Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η StellaAlex είπε:

Γεια σου .....εδω κ ενα χρόνο κάνουμε ελεύθερα αλλά χωρίς άγχος κ πρεπει να γίνει!!!Εδώ που ζούμε το άγχος κ το στρες κυριαρχεί καθε μέρα!Στην Γερμανια στο Μοναχο είμαστε ο αραβωνιαστικος μου γεννήθηκε κ μεγάλωσε εδώ!Εγώ είμαι σχεδόν 4χρονια εδώ κ δεν την παλεύω πλέον!!!Χαίρομαι που βρίσκεσαι Ελλάδα εγώ τώρα που λείπω εκτίμησα πολλά πράγματα!!!Κ εμείς σκεφτόμαστε να φύγουμε κ να γυρίσουμε Ελλάδα σε νησί στην Κω!!Εδώ στο Μοναχο αν δεν έχεις σπουδάσει κ δεν έχεις ένα πτυχίο τα χρήματα σε κάθε δουλειά είναι σχεδόν τα ίδια κ οι κρατήσεις πάρα πολλές όπως κ τα έξοδα!Ειναι πανάκριβο το Μοναχο!!Σου εύχομαι να σου ερθει πολύ σύντομα ενα αγγελούδι στην ζωή Σου!!Σε ποιο νησί είσαι?Κ όσο περίεργο κ να το ακούς στην Ελλάδα η ιατρική κ ιδίως η γυναικολογική ειναι πολύ πιο μπροστά από την Γερμανια!!!Καλή σου μέρα κ να απολαμβάνεις καθε σου στιγμή όσο μπορείς κ προλαβαίνεις!!Μόνο που εχεις τον ήλιο κ την θάλασσα φτάνει πίστεψε με☺

Αχ ναι τρομερή απόλαυση η θάλασσα... Την έχουμε και θέα από το σπίτι και πραγματικά δεν συγκρινεται! Ξεκινήσαμε και τα μπάνια, ήταν έρημη η παραλια, απερίγραπτο δεν έχω ξαναπάει τετοια εποχή ❤️

εξωτερικό, μια Ρώμη πήγαμε περσι και μαγεύτηκα αλλά δεν νομίζω να άντεχα να μείνω εκτός Ελλάδας... Κουράγιο, αν υπάρχει δουλειά και καλά οικονομικά καλώς, διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος να μένεις εκει, γύρνα πίσω στη λιακάδα!! 😝 Έρχεσαι για διακοπές συνήθως;

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις πριν 20 ώρες, ο/η Annie26 είπε:

Ευχαριστω παρα πολυυ!! Οχιι ακομη δεν εχουμε ακουσει καρδουλα..ελπιζω να ακουσουμε συντομα γιατι ανυπομωνω πολυ! Θα ηθελα να θεσω ομως δυο ερωτηματα που με απασχολουν και ισως καποια κοπελα να ξερει να μου απαντησει!

1) Ειμαι στην 6η εβδομαδα, εκανα ξανα χτες μια χοριακη γιατι θελει ο γιατρος να την παρακολουθει και βρισκετε στις 15,000. Ειναι καλη για τις εβδομαδες που βρισκομαι ;;

2) Ειχα προχθες αρκετο αιμα(καφε)και εχω ανυσηχησει παρα πολυ. Ομως ουτε πονακια στην κοιλια ουτε τιποτα. Χτες πηγα στον γυναικολογο που με παρακολουθει και μου εδωσε υποθετα προγεστερωνης. Βλεπει τον σακκο και ειναι αρκετα μεγαλουτσικος απο την προηγουμενη φορα. Βλεπει και εμβρυικα στοιχεια μεσα. Μου ειπε να ανυσηχησω οταν το αιμα γινει ροζ η κοκκινο. Εγω ομως εχω πεθανει απ την αγωνια μου.. :( :( 

Τωρα είδα το μηνυμα σου... Αφού μετα τα καφέ που είδες πηγές στο γιατρό έκανες την καλύτερη δουλειά! Από κει και πέρα δεν ξέρω να σε βοηθήσω με τις τιμές, ίσως κάποια που έχει περάσει από αυτά ξέρει καλύτερα... 

@Annie26καλα να σου πανε ολα να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσηνη !!!! Μην σε αγχονει το καφε και ουτε το τυχον αιμα οπως ειπε και ο γιατρος  ειχα και εγω στην προηγουμενη προσπαθεια θετικο αποτελεσμα αλλα με κανονικοτατο αιμα αλλος παραγοντας που παλινδρομησε παντως οχι απο το αιμα να το ξερεις ειναι και συνηθισμενο!!!!ολα θα πανε καλα εσυ κατσε και ξεκουρασου!!!!

