Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θήλαστρο;


Recommended Posts

Γειά σας μανούλες! Σε 2 βδομάδες θα χρειαστεί να λείψω για λίγες ώρες από το σπίτι..Επειδή θηλάζω θα χρειαστεί να βγάλω γάλα! Θήλαστρο δεν έχω..Και θα ήθελα τη γνώμη σας..Να νοικιάσω το επαγγελματικο ή να αγορασω καποιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν το χρειαζεσαι μονο για 1-2 γευματα τη μερα πάρε ένα ηλεκτρικό, για περισσότερα γευματα ειναι καλυτερο να νοικιασεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσο ειναι το μωράκι; Για λίγες ωρες δεν χρειάζεται να αντλήσεις. Θήλασε πριν φύγεις και αμεσως μόλις γυρίσεις. Επισης αν τελικα αντλήσεις παση θυσία, καλύτερα να το δώσει το άτομο που θα το ταΐσει με ποτηρακι και οχι με μπιμπερο προς αποφυγήν σύγχυσης θηλων.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαστε κοντά 50 ημερών..Όταν θα λείψω θα έχουμε κλείσει τον δεύτερο μήνα ζωής..

Αν κρίνω από το τώρα..Δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσει 3ωρο μέσα στη μέρα χωρίς να φάει ..Και σίγουρα το να αντλησω μου παρεχει μια ασφάλεια..

Έχουμε χργσιμοποιησει και στο παρελθόν μπουκάλι και δεν είχαμε θεμα..πιστεύω με μια φορά δε θα  πάθει συγχηση..Ελπίζω δηλαδή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην τρομοκρατήσε, δύσκολα τα μωρά παθαίνουν σύγχηση θηλών. Κάνε την άντλησή σου να είσαι ήρεμη και όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με την @KONSTANTIA

Προσωπικά θεωρώ ρη σύγχυση θηλων μεγάλο μύθο. Δ ξέρω κανένα μωρο που να τ έπαθε. Ίσα ίσα πολλές φιλες κ γνωστές κάνανε μεικτή διατροφή κ τα μωρά δ άφησαν τ στήθος πόσο μάλλον για μερικές φορές. Το στήθος τ μωρο δ ρ αφήνει έτσι απλά καθώς καλύπτει κ συναισθηματικές ανάγκες. Εννοείται πως θα αφήσεις γάλα ένα βρέφος π θηλάζει μπορεί να θέλει γαλατακι κ σε μια ώρα από ρ θηλασμο. Δεν μπορεις να ξερεις αν υη θηλασεις πριν να φυηεις ποσο γαλα εχει πιει.Εμένα η μικρή μ θηλάζε ανά μια με μιάμιση ώρα μέχρι 3 μηνων μέσα στη μερα. 

Όσο για τ θήλαστρο εξαρτάται τη χρήση όπως είπε η @Vivi.Nik. Αν το θέλεις μια φορά στος τόσες πάρε ένα απλό. Αν γίνεται καθημερινά προτίμησε ένα νοσοκομειακό.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Τελικά κορίτσια αγόρασα θηλαστρο...Έκανα και αντληση, φυσικά δεν εβγαλα πολύ γιατί έκανα μετά το γεύμα της μικρής  (τα περισσευματα δηλαδή)..

Πότε είναι σωστό να κάνουνε αντλήσεις; φοβάμαι μην αδειασω το στήθος και δεν έχει μετά η μικρή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Minime είπε:

Τελικά κορίτσια αγόρασα θηλαστρο...Έκανα και αντληση, φυσικά δεν εβγαλα πολύ γιατί έκανα μετά το γεύμα της μικρής  (τα περισσευματα δηλαδή)..

Πότε είναι σωστό να κάνουνε αντλήσεις; φοβάμαι μην αδειασω το στήθος και δεν έχει μετά η μικρή! 

Νομίζω ότι είναι καλύτερα να αντλείς αφού έχει φάει η μικρή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πιστευω πως το καλυτερο ειναι να το κανεις νωρις το πρωι απο το ενα στηθος, κ να θηλασεις απο το άλλο.. Θα ξαναγεμισει σιγουρα!! Να χρησιμοποιεις με προσοχη το θηλαστρο για να μην οδηγηθεις σε υπερπαραγωγη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...