά είναι σχεδόν τα ίδια κ οι κρατήσεις πάρα πολλές όπως κ τα έξοδα!Ειναι πανάκριβο το Μοναχο!!Σου εύχομαι να σου ερθει πολύ σύντομα ενα αγγελούδι στην ζωή Σου!!Σε ποιο νησί είσαι?Κ όσο περίεργο κ να το ακούς στην Ελλάδα η ιατρική κ ιδίως η γυναικολογική ειναι πολύ πιο μπροστά από την Γερμανια!!!Καλή σου μέρα κ να απολαμβάνεις καθε σου στιγμή όσο μπορείς κ προλαβαίνεις!!Μόνο που εχεις τον ήλιο κ την θάλασσα φτάνει πίστεψε με☺

 

Αχ ναι τρομερή απόλαυση η θάλασσα... Την έχουμε και θέα από το σπίτι και πραγματικά δεν συγκρινεται! Ξεκινήσαμε και τα μπάνια, ήταν έρημη η παραλια, απερίγραπτο δεν έχω ξαναπάει τετοια εποχή ❤️

εξωτερικό, μια Ρώμη πήγαμε περσι και μαγεύτηκα αλλά δεν νομίζω να άντεχα να μείνω εκτός Ελλάδας... Κουράγιο, αν υπάρχει δουλειά και καλά οικονομικά καλώς, διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος να μένεις εκει, γύρνα πίσω στη λιακάδα!! ? Έρχεσαι για διακοπές συνήθως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Annie26 είπε:

Ευχαριστω παρα πολυυ!! Οχιι ακομη δεν εχουμε ακουσει καρδουλα..ελπιζω να ακουσουμε συντομα γιατι ανυπομωνω πολυ! Θα ηθελα να θεσω ομως δυο ερωτηματα που με απασχολουν και ισως καποια κοπελα να ξερει να μου απαντησει!

1) Ειμαι στην 6η εβδομαδα, εκανα ξανα χτες μια χοριακη γιατι θελει ο γιατρος να την παρακολουθει και βρισκετε στις 15,000. Ειναι καλη για τις εβδομαδες που βρισκομαι ;;

2) Ειχα προχθες αρκετο αιμα(καφε)και εχω ανυσηχησει παρα πολυ. Ομως ουτε πονακια στην κοιλια ουτε τιποτα. Χτες πηγα στον γυναικολογο που με παρακολουθει και μου εδωσε υποθετα προγεστερωνης. Βλεπει τον σακκο και ειναι αρκετα μεγαλουτσικος απο την προηγουμενη φορα. Βλεπει και εμβρυικα στοιχεια μεσα. Μου ειπε να ανυσηχησω οταν το αιμα γινει ροζ η κοκκινο. Εγω ομως εχω πεθανει απ την αγωνια μου.. :( :( 

Τωρα είδα το μηνυμα σου... Αφού μετα τα καφέ που είδες πηγές στο γιατρό έκανες την καλύτερη δουλειά! Από κει και πέρα δεν ξέρω να σε βοηθήσω με τις τιμές, ίσως κάποια που έχει περάσει από αυτά ξέρει καλύτερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Annie26καλα να σου πανε ολα να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσηνη !!!! Μην σε αγχονει το καφε και ουτε το τυχον αιμα οπως ειπε και ο γιατρος  ειχα και εγω στην προηγουμενη προσπαθεια θετικο αποτελεσμα αλλα με κανονικοτατο αιμα αλλος παραγοντας που παλινδρομησε παντως οχι απο το αιμα να το ξερεις ειναι και συνηθισμενο!!!!ολα θα πανε καλα εσυ κατσε και ξεκουρασου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η toof είπε:

 

Αχ ναι τρομερή απόλαυση η θάλασσα... Την έχουμε και θέα από το σπίτι και πραγματικά δεν συγκρινεται! Ξεκινήσαμε και τα μπάνια, ήταν έρημη η παραλια, απερίγραπτο δεν έχω ξαναπάει τετοια εποχή ❤️

εξωτερικό, μια Ρώμη πήγαμε περσι και μαγεύτηκα αλλά δεν νομίζω να άντεχα να μείνω εκτός Ελλάδας... Κουράγιο, αν υπάρχει δουλειά και καλά οικονομικά καλώς, διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος να μένεις εκει, γύρνα πίσω στη λιακάδα!! ? Έρχεσαι για διακοπές συνήθως;

Χαίρομαι που απολαμβάνεις τα όμορφα κ απλά πράγματα της Ελλάδας μας!!!!?όπως σου είπα κ στο προηγούμενο μνμ αν δεν έχεις σπουδάσει κάτι στο εξωτερικό απλά υπάρχεις κ τα οικονομικά πολύ δύσκολα άλλους βέβαια τους αρέσει!!!!Ναι ήμουν για το Πάσχα στην Ελλάδα κ τώρα σκεφτόμαστε να γυρίσουμε βέβαια είναι πολύ δύσκολη η απόφαση δεν υλοποιείται εύκολα αλλά εύχομαι να τα καταφέρουμε!!!!Εδώ ξυπνάς κ κοιμάσαι με το άγχος Όχι ότι στην Ελλάδα δεν υπάρχει απλά δυστυχώς οταν φεύγεις από την Ελλάδα εκτιμάς τα πάντα!!!!!!εύχομαι πολύ σύντομα να σου ερθει ενα σποράκι κ να σε χαλαρώσει ο ήλιος κ η θάλασσα!!Κ Καλά να περάσεις κ στις διακοπές Σου!!!!!εχεις ξεκινήσει το φολικο οξυ?βοηθα πάρα πολύ κ πλέον σου το προτυνουν κ πριν την εγκυμοσύνη να το περνεις !!!!Εγώ έχει 3 μήνες που το ξεκίνησα!!!!συμβουλεψου τον γυναικολόγο σου κάνει πολύ καλό!!!!Καλή σου μέρα κ καλό Σαββατοκύριακο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η StellaAlex είπε:

Χαίρομαι που απολαμβάνεις τα όμορφα κ απλά πράγματα της Ελλάδας μας!!!!?όπως σου είπα κ στο προηγούμενο μνμ αν δεν έχεις σπουδάσει κάτι στο εξωτερικό απλά υπάρχεις κ τα οικονομικά πολύ δύσκολα άλλους βέβαια τους αρέσει!!!!Ναι ήμουν για το Πάσχα στην Ελλάδα κ τώρα σκεφτόμαστε να γυρίσουμε βέβαια είναι πολύ δύσκολη η απόφαση δεν υλοποιείται εύκολα αλλά εύχομαι να τα καταφέρουμε!!!!Εδώ ξυπνάς κ κοιμάσαι με το άγχος Όχι ότι στην Ελλάδα δεν υπάρχει απλά δυστυχώς οταν φεύγεις από την Ελλάδα εκτιμάς τα πάντα!!!!!!εύχομαι πολύ σύντομα να σου ερθει ενα σποράκι κ να σε χαλαρώσει ο ήλιος κ η θάλασσα!!Κ Καλά να περάσεις κ στις διακοπές Σου!!!!!εχεις ξεκινήσει το φολικο οξυ?βοηθα πάρα πολύ κ πλέον σου το προτυνουν κ πριν την εγκυμοσύνη να το περνεις !!!!Εγώ έχει 3 μήνες που το ξεκίνησα!!!!συμβουλεψου τον γυναικολόγο σου κάνει πολύ καλό!!!!Καλή σου μέρα κ καλό Σαββατοκύριακο ?