στις πριν 6 ώρες, ο/η toof είπε:

Αχ ναι τρομερή απόλαυση η θάλασσα... Την έχουμε και θέα από το σπίτι και πραγματικά δεν συγκρινεται! Ξεκινήσαμε και τα μπάνια, ήταν έρημη η παραλια, απερίγραπτο δεν έχω ξαναπάει τετοια εποχή ❤️

εξωτερικό, μια Ρώμη πήγαμε περσι και μαγεύτηκα αλλά δεν νομίζω να άντεχα να μείνω εκτός Ελλάδας... Κουράγιο, αν υπάρχει δουλειά και καλά οικονομικά καλώς, διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος να μένεις εκει, γύρνα πίσω στη λιακάδα!! 😝 Έρχεσαι για διακοπές συνήθως;

Χαίρομαι που απολαμβάνεις τα όμορφα κ απλά πράγματα της Ελλάδας μας!!!!😄όπως σου είπα κ στο προηγούμενο μνμ αν δεν έχεις σπουδάσει κάτι στο εξωτερικό απλά υπάρχεις κ τα οικονομικά πολύ δύσκολα άλλους βέβαια τους αρέσει!!!!Ναι ήμουν για το Πάσχα στην Ελλάδα κ τώρα σκεφτόμαστε να γυρίσουμε βέβαια είναι πολύ δύσκολη η απόφαση δεν υλοποιείται εύκολα αλλά εύχομαι να τα καταφέρουμε!!!!Εδώ ξυπνάς κ κοιμάσαι με το άγχος Όχι ότι στην Ελλάδα δεν υπάρχει απλά δυστυχώς οταν φεύγεις από την Ελλάδα εκτιμάς τα πάντα!!!!!!εύχομαι πολύ σύντομα να σου ερθει ενα σποράκι κ να σε χαλαρώσει ο ήλιος κ η θάλασσα!!Κ Καλά να περάσεις κ στις διακοπές Σου!!!!!εχεις ξεκινήσει το φολικο οξυ?βοηθα πάρα πολύ κ πλέον σου το προτυνουν κ πριν την εγκυμοσύνη να το περνεις !!!!Εγώ έχει 3 μήνες που το ξεκίνησα!!!!συμβουλεψου τον γυναικολόγο σου κάνει πολύ καλό!!!!Καλή σου μέρα κ καλό Σαββατοκύριακο 😙

στις πριν 1 ώρα, ο/η StellaAlex είπε:

Χαίρομαι που απολαμβάνεις τα όμορφα κ απλά πράγματα της Ελλάδας μας!!!!😄όπως σου είπα κ στο προηγούμενο μνμ αν δεν έχεις σπουδάσει κάτι στο εξωτερικό απλά υπάρχεις κ τα οικονομικά πολύ δύσκολα άλλους βέβαια τους αρέσει!!!!Ναι ήμουν για το Πάσχα στην Ελλάδα κ τώρα σκεφτόμαστε να γυρίσουμε βέβαια είναι πολύ δύσκολη η απόφαση δεν υλοποιείται εύκολα αλλά εύχομαι να τα καταφέρουμε!!!!Εδώ ξυπνάς κ κοιμάσαι με το άγχος Όχι ότι στην Ελλάδα δεν υπάρχει απλά δυστυχώς οταν φεύγεις από την Ελλάδα εκτιμάς τα πάντα!!!!!!εύχομαι πολύ σύντομα να σου ερθει ενα σποράκι κ να σε χαλαρώσει ο ήλιος κ η θάλασσα!!Κ Καλά να περάσεις κ στις διακοπές Σου!!!!!εχεις ξεκινήσει το φολικο οξυ?βοηθα πάρα πολύ κ πλέον σου το προτυνουν κ πριν την εγκυμοσύνη να το περνεις !!!!Εγώ έχει 3 μήνες που το ξεκίνησα!!!!συμβουλεψου τον γυναικολόγο σου κάνει πολύ καλό!!!!Καλή σου μέρα κ καλό Σαββατοκύριακο 😙

