Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή χορίακη


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια.Διαβαζω συνέχεια αλλά πρώτη φορά γράφω!Θα ήθελα τη γνώμη σας.Σήμερα έκανα β’ χοριακη γιατί είμαι 7 εβδομάδων έγκυος και δυστυχώς είναι χαμηλή .Μιλησα με το γιατρό μου και κλείσαμε ραντεβού για Δευτέρα .Μου είπε μόνο ότι δεν πάει καλα η εγκυμοσύνη!Κοντευω να τρελλαθω!!Εμεινα έγκυος με εξωσωματική χωρίς να έχω διαγνωστεί με κάποιο πρόβλημα!Τι πιστεύετε εσείς;

Πριν μια εβδομάδα είδαμε το αμνιακό σάκο 5,5χιλ.

Δεν ξέρω δεν μπορώ να σκεφτώ θετικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σου μέρα και ψυχραιμία! Υπάρχει περίπτωση να είναι καθυστερημένη σύλληψη; ή επειδή είναι εξωσωματική ξέρεις ακριβώς; σε ρωτάω γιατί δε γνωρίζω...ποσο ήταν η χοριακη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mimi19 είπε:

Καλημέρα!Ξέρω ακριβώς λόγω εξωσωματικής!Ειναι 5325 η χοριακη!

Καταρχην ευχομαι να παν ολα καλα. Αλλα ο,τι κ να γινει, ακομα κ το οτι εφτασες ως εδω, ειναι πολυ αισιοδοξο κ σιγουρα αργα η γρηγορα θα εχεις ενα ή κ δυο υπεροχα μωρα.

Το θεμα με την χοριακη ειναι αν ανεβαινει ή πεφτει.. Αν πεφτει σημαινει οτι η κυηση υποχωρει.. Αν διπλασιαζεται καθε 2-3 μερες κατα πασα πιθανοτητα η κυηση παει καλα..

Ψυχραιμια κ αισιοδοξια να εχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνήσω με την @Rosemary όπως κι αν έχει είναι καλό δείγμα το ότι ανέβηκε τόσο πολύ! Επίσης έχουμε δει εδώ αρκετά περιστατικά που είχαν χοριακες που ανέβαιναν αργά και πήραν μπρος στη συνέχεια! 

Ευχομαι όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματίκα θέλω να σκεφτώ θετικά αλλά δυσκολευομαι!Εμένα ανεβαίνει αλλά τις δυο τελευταίες φορές που έκανα ανεβαίνει αργα!

Ο γιατρός με άγχωσε γιατί μου είπε δεν πάει καλα η εγκυμοσύνη!

σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω μια απορία. Γτ εφόσον είδατε σακο σε βάζει να κάνεις ακόμη χοριακες. Η χοριακη είναι απλά ένα νούμερο π αλλάζει από γυναίκα σε γυναίκα κ από κύηση σε κύηση. Εγώ μόλις είδα χοριακη πάνω από 1000 πήγα για υπέρηχο είδαμε σακο κ δ ξανά ασχολήθηκαμε με χοριακες. Αν είχες κάνει κ 2ο υπέρηχο κ δ βλέπατε σακο αε ικανοποιητικό μέγεθος σε σχέση με τ πρώτο τότε θ είχε νοημα η χοριακη.

Μην προκαταβαλεσαι αρνητικά. Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου όταν πάτε να ακούσετε καρδούλα, να χεις μια υπ2ρχοη εγκυμοσύνη κ ένα γερό μωρο. Ααα επίσης ξέρω ότι από μια βδομάδα κ μετά δ διπλασίαζετε η χοριακη Ούτε αυξάνεται με τ ίδιο ρυθμό όπως στην αρχή αλλιώς στο τέλος της εγκυμοσύνης έπρεπε να φθάσει στο δις! Ενημέρωσε μας αν θέλεις όταν έχεις νέα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πχ ημουν απ αυτες τις περιπτωσεις που αναφερει η @Λευτέρης Κουτσα κουτσα ανεβαινε η χοριακη στην αρχη! Τελικα ολα μια χαρα! Μακαρι να εχεις καλα νεα τη Δευτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια!!Οχι δυστυχώς ακόμα δεν έχω νέα @misofeggaroτο ραντεβού είναι το απόγευμα!!Η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο!Σας ευχαριστώ πολυ για την συμπαράσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι αισιόδοξα!χοριακη 7223,σάκος 13,5 αλλά άδειος!Ο γιατρός ήταν πολυ απογοητευτικός!Μου έδωσε 95% αποβολή!Αλλα για αυτό το 5% θα περιμένουμε άλλη μια εβδομάδα μήπως κάτι εμφανιστεί!Πραγματικα είμαι χάλια από εκείνη τη ώρα!και μόνο ένα γιατί έχω μέσα στο μυαλό μου!!