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις υπέροχες ευχές σου!!! Βλέπω ότι σου λειπει πολύ η Ελλάδαρα μας, ελπίζω να μπορεσετε να γυρίσετε σύντομα και με φουσκωμένη κοιλίτσα!! Είναι μεγάλη απόφαση αλλά έτσι ήταν και όταν πηγές Γερμανία, πιστεύω αν είστε μαζί θα τα καταφέρετε όπου και να είστε :) έχετε αποφασίσει που θα παντρευτείτε;; ναι παίρνω φυλλικό οξύ, μου το είχε γράψει ο γιατρός 3 μήνες κι εγω! Κάνω και τεστακια ωορρηξιας, εσύ τα εχεις δοκιμάσει; Ίσως σε κατατοπισουν αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο... Έχεις γιατρό και εκεί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η toof είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις υπέροχες ευχές σου!!! Βλέπω ότι σου λειπει πολύ η Ελλάδαρα μας, ελπίζω να μπορεσετε να γυρίσετε σύντομα και με φουσκωμένη κοιλίτσα!! Είναι μεγάλη απόφαση αλλά έτσι ήταν και όταν πηγές Γερμανία, πιστεύω αν είστε μαζί θα τα καταφέρετε όπου και να είστε :) έχετε αποφασίσει που θα παντρευτείτε;; ναι παίρνω φυλλικό οξύ, μου το είχε γράψει ο γιατρός 3 μήνες κι εγω! Κάνω και τεστακια ωορρηξιας, εσύ τα εχεις δοκιμάσει; Ίσως σε κατατοπισουν αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο... Έχεις γιατρό και εκεί; 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές Σου!!ήταν να κάνουμε πολιτικό εδώ αλλά αφού αποφασίσαμε να έρθουμε Ελλάδα το αφήσαμε για Εκεί!!!!εχω Ναι Έλληνα γιατρό είναι πολύ καλός!!!!Δεν έχω δοκιμάσει τα τεστ ωορρηξίας!!!!!σκέφτομαι να τα ξεκινήσω πολλές φίλες μου είχαν επιτυχία!!!!Αυτό έχει σημασία να είσαι καλά με τον άνθρωπο σου για αυτό πήραμε κ την απόφαση γιατί κ αν κ γεννήθηκε εδώ κ η μητέρα του Γερμανίδα δεν του αρέσει Εδώ!!!ποσο χρόνων είσαι?☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η StellaAlex είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές Σου!!ήταν να κάνουμε πολιτικό εδώ αλλά αφού αποφασίσαμε να έρθουμε Ελλάδα το αφήσαμε για Εκεί!!!!εχω Ναι Έλληνα γιατρό είναι πολύ καλός!!!!Δεν έχω δοκιμάσει τα τεστ ωορρηξίας!!!!!σκέφτομαι να τα ξεκινήσω πολλές φίλες μου είχαν επιτυχία!!!!Αυτό έχει σημασία να είσαι καλά με τον άνθρωπο σου για αυτό πήραμε κ την απόφαση γιατί κ αν κ γεννήθηκε εδώ κ η μητέρα του Γερμανίδα δεν του αρέσει Εδώ!!!ποσο χρόνων είσαι?☺

Ωραία, θα είναι υπέροχα να παντρευτείτε εδω, ειδικά σε νησί! Αφού του αρέσει και εκείνου, η μισή μάχη είναι κερδισμένη! Τα τεστακια και εγώ από εδώ από τα κορίτσια τα εμαθα γιατί 2 φίλες μου εμειναν κυριολεκτικά με την πρώτη και δεν με καταλαβαίνουν πολυ :) ειμαι σχεδόν 28 σε δύο μήνες τα κλείνω! Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η toof είπε:

Ωραία, θα είναι υπέροχα να παντρευτείτε εδω, ειδικά σε νησί! Αφού του αρέσει και εκείνου, η μισή μάχη είναι κερδισμένη! Τα τεστακια και εγώ από εδώ από τα κορίτσια τα εμαθα γιατί 2 φίλες μου εμειναν κυριολεκτικά με την πρώτη και δεν με καταλαβαίνουν πολυ :) ειμαι σχεδόν 28 σε δύο μήνες τα κλείνω! Εσύ?

Γεια σου κ Καλή σου μέρα!!!!Ναι θα είναι υπέροχα ο γάμος εκεί !!!!!Όσο για τα τεστακια θα τα ξεκινήσω κ εγώ!!!!!απλά σκέφτομαι ότι θα με ανχωσουν!!!Εγώ είμαι 35  χρόνων!!!!τον προηγούμενο μήνα τα έκλεισα!!!!ποσο καιρό κανεις τεστ ωορρηξίας??Κ κανεις καθε μέρα?☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/5/2018 at 1:50 ΜΜ, ο/η StellaAlex είπε:

Γεια σου κ Καλή σου μέρα!!!!Ναι θα είναι υπέροχα ο γάμος εκεί !!!!!Όσο για τα τεστακια θα τα ξεκινήσω κ εγώ!!!!!απλά σκέφτομαι ότι θα με ανχωσουν!!!Εγώ είμαι 35  χρόνων!!!!τον προηγούμενο μήνα τα έκλεισα!!!!ποσο καιρό κανεις τεστ ωορρηξίας??Κ κανεις καθε μέρα?☺

Καλημέρα!!! Συγνώμη που άργησα να απαντησω αλλά είπα στις διακοπές να ξεφύγω λίγο από τις σκέψεις! 

Είναι ο πέμπτος μήνας που κάνω τεστ, συνήθως θα κάνω για 3-5 μέρες τη φορά. Δες παραπάνω αν θες που λέμε αναλυτικά τη διαδικασία με τα τεστ για να καταλάβεις περίπου πώς γίνεται και μετά ρωτά μας ότι θέλεις!! 

Εγώ τώρα εχω ανησυχήσει λίγο γιατί δυο μέρες τώρα (απο την 16η μέρα του κύκλου, 4 μέρες μετά την ωορρηξία) έχω δει απειροελάχιστο αίμα στο σκούπισμα μια δυο φορές τη μέρα κάτι που δεν έχει ξανασυμβεί. Σκέφτηκα μήπως ήταν που είχα πιεστεί λίγο στο ταξίδι γιατί κάτι με πείραξε και έκανα έντονα εμετό αλλά δεν βλέπω πως έχει σχέση αυτό...

Καμιά ιδέα ρε κοριτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η toof είπε:

Καλημέρα!!! Συγνώμη που άργησα να απαντησω αλλά είπα στις διακοπές να ξεφύγω λίγο από τις σκέψεις! 

Είναι ο πέμπτος μήνας που κάνω τεστ, συνήθως θα κάνω για 3-5 μέρες τη φορά. Δες παραπάνω αν θες που λέμε αναλυτικά τη διαδικασία με τα τεστ για να καταλάβεις περίπου πώς γίνεται και μετά ρωτά μας ότι θέλεις!! 

Εγώ τώρα εχω ανησυχήσει λίγο γιατί δυο μέρες τώρα (απο την 16η μέρα του κύκλου, 4 μέρες μετά την ωορρηξία) έχω δει απειροελάχιστο αίμα στο σκούπισμα μια δυο φορές τη μέρα κάτι που δεν έχει ξανασυμβεί. Σκέφτηκα μήπως ήταν που είχα πιεστεί λίγο στο ταξίδι γιατί κάτι με πείραξε και έκανα έντονα εμετό αλλά δεν βλέπω πως έχει σχέση αυτό...

Καμιά ιδέα ρε κοριτσια?

Γεια σου Δεν πειράζει που άργησες να μου απαντήσεις!Καλά έκανες κ ηρέμησες λίγο στις διακοπές εύχομαι να πέρασες όμορφα!!θα διαβάσω παραπάνω κ αν εχω καμία απορία θα σου στείλω να μου πεις!σε ευχαριστώ που μου απάντησες!περίεργο αυτό που σου συνέβη ηρέμησε κ δες πως θα πάει μην το σκέφτεσαι μπορεί να κρύωσες η μπορεί επιτέλους να έρθει κάτι πολύ ομορφο!!!εύχομαι να είναι το δεύτερο!!Ίσως αν ήρθες σε επαφή εκείνες τις μέρες να έγινε από Αυτό!!!!Ηρέμησε κ θα φανεί πολύ γρήγορα!!!!☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! Ευχομαι σε οσες περιμενουν μωρακι να εχουν μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε οσες ακομα δεν εχουν ζησει αυτη την ευλογια να ερθει το συντομοτερο δυνατον! Χρειαζομαι κ εγω τη βοηθεια σας..ο κυκλος μου γενικα ειναι 32-33 ημερες..τον προηγουμενο μηνα αδιαθετησα στις 44 μερες λογω αγχους κ πολυ πιεσης στη δουλεια..τωρα βρισκομαι στις 46 μερες κυκλου και η ακατανομαστη ειναι αφαντη! Το μεσημερι εκανα ενα τεστ κ ειναι αρνητικο..αυτο που που κανει εντυπωση ειναι τα εξης: δεν εχω συμπτωματα περιοδου οπως συνηθως..το μονο που εχω ειναι πολλα υγρα(αλλωτε διαφανα και αλλωτε πηχτα και γαλακτερα),το στηθος μου πρηστηκε απο προχθες το βραδυ και οι ρογες μου τσουζουν και εχω μονιμα θερμοκρασια 36.8 εδω και 5 μερες..πονακια δεν μπορω να πω οτι εχω ιδιαιτερα..κ πολλους πονοκεφαλους εντονους... πιστευετε οτι υπαρχει πιθανοτητα για το ευχαριστο;;;;!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Blublu καλημέρα!!! Έχεις καθυστέρηση στον μεγαλύτερο κύκλο σου, και ένα σωρό υποσχόμενα συμπτωματα! Τώρα η έχεις κι άλλη καθυστερηση, που να οφείλεται στην πίεση οπότε πρέπει οπωσδήποτε να χαλαρωσεις και να μην επειρεαζεσαι τόσο! Θα έλεγα να πας για χωριακη γιατί 46 μέρες είναι πολλές... Πήγαινε να δεις τι θα δείξει και πάρε τον γυναικολόγο τηλέφωνο ακόμα κι αν είναι αρνητική. Περιμένουμε να μας πεις νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η toof είπε:

@Blublu καλημέρα!!! Έχεις καθυστέρηση στον μεγαλύτερο κύκλο σου, και ένα σωρό υποσχόμενα συμπτωματα! Τώρα η έχεις κι άλλη καθυστερηση, που να οφείλεται στην πίεση οπότε πρέπει οπωσδήποτε να χαλαρωσεις και να μην επειρεαζεσαι τόσο! Θα έλεγα να πας για χωριακη γιατί 46 μέρες είναι πολλές... Πήγαινε να δεις τι θα δείξει και πάρε τον γυναικολόγο τηλέφωνο ακόμα κι αν είναι αρνητική. Περιμένουμε να μας πεις νέα!

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου @toof Ειπα πως αν δεν αδιαθετησω μεχρι την κυριακη θα κανω αλλο ενα τεστ κ αν βγει κ αυτο αρνητικο θα κανω χοριακη.. εννοειται πως θα μιλησω και με τον γυναικολογο μου ανεξαρτητου αποτελεσματος..απλως μου φαινεται πολυ τοσες μερες καθυστερηση μονο απο αγχος..εξαλλου δεν ενιωθα αγχωμενη αυτον τον καιρο μιας κ ολα εστρωσαν στη δουλιτσα μου! Θελω οσο τιποτα αλλο ολα αυτα να οφειλονται σε ενα σπορακι μεσα μου!!!! Θα ειναι το καλυτερο δωρο στον αντρα μου μιας και στις 23/6 κλεινουμε 1 χρονο γαμου!!! Οπως και να εχει θα σας ενημερωσω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Blublu είπε:

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου @toof Ειπα πως αν δεν αδιαθετησω μεχρι την κυριακη θα κανω αλλο ενα τεστ κ αν βγει κ αυτο αρνητικο θα κανω χοριακη.. εννοειται πως θα μιλησω και με τον γυναικολογο μου ανεξαρτητου αποτελεσματος..απλως μου φαινεται πολυ τοσες μερες καθυστερηση μονο απο αγχος..εξαλλου δεν ενιωθα αγχωμενη αυτον τον καιρο μιας κ ολα εστρωσαν στη δουλιτσα μου! Θελω οσο τιποτα αλλο ολα αυτα να οφειλονται σε ενα σπορακι μεσα μου!!!! Θα ειναι το καλυτερο δωρο στον αντρα μου μιας και στις 23/6 κλεινουμε 1 χρονο γαμου!!! Οπως και να εχει θα σας ενημερωσω!! 

Πώς αντέχεις να κάνεις τόσες μέρες υπομονή??? Χαχαχα ελπίζω πραγματικα να είναι ένα γλυκό μωράκι ήδη στην κοιλίτσα σου, ανυπομονούμε να μάθουμε! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...