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις υπέροχες ευχές σου!!! Βλέπω ότι σου λειπει πολύ η Ελλάδαρα μας, ελπίζω να μπορεσετε να γυρίσετε σύντομα και με φουσκωμένη κοιλίτσα!! Είναι μεγάλη απόφαση αλλά έτσι ήταν και όταν πηγές Γερμανία, πιστεύω αν είστε μαζί θα τα καταφέρετε όπου και να είστε :) έχετε αποφασίσει που θα παντρευτείτε;; ναι παίρνω φυλλικό οξύ, μου το είχε γράψει ο γιατρός 3 μήνες κι εγω! Κάνω και τεστακια ωορρηξιας, εσύ τα εχεις δοκιμάσει; Ίσως σε κατατοπισουν αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο... Έχεις γιατρό και εκεί; 

στις Just now, ο/η toof είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις υπέροχες ευχές σου!!! Βλέπω ότι σου λειπει πολύ η Ελλάδαρα μας, ελπίζω να μπορεσετε να γυρίσετε σύντομα και με φουσκωμένη κοιλίτσα!! Είναι μεγάλη απόφαση αλλά έτσι ήταν και όταν πηγές Γερμανία, πιστεύω αν είστε μαζί θα τα καταφέρετε όπου και να είστε :) έχετε αποφασίσει που θα παντρευτείτε;; ναι παίρνω φυλλικό οξύ, μου το είχε γράψει ο γιατρός 3 μήνες κι εγω! Κάνω και τεστακια ωορρηξιας, εσύ τα εχεις δοκιμάσει; Ίσως σε κατατοπισουν αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο... Έχεις γιατρό και εκεί; 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές Σου!!ήταν να κάνουμε πολιτικό εδώ αλλά αφού αποφασίσαμε να έρθουμε Ελλάδα το αφήσαμε για Εκεί!!!!εχω Ναι Έλληνα γιατρό είναι πολύ καλός!!!!Δεν έχω δοκιμάσει τα τεστ ωορρηξίας!!!!!σκέφτομαι να τα ξεκινήσω πολλές φίλες μου είχαν επιτυχία!!!!Αυτό έχει σημασία να είσαι καλά με τον άνθρωπο σου για αυτό πήραμε κ την απόφαση γιατί κ αν κ γεννήθηκε εδώ κ η μητέρα του Γερμανίδα δεν του αρέσει Εδώ!!!ποσο χρόνων είσαι?☺

στις πριν 3 ώρες, ο/η StellaAlex είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές Σου!!ήταν να κάνουμε πολιτικό εδώ αλλά αφού αποφασίσαμε να έρθουμε Ελλάδα το αφήσαμε για Εκεί!!!!εχω Ναι Έλληνα γιατρό είναι πολύ καλός!!!!Δεν έχω δοκιμάσει τα τεστ ωορρηξίας!!!!!σκέφτομαι να τα ξεκινήσω πολλές φίλες μου είχαν επιτυχία!!!!Αυτό έχει σημασία να είσαι καλά με τον άνθρωπο σου για αυτό πήραμε κ την απόφαση γιατί κ αν κ γεννήθηκε εδώ κ η μητέρα του Γερμανίδα δεν του αρέσει Εδώ!!!ποσο χρόνων είσαι?☺

Ωραία, θα είναι υπέροχα να παντρευτείτε εδω, ειδικά σε νησί! Αφού του αρέσει και εκείνου, η μισή μάχη είναι κερδισμένη! Τα τεστακια και εγώ από εδώ από τα κορίτσια τα εμαθα γιατί 2 φίλες μου εμειναν κυριολεκτικά με την πρώτη και δεν με καταλαβαίνουν πολυ :) ειμαι σχεδόν 28 σε δύο μήνες τα κλείνω! Εσύ?

στις πριν 13 ώρες, ο/η toof είπε:

Ωραία, θα είναι υπέροχα να παντρευτείτε εδω, ειδικά σε νησί! Αφού του αρέσει και εκείνου, η μισή μάχη είναι κερδισμένη! Τα τεστακια και εγώ από εδώ από τα κορίτσια τα εμαθα γιατί 2 φίλες μου εμειναν κυριολεκτικά με την πρώτη και δεν με καταλαβαίνουν πολυ :) ειμαι σχεδόν 28 σε δύο μήνες τα κλείνω! Εσύ?

Γεια σου κ Καλή σου μέρα!!!!Ναι θα είναι υπέροχα ο γάμος εκεί !!!!!Όσο για τα τεστακια θα τα ξεκινήσω κ εγώ!!!!!απλά σκέφτομαι ότι θα με ανχωσουν!!!Εγώ είμαι 35  χρόνων!!!!τον προηγούμενο μήνα τα έκλεισα!!!!ποσο καιρό κανεις τεστ ωορρηξίας??Κ κανεις καθε μέρα?☺

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Νέες συζητήσεις