αλλη μια εβδομάδα αναμονή με πολυ λίγες ελπίδες έως μηδαμινές!!Τι άλλο μπορώ να κσνω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mimi19 είπε:

Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι αισιόδοξα!χοριακη 7223,σάκος 13,5 αλλά άδειος!Ο γιατρός ήταν πολυ απογοητευτικός!Μου έδωσε 95% αποβολή!Αλλα για αυτό το 5% θα περιμένουμε άλλη μια εβδομάδα μήπως κάτι εμφανιστεί!Πραγματικα είμαι χάλια από εκείνη τη ώρα!και μόνο ένα γιατί έχω μέσα στο μυαλό μου!!

αλλη μια εβδομάδα αναμονή με πολυ λίγες ελπίδες έως μηδαμινές!!Τι άλλο μπορώ να κσνω;;

κοριτσι συνδρομο κενου σακου εχουμε περασει οι περισσοτερες. Για καποιο λογο συνηθως χρωμοσωμικο τυχαιο δεν εξελιχθηκε το εμβρυο. Ειναι η συχνοτερη αιτια παλινδρομης. Ποσων εβδομαδων εισαι τωρα? Ευχομαι να εισαι στο 5%. Αν οχι να θυμασαι οτι η επομενη φορα θα παει καλυτερα. Σε εξωσωματικη γιατι προχωρησατε αν επιτρεπεται? Ηταν η πρωτη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mimi19 είπε:

Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι αισιόδοξα!χοριακη 7223,σάκος 13,5 αλλά άδειος!Ο γιατρός ήταν πολυ απογοητευτικός!Μου έδωσε 95% αποβολή!Αλλα για αυτό το 5% θα περιμένουμε άλλη μια εβδομάδα μήπως κάτι εμφανιστεί!Πραγματικα είμαι χάλια από εκείνη τη ώρα!και μόνο ένα γιατί έχω μέσα στο μυαλό μου!!

αλλη μια εβδομάδα αναμονή με πολυ λίγες ελπίδες έως μηδαμινές!!Τι άλλο μπορώ να κσνω;;

Υπομονη κοπελα μου και δυναμη!Τι αλλο μπορεις να κανεις;; Προσπαθησε να παραμεινεις ψυχραιμη και αισιοδοξη.Μακαρι να πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat εξωσωματική έκανα χωρίς κάποιο παθολογικό αίτιο!Απλα μετά από 3 χρόνια προσπάθειας και δυο σπερματεχυνσης ήταν το επόμενο βήμα.Και ναι ήταν η πρώτη!

το ξέρω ότι μπορεί να συμβεί αλλά όταν φτάνεις τόσο κοντά στο ποιο μεγάλο σου όνειρο και πάλι το βλέπεις να φεύγει νιώθεις χαλια!!Νιωθω ότι βιώνω το θάνατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mimi19 είπε:

@Kat-Cat εξωσωματική έκανα χωρίς κάποιο παθολογικό αίτιο!Απλα μετά από 3 χρόνια προσπάθειας και δυο σπερματεχυνσης ήταν το επόμενο βήμα.Και ναι ήταν η πρώτη!

το ξέρω ότι μπορεί να συμβεί αλλά όταν φτάνεις τόσο κοντά στο ποιο μεγάλο σου όνειρο και πάλι το βλέπεις να φεύγει νιώθεις χαλια!!Νιωθω ότι βιώνω το θάνατο!

το ξερω, σε καταλαβαινω γιατι το ιδιο ενιωσα εκεινη την ωρα που το ακουσα επισης. Πολυ περισσοτερο αν προσπαθεις και πιο πολυ καιρο. Το πολυ θετικο ειναι οτι επιασε η εξωσωματικη με την πρωτη. Τις χρωμοσωμικες δεν μπορεις να τις ελεγξεις ειναι θεμα τυχης γιατι ειδικα εσυ θα χεις κανει και ολες τις εξετασεις που χρειαζονται για να μπεις σε εξωσωματικη. Για αρχη βλεπεις την επομενη εβδομαδα αλλα ο,τι και να γινει να κρατας το θετικο. Οτι μετα απο τοσα χρονια προσπαθειας συνελαβες με αυτη τη μεθοδο και την επομενη φορα (αν δεν παει καλα τωρα) θα πετυχει ως το τελος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mimi19 είπε:

@Kat-Cat εξωσωματική έκανα χωρίς κάποιο παθολογικό αίτιο!Απλα μετά από 3 χρόνια προσπάθειας και δυο σπερματεχυνσης ήταν το επόμενο βήμα.Και ναι ήταν η πρώτη!

το ξέρω ότι μπορεί να συμβεί αλλά όταν φτάνεις τόσο κοντά στο ποιο μεγάλο σου όνειρο και πάλι το βλέπεις να φεύγει νιώθεις χαλια!!Νιωθω ότι βιώνω το θάνατο!

Kοριτσι μου εύχομαι κι εγώ να Σάι στο 5... 

Έχεις ψάξει αιματολογικά ανοσολογικά ενδοκρινολογικά υστεροσκοπηση κτλ; Κι εμένα για ανεξήγητη μου λέγαν αλλά δεν ήταν τελικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Τι καλάααααα!!! Ναι νομίζω κι εγώ για το μαιευτήριο μακρυμάνικα θα της έχω! Αλλά μέχρι τότε βλέπουμε!
    • Γεια σας κορίτσια! Τελικα δεν την έκανα ουτε εγω σημερα , μ ειπε είναι πολύ νωρις και θα το κανω σε 3 βδομαδες. Κατά τα Αλλα καλα, το μωράκι μου εγινε 500γρ. ☺️ εμενα μ ειπαν οτι μόλις γεννηθεί το μωράκι κρυώνει και να παρω μακρομανικο για την κλινική.  
    • Λογικό καποια στιγμή θα γίνονται και επαφες μηχανικές σίγουρα δεν είναι ωραιο αλλά όταν έχεις ένα στόχο το κανείς και αυτό δεν γίνεται διαφορετικά  η αντιβίωση επηρεάζει πάντως σε αυτά είναι σίγουρο απλά να ξέρεις ότι την κόρη μου όταν την έπιασα εκείνο το διάστημα παίρναμε αντιβίωση θεραπεία και οι δυο για ένα μήνα και έμεινα εγκυος τότε με την αντιβίωση 
    • Θα περάσει και αυτό όπως έχουν περάσει και ποσά αλλά.. καινούργιος κύκλος, καινούργια αρχή! Νέες ελπίδες και όνειρα που θα πραγματοποιηθούν όπως και να έχει!ειτε πολύ συντομα είτε λίγο πιο μετά! 
    • Όχι να μη σκέφτεσαι έτσι! Να σκέφτεσαι αισιόδοξα και το πιο σημαντικό ότι κανεις ωορρηξια ! Επίσης μπροστά σου έχεις πλανο ! Αν δεν..αυτόν τον μηνα τον επόμενο θα παρεις τα χάπια διέγερσης και θα πατε πιο στοχευμενα! Έχετε μπει σε μια σειρά και μάλιστα έχει στρωσει και το σπερμα! Όλα είναι με το μέρος σας λοιπόν!  μεσα από αυτό που βιωνω αρχίζω και βλέπω τον δρόμο αυτόν πιο θετικα! Υπάρχουν πόσοι τρόποι για να μας κάνουν μανούλες και θα μας κάνουν! Πρέπει να κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας με θετική σκέψη !  και εμένα το άγχος μου τώρα είναι αν θα προλαβουμε να προσπαθησουμε που θα λείπει ο σύντροφος και όμως προσπαθώ να σκέφτομαι θετικα όσο μπορώ! Ναι με πέρνει από κατω κατά την διάρκεια της ημέρας αλλά προσπαθω να σκέφτομαι θετικα! Έχεις τον αντρουλη σου κοντα σου και θα το παλέψετε! Εγώ δεν θα τον έχω για ένα μεγάλο διάστημα και όλο αυτό εν μέρει θα το περνάω μονη μου όπως και αυτός μόνος του! Που θα πάει όμως η φουρτούνα θα περάσει! Κάθε μια από εμας έχει τις δυσκολίες της και τα εμπόδια της όμως είμαστε καλά από υγεια και θα τα ξεπεράσουμε! Είναι δοκιμασίες που πρέπει να περάσουμε ! Θα τις περάσουμε λοιπόν και θα έρθει το θαυματακι μας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...