Μετάβαση σε περιεχόμενο

αποβολη μετα απο καισαρικη


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα!ειμαι καινουρια στο φορουμ και αποφασισα να γραψω για να μου πειτε και σεις τη γνωμη σας απο αναλλογες εμπειριες!πριν 12 μηνες γεννησα το γιο μου με καισαρικη τομη!πριν 1 εβδομαδα εκανα αποξεση λογω παλινδρομης κυησης στην 12η εβδομαδα!Ηταν πολυ ασχημη εμπειρια και δυσκολευομαι να το ξεπερασω!Πιστευω οτι μια νεα εγκυμοσυνη θα ειναι αυτη που θα με βοηθησει να ξεπερασω ολο αυτο!Ο γιατρος μου που το συζητησα συστημει νεες προσπαθειες μετα απο 2με 3 κυκλους περιοδου ωστε να μην υπαρξουν επιπλοκες οπως πχ διεισδυτικος πλακουντας..Δεν ηξερα καν τι ειναι ολο αυτο και ομολογω οτι τρομοκρατηθηκα..Αν καποια ειχε αντιστοιχη εμπειρια να το μοιραστει θα με βοηθουσε..ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου. Να σ ζήσει τ παιδάκι σου κ λυπάμαι για την απώλεια σου. Αν ακολουθήσεις τις οδηγίες τ γιατρού σ δ έχεις λογο να φοβάσαι. Παρόμοια εμπειρία δ έχω άλλα ξέρω ότι μετά από παλινδρόμη οι γιατροί προτείνουν ιδανικά 3 μήνες προσοχής για να επανέλθει εντελώς ο οργανισμός. Κάνε λίγη υπομονή, άσε τ τρίμηνο να περάσει κ εύχομαι μια τελειομηνη νεα εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η elli87 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!ειμαι καινουρια στο φορουμ και αποφασισα να γραψω για να μου πειτε και σεις τη γνωμη σας απο αναλλογες εμπειριες!πριν 12 μηνες γεννησα το γιο μου με καισαρικη τομη!πριν 1 εβδομαδα εκανα αποξεση λογω παλινδρομης κυησης στην 12η εβδομαδα!Ηταν πολυ ασχημη εμπειρια και δυσκολευομαι να το ξεπερασω!Πιστευω οτι μια νεα εγκυμοσυνη θα ειναι αυτη που θα με βοηθησει να ξεπερασω ολο αυτο!Ο γιατρος μου που το συζητησα συστημει νεες προσπαθειες μετα απο 2με 3 κυκλους περιοδου ωστε να μην υπαρξουν επιπλοκες οπως πχ διεισδυτικος πλακουντας..Δεν ηξερα καν τι ειναι ολο αυτο και ομολογω οτι τρομοκρατηθηκα..Αν καποια ειχε αντιστοιχη εμπειρια να το μοιραστει θα με βοηθουσε..ευχαριστω πολυ!

καλησπερα και καλως ηρθες. δυστυχως το εχω περασει.ασε 3 μηνες που σου ειπε ο γιατρος και μετα συνεχιστε.δεν ειναι τυχαιο που οι γιατροι συστηνουν 3 μηνες.ειναι μια περιοδος για να ξεκουραστει ο οργανισμος κ να επανελθει στο πριν.

εχεις την τυχη να εχεις ενα παιδακι,οποτε ξερεις οτι δεν υπαρχει προβλημα και απλα ετυχε. την επομενη φορα θα ειστε πιο τυχεροι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!!Απλα δεν ξερω πως θα περασει αυτο το διαστημα χωρις να το σκεφτομαι η χωρις να στεναχωριεμαι..Καθε μερα κλαιω και σκεφτομαι αυτα που σκεφτομαστε ολες σ αυτες τις περιπτωσεις:γιατι σε μενα??Εκανα και προσευχη στον Αγιο Ιωαννη το ρωσσο που με βοηθησε πολυ και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου και αυτο που πρεπει να κανω ειναι να ελπιζω και να μην αγχωνομαι.αλλα αυτο ειναι εφικτο στην πραξη?σας ευχαριστω για τη στηριξη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μ τ πιο σημαντικό είναι ότι έχεις ήδη ένα παιδάκι. Σε συνδυασμό ότι έρχεται καλοκαιράκι κ τ μωρακι σ είναι σε φάση π πλέον αρχιζ2ι κ καταλαβαίνει όλο κ περισσότερα επικεντρωσου εκεί. Γεμίστε τη μέρα σας με βόλτες, αποδράσεις για μπανάκι, ψάξε στο ίντερνετ για δραστηριότητες κατάλληλες για την ηλικία του με πράγματα π έχεις ήδη μέσα στο σπιτι, βγείτε στο μπαλκόνι σας παίξτε κ θα δεις πόσο γρήγορα περνάνε οι μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...