Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναμονη μετα απο σπερματεγχυση


marzou

Recommended Posts

Κορίτσια, εγώ βρήκα στο Ίντερνετ 

Λετροζόλη (FEMARA)
Πρόκειται για ουσία που αναστέλλει εκλεκτικά το ένζυμο αρωματάση και μειώνει δραστικά την παραγωγή οιστρογόνων από τους ιστούς.

Η ιδιότητά τους, να αναστέλλουν την παραγωγή οιστρογόνων χρησιμοποιείται και στην υπογονιμότητα για την πρόκληση ωοθυλακιορρηξίας.. Τα χαμηλά επίπεδα οιστρογόνων αναγκάζουν την υπόφυση να παράγει μεγαλύτερες ποσότητες ενδογενών γοναδοτροφινών (FSH, LH), σε σχέση με αυτές που παράγονται σε έναν φυσικό κύκλο, που με τη σειρά τους διεγείρουν τις ωοθήκες για να παράγουν περισσότερα του ενός ωοθυλάκια.

Αρα είναι απλά για διέγερση, σε φάση κλομιφενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα θελω λίγο την βοηθεια σας!!!!ειμαι σε αναμονη για την χοριακη(πρωτα ο θεος το Σάββατο) και πριν λιγο που σκουπιστηκα ειχα κατι σαν καφε υγρα.συνηθως πριν την περίοδο το στηθος μου ποναει μερες πριν κατι που τωρα δεν συμβαινει και συνηθως εχω κατι σαν μπουκωμα κατι που παλι δεν συμβαινει.βοηθεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mersini είπε:

Κοριτσια καλησπερα θελω λίγο την βοηθεια σας!!!!ειμαι σε αναμονη για την χοριακη(πρωτα ο θεος το Σάββατο) και πριν λιγο που σκουπιστηκα ειχα κατι σαν καφε υγρα.συνηθως πριν την περίοδο το στηθος μου ποναει μερες πριν κατι που τωρα δεν συμβαινει και συνηθως εχω κατι σαν μπουκωμα κατι που παλι δεν συμβαινει.βοηθεια!!!

Εγω αυριο ειναι να κανω τη χοριακη αν και σημερα το πρωι εκανα ενα τεστ εγκυμοσινης και βγηκε αρνητικο αρα δν εχω ελπιδες...παντος καφε υγρα ειχα και εγω καθ ολη τη διαρκεια μετα τη σπερματεγχυση μπορει να ειναι και ορμονικο!!

σε καταλαβενω την αγωνια σ αλλα δυστηχως μεχρι τη χοριακη δεν βγαζεις ακρη με τα περιεργα του σωματος!!!

Καλη επιτυχια σ ευχομαι και να εχεις μια θετικη χοριακη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η marzou είπε:

Εγω αυριο ειναι να κανω τη χοριακη αν και σημερα το πρωι εκανα ενα τεστ εγκυμοσινης και βγηκε αρνητικο αρα δν εχω ελπιδες...παντος καφε υγρα ειχα και εγω καθ ολη τη διαρκεια μετα τη σπερματεγχυση μπορει να ειναι και ορμονικο!!

σε καταλαβενω την αγωνια σ αλλα δυστηχως μεχρι τη χοριακη δεν βγαζεις ακρη με τα περιεργα του σωματος!!!

Καλη επιτυχια σ ευχομαι και να εχεις μια θετικη χοριακη!!

@marzouΜην απογοητευεσαι ολα καλα θα πανε.εγω δεν ειχα ολες αυτες τις μερες μπορώ να πω ομως οτι εκανα κατι δουλειές το σαββατο και λιγο κουραστηκα.θα δειξει τι να πω.καλα αποτελεσματα αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mersini είπε:

@marzou ελπιζω να σας πω καλα νεα.εσυ τι εγινε με την χοριακη??

Εγω σημερα πηγα για τη χοριακη,δυστηχως αρνητικη!!τι να κανουμε το περιμενα ομως ειχα αυτο το προαισθημα!!

μακαρι να ειναι η δικη σ θετικη στο ευχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η marzou είπε:

Εγω σημερα πηγα για τη χοριακη,δυστηχως αρνητικη!!τι να κανουμε το περιμενα ομως ειχα αυτο το προαισθημα!!

μακαρι να ειναι η δικη σ θετικη στο ευχομαι!!

Κριμα ασχημο συναισθημα.σου ευχομαι ειλικρινα συντομα να εχεις θετικα αποτελεσματα.εγω σημερα δεν αντεξα και εκανα ενα τεστ βεβαια τωρα το απογευμα με μια μερα καθυστερηση περιοδου και βγηκε αρνητικο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mersini είπε:

Κριμα ασχημο συναισθημα.σου ευχομαι ειλικρινα συντομα να εχεις θετικα αποτελεσματα.εγω σημερα δεν αντεξα και εκανα ενα τεστ βεβαια τωρα το απογευμα με μια μερα καθυστερηση περιοδου και βγηκε αρνητικο 

Ενταξει δν στεναχωρηθηκα παρα πολυ γιατι ειχα στο μυαλο μ και αυτη την εκδοχη!! Θα σταματησω να το σκευτομαι και οταν θελει ας ερθει αλλιως θα τρελαθω!!

Εσυ μν απογοητευεσαι με το τεστ γιατι πρωτον το εκανες νωρις και δευτερον η τιμη χοριακης μπορει να ανεβει την ημερα π ειναι να κανεις τη χοριακη!!

Ευχομαι να πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marzou είπε:

Ενταξει δν στεναχωρηθηκα παρα πολυ γιατι ειχα στο μυαλο μ και αυτη την εκδοχη!! Θα σταματησω να το σκευτομαι και οταν θελει ας ερθει αλλιως θα τρελαθω!!

Εσυ μν απογοητευεσαι με το τεστ γιατι πρωτον το εκανες νωρις και δευτερον η τιμη χοριακης μπορει να ανεβει την ημερα π ειναι να κανεις τη χοριακη!!

Ευχομαι να πανε ολα καλα!!

Σ ευχαριστω πολυ να σαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...