Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βελτίωση σπέρματος μετα απο e-Coli ;;;


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, δεν βρηκα κατι παρόμοιο στο φορουμ και αποφάσισα μα ανοίξω καινούριο θέμα!!μετα απο 1,5 χρόνο προσπαθειών αποφασίσαμε να ψαχτούμε. Πολυ χάλια σπερμοδιαγραμμα με ούτε ένα εκατομυριο ανα ml 2% μορφολογία και 20% κινητικότητα και e-Coli στην καλλιέργεια !! Απογοήτευση! Εννοείται κ παμε για εξωσωματικη όμως πρώτα βιταμινες κ αντιβίωση . Είχε καμία σας παρόμοιο θέμα ; Υπάρχει βελτίωση μετα την απαλλαγή του κωλοβατυριδιου; έχω αγχωθεί πολυ μήπως μηδενίσει σε αριθμό το σπερμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μ μιλήσαμε κ στο αλλο θεμα. Δ μεδενιζει τ σπέρμα μην αγχώνεσαι. Όσο για τ βακτήριο είναι πολύ συχνό λ ο άντρας μ τ είχε. Δ είδαμε σημαντική βελτίωση μετά την αντιβίωση. Σε ουρολογο ανδρολογο πήγατε; έκανε υπέρηχο όρχεων; τι άλλες εξετάσεις έκανε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα σ πω τη δικη μ εμπειρια βεβαια εμεις δεν ειχαμε καποιο βακτηριο η τουλαχιστον δεν το ξερω γιατι δεν το ψαξαμε αλλα και εμενα ο αντρας μ στο πρωτο σπερμοδιαγραμμα τ βρηκαν ολιγοσπερμια ειχε 15 εκ ανα ml αλλα πηγαμε σε ανδρολογο και με αγωγη διορθωθηκε κατα πολυ τωρα εχει πανω απο 60 εκατ ανα ml!!και γνωμη μ ειναι να κανει τη θεραπεια για το βακτηριο και να εξαντλησετε τα περιθωρια για εξωσωματικη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μου έχουμε κάνει τριπλεξ ορμονικές εξετάσεις όπως επίσης και τα λοιμώδη γενικές αίματος όλα οκ τπτ Δν διχνει κάποια παθολογία ο γιατρός λεει πως αν το μικρόβιο προϋπήρχε χρονια μπορει να ειναι αυτο που εκανε τη ζημιά κ μας ειπε να βιαστούμε γιατι μπορει να μηδενίσει ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marzou Αχ τι ωραία αποτελέσματα είχατε μακάρι να έχουμε μια καλή έκβαση κ εμείς αν και μου φαίνεται άπιαστο όνειρο έστω και μερικά εκατομμύρια αν δω !! Όσο για την εξωσωματικη για εμάς ειναι πραγματικά μονόδρομος δεν με πειραζει αυτο καθόλου αρκεί να κρατήσω στην αγκαλιά μου το μωρό μας κάποια στιγμή και αν γίνεται και να του μοιάζει... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου γεια σου..εχω παρα πολυ καιρό να μπω στο φορουμ,και με το που μπήκα διαβάζω κατι που μας αφορά..Λοιπον εμεις ειχαμε ενα άριστο σπερμοδιαγραμμα αλλα καμια επιτυχία..αποφασίσαμε λοιπον το καλοκαίρι να κανουμε ακομη ενα ώστε να  φτιάξουμε χαρτιά για εξωσωματικη..Και αγου πήραμε τα αποτελέσματα που μας εξέπληξαν δυστυχως δυσάρεστα,μας έστειλε ο γιατρός μου για καλλιέργεια και βρεθηκε E. coli..εδω θελω να σε ρωτήσω ποσο καιρό πήρε ο καλός σου αντιβίωση,και εάν εκανες και συ καλλιέργεια η προληπτική αγωγή..

μας λέει λοιπον ο γιατρός μου αγωγή 20 μερες ο αντρας μου με μια αντιβίωση που δρα μεσω προστάτη γιατι οπως μας τόνισε,ειναι σύνηθες μικρόβιο,αλλα επίμονο..Και εκανα και εγω μια προληπτική αγωγή παρολο που η καλλιέργεια μου ηταν καθαρή..Μετα απο 20 μερες επανεξέταση και το μικρόβιο ακομη εκει..πηγαμε στον ουρολόγο,και είπε πως πρεπει να πάρει εκ νέου αντιβιωση..συνολικά πήρε ακομη να μηνα και είκοσι μερες..μολις πριν δυο μερες πήραμε τα αποτελέσματα της νέας καλλιέργειας που ηταν καθαρή και του νέου σπερμοδιαγραμματος που ενω η ταχεία προωθητική κίνηση ας πούμε δεν εχει τρελή διαφορά,οι ανώμαλες μορφές απο το 99% πηγαν στο 48%.. τωρα παιρνουμε βιταμινες και ξεκιναμε τα χαρτιά μας για εξωσωματικη καθώς παμε ήδη στα 5 χρονια προσπαθειας και η υπομονή πια δεν υπαρχει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Crystaleniaa μου μην περιμένεις θαύματα στην βελτίωση ρ σπέρματος. Ένα άριστο σπέρμα μπορεί κπ στιγμή να επηρεαστεί κ να πέσει σε ποσότητα λ σε κινητικότητα. Από άγχος, από ασθένεια, από οτιδήποτε. Αλλά ένα κακο επιβεβαιωμενο σπέρμα τέλειο δ γίνεται. Βελτίωση Ίσως δείτε σε κινητικότητα κ ποιότητα. Αλλά ένα σπέρμα π έχει κάτι χιλιάδες δ θα γίνει ξαφνικά 50.000.000. Όντως τ e coli πολλές φορές θέλει λίγο υπομονή για να φύγει κ μπορεί κ να εμφανιστεί εκ νέου. Συμφωνώ με το να πάρετε αντιβίωση κ οι 2 γτ μπορεί κ συ να τ φέρεις χωρίς να σε επηρεάζει κ να του το κολλάς κ πάλι. Ευτυχώς η επιστήμη έχει προχωρήσει κ υπάρχουν λύσεις. Μη στεναχωριέσαι και όλα θα γίνουν. Κ να σ πω κ μεις με θέμα στο σπέρμα κ η κόρη μ ολοιδια ο μπαμπάς της. Λέω που κ να ταν δυνατό χαχαχ

Δε μηδενίζει πάντως τ σπέρμα έτσι απλά. Μη σε απασχολεί αυτό. Κατακερματισμό κανατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι ακομα λογικά θα μας τα ζητήσουν απο τη μονάδα όταν παμε στο γιατρό. Κ καρυοτυπο και μυστική ίνωση με φοβίζουν λιγο αυτες οι εξετάσεις γιαυτο κ δεν τις έχουμε κάνει ακομα ενώ ξερω πως θα χρειαστούν.. εσεις είχατε θέμα με κατι απο αυτά; Αχ μακάρι να ειναι γερό και να του μοιάζει όπως εσεις !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερινάκι/only love Γεια σου Κατερίνακι πολυ χαίρομαι που βελτιώθηκε η μορφολογία σας τοσο πολυ ελπίζω κ εμείς να δούμε κάποια βελτίωση Γτ με τοσο χαμηλό νούμερο και 98% ανώμαλα Δν ειναι πολυ ενθαροντηκο.. η τιμη σας ηταν χαμηλή η μόνο η μορφολογία είχε θεμα;;; εμείς χθες μόλις ξεκινήσαμε αντιβίωση 21 μέρες μακάρι να είμαστε τυχεροί και να φύγει Γτ 25 Ιουνίου έχουμε ραντεβού για κρυοσυντήρηση σπέρματος κ Δν θελω να το χάσουμε... επίσης εμένα ο ουρολόγος απλά με ρώτησε αν είχα τπτ ενοχλήσεις τσούξιματα κ του ειπα Οχι κ του ειπα πως είχα κάνει πέρσι τέτοιο καιρό καλλιέργεια και ηταν καθαρή κ Δν μου ειπε κατι βέβαια θα ρωτησω το γυναικολόγο μου απλά δω τι θα μου πει Γτ θα κανω και σαλπιγγογραφια κ διάβασα πως μπορει να ειναι κακό. Αχ κοριτσι μ χαρά στο κουράγιο σου 5 χρονια μ φαίνονται βουνό εμείς 2 χρονια προσπαθούμε κ γενναρη του 2019 θα κανουμε εξωσωματικη γιαυτο κ θα κανουμε κρυοσυντηρηση μήπως μέχρι τοτε χάσουμε κ το σπερμα που έχουμε τοτε .. τι να πω μακάρι να γίνουμε γρήγορα μανούλες!! Που θα κάνετε εξωσωματικη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κορίτσι μου γεια σου..εχω παρα πολυ καιρό να μπω στο φορουμ,και με το που μπήκα διαβάζω κατι που μας αφορά..Λοιπον εμεις ειχαμε ενα άριστο σπερμοδιαγραμμα αλλα καμια επιτυχία..αποφασίσαμε λοιπον το καλοκαίρι να κανουμε ακομη ενα ώστε να  φτιάξουμε χαρτιά για εξωσωματικη..Και αγου πήραμε τα αποτελέσματα που μας εξέπληξαν δυστυχως δυσάρεστα,μας έστειλε ο γιατρός μου για καλλιέργεια και βρεθηκε E. coli..εδω θελω να σε ρωτήσω ποσο καιρό πήρε ο καλός σου αντιβίωση,και εάν εκανες και συ καλλιέργεια η προληπτική αγωγή..

μας λέει λοιπον ο γιατρός μου αγωγή 20 μερες ο αντρας μου με μια αντιβίωση που δρα μεσω προστάτη γιατι οπως μας τόνισε,ειναι σύνηθες μικρόβιο,αλλα επίμονο..Και εκανα και εγω μια προληπτική αγωγή παρολο που η καλλιέργεια μου ηταν καθαρή..Μετα απο 20 μερες επανεξέταση και το μικρόβιο ακομη εκει..πηγαμε στον ουρολόγο,και είπε πως πρεπει να πάρει εκ νέου αντιβιωση..συνολικά πήρε ακομη να μηνα και είκοσι μερες..μολις πριν δυο μερες πήραμε τα αποτελέσματα της νέας καλλιέργειας που ηταν καθαρή και του νέου σπερμοδιαγραμματος που ενω η ταχεία προωθητική κίνηση ας πούμε δεν εχει τρελή διαφορά,οι ανώμαλες μορφές απο το 99% πηγαν στο 48%.. τωρα παιρνουμε βιταμινες και ξεκιναμε τα χαρτιά μας για εξωσωματικη καθώς παμε ήδη στα 5 χρονια προσπαθειας και η υπομονή πια δεν υπαρχει..

Καλή επιτυχία σας εύχομαι ολόψυχα Κατερινάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Crystaleniaa Καλημέρα!!!!

Το πρώτο σπερμοδιαγραμα Γενάρη του 2015 τελειο προσπαθούσαμε κάπου 6 μήνες τότε οπότε ηρέμησαμε κάπως δεύτερο σπερμοδιαγραμα Δεκέμβρη 2015 έδω άρχιζε η κινητικότητα να πέφτει κάπως φυσιολογικό μας είπαν όλοι Μάρτιο 2016 κινητικότητα χάλια κατάτμηση υψηλή και ο άντρας μου σε άρνηση εγώ να τρέχω από ουρολογο σε ουρολογο καλλιέργειες αντιβίωση και το χειρότερο άρχιζε να πέφτει ο αριθμός του που είχαμε μάθει και έβλεπα 190 και 200 εκ και αρχές του 2017 αποφασίσαμε για εξωσωματικη και άρχιζε τα προφερτιλ τα πήρε από Φλεβάρη του 2017 μέχρι Δεκεμβρίου που κάναμε την εξωσωματική και ο εμβρυολογος ξαφνιάστηκε και μας ρώτησε τι κάναμε και όντος όταν είδατο σπερμοδιαγραμα ήταν άριστο και έμοιαζε με τον αρχικό μας του 2015 δυστυχώς είναι πολύ οι παράγοντες που επηρεάζουν  το σπέρμα από γενετικό μέχρι και το στρες η κούραση και χίλια αλλά το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι σήμερα κάνουν παιδιά άνδρες με αωζοσπερμια γίνετε βιοψία και εκεί παίρνουν πολύ καλής και καθαρά σπερματοζωαρια και υπάρχουν και πολλές βιταμίνες που μπορούν να βοηθήσουν την κατάσταση η τουλάχιστον να την βελτιώσουν απλά θέλουν χρόνο σπάνια δίνουν αποτελέσματα στο τρίμηνο. Μιλά με κάποιον ειδικό γιατρό να σε καθοδήγηση και είχε πίστη ότι όλα θα πάνε καλά ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Crystaleniaa είπε:

@Κατερινάκι/only love Γεια σου Κατερίνακι πολυ χαίρομαι που βελτιώθηκε η μορφολογία σας τοσο πολυ ελπίζω κ εμείς να δούμε κάποια βελτίωση Γτ με τοσο χαμηλό νούμερο και 98% ανώμαλα Δν ειναι πολυ ενθαροντηκο.. η τιμη σας ηταν χαμηλή η μόνο η μορφολογία είχε θεμα;;; εμείς χθες μόλις ξεκινήσαμε αντιβίωση 21 μέρες μακάρι να είμαστε τυχεροί και να φύγει Γτ 25 Ιουνίου έχουμε ραντεβού για κρυοσυντήρηση σπέρματος κ Δν θελω να το χάσουμε... επίσης εμένα ο ουρολόγος απλά με ρώτησε αν είχα τπτ ενοχλήσεις τσούξιματα κ του ειπα Οχι κ του ειπα πως είχα κάνει πέρσι τέτοιο καιρό καλλιέργεια και ηταν καθαρή κ Δν μου ειπε κατι βέβαια θα ρωτησω το γυναικολόγο μου απλά δω τι θα μου πει Γτ θα κανω και σαλπιγγογραφια κ διάβασα πως μπορει να ειναι κακό. Αχ κοριτσι μ χαρά στο κουράγιο σου 5 χρονια μ φαίνονται βουνό εμείς 2 χρονια προσπαθούμε κ γενναρη του 2019 θα κανουμε εξωσωματικη γιαυτο κ θα κανουμε κρυοσυντηρηση μήπως μέχρι τοτε χάσουμε κ το σπερμα που έχουμε τοτε .. τι να πω μακάρι να γίνουμε γρήγορα μανούλες!! Που θα κάνετε εξωσωματικη;

Εμας κορίτσι μου το πρώτο σπερμοδιαγραμμα ηταν με ολικό αριθμό σπερματοζωαρίων 147.200.000 και 36.800.000 ανα ml με ταχεία κίνηση 52% και μέτρια 18% ανώμαλες μορφές 10%

το επόμενο που βρεθηκε το E. coli ηταν με ολικό αριθμό 70.400.000 και 22.000.000 ανα ml με ταχεία προωθητική κίνηση μολις 7% μέτρια 32% και ανώμαλες μορφές 99%

μετα την αγωγή εχουμε ολικό αριθμό 177.335.000 και 61.150.000 ανα ml η ταχεία ειναι μολις 6% και η μέτρια 15% και οι ανώμαλες εχουν πέσει στο 48%.οπως μας είπε και ο ουρολόγος τα αποτελέσματα ειναι πολυ ενθαρρυντικά και συνεχιζουμε βιταμινες ώστε σε ενα δίμηνο περίπου να το ξανά εξετάσουμε..

ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου να εχουμε συντομα θετικά αποτελέσματα ολα τα κοριτσια που παλεύουμε για το "αυτονόητο" θαύμα για καποιες άλλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Καλή επιτυχία σας εύχομαι ολόψυχα Κατερινάκι!

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι μου!!οτι καλυτερο για ολες μας ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Crystaleniaa ξέχασα να απαντήσω στην τελευταία σου ερώτηση..θα φτιάξω τον φάκελο μου για την επιτροπή με τον γιατρό που με παρακολουθεί τα τελευταία χρονια και μολις περαςω επιτροπή θα κλείσω ραντεβού στο Ελενας στο τμήμα εξωσωματικης για να ξεκινήσω πρωτα ο θεος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Crystaleniaa έκανε ο άντρας μ κατακερματισμό ήταν φυσιολογικός. Καρυοτυπο δ κάναμε. Για Κυστική ινωση έκανα εγώ όταν έμεινα έγκυος κ βρέθηκα θετική σε ένα γονίδιο οπότε έκανε κ ο άντρας μ τον όλη τη έλεγχο κ βγήκε μια χαρα. Με τ καλό να ξεκινήσετε!

@Κατερινάκι/only love κορίτσι μ εύχομαι τα καλύτερα!!! Ξερω πόσο παλεύεται κ πόσα έχετε περάσει. Με το καλό οι προσπάθειες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερινάκι/only love καλή επιτυχία ευχομαι να μαθαίνω νέα σου να παίρνω κουράγιο!!!! Εμείς ετοιμάζουμε φάκελο για επιτροπή κ μάλλον Οκτώβρη τελικά θα ξεκινήσουμε θα μας πει κ ο γιατρός καλυτερα απλά μ έκλεισε ραντεβού για πολυ αργά κ με προβληματίζει.. μήπως να παω με τον γυναικολόγο μου;; 

@Sunshine 88 Αχ μόνο τέτοια θελω να ακούω και να χαίρομαι!!! Μακάρι να έχουμε κ εμείς τέτοια πορεία η έστω κατι λιγο καλύτερο απο αυτο που έχουμε τωρα !! Ο θεός βοηθός !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μου κορίτσι μου γλυκό ξέρω πως νιώθεις και ποσο προσεύχεσαι για ολες μας και σε ευχαριστω μεσα απο την καρδιά μου!!προσπαθω(οπως ολες μας πιστευω) να ειμαι δυνατή ώστε να καταφέρω να φτάσω καπου υστερα απο τοσα χρονια κολύμπι μεσα στα κύματα..Εσυ ξερεις πρωτη απο ολες μας ποσο δύσκολο ειναι αυτο το ταξίδι..Ο προορισμός όμως αξιζει το απαν σύμπαν!!Εκει προσπαθω να επικεντρώνομαι και το μέλλον θα δειξει!!!Να σαι παντα καλα να χαίρεσαι την υπέροχη φαμίλια σου γλυκια μου και σε ευχαριστω που δεν μας ξεχνάς,ακομη και οταν ξεχνάμε εμεις τους εαυτούς μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/4/2018 at 4:04 ΜΜ, ο/η Crystaleniaa είπε:

@Κατερινάκι/only love καλή επιτυχία ευχομαι να μαθαίνω νέα σου να παίρνω κουράγιο!!!! Εμείς ετοιμάζουμε φάκελο για επιτροπή κ μάλλον Οκτώβρη τελικά θα ξεκινήσουμε θα μας πει κ ο γιατρός καλυτερα απλά μ έκλεισε ραντεβού για πολυ αργά κ με προβληματίζει.. μήπως να παω με τον γυναικολόγο μου;; 

@Sunshine 88 Αχ μόνο τέτοια θελω να ακούω και να χαίρομαι!!! Μακάρι να έχουμε κ εμείς τέτοια πορεία η έστω κατι λιγο καλύτερο απο αυτο που έχουμε τωρα !! Ο θεός βοηθός !!! 

Κορίτσι μου καλη επιτυχία σε ολες μας!!!

Ο Οκτώβρη σου φαίνεται μακρυα?μηπως εχει κάποιο λόγο?γιατι δεν το συζητάς μαζι του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κορίτσι μου καλη επιτυχία σε ολες μας!!!

Ο Οκτώβρη σου φαίνεται μακρυα?μηπως εχει κάποιο λόγο?γιατι δεν το συζητάς μαζι του?

Μας έκλεισε ραντεβού για 25 Ιουνίου γτ έχει αναμονή δεν μπορεί να μας δει νωρίτερα.. κ λεω μήπως να έκανα όλη τη διαδικασία με τον δικό μου τον γυναικολόγο που με παρακολουθεί ;; Συνεργάζεται με την μονάδα αυτή στη Θεσσαλονίκη.. από την άλλη δεν ξέρω πόση εμπειρία έχει πάνω στο θέμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 years later...

Καλησπέρα σας. Καναμε σπερμοδιαγραμμα με τον συζυγο και η καλλιέργεια εβγαλε ecoli. Πηρα αμεσως τον γυναικολόγο (καθως ειμαστε σε διαδικασια εξετασεων για σπερματεγχιση) και μου ειπε οτι δε χρειάζεται θεραπεια γιατι τα αλλα που εχουν βρεθει ειναι σχετικα οκ (δεν τα εχουμε λαβει εμεις ολα τα αποτελέσματα ακομα). Δε ξερω, δε σας φαινεται περιεργο να μην προτεινει θεραπεια; φοβαμαι οτι θα κανουμε σπερματεγχιση τζαμπα και θα ελπιζουμε τζαμπα... Προσπαθω να τον εμπιστευτω αλλα παντα υπαρχει και ο παράγοντας χρημα και με αγχωνει. Αν το κανει για να παρει περισσότερα χρηματα απο αποτυχημένες σπερματεγχισεις. Εχει συμβει σε καμια σας να βρεθει μικροβιο και να μην προταθει θεραπεία;;

 

Εχω κουραστεί καθε μηνα να ελπιζω και να μην ερχεται το μωράκι μας. Δε θελω να πεταξω αλλο την ψυχολογία μου στα σκουπιδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 27/9/2023 at 1:25 ΜΜ, ο/η tartaki είπε:

Καλησπέρα σας. Καναμε σπερμοδιαγραμμα με τον συζυγο και η καλλιέργεια εβγαλε ecoli. Πηρα αμεσως τον γυναικολόγο (καθως ειμαστε σε διαδικασια εξετασεων για σπερματεγχιση) και μου ειπε οτι δε χρειάζεται θεραπεια γιατι τα αλλα που εχουν βρεθει ειναι σχετικα οκ (δεν τα εχουμε λαβει εμεις ολα τα αποτελέσματα ακομα). Δε ξερω, δε σας φαινεται περιεργο να μην προτεινει θεραπεια; φοβαμαι οτι θα κανουμε σπερματεγχιση τζαμπα και θα ελπιζουμε τζαμπα... Προσπαθω να τον εμπιστευτω αλλα παντα υπαρχει και ο παράγοντας χρημα και με αγχωνει. Αν το κανει για να παρει περισσότερα χρηματα απο αποτυχημένες σπερματεγχισεις. Εχει συμβει σε καμια σας να βρεθει μικροβιο και να μην προταθει θεραπεία;;

 

Εχω κουραστεί καθε μηνα να ελπιζω και να μην ερχεται το μωράκι μας. Δε θελω να πεταξω αλλο την ψυχολογία μου στα σκουπιδια...

Μετά από καλλιέργεια σπέρματος του άντρα μου, διαπιστώθηκε μικρή ανάπτυξη με ecoli. Πήρε αντιβίωση μόνο εκείνος και μετά από ένα μήνα έμεινα έγκυος. ( Δεν έχουμε θέμα γονιμότητας όμως, απλά κάναμε. Εξετάσεις εμείς επειδή προέκυψε μια βιοχημική και θέλαμε να ελεγχθουμε). Ο βιολόγος που έκανε το σπερμοδιαγραμμα (σε εξειδικευμένο κέντρο) μας είπε ότι τα μικρόβιο επηρεάζουν τη μορφολογία, κινητικότητα του σπέρματος αλλά και την ρευστότητα,ph κλπ. 

Να ρωτήσει ουρολόγο ο άντρας σου. Ο γυναικολόγος είναι για εσένα όχι για τον σύζυγό!!!!!!! Έκαστος στο είδος του. Μην παίρνεις γνώμη από γυναικολόγο για θέματα " αντρικά "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...