Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περιμένω το τρίτο μωράκι.... Βοήθεια.....


Recommended Posts

Καλημέρα και από εμένα... Θα ηήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα μου..Εχω δύο πανέμορφα κοριτσάκια 8 και 6μιση χρόνων. Εδώ και αρκετό καιρό μου είχε μπει η ιδέα για τρίτο μωράκι. Η αλήθεια είναι ότι τα αγαπάω πολύ τα παιδιά. Σκεφτόμουν πάντα βέβαια πολύ ρομαντικά ξεχνωντας τα προβλήματα και την υπερβολική κούραση. Όταν είπα στον άντρα μου την σκέψη μου εκείνος την ακύρωσε αμέσως λέγοντας πως είμαστε καλά με τα 2 και πως τώρα που μεγαλωσανε και ξεπαιδιασαμε μην ξανα γυρναμε πάλι στα ίδια.Ασε που δεν θα χωραμε στο σπίτι. Με το λεγε λεγε όμως άρχισε να το σκέφτεται. Και τελικά ξεκινήσαμε την προσπάθεια. Τώρα έχω 1 μέρα καθυστέρηση και με έχει πιάσει πανικός. Μήπως τελικά είχε δίκιο. Μήπως η ζωή μου θα αλλάξει ριζικά. Μήπως θα χαλάσει και η προσωπική μου ζωή. Θα έχω ποιοτικό χρόνο για τα άλλα δύο. Δεν ξέρω κορίτσια. Από την μία θέλω πολύ αλλά από την αλλά αγχωνομαι και πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις πρώτα τεστ, να δουμε αν είσαι έγκυος και μετά πανικοβαλλόμαστε παρέα όλες μαζι. Ως τότε, ψυχραιμία. Αν τα καταφέρνετε με δυο θα τα καταφέρετε και με 3. Τα δυο πλέον ειναι και πιο μεγάλα και παιζουν μεταξύ τους άρα τη μαμα δεν την έχουν και τοσο μεγάλη αναγκη να ειναι απο πανω τους συνέχεια. Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βοήθεια  περιμένω τρίτο μωράκι αλλά δεν ξερω κ αν είμαι έγκυος κ αν το θέλω καν - δεν συμβαδίζουν... Φαντάζομαι διαβαζεις τα θέματα που γράφονται στο φόρουμ. Θα έλεγα να μην είσαι προκλητική με τέτοιο post γιατί έχει κοπέλες εδώ μέσα που παλεύουν πολλά χρόνια έστω για εγκυμοσύνη ή κοπέλες που έχουν χάσει μωρά πριν καν τα κρατήσουν στην αγκαλιά σου κ εσύ έχεις ήδη δύο και δεν ξέρεις αν θες το τρίτο... Τι να πω... Μόνο να σου ζήσουν αυτά που έχεις αν όντως τα έχεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και πάλι. Σας ευχαριστώ πολύ και για τα θετικά και για τα αρνητικά σχόλια. Δεν ξέρω αν θα χαρακτηριζα προκλητικό το post μου επειδή έχω 2 παιδιά και πιθανόν να είμαι έγκυος. Ωστόσο σε ένα forum δέχεσαι όλες τις κριτικές και είναι καλοδεχουμενες. Καλό βράδυ σε όλα τα κορίτσια του forum και συγνώμη αν όντως στεναχωρεσα σίγουρα δεν ήταν αυτή η πρόθεση μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εννοούσε αυτό η κοπέλα. Ότι μιλάς προκλητικά ενώ έχεις 2 παιδιά. Αλλά ζητάς βοηθεια σε κάτι τ οποίο Ούτε ξέρεις αν θέλεις Ούτε αν έχεις. Δ ξέρεις καν αν είσαι έγκυος. Έπειτα κ να είσαι όπως καταλάβαμε τ επεδιωξες. Οπότε δ μπορούμε να σε βοηθήσουμε ουσιαστικά πάνω σε κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Απλά πίστευα πως θα υπήρχε καμία μανουλα με 3 παιδιά να μου πει πως είναι τα πράγματα. Και σε καμία περίπτωση δεν είπα πως δεν το θέλω για να ξεκαθαρίσω οποία παρεξήγηση στα λόγια μου. Απλά είπα πως είμαι αγχωμενη και φοβισμένη για τις συνθήκες. Τίποτα αλλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Το βοήθεια  περιμένω τρίτο μωράκι αλλά δεν ξερω κ αν είμαι έγκυος κ αν το θέλω καν - δεν συμβαδίζουν... Φαντάζομαι διαβαζεις τα θέματα που γράφονται στο φόρουμ. Θα έλεγα να μην είσαι προκλητική με τέτοιο post γιατί έχει κοπέλες εδώ μέσα που παλεύουν πολλά χρόνια έστω για εγκυμοσύνη ή κοπέλες που έχουν χάσει μωρά πριν καν τα κρατήσουν στην αγκαλιά σου κ εσύ έχεις ήδη δύο και δεν ξέρεις αν θες το τρίτο... Τι να πω... Μόνο να σου ζήσουν αυτά που έχεις αν όντως τα έχεις! 

