Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας γνωριστούμε..!!


kaposetsi

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Κοριτσι παντως ειναι πολυ συγκινητικη η δυναμη σου και η επιμονη σου και παρα το νεαρο της ηλικιας σου. Θα ερθουν ολα θα δεις. απλα σε καποιες κοπελες τους βγαινει λιγο το λαδι μεχρι να ερθουν αλλα ερχονται τελικα.

Να σου πω την αλήθεια μου δεν ξέρω αν έχω δύναμη ή απλά είμαι "ανεστητη " σε κάποια πράγματα πλέων. Δεν ξέρω τη από τα δύο ειμαι αλλά δυνατή δεν νιώθω ότι είχα από δύναμη είχα και την εξάντλησ! το 2016-2017 τώρα πλέων καπια πράγματα τα έχω συνηθίσει/εξοικειωθεί με αυτά.. Και πλέων δεν πιστεύω να λέγομαι μικρή σε λίγο καιρό κλείνω τα 24 οπότε πάει το μικρή..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

Να σου πω την αλήθεια μου δεν ξέρω αν έχω δύναμη ή απλά είμαι "ανεστητη " σε κάποια πράγματα πλέων. Δεν ξέρω τη από τα δύο ειμαι αλλά δυνατή δεν νιώθω ότι είχα από δύναμη είχα και την εξάντλησ! το 2016-2017 τώρα πλέων καπια πράγματα τα έχω συνηθίσει/εξοικειωθεί με αυτά.. Και πλέων δεν πιστεύω να λέγομαι μικρή σε λίγο καιρό κλείνω τα 24 οπότε πάει το μικρή..  

αχαχαχχα, μικρη εισαι βρε, εγω σε λιγους μηνες κλεινω τα 36 να παω να πεσω απτο παραθυρο? Και εχω ηδη βαρεθει να ασχολουμαι ωρες και φορες, που αντικειμενικα ασχολουμαι λιγους μηνες. Αλλα επειδη συμβαινουν οι ατυχιες και οι αναποδιες με παιρνει απο κατω. Εισα δυνατη και μικρη και ολα ολα θα πανε καλα! θα δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αχαχαχχα, μικρη εισαι βρε, εγω σε λιγους μηνες κλεινω τα 36 να παω να πεσω απτο παραθυρο? Και εχω ηδη βαρεθει να ασχολουμαι ωρες και φορες, που αντικειμενικα ασχολουμαι λιγους μηνες. Αλλα επειδη συμβαινουν οι ατυχιες και οι αναποδιες με παιρνει απο κατω. Εισα δυνατη και μικρη και ολα ολα θα πανε καλα! θα δεις!

Το ξέρω κορίτσι μου κι σε εσένα θα έρθει και σύντομα ποτέ δεν πρέπει να τα παρατάμε. Για την ηλικία το είπα γιατί βλέπω παλιές φίλες μου αυμαθιτρες μου που είναι στο 2 και 3 παιδάκι έγκυες κι εγώ ούτε στο 1 δεν έχω φτάσει όπως και βλέπω και απο το φόρουμ πιο μικρές και (φυσικά χαίρομαι  ιδικά τα μικρά κορίτσια που ξέρουν από αυτή την ηλικία τι θέλουν). Φυσικά δεν λέω κάτι για της ηλικίες η κάθε κοπέλα ξέρει πότε είναι έτοιμη άλλη θα είναι στα 40 άλλη στα 20 δεν έχει ηλικία η μητρότητα. Απλά για εμένα το είπα ότι δεν λέγαμε και μικρή στα 24. Από την στιγμή που υπάρχουν κοπέλες στα 20 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εγώ είμαι 29 ετών κατοικώ Αθήνα είμαι κοινωνική λειτουργός και αγαπώ πολύ όλα τα μωράκια!Μου αρέσει να βοηθώ τους συνανθρώπους μου γι'αυτό και στο γραφείο μου δέχομαι και κάποιες περιπτώσεις χωρίς αμοιβή.Παντρευτηκάμε πριν 2,5χρ.και κάποια στιγμή εμένα μου μπήκαν στο μυαλό διαφορα .Έτσι λοιπόν μπήκαμε στη διαδικασία του σπερμοδιαγραμματος και εγώ τεστ Παπ και υπέρηχο.Μολις πήραμε την απαντηση χάσαμε τη γη κάτω από τα πόδια διαγνωση:Αζωοσπερμια.Περασαμε διαφορές φάσεις ψυχολογίας.Μεχρι που ξεκινήσαμε να επισκεφθούμε ε ναν γιατρό(γυναικολογο) ο οποίος δε μου ενέπνευσε καθολου εμπιστοσύνη.Ετσι λοιπόν κοίταξα να βρω άλλον γιατρό ,τελικά βρήκα και τωρα ειμαστε στη φάση όπου χειμώνα θα κάνουμε τη πρώτη προσπάθεια βιοψία Ορχεως κ εξωσωματικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εγώ είμαι 29 ετών κατοικώ Αθήνα είμαι κοινωνική λειτουργός και αγαπώ πολύ όλα τα μωράκια!Μου αρέσει να βοηθώ τους συνανθρώπους μου γι'αυτό και στο γραφείο μου δέχομαι και κάποιες περιπτώσεις χωρίς αμοιβή.Παντρευτηκάμε πριν 2,5χρ.και κάποια στιγμή εμένα μου μπήκαν στο μυαλό διαφορα .Έτσι λοιπόν μπήκαμε στη διαδικασία του σπερμοδιαγραμματος και εγώ τεστ Παπ και υπέρηχο.Μολις πήραμε την απαντηση χάσαμε τη γη κάτω από τα πόδια διαγνωση:Αζωοσπερμια.Περασαμε διαφορές φάσεις ψυχολογίας.Μεχρι που ξεκινήσαμε να επισκεφθούμε ε ναν γιατρό(γυναικολογο) ο οποίος δε μου ενέπνευσε καθολου εμπιστοσύνη.Ετσι λοιπόν κοίταξα να βρω άλλον γιατρό ,τελικά βρήκα και τωρα ειμαστε στη φάση όπου χειμώνα θα κάνουμε τη πρώτη προσπάθεια βιοψία Ορχεως κ εξωσωματικη.

ασχετο με το θεμα..... αλλα να ξερεις σου ευχομαι συντομα να ερθουν πολυ ομορφες μερες. να σε ρωτησω και κατι ασχετο κ πιθανως αδιακριτο....η αζωοσπερμια αλλαζει? δλδ με αγωγη ή καποια επεμβαση μπορει να διορθωθει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εγώ είμαι 29 ετών κατοικώ Αθήνα είμαι κοινωνική λειτουργός και αγαπώ πολύ όλα τα μωράκια!Μου αρέσει να βοηθώ τους συνανθρώπους μου γι'αυτό και στο γραφείο μου δέχομαι και κάποιες περιπτώσεις χωρίς αμοιβή.Παντρευτηκάμε πριν 2,5χρ.και κάποια στιγμή εμένα μου μπήκαν στο μυαλό διαφορα .Έτσι λοιπόν μπήκαμε στη διαδικασία του σπερμοδιαγραμματος και εγώ τεστ Παπ και υπέρηχο.Μολις πήραμε την απαντηση χάσαμε τη γη κάτω από τα πόδια διαγνωση:Αζωοσπερμια.Περασαμε διαφορές φάσεις ψυχολογίας.Μεχρι που ξεκινήσαμε να επισκεφθούμε ε ναν γιατρό(γυναικολογο) ο οποίος δε μου ενέπνευσε καθολου εμπιστοσύνη.Ετσι λοιπόν κοίταξα να βρω άλλον γιατρό ,τελικά βρήκα και τωρα ειμαστε στη φάση όπου χειμώνα θα κάνουμε τη πρώτη προσπάθεια βιοψία Ορχεως κ εξωσωματικη.

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου και να έχεις πολύ σύντομα καλά νέα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Αυτά πιστεύω πρέπει να τα κρατάμε από ποτέ άρχισα τη έχει συμβεί σε όλα αυτά τα χρόνια τα γράφω κάπου και αν κάνω παιδί θα του τα δείξω. Θα το πάμε μόνο με φυσιολογικά αποφασίσαμε και με τον άντρα μου να μην μπούμε σε διαδικασία εξωσωματικής ακόμη και δεν το θέλουμε κιόλας. Μέχρι στιγμής έχω καταφέρει να της διαχειριστώ είπα αν δω τα δύσκολα τότε θα πάω σε ψυχολόγο ακόμη δεν θέλω να πω την αλήθεια γιατί φοβαμε ότι θα μου δώσει φάρμακα και δεν το θέλω. Τώρα για άλλη μέθοδο δεν έχω συζητήσει καθόλου ούτε ο γιατρός μου θέλει αυτή την στιγμή ακόμη να συζητήσουμε ούτε για παιδί να ηρεμήσω από όλα και μετά  τη θέλω να πω από της 4 Φεβρουαρίου και μετά άρχισα να κάνω πολλές εξετάσεις ακτινογραφίες υπέρηχους και αλλά που ακόμη δεν έχουν τελειώσει). Οπότε για αυτό καλό είναι να μην μείνω έγκυος ακόμη. Άλλο τι κάνω εγώ  

Κοριτσάκι μου,εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να μείνεις σύντομα έγκυος..Να ακούς το γιατρο σου και όλα θα πάνε καλά..Εισαι πολύ μικρούλα και έχεις όλο το χρονο μπροστά σου να κάνεις παιδάκια...

Όσον αφορά το ψυχολόγο,αυτο που θέλω να γνωρίζεις είναι ότι ο ψυχολόγος κάνει συνεδρίες,στις οποίες συζητάς μαζί του..Μονο ο ψυχίατρος χορηγεί φαρμακευτική αγωγή..Στο λέω γιατί είχα περάσει σε Σχολή ψυχολογίας και ασχολήθηκα,καθώς με ενδιέφερε πολύ ο κλαδος αυτός..Ασχετο αν δεν τα κατάφερα να την τελειώσω λόγω της δουλειάς μου..

Τεσπα..Τα καλύτερα εύχομαι οσον αφορα τις εξετάσεις σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena88 είπε:

Κοριτσάκι μου,εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να μείνεις σύντομα έγκυος..Να ακούς το γιατρο σου και όλα θα πάνε καλά..Εισαι πολύ μικρούλα και έχεις όλο το χρονο μπροστά σου να κάνεις παιδάκια...

Όσον αφορά το ψυχολόγο,αυτο που θέλω να γνωρίζεις είναι ότι ο ψυχολόγος κάνει συνεδρίες,στις οποίες συζητάς μαζί του..Μονο ο ψυχίατρος χορηγεί φαρμακευτική αγωγή..Στο λέω γιατί είχα περάσει σε Σχολή ψυχολογίας και ασχολήθηκα,καθώς με ενδιέφερε πολύ ο κλαδος αυτός..Ασχετο αν δεν τα κατάφερα να την τελειώσω λόγω της δουλειάς μου..

Τεσπα..Τα καλύτερα εύχομαι οσον αφορα τις εξετάσεις σου..

Σε ευχαριστώ πολύ.. κι σε εσένα τα καλύτερα. Θα το κοιτάξω αν δω ότι δεν τα καταφέρνω θα πάω.!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

ασχετο με το θεμα..... αλλα να ξερεις σου ευχομαι συντομα να ερθουν πολυ ομορφες μερες. να σε ρωτησω και κατι ασχετο κ πιθανως αδιακριτο....η αζωοσπερμια αλλαζει? δλδ με αγωγη ή καποια επεμβαση μπορει να διορθωθει?

Καλημέρα @Dim83 καταρχήν ευχαριστώ πολύ και σε εσένα ότι καλυτερο εύχομαι. Γράφεις πως είναι άσχετο το θέμα τι εννοείς?διότι έγραψα αυτό που βιώνω μέσα σε λίγες γραμμές μιας και η επικεφαλίδα της ομάδας είναι ας γνωριστούμε.Οσον αφορά την αζωοσπερμια δεν γίνεται κάποια θεραπεία γιατί είναι ένα πρόβλημα του οργανισμού που χωρίζεται σε 2 κατηγορίες είτε αποφρακτική είτε μη αποφρακτική στη 1 η περίπτωση υπάρχουν σπερματοζωάρια και με βιοψία Ορχεως επιτυγχάνεται εξωσωματική στη 2η περίπτωση είναι ελάχιστες οι πιθανότητες έως και καθόλου και εκεί παίρνεις απόφαση για δότη.Απλα πριν κανεις τη βιοψία σου δίνει ο γιατρος κάποιες ενέσεις pregnyl για να βοηθήσει λίγο στις ορμόνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα @Dim83 καταρχήν ευχαριστώ πολύ και σε εσένα ότι καλυτερο εύχομαι. Γράφεις πως είναι άσχετο το θέμα τι εννοείς?διότι έγραψα αυτό που βιώνω μέσα σε λίγες γραμμές μιας και η επικεφαλίδα της ομάδας είναι ας γνωριστούμε.Οσον αφορά την αζωοσπερμια δεν γίνεται κάποια θεραπεία γιατί είναι ένα πρόβλημα του οργανισμού που χωρίζεται σε 2 κατηγορίες είτε αποφρακτική είτε μη αποφρακτική στη 1 η περίπτωση υπάρχουν σπερματοζωάρια και με βιοψία Ορχεως επιτυγχάνεται εξωσωματική στη 2η περίπτωση είναι ελάχιστες οι πιθανότητες έως και καθόλου και εκεί παίρνεις απόφαση για δότη.Απλα πριν κανεις τη βιοψία σου δίνει ο γιατρος κάποιες ενέσεις pregnyl για να βοηθήσει λίγο στις ορμόνες.

καλημερα. τα κακα του γραπτου λογου.... ασχετο που ρωταω εννοουσα.οχι αυτο που εγραψες εσυ. εσυ μια χαρα εντος θεματος εισαι!

τωρα καταλαβα. δεν ξερω τι να σου πω (εκτος απο ειλικρινεις ευχες για την καλυτερη δυνατη εκβαση) γιατι ειμαι ασχετη με το θεμα.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

καλημερα. τα κακα του γραπτου λογου.... ασχετο που ρωταω εννοουσα.οχι αυτο που εγραψες εσυ. εσυ μια χαρα εντος θεματος εισαι!

τωρα καταλαβα. δεν ξερω τι να σου πω (εκτος απο ειλικρινεις ευχες για την καλυτερη δυνατη εκβαση) γιατι ειμαι ασχετη με το θεμα.

 

 

Καλημέρα καταλαβαίνω και εγώ άσχετη ήμουν μέχρι που το ζω από κοντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα καταλαβαίνω και εγώ άσχετη ήμουν μέχρι που το ζω από κοντα

ναι δυστυχως η ζωη ειναι ετσι που καμια φορα "μαθαινεις" πραγματα που ανετα ζουσες κ χωρις αυτα. να ηξερες ποσο πολυ το νιωθω αυτο τον τελευταιο χρονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

ναι δυστυχως η ζωη ειναι ετσι που καμια φορα "μαθαινεις" πραγματα που ανετα ζουσες κ χωρις αυτα. να ηξερες ποσο πολυ το νιωθω αυτο τον τελευταιο χρονο.

Εσύ κορίτσι μου σε τι φάση είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...