Μετάβαση σε περιεχόμενο

θελω να γινω μαμα!


Annie26

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η toof είπε:

Με βοηθάνε ναι, γιατί νιώθω ότι δεν πάνε οι μήνες χαμένοι και νιώθω μια χαρά με το έντονο κοκκινο! Ποση καθυστέρηση έχεις εσύ κ πόσο καιρό προσπαθείς? 

Γεια σου εγώ δεν έχω κάνει ποτέ αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω!Εγώ τον τελευταίο χρόνο εχω απο 24η μέρα έως 26η!Τώρα βρίσκομαι στην 36η μέρα κ δεν μου έχει έρθει ακόμη!Μου φαίνεται όμως περίεργο γιατί τον προηγούμενο μήνα που είχα επαφές με τον σύντροφό μου μου ηρθε 22 μέρα κ μου κράτησε λίγο κ τώρα δεν μου έρχεται!!θα κάνω τεστ απλά απογοητεύομαι καθε φορά με το αρνητικό κ περιμένω να περάσουν λίγο οι μερες!κάνουμε ελεύθερα με τον σύντροφό μου εδώ κ ενα χρόνο αλλά το έχουμε στο χαλαρό χωρίς σκέψη κ άγχος!ο γυναικολόγος μου τον Απρίλιο μου είπε ότι όλα είναι καλά που έκανα εξετάσεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@StellaAlex 10 μέρες καθυστέρηση??? Εγώ τρεις ειχα, και τα μυαλά μου είχαν πάρει τα βουνά... Βέβαια αν ξανατυχει και εγώ θα περιμένω αλλά χαρά στο κουράγιο και την υπομονή σου βρε!!! Κάνε ένα τεστ αύριο το πρωί και πες μας τι γίνεται... Παρόμοιο κύκλο έχω κι εγώ αλλά έτυχε δύο φορές τώρα να πάει 29 μέρες και δεν την ξαναπαταω, θα περιμένω όσο περισσότερο μπορώ! Τι εξετάσεις έκανες αν θες να πεις βέβαια! Εγώ για το καθιερωμένο τεστ Παπ είχα πάει τον Φλεβάρη αλλά αν δεν έχει γίνει τίποτα ως τον Οκτώβριο θα εμβαθυνουμε να δούμε αν υπάρχει κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/5/2018 at 1:30 ΜΜ, ο/η toof είπε:

@Annie26 εσύ τελικά τι αποτελέσματα είχες?

Εγώ τελικά ήμουνα έγκυος!!! Ειχα φθασει και τις 10 μερες καθυστερησης και ειπα δεν παει αλλο!! Ειχα κανει ενα τεστακι και βγηκε θετικο..την επομενη ειχα κανει και χοριακη ομως με χαμηλο αριθμο...τωρα η χοριακη μου βρισκεται στα υψη, το μωρακι ειναι κατι περισσοτερο απο 6 εβδομαδων(ειχα δικαιο και η συλληψη ειχε γινει πολυ αργοτερα)και εγω χαιρομαι τοσο μα τοοσο πολυ!! Ευχομαι σε ολες τις κοπελες που προσπαθουν να τα καταφερουν συντομα και το πιο σημαντικο "ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΤΕ"!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annie26 είπε:

Εγώ τελικά ήμουνα έγκυος!!! Ειχα φθασει και τις 10 μερες καθυστερησης και ειπα δεν παει αλλο!! Ειχα κανει ενα τεστακι και βγηκε θετικο..την επομενη ειχα κανει και χοριακη ομως με χαμηλο αριθμο...τωρα η χοριακη μου βρισκεται στα υψη, το μωρακι ειναι κατι περισσοτερο απο 6 εβδομαδων(ειχα δικαιο και η συλληψη ειχε γινει πολυ αργοτερα)και εγω χαιρομαι τοσο μα τοοσο πολυ!! Ευχομαι σε ολες τις κοπελες που προσπαθουν να τα καταφερουν συντομα και το πιο σημαντικο "ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΤΕ"!!!

Αααα!!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!!!!!! μπράβο μπράβο πολύ χαίρομαι!!!! Ακούσατε καρδούλα? ΤΙ ΥΠΈΡΟΧΑ ΝΕΑ!!! ευχομαι να πάνε όλα ομαλα, υπέροχα, με αγάπη και με υγεία πάνω από όλα τα άλλα!!! Ετσι να μας δινετε γουρι και δύναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Annie26 είπε:

Εγώ τελικά ήμουνα έγκυος!!! Ειχα φθασει και τις 10 μερες καθυστερησης και ειπα δεν παει αλλο!! Ειχα κανει ενα τεστακι και βγηκε θετικο..την επομενη ειχα κανει και χοριακη ομως με χαμηλο αριθμο...τωρα η χοριακη μου βρισκεται στα υψη, το μωρακι ειναι κατι περισσοτερο απο 6 εβδομαδων(ειχα δικαιο και η συλληψη ειχε γινει πολυ αργοτερα)και εγω χαιρομαι τοσο μα τοοσο πολυ!! Ευχομαι σε ολες τις κοπελες που προσπαθουν να τα καταφερουν συντομα και το πιο σημαντικο "ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΤΕ"!!!

Συγχαρητήρια κοπελα μου!!!σου ευχομαι μα εχεις μια υπεροχη και τελεομηνη εγκυμοσυνη!!!???????????❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η toof είπε:

@StellaAlex 10 μέρες καθυστέρηση??? Εγώ τρεις ειχα, και τα μυαλά μου είχαν πάρει τα βουνά... Βέβαια αν ξανατυχει και εγώ θα περιμένω αλλά χαρά στο κουράγιο και την υπομονή σου βρε!!! Κάνε ένα τεστ αύριο το πρωί και πες μας τι γίνεται... Παρόμοιο κύκλο έχω κι εγώ αλλά έτυχε δύο φορές τώρα να πάει 29 μέρες και δεν την ξαναπαταω, θα περιμένω όσο περισσότερο μπορώ! Τι εξετάσεις έκανες αν θες να πεις βέβαια! Εγώ για το καθιερωμένο τεστ Παπ είχα πάει τον Φλεβάρη αλλά αν δεν έχει γίνει τίποτα ως τον Οκτώβριο θα εμβαθυνουμε να δούμε αν υπάρχει κάτι...

Τελικά μου ηρθε Σήμερα!!!!Δεν πειράζει την επόμενη φορά!Έκανα τον απλό έλεγχο τεστ Παπ κ υπέρηχο κ ήταν όλα Καλά!!Ζω στο εξωτερικό κ ταξίδεψα πρόσφατα στην Ελλάδα κ ίσως η αλλαγή του κλίματος κ το χαπι που πηρα το αντισταμινικο να μου δημιούργησε την καθυστέρηση!!!Αλλά γενικώς τον τελευταίο χρόνο εχω μικρο κυκλο!!!!!Τους τελευταίους μήνες περνώ κ φολικο οξυ μου το πρότεινε ο γυναικολόγος ο οποίος είναι Έλληνας!!!!!Εσύ ποσο καιρό προσπαθείς??για μωράκι..Σου απαντάω τόσο αργά γιατί γυρνάω από την δουλειά..Εσυ Ελλάδα ζεις?Καλό ξημέρωμα κ σου εύχομαι ότι καλυτερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια...τι κάνετε????εγω τελικα πηρα τεστ ωορρηξίας...το αποφάσισα τελικα...για να δω και ποτε κανω καριβως γτ τωρα που ειχα και την καθυστέρηση μπερδευτικα λιγο...?εχει 10 μεσα αυτο π πηρα ποτε πρεπει να ξεκινησω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/5/2018 at 1:34 ΠΜ, ο/η StellaAlex είπε:

Τελικά μου ηρθε Σήμερα!!!!Δεν πειράζει την επόμενη φορά!Έκανα τον απλό έλεγχο τεστ Παπ κ υπέρηχο κ ήταν όλα Καλά!!Ζω στο εξωτερικό κ ταξίδεψα πρόσφατα στην Ελλάδα κ ίσως η αλλαγή του κλίματος κ το χαπι που πηρα το αντισταμινικο να μου δημιούργησε την καθυστέρηση!!!Αλλά γενικώς τον τελευταίο χρόνο εχω μικρο κυκλο!!!!!Τους τελευταίους μήνες περνώ κ φολικο οξυ μου το πρότεινε ο γυναικολόγος ο οποίος είναι Έλληνας!!!!!Εσύ ποσο καιρό προσπαθείς??για μωράκι..Σου απαντάω τόσο αργά γιατί γυρνάω από την δουλειά..Εσυ Ελλάδα ζεις?Καλό ξημέρωμα κ σου εύχομαι ότι καλυτερο?

Καλημέρα!!! Λογικό είναι η αλλαγή του κλίματος να σου προκαλέσει αλλαγή και στον κύκλο αλλά μπορεί να ευθύνονται και οι ελεύθερες επαφές, πόσο καιρό προσπαθείς; Εμείς προσπαθούμε 9 μήνες συνολικά, δύο εκ των οποίων εκτός γόνιμων ημερών γιατί ήμασταν μακριά... Ναι Ελλάδα είμαστε, σε νησί πλέον! Οι γονείς μου μεγάλωσαν στο εξωτερικό, που μένεις εσύ; ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Γεια σας κοριτσια...τι κάνετε????εγω τελικα πηρα τεστ ωορρηξίας...το αποφάσισα τελικα...για να δω και ποτε κανω καριβως γτ τωρα που ειχα και την καθυστέρηση μπερδευτικα λιγο...?εχει 10 μεσα αυτο π πηρα ποτε πρεπει να ξεκινησω????

Καλημέρα!!! Καλά εγώ, περιμένω να περάσουν αλλες δύο μέρες δουλειάς και να πάω διακοπεεεεες!!!

Τι κύκλο έχεις συνήθως? Υπάρχει χαρτάκι με αναλυτικές οδηγίες μέσα στη συσκευασία αλλά θα σου πω στο περίπου... 1η μέρα κύκλου είναι η πρώτη μέρα περιόδου. Αν ο κύκλος σου είναι 26αρης, ξεκινάς τα τεστ την 9η μέρα (εχει πίνακα στις οδηγίες που λέει ξεχωριστά για κάθε κύκλο πότε ξεκινας).

Το καλύτερο είναι να κάνεις το τεστ μεταξυ 2-6 το απόγευμα για να έχει αυξηθεί η ορμόνη. Η δεύτερη γραμμή θα φανεί άχνη και την ημέρα που θα είναι ίδια ή εντονότερη από την γραμμη ελέγχου σημαίνει ότι θα έχεις ωορρηξία στις επόμενες 12-36 ώρες. Οπότε μόλις την δεις έντονη ξεκινάς δυναμικά εκείνη τη μέρα και την επομενη!!!! Μετά δεν χρειάζεται να ξανακάνεις τεστ. Αν σε μπερδεψα πες μου να διευκρινίσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧΧΧ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ !!!!!!ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ...ΟΠΟΤΕ ΛΕΜΕ ΜΗΠΩΣ ΠΑΜΕ ΦΘΙΝΟΠΟΡΟ!!!!ΕΜΕΝΑ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 28 ΗΜΕΡΕΣ..ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 3 ΜΕΡΟΥΛΕΣ....ΟΧΙ ΔΕ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ..ΕΜΕΙΣ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

ΑΧΧΧ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ !!!!!!ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ...ΟΠΟΤΕ ΛΕΜΕ ΜΗΠΩΣ ΠΑΜΕ ΦΘΙΝΟΠΟΡΟ!!!!ΕΜΕΝΑ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 28 ΗΜΕΡΕΣ..ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 3 ΜΕΡΟΥΛΕΣ....ΟΧΙ ΔΕ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ..ΕΜΕΙΣ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ...

αν εχεις κυκλο 28 ημερων ξεκινας την 11η μερα. Μην το κανεις με πρωινα ουρα. Η καλυτερη ωρα ειναι μεταξυ 12 το μεσημερι με 8 το βραδυ. Τις μερες που το βλεπεις πιο κοκκινο ισως να κανεις και δυο την ημερα με διαφορα 10 ωρων μεταξυ τους. Συγχαρητηρια στη νεα εγκυουλα. Ο μαιος εκανε πανικο. Ολες μαζι μεινατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/5/2018 at 10:07 ΜΜ, ο/η toof είπε:

Αααα!!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!!!!!! μπράβο μπράβο πολύ χαίρομαι!!!! Ακούσατε καρδούλα? ΤΙ ΥΠΈΡΟΧΑ ΝΕΑ!!! ευχομαι να πάνε όλα ομαλα, υπέροχα, με αγάπη και με υγεία πάνω από όλα τα άλλα!!! Ετσι να μας δινετε γουρι και δύναμη!!!

Ευχαριστω παρα πολυυ!! Οχιι ακομη δεν εχουμε ακουσει καρδουλα..ελπιζω να ακουσουμε συντομα γιατι ανυπομωνω πολυ! Θα ηθελα να θεσω ομως δυο ερωτηματα που με απασχολουν και ισως καποια κοπελα να ξερει να μου απαντησει!

1) Ειμαι στην 6η εβδομαδα, εκανα ξανα χτες μια χοριακη γιατι θελει ο γιατρος να την παρακολουθει και βρισκετε στις 15,000. Ειναι καλη για τις εβδομαδες που βρισκομαι ;;

2) Ειχα προχθες αρκετο αιμα(καφε)και εχω ανυσηχησει παρα πολυ. Ομως ουτε πονακια στην κοιλια ουτε τιποτα. Χτες πηγα στον γυναικολογο που με παρακολουθει και μου εδωσε υποθετα προγεστερωνης. Βλεπει τον σακκο και ειναι αρκετα μεγαλουτσικος απο την προηγουμενη φορα. Βλεπει και εμβρυικα στοιχεια μεσα. Μου ειπε να ανυσηχησω οταν το αιμα γινει ροζ η κοκκινο. Εγω ομως εχω πεθανει απ την αγωνια μου.. :( :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

αν εχεις κυκλο 28 ημερων ξεκινας την 11η μερα. Μην το κανεις με πρωινα ουρα. Η καλυτερη ωρα ειναι μεταξυ 12 το μεσημερι με 8 το βραδυ. Τις μερες που το βλεπεις πιο κοκκινο ισως να κανεις και δυο την ημερα με διαφορα 10 ωρων μεταξυ τους. Συγχαρητηρια στη νεα εγκυουλα. Ο μαιος εκανε πανικο. Ολες μαζι μεινατε!

Άντε και στα δικά μας οι λευτερες!! ? ας κάνουμε εμείς πανικό τον άλλο μήνα λοιπόν να σειστει ο τόπος ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η toof είπε:

Άντε και στα δικά μας οι λευτερες!! ? ας κάνουμε εμείς πανικό τον άλλο μήνα λοιπόν να σειστει ο τόπος ??

Ναι παιδια, το καλοκαιρι γενικα ενδεικνυται για......γκουχ γκουχ, οποτε ας δωσουμε τον καλυτερο μας εαυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/5/2018 at 11:28 ΜΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Συγχαρητήρια κοπελα μου!!!σου ευχομαι μα εχεις μια υπεροχη και τελεομηνη εγκυμοσυνη!!!???????????❤❤❤❤❤

Σ ευχαριστω παρα παρα πολυ!! Μακαρι να πανε ολα καλα και ευχομαι τα καλυτερα σε οολες τις κοπελες που προσπαθουνε για μωρακι!! Ειναι απιστευτη η χαρα του θετικου τεστ εγκυμοσινης! Η αληθεια ειναι πως μετα ξεκινανε διαφορα αλλα ομως τα εχει αυτα η εγκυμοσινη, και οταν θελουμε κατι πολυ ολα μας αγχωνουν και μας φαινονται περιεργα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η toof είπε:

Άντε και στα δικά μας οι λευτερες!! ? ας κάνουμε εμείς πανικό τον άλλο μήνα λοιπόν να σειστει ο τόπος ??

Σας το ευχομαι μεσα απ την καρδια μου!!!!! :) :) :-* :-* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ναι παιδια, το καλοκαιρι γενικα ενδεικνυται για......γκουχ γκουχ, οποτε ας δωσουμε τον καλυτερο μας εαυτο!

Εγώ έχω κάνει τις περιποιήσεις μου, έχουμε κλείσει και τετραήμερο στην Μήλο απο Δευτέρα και είμαι με άγριες διαθέσεις χαχαχαχαχα Είπα να χαλαρώσω λίγο, γιατί αρχίζω και το παίρνω κατάκαρδα όσο περνάει ο καιρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η toof είπε:

Εγώ έχω κάνει τις περιποιήσεις μου, έχουμε κλείσει και τετραήμερο στην Μήλο απο Δευτέρα και είμαι με άγριες διαθέσεις χαχαχαχαχα Είπα να χαλαρώσω λίγο, γιατί αρχίζω και το παίρνω κατάκαρδα όσο περνάει ο καιρος...

μπα να μη σε παιρνει καθολου. Και μεις θα φυγουμε εκτος. Τουλαχιστον να χαλαρωσουμε λιγο εστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

μπα να μη σε παιρνει καθολου. Και μεις θα φυγουμε εκτος. Τουλαχιστον να χαλαρωσουμε λιγο εστω

Μετά σου λεει, στις διακοπές μείναμε μένεις ευκολα γιατί χαλαρωνεις, οπότε εγώ το σκέφτομαι αυτό και ως αποτέλεσμα δεν χαλαρώνω...!! Ούφ, παραλία, λάδι και ένα καλό βιβλίο... Και κοκτεεεεειλ!!! Χαλάρωση 100% (χιχι άμα είσαι λιώμα πες...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η toof είπε:

Μετά σου λεει, στις διακοπές μείναμε μένεις ευκολα γιατί χαλαρωνεις, οπότε εγώ το σκέφτομαι αυτό και ως αποτέλεσμα δεν χαλαρώνω...!! Ούφ, παραλία, λάδι και ένα καλό βιβλίο... Και κοκτεεεεειλ!!! Χαλάρωση 100% (χιχι άμα είσαι λιώμα πες...)

Στις διακοπες και στα escape room ξεχνιεμαι. αχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Στις διακοπες και στα escape room ξεχνιεμαι. αχαχαχαχαχ

Escape room?? Ωχ πόσο θέλω να πάω! Ήμουν Αθήνα τόσα χρόνια και δεν πηγα... Εγώ με σειρές και βιβλία περισσότερο και θέλω οπωσδήποτε να πάω... Έχεις αγαπημένο να το προτιμήσουμε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η toof είπε:

Escape room?? Ωχ πόσο θέλω να πάω! Ήμουν Αθήνα τόσα χρόνια και δεν πηγα... Εγώ με σειρές και βιβλία περισσότερο και θέλω οπωσδήποτε να πάω... Έχεις αγαπημένο να το προτιμήσουμε; 

Εμενα μου αρεσουν τα αστυνομικα. Να το παιζω σερλοκ να βρισκω δολοφονους. Οποτε οποιο αστυνομικο εσκειπ βρισκω παω. Ξεχνιεμαι πολυ την ωρα εκεινη. Να πας αν βρεις ευκαιρια πιστευω θα σου αρεσει. Για την ωρα ας χαλαρωσουμε στο ταξιδι μας! Στα ταξιδια επισης δε σκεφτομαι τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η toof είπε:

Καλημέρα!!! Λογικό είναι η αλλαγή του κλίματος να σου προκαλέσει αλλαγή και στον κύκλο αλλά μπορεί να ευθύνονται και οι ελεύθερες επαφές, πόσο καιρό προσπαθείς; Εμείς προσπαθούμε 9 μήνες συνολικά, δύο εκ των οποίων εκτός γόνιμων ημερών γιατί ήμασταν μακριά... Ναι Ελλάδα είμαστε, σε νησί πλέον! Οι γονείς μου μεγάλωσαν στο εξωτερικό, που μένεις εσύ; ❤️

Γεια σου .....εδω κ ενα χρόνο κάνουμε ελεύθερα αλλά χωρίς άγχος κ πρεπει να γίνει!!!Εδώ που ζούμε το άγχος κ το στρες κυριαρχεί καθε μέρα!Στην Γερμανια στο Μοναχο είμαστε ο αραβωνιαστικος μου γεννήθηκε κ μεγάλωσε εδώ!Εγώ είμαι σχεδόν 4χρονια εδώ κ δεν την παλεύω πλέον!!!Χαίρομαι που βρίσκεσαι Ελλάδα εγώ τώρα που λείπω εκτίμησα πολλά πράγματα!!!Κ εμείς σκεφτόμαστε να φύγουμε κ να γυρίσουμε Ελλάδα σε νησί στην Κω!!Εδώ στο Μοναχο αν δεν έχεις σπουδάσει κ δεν έχεις ένα πτυχίο τα χρήματα σε κάθε δουλειά είναι σχεδόν τα ίδια κ οι κρατήσεις πάρα πολλές όπως κ τα έξοδα!Ειναι πανάκριβο το Μοναχο!!Σου εύχομαι να σου ερθει πολύ σύντομα ενα αγγελούδι στην ζωή Σου!!Σε ποιο νησί είσαι?Κ όσο περίεργο κ να το ακούς στην Ελλάδα η ιατρική κ ιδίως η γυναικολογική ειναι πολύ πιο μπροστά από την Γερμανια!!!Καλή σου μέρα κ να απολαμβάνεις καθε σου στιγμή όσο μπορείς κ προλαβαίνεις!!Μόνο που εχεις τον ήλιο κ την θάλασσα φτάνει πίστεψε με☺?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η toof είπε:

Άντε και στα δικά μας οι λευτερες!! ? ας κάνουμε εμείς πανικό τον άλλο μήνα λοιπόν να σειστει ο τόπος ??

Χα χα χα ο επομενος μηνας ειναι δικος μας!!!!??? το καλοκαιρι ειναο η καλυτερη εποχη λιγο η θαλασσα οι βολτουλες θα ερθει το σπορακι μας και ουτε που θα το καταλαβουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

αν εχεις κυκλο 28 ημερων ξεκινας την 11η μερα. Μην το κανεις με πρωινα ουρα. Η καλυτερη ωρα ειναι μεταξυ 12 το μεσημερι με 8 το βραδυ. Τις μερες που το βλεπεις πιο κοκκινο ισως να κανεις και δυο την ημερα με διαφορα 10 ωρων μεταξυ τους. Συγχαρητηρια στη νεα εγκυουλα. Ο μαιος εκανε πανικο. Ολες μαζι μεινατε!

Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες με τα τεστακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Μόλις γύρισα κι εγώ απο τη Β' επιπέδου... Επιβεβαιώσαμε ότι είναι κοριτσάκι. ΠΗΤ 23/8 σταθερά, βάρος 487γρ. Όλα φυσιολογικά. Πλακούντας μπροστά και πλάγια και τράχηλος 38χιλ με μέτρηση απο την κοιλιά (στην αυχενική ήταν 35χιλ.)... Και τέλος κορίτσια μου... έχω πάρει 6 ολόκληρα κιλά!!! Μια χαρά μου τα βρήκε όλα ο γιατρός μου. Σε 6 βδομάδες, 4/6 , θα κάνουμε καμπύλη ζαχάρου!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...