Μετάβαση σε περιεχόμενο

θελω να γινω μαμα!


Annie26

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια! Ειμαι καινουργια στην παρεα και η αληθεια ειναι πως πρωτη φορα μπαινω σε αυτη την διαδικασια! θελω να αναφερω και το δικο μου προβληματακι μηπως και καταλαβω τι πραγματικα γινεται γιατι εχω μπερδευτει..            Λοιπον..κανω προσπαθειες με τον συντροφο μου 1 μηνα τωρα..να πω πως ο κυκλος μου δεν ηταν ποτε σταθερος ομως ο κυκλος μου ειχε φθασει μεχρι και 33 μερες το αργοτερο συνηθως ηταν μεχρι τις 31! η τελευταια μου περιοδος στις 24 Μαρτιου, σημερα ειμαι στην 38η μερα του κυκλου και η περιοδος αφαντη. Εχω κανει χοριακη την παρασκευη που μας περασε ομως βγηκε αρνητικη. υπαρχει πιθανοτητα να εχει διαφοροποιηθει ο χρονος της ωορρηξιας ? μπορει να ειχε γινει πιο αργα απ οσο υπολογιζα και να χρειαζεται καποιος χρονος μεχρι να εμφιτευθει και να διξει και να μπορει να ανιχνευση την ορμονη? ειχα ακουσει για μια κοπελα πως ενω ηταν 3 μηνων εγκυος ολα ολα εδειχναν αρνητικα και η αιματολογικη αλλα και τα κοινα τεστ ουρων! την βοηθεια σας παρακαλωω και ευχαριστω εκ των προτερων!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • admin changed the title to θελω να γινω μαμα!

Καλός ήρθες. Για κάποιο λόγο όταν ξεκινάμε ελεύθερες επαφές αλαζε( ο κύκλος μας (συμβαίνει σε πολλές) αλαζει η ωορρηξία μας ανάλογος το κύκλο δύσκολο να βγει αρνητική η εξέταση αίματος άλλα υπάρχουν και πιθανότητες σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και καλως ηρθες στην παρεα μας.Κι εγω δεν εχω σταθερο κυκλο και εχει φτασει και 34 μερες.Υπολογισα με τερ 20 μαρτιου οτι ειχα ωοορυξια 9 απριλιου.Ξεκινησαμε λοιπον ελευθερα.εκανα χοριακη 2 μερες πριν την πιθανη με εμας περιοδο και βγηκε αρνητικη και δυο μερες μετα θετικη.που σημαινει οτι σε εμας που δεν εχουμε σταθερο κυκλο η ημερα της ωοορυξιας παιζει πολυ.Σου ευχομαι ολοψυχα να τα καταφερετε.Αλλα μια συμβουλη μετα απο τρεις εγκυμοσυνες.Δεν θελει αγχος.Οταν χαλαρωνεις τοτε μαγικα ερχεται.φιλια πολλα και θα χαρω να μαθω νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ! Ειδη νιωθω καλυτερα που το μοιραστηκα μαζι σας;) Ακοομη δεν εχει ερθει η περιοδος! Απο την μια χαιρομαι γιατι μπορει να ειναι και αυτο που περιμενω ομως απο την αλλη με αγχωνει το γεγονος του να μην ειμαι και κανω σκεψεις και ονειρα αδικα! Σας ευχαριστω και παλιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και δωρα-ζετα μου εύχομαι τα παιδακια να ειναι γερα και δυνατα σε ολη τους τη ζωη!!!! Χαιρομαι οταν ακουω για μεγαλες οικογενειες;))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/5/2018 at 12:08 ΠΜ, ο/η NikhNikh είπε:

Καλός ήρθες. Για κάποιο λόγο όταν ξεκινάμε ελεύθερες επαφές αλαζε( ο κύκλος μας (συμβαίνει σε πολλές) αλαζει η ωορρηξία μας ανάλογος το κύκλο δύσκολο να βγει αρνητική η εξέταση αίματος άλλα υπάρχουν και πιθανότητες σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και σύντομα.

Και γω αυτό ακριβώς έπαθα! Μόλις είπαμε ξεκινάμε ελεύθερα έπαθε κοκομπλόκο ο κύκλος μου! Λες και το καταλαβε!!! Βρε μήπως είναι από το άγχος που αποκταμε ξαφνικά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισως ποιος ξερει??!! μα 9 μερες καθυστερηση απο το αγχος?? παραπαει νομιζω ☹️ ☹️ ολα τα σεναρια παιζουν και εισαι μπερδεμενη, ειδικα στις αρχικες προσπαθειες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Annie26 είπε:

Ισως ποιος ξερει??!! μα 9 μερες καθυστερηση απο το αγχος?? παραπαει νομιζω ☹️ ☹️ ολα τα σεναρια παιζουν και εισαι μπερδεμενη, ειδικα στις αρχικες προσπαθειες!!

Και εμεις ειμαστε στον πρωτο μηνα προσπαθιων αυτη η αναμονη ειναι οτι χειροτερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Σου ευχομαι πραγματικα να γινει αυτο που επυθημεις και σε λιγο καιρο να κρατας αγκαλιτσα το μωρακι σου!! :) :) 

Ποσες μερες εχεις καθυστερηση αν επιτρεπεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Και γω αυτό ακριβώς έπαθα! Μόλις είπαμε ξεκινάμε ελεύθερα έπαθε κοκομπλόκο ο κύκλος μου! Λες και το καταλαβε!!! Βρε μήπως είναι από το άγχος που αποκταμε ξαφνικά???

Δεν νομίζω εμένα λαλισε η περιοδος που από τότε που άρχισα 4 χρ πριν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annie26 είπε:

 Σου ευχομαι πραγματικα να γινει αυτο που επυθημεις και σε λιγο καιρο να κρατας αγκαλιτσα το μωρακι σου!! :) :) 

Ποσες μερες εχεις καθυστερηση αν επιτρεπεται?

Σε ευχαριστώ πολυ...και σε εσενα ευχομαι ενα θετικό τεστακι το συντομοτερο...δεν εχω ακομη καθυστέρηση ειχαμε επαφες στις γονιμες ημερες...σε μια εβδομαδα ειναι να μ ερθει περιοδος (που μακρι να μην ερυει η ατιμη ????)...η αληθεια ειναι οτι ανχονομαι λιγο γτ δεν ξερω πως πρεπει να σκεφτομαι...π.χ μαζεψα τα χαλια μ εχθες και ηταν λιγο βαρια και μετα σκεφτομουνα και αμα ειμαι εγκυος???μγπως δεν επρεπε να τα σηκωσω???αυτο με ανχονει πιο πολυ απ ολα...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχιι μην το κανεις αυτο στον εαυτο σου! Απλα χαλαρωσε...εχω διαβασει πως οταν εισαι στην αρχη δηλαδη πριν το εμβρυο φθασει και μεινει στην μητρα δεν υπαρχει θεμα! Το αγχος κανει περισσοτερη ζημια απο αυτα να το ξερεις γιαυτο χαλαρωσε και σκεψου μοονο θετικα! Δεν ειναι τοσο ευκολο να παθει ζημια!! Σου ευχομαι να εχεις καθυστερηση και το πολυποθυτο μωρακι να ερθειι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annie26 είπε:

Οχιι μην το κανεις αυτο στον εαυτο σου! Απλα χαλαρωσε...εχω διαβασει πως οταν εισαι στην αρχη δηλαδη πριν το εμβρυο φθασει και μεινει στην μητρα δεν υπαρχει θεμα! Το αγχος κανει περισσοτερη ζημια απο αυτα να το ξερεις γιαυτο χαλαρωσε και σκεψου μοονο θετικα! Δεν ειναι τοσο ευκολο να παθει ζημια!! Σου ευχομαι να εχεις καθυστερηση και το πολυποθυτο μωρακι να ερθειι ;)

Σε ευχαριστω πολυ...και εσενεα ευχομαι να ερθει συντομα το μπεμπακι σας!!!Σε γενικες γραμμες δεν ανχονομαι πολυ μονο για αυτα ανχονομαι γιατι ειμαι πολυ απροσεκτη δυστιχως...εχω δημιουργησει μεχρι και στη μεση προβλημα απο βαροι..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annie26 είπε:

Ωχ..Απο εδω και στο εξεις να εισαι πιο προσεκτικη... :) Θα χαρω πολυ να μαθω νεα σου!! χχχχ

Θα σου στειλω με τα πρωτα αποτελεσματα....εσυ τι γινεται???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες... Είμαι και εγώ σε μια παρόμοια κατάσταση. Είμαι στην 6η ημέρα καθυστέρησης και με 2 αρνητικά τεστ στα χέρια μου (και τα δυο τα έκανα χτες, στην 5η ημέρα καθυστέρησης δηλαδή). Είχαμε κανονικά επαφές τις γόνιμες μέρες. Ο κύκλος μου είναι ιδιαίτερα σταθερός και όλο αυτό με έχει μπερδέψει και με έχει αγχώσει πολύ... Δεν ξέρω τι να κάνω τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η amali_a είπε:

Καλησπέρα σε όλες... Είμαι και εγώ σε μια παρόμοια κατάσταση. Είμαι στην 6η ημέρα καθυστέρησης και με 2 αρνητικά τεστ στα χέρια μου (και τα δυο τα έκανα χτες, στην 5η ημέρα καθυστέρησης δηλαδή). Είχαμε κανονικά επαφές τις γόνιμες μέρες. Ο κύκλος μου είναι ιδιαίτερα σταθερός και όλο αυτό με έχει μπερδέψει και με έχει αγχώσει πολύ... Δεν ξέρω τι να κάνω τώρα...

@amali_a,καλησπέρα και σε σένα!!Έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις κοριτσιών που ενω είναι έγκυος και το τεστ βγαίνει αρνητικό..Στη δική μου περίπτωση βέβαια όταν έκανα τεστ και ήταν αρνητικό,ηταν κανόνικα αρνητικό...Μπορεις να κάνεις και μια χοριακη για να είσαι 100% σίγουρη για το αποτέλεσμα...Παντως μην αγχώνεσαι..Ολα καλά θα πάνε..Ευχομαι καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88 μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Σκέφτομαι να κάνω υπομονή 2 μέρες ακόμα και μετά να κάνω μια χοριακή! Αυτό που με προβληματίζει λίγο είναι πως δεν έχω καμία ενόχληση στη κοιλιά - ούτε πόνο ούτε τίποτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα! Παρόμοια κατάσταση, καθυστέρηση 3 μέρες, αρνητικό τεστ σήμερα, αλλά το ήξερα ότι πρέπει να είμαι, γιατί ο κύκλος μου είναι ακλόνητος. Και μετά αδιαθέτησα. Είμαι χάλια, προσπαθούμε 9 μήνες τώρα και τους 4 με τεστ ωορρηξίας... Λείπει ο άντρας μου για 10 μέρες και δεν του είπα τίποτα δεν θέλω να του μεταφέρω το άγχος και την πίεση που νιώθω γιατί είναι πολύ αισιόδοξος άνθρωπος αλλά ειλικρινά όσο κι αν ένιωθα άσχημα άλλες φορές που ήμουν στην αναμονή δεν ήταν ποτέ έτσι... Πιστεύω δεν θα το ζήσω ποτέ... 

@amali_a μπράβο για την υπομονή σου! Ελπίζω να είναι απλά να μην φαίνεται στο τεστ ακόμα! Ενημέρωσε μας για τα αποτελέσματα, ελπίζω από καρδιάς να είναι θετικά και απλά να σε παιδεύει τσάμπα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ @toof μου. Εύχομαι και σε εσένα ότι καλύτερο και πολύ γρήγορα να έχεις το θετικό τεστ που επιθυμείς τόσο πολύ!

Σήμερα το πρωί είδα στο σκούπισμα κόκκινο αίμα (όχι καφέ όπως συνήθως την πρώτη μέρα περιόδου) αλλά πολύ λίγο. Και αυτό ήταν... από εκείνη την ώρα δεν είδα ξανά αλλά ούτε έχω καμία ενόχληση ή πόνο στην κοιλιά μου (να σημειώσω ότι πάντα μια μέρα πριν μου έρθει περίοδος έχω αρκετά έντονο πόνο στη κοιλιά).

Αν αυτό το αίμα δεν είναι ''προεόρτιο'' περιόδου και σε λίγες ώρες μου έρθει κανονικά περίοδος, σκέφτομαι να πάω το πρωί να κάνω μια χοριακή...

Αυτάάά... Πφφφφ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οφου, τι άγχος πια... Σε καταλαβαίνω κι εγώ δεν είχα απολύτως τίποτα από τα μόνιμα συμπτώματα πριν την περίοδο και με εκείνο το σκούπισμα ξενέρωσα! Αλλά εσύ δεν είχες τίποτα από εκείνη την ώρα κ μετά  και αυτό είναι πάρα πολύ θετικό! Ξαναέκανες τεστ? Αν μέχρι το πρωί είσαι καθαρή, καλα θα κάνεις να πας για την χοριακη γιατί είναι πολλές μέρες και χρειάζεται να δεις τι γίνεται, να ξέρεις τι να νιώσεις βρε παιδί μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάει το άγχος! Σήμερα το πρωί αδιαθέτησα κανονικά!

Η απόλυτη απογοήτευση... Χάλια ψυχολογία, χάλια όλα... Τι να πω;

Πάμε για τον επόμενο μήνα τώρα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@amali_aΠερνάμε ακριβώς το ίδιο!! Το πήρα κι εγώ πολύ άσχημα... Το συζήτησα με τον άντρα μου και με έκανε να νιώσω πολύ καλύτερα, και θα σου πω αυτό που μου ειπε: οσο είστε μαζί όλα θα τα ξεπεράσετε, είναι και αυτό κομμάτι του ταξιδιου και είστε ηδη ακόμα πιο κοντά στο γλυκό μωράκι με κάθε μέρα που περνά! Θέλει δύναμη, όσο απλό κι αν φαίνεται για κάποιους... το δύσκολο είναι ότι κάθε μήνα βλέπουμε κάτι  καινούργιο και δεν γίνεται να μην αναρωτιέσαι συνεχώς... Το σκέφτεσαι και το προσμένεις αλλά πρέπει να είμαστε πάντα με χαμογελο! Πόσο καιρό προσπαθείτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η amali_a είπε:

Πάει το άγχος! Σήμερα το πρωί αδιαθέτησα κανονικά!

Η απόλυτη απογοήτευση... Χάλια ψυχολογία, χάλια όλα... Τι να πω;

Πάμε για τον επόμενο μήνα τώρα!

 

Λυπαμαι πολυ...ευχομαι ο επομενος μηνας να ειναι ο τυχερος σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...