Συγχαρητήρια joy2 έβαλες πολύ σωστά τα πράγματα στην θέση τους!

Αμφιβάλλω βέβαια αν θα πάρουν το νόημα οι "τοξικοι" άνθρωποι, αφού τους ευχαριστεί τόσο πολύ να μεμψιμοιρουν..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Το βοήθεια  περιμένω τρίτο μωράκι αλλά δεν ξερω κ αν είμαι έγκυος κ αν το θέλω καν - δεν συμβαδίζουν... Φαντάζομαι διαβαζεις τα θέματα που γράφονται στο φόρουμ. Θα έλεγα να μην είσαι προκλητική με τέτοιο post γιατί έχει κοπέλες εδώ μέσα που παλεύουν πολλά χρόνια έστω για εγκυμοσύνη ή κοπέλες που έχουν χάσει μωρά πριν καν τα κρατήσουν στην αγκαλιά σου κ εσύ έχεις ήδη δύο και δεν ξέρεις αν θες το τρίτο... Τι να πω... Μόνο να σου ζήσουν αυτά που έχεις αν όντως τα έχεις! 

 

στις πριν 20 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Δεν εννοούσε αυτό η κοπέλα. Ότι μιλάς προκλητικά ενώ έχεις 2 παιδιά. Αλλά ζητάς βοηθεια σε κάτι τ οποίο Ούτε ξέρεις αν θέλεις Ούτε αν έχεις. Δ ξέρεις καν αν είσαι έγκυος. Έπειτα κ να είσαι όπως καταλάβαμε τ επεδιωξες. Οπότε δ μπορούμε να σε βοηθήσουμε ουσιαστικά πάνω σε κάτι.

+1 συμφωνώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι βλέπω λίγο διαφορετικά το θέμα και πιστεύω ότι το forum έχει γενικό χαρακτήρα, ακόμη και για τέτοιου είδους σκέψεις.

Είναι γεγονός ότι όταν μία γυναίκα προσπαθεί και βιώνει δυσκολίες πάσης φύσεως για μωράκι, σίγουρα δεν μπορεί να βλέπει τέτοια ποστ. Δεν σημαίνει, όμως, ότι δεν υπάρχουν περιπτώσεις όπως αυτή της @PUPPY. Έχοντας και εγώ δύο παιδιά (βατή η σύλληψη, με απρόοπτα όμως στη γέννα) βρέθηκα κάπως στη θέση της PUPPY, όπως φαντάζομαι και άλλα ζευγάρια. Προβληματισμό εξέφρασε και προσπάθεια να βρει στο forum κάποια μαμά που πέρασε από την ίδια φάση...

Αλήθεια, το περί "τοξικότητας" και μεμψιμοιρίας, από πού προέκυψε; Αν δεν μας αρέσει ένα ποστ, απλώς προσπερνάμε, δεν ρίχνουμε χολή. Ο καθένας με τα ζόρια του και τους προβληματισμούς του. 

Και για να απαντήσω σχετικά με το ζήτημα: @PUPPY καταλαβαίνω ότι αμφιταλαντεύεσαι ανάμεσα στη μεγάλη σου επιθυμία για ένα τρίτο παιδάκι και στην πραγματικότητα, όπως αυτή θα είναι σε περίπτωση που όντως το μωράκι έρθει στην οικογένειά σας. Οπωσδήποτε, ευρισκόμενη περίπου στα ίδια με εσάς (7 και 4 τα δικά μου), θεωρώ ότι ναι μεν είναι ευλογία τα παιδιά, πολύ θα ήθελα ένα παιδάκι ακόμη, όμως προσωπικά μάς συγκρατούν κάποιοι ρεαλιστικοί λόγοι, όπως η οικονομική κατάσταση, τα εναπομείναντα κουράγια, το γεγονός ότι θέλουμε να παρέχουμε ό,τι καλύτερο γίνεται στα παιδιά μας (εννοώ άθληση+ξένη γλώσσα, ενίοτε και κάποιας άλλης μορφής ψυχαγωγία), το γεγονός ότι πλέον δεν έχουμε βοήθεια από τη μαμά μου γιατί πριν λίγους μήνες κοντέψαμε να τη χάσουμε από ένα αιφνίδιο πρόβλημα υγείας, οπότε προσπαθούμε τουναντίον να τη βοηθήσουμε και όχι να μας βοηθήσει σε αυτή τη φάση και το τελευταίο - είναι η αλήθεια - αλλά το σκέφτομαι προσωπικά... : πρώτο παιδί έσπασαν τα νερά στην 35η εβδομάδα και έκανα καισαρική τρέχοντας, ευτυχώς όλα καλά, και στο δεύτερο παιδί ο πλακούντας έτυχε να είναι επιπωματικός, οπότε γέννησα στην 32+3 μετά από τρομερή αιμορραγία ούσα ήδη μέσα στο νοσοκομείο για προληπτικούς λόγους. Ακολούθησαν τραυματικές μέρες, μονάδα νεογνών για 15 μέρες πήγαινε- έλα με λαχτάρα για το μωρό, και φυσικά αξιωθήκαμε το θαύμα γιατί και πάλι όλα καλά! Άρα στους λόγους προσθέτω και το φόβο που σίγουρα υφέρπει. 

Τελική κρίση μέσα από την καρδιά μου. Εάν το παιδάκι είναι να έρθει, αφήστε το να έρθει, εάν έχεις βοήθεια και πολύ καλές συνθήκες γενικά. Εγώ ας πούμε που εργάζομαι, τα βλέπω λίγο δύσκολα γιατί δεν έχω ώρα απεριοριστη να ασχοληθώ με όλες τις ανάγκες των παιδιών. Επειδή όμως έχω έναν φανταστικό σύζυγο, προσπαθούμε να τα φέρνουμε βόλτα τηρώντας τις ισορροπίες και βοηθώντας ο ένας τον άλλο. Παρόλ'αυτά, εάν ερχόταν ένα μωρό - προσέχουμε μόνο στις γόνιμες μέρες - θα ανατρέπονταν πολλά, αλλά και πάλι η άκρη θα βρισκόταν. Απαιτητικά μεν, άλλες χαρές δε.

Περιμένω νέα σου, εύχομαι όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα δε νομίζω ότι ειναι θέμα επίθεσης στην κοπέλα από κανέναν. Απλά έχει 2 φάουλ το τόπικ της, τα οποία οκ, μπορεί να γίνουν γενικά και λόγω μη σωστής διατύπωσης. Αφενός το ένα ειναι ότι ο τίτλος ειναι παραπλανητικός, αφού γράφει περιμένω το τρίτο παιδί βοηθεια, βάζοντάς το στις ανακοινώσεις εγκυμοσύνης, και μπαίνοντας να διαβάσεις γράφει ότι έχει μια μέρα καθυστέρησης (και δεν έχει κάνει τεστ). Το δεύτερο φαουλ ειναι ότι μας γράφει ότι πίεζε τον συζυγο για παιδί ενώ εκείνος δεν ήθελε και μόλις της έκανε τη "χάρη" (το λέω τελείως αδόκιμα και απλά), άρχισε να σκέφτεται ότι μήπως δεν έκανε καλα. Αυτό το πακετάκι δείχνει (δε θέλω να πω ανωριμότητα γιατί ειναι ήδη μαμά 2 παιδιών οπότε ξέρει επακριβώς τι πρόκειται να αντιμετωπίσει), αλλά δείχνει λίγο μια ελαφρά τη καρδία απόφαση, λίγο θα έλεγα "να περάσει το δικό μου στον άντρα μου", δείχνει λίγο αψυχολόγητη κίνηση γενικώς. Αυτό και μόνο. Προσωπικά της ξαναλέω να κάνει το τεστ, να δούμε αν είναι έγκυος και από κει και πέρα αν είναι θετικό και έχοντας δυο παιδιά μια χαρά θα τα καταφέρουν. Αν όμως βγει αρνητικό ίσως θα πρέπει να επαναπροσδιορίσει λίγο τα "θέλω" της και τις ανάγκες της για την επόμενη φορά. Ο,τι λέμε το λέμε με διάθεση για βοήθεια γιατί βοήθεια δεν ειναι πάντα ότι σου χαιδεύω τα αυτιά ή σε κανακεύω με ό,τι κανεις. Δεχόμαστε να ακούμε και λίγο σκληρότερες κριτικές (ποτέ με αγένεια) γιατί ετσι ξανασκεφτόμαστε δυο φορές καποια πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι λέω ότι εύκολα γινόμαστε κριτές. Αν μπορείς, λες μια γνώμη. Αν όχι, προφανώς δεν απαντάς και συνεχίζεις σε ό,τι απασχολεί εσένα. φάουλ εγώ δεν βλέπω, μια και διήλθα κάπως από την ίδια φάση. Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είμαστε ρομπότ να ορίζουμε με απελπιστική ακρίβεια τα "θέλω" μας, συν ότι όλα είναι ρευστά βάσει συνθηκών. 

@Kat-Cat απόλυτα σεβαστή η οπτική γωνία σου και φυσικά δεν προσέβαλες. Παρεμπιπτόντως, θα χαρώ πολύ να διαβάσω ευχάριστα νέα σου. Η αλήθεια είναι ότι ρίχνω τις ματιές μου στο forum, συνήθεια είναι αυτή... :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η demie_14 είπε:

Εγώ πάλι λέω ότι εύκολα γινόμαστε κριτές. Αν μπορείς, λες μια γνώμη. Αν όχι, προφανώς δεν απαντάς και συνεχίζεις σε ό,τι απασχολεί εσένα. φάουλ εγώ δεν βλέπω, μια και διήλθα κάπως από την ίδια φάση. Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είμαστε ρομπότ να ορίζουμε με απελπιστική ακρίβεια τα "θέλω" μας, συν ότι όλα είναι ρευστά βάσει συνθηκών. 

@Kat-Cat απόλυτα σεβαστή η οπτική γωνία σου και φυσικά δεν προσέβαλες. Παρεμπιπτόντως, θα χαρώ πολύ να διαβάσω ευχάριστα νέα σου. Η αλήθεια είναι ότι ρίχνω τις ματιές μου στο forum, συνήθεια είναι αυτή... :) 

Αχ ευχαριστω πολυ!!!! Από το στομα σου και στου θεου το αυτι!! Να χαιρεσαι τα παιδάκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και πάλι,

Δεν σας κρύβω πως εχω στεναχωρεθει αρκετά με τα σχόλια σας γιατί ειλικρινά δεν το περίμενα .Ζητω συγνώμη αν στεναχώρησα κι εγώ με την σειρά μου αναρτώντας αυτή την δημοσίευση δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου.Οπως και ανέφερα και στην τελευταία απάντηση μου δεν είπα καμία στιγμή οτι δεν το θέλω απλά αγχώθηκα λίγο .αυτο ήταν όλο .φυσικα και ξέρω πολύ καλα από τα αλλά δυο μου παιδιά την τρέλα που θα επικρατήσει και ήθελα να ακούσω την γνώμη μιας μανούλας με την ίδια κατάσταση . Ωστόσο να ενημερώσω την demie_14 που την ευχαριστώ πολύ για την στάση που κράτησε οτι εχθές έκανα β χοριακη και βγήκε 12 δηλ θετικό αλλά πολύ χαμηλή και θα πρέπει να την επαναλάβω την Τρίτη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PUPPY είπε:

Καλησπέρα και πάλι,

Δεν σας κρύβω πως εχω στεναχωρεθει αρκετά με τα σχόλια σας γιατί ειλικρινά δεν το περίμενα .Ζητω συγνώμη αν στεναχώρησα κι εγώ με την σειρά μου αναρτώντας αυτή την δημοσίευση δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου.Οπως και ανέφερα και στην τελευταία απάντηση μου δεν είπα καμία στιγμή οτι δεν το θέλω απλά αγχώθηκα λίγο .αυτο ήταν όλο .φυσικα και ξέρω πολύ καλα από τα αλλά δυο μου παιδιά την τρέλα που θα επικρατήσει και ήθελα να ακούσω την γνώμη μιας μανούλας με την ίδια κατάσταση . Ωστόσο να ενημερώσω την demie_14 που την ευχαριστώ πολύ για την στάση που κράτησε οτι εχθές έκανα β χοριακη και βγήκε 12 δηλ θετικό αλλά πολύ χαμηλή και θα πρέπει να την επαναλάβω την Τρίτη.

 

Διορθώνω 120 όχι 12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PUPPY είπε:

Διορθώνω 120 όχι 12

και μια που το τεστ βγηκε θετικο, το 120 δεν ειναι μικρο μια χαρα ειναι! Ευχομαι καλή κύηση και όλα να πανε καλα! Τωρα ναι εγινε η ανακοινωση της εγκυμοσυνης! Το Τριτο μεγαλωνει σχεδον αυτοματα που λενε, το βλεπω και απο την κουμπαρα μου. Καθε καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τ καλό τότε τ τρίτο σ8υ μωράκι. Συμφωνω με την @Kat-Cat Δ υπάρχει λόγος στεναχώριας απλά όπως τ διατυπώσες δ μπορούσαμε να καταλάβουμε σε τι ακριβώς να σε βοηθήσουμε. Αν έλεγες πχ θέλω τρίτο μωράκι κ αγχώνομαι γιαβτ αν τα καταφέρω είναι ένα θέμα προς συζήτηση. Επίσης τ είμαι έγκυος στο 3ο παιδάκι κ δ ξέρω αν θα τα καταφέρω αλλο θεμα προς συζήτηση. Αυτό π σ είπαμε είναι να επιβεβαιώσεις πρώτα την εγκυμοσύνη ώστε να ξέρουμε ως προς σε ποιο ερώτημα να σ απαντήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ .

Η γιατρός μου μου είπε οτι βάση την τ.ε.ρ θα έπρεπε μα ειναι πιο υψηλή η χοριακη και αυτό παίζει ρόλο και η ηλικία για αυτό και θα την ξανά κάνω την Τρίτη. Ωστόσο φυσικά και χαίρομαι παρά πολύ .Θα δούμε την Τρίτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για δεύτερη μέρα καθυστέρησης πιστεύω πως είναι πολύ καλή! Οι τιμές παίζουν τις πρώτες βδομάδες κ σημασία έχει κυρίως ο κύκλος σου κ όχι η τερ. Εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη!!! Τα κοριτσάκια σου είναι αρκετά μεγάλα ώστε κ εσύ να μην κουράζεσαι κ να μπορούν αύριο μεθαύριο να απασχολούν τ μικρακι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PUPPY χαίρομαι πάρα πολύ!! Αναμένουμε και την ευχάριστη συνέχεια, όλα μια χαρά θα πάνε! Να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και με ένα γερό μωράκι ( άντε και στον γιόκα τώρα :)  ). Να μην αγχώνεσαι, πάντα η άκρη βρίσκεται. 

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να έρθει το μωράκι σύντομα. Ας κάνουμε όσο μπορούμε θετικές σκέψεις και, φυσικά, πάντα δίπλα μας ένας καλός γιατρός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat είμαι απόλυτα σίγουρη ότι κάποια στιγμή σύντομα θα διαβάσω τα ευχάριστα που θα μας ανακοινώσεις. Ευχαριστώ για τις ευχές :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PUPPY εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! Εδώ μέσα όσες με ξέρουν κ μιλάμε ξέρουν ότι δεν κάνω ποτέ πικρόχολα η κακεντρεχη σχόλια! Το ποστ σου, αν το διαβάσεις είναι περίεργο, δεν ξέρω ακριβώς πως να στο περιγράψω ή να το χαρακτηρίσω! Εγώ σαν γυναίκα που έχω βιώσει δύο αποβολές, δεν έχω ακόμη ούτε παιδί, πληγώθηκα διαβάζοντας για μια μητέρα που ξεκίνησε προσπάθειες πείθοντας τον άντρα της κ διαπιστώνει ότι μπορεί να μην τα βγάλει πέρα με το μωρό κ ενώ εχειε ήδη δύο κ γνωρίζεις τι είναι η μητρότητα. Όπως κ αντίστοιχα έχω διαβάσει για κοπέλες εδώ μέσα που προσπαθούν για τέταρτο η πεμπτο μωρό με το ίδιο πάθος σαν να ήταν το πρώτο κ έχω χαρεί πολύ όταν το κατάφεραν! Σημασία έχει ότι ένα μωρό έρχεται από γονείς που αγαπιούνται και σίγουρα δεν έχω εμπειρία από παιδιά αλλά τα κορίτσια σου είναι αρκετά μεγάλα ώστε να σε βοηθούν κιόλας με το μωρό κ όχι να σε ταλαιπωρούν! Άρα καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη κ ελπίζω να μη σε πλήγωσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Joy2 φυσικά και δεν με πληγωσες και λυπάμαι πολύ για τις δυο αποβολές σου .Η χαρά μου ωστόσο ειναι πολύ μεγαλύτερη από τις άλλες δυο μου  και το άγχος μου μήπως κάπου δεν τα καταφέρω δεν αναιρούν την θέληση μου για τρίτο παιδί .Δυσκολιες σίγουρα θα υπάρχουν και απλά ήθελα να ακούσω μια γνώμη από μια μητέρα  σε ανάλογη θέση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και να σημειώσω πως δεν τον έπεισα όπως γράφεται ίσως έτσι να το εισπράξατε απλά κι εκείνος είχε τους προβληματισμούς του γιατί από την αρχή θέλαμε και οι δυο απλά οι δυσκολίες μας φρέναραν ακόμα και το οικονομικό .Δεν παίρνεις μια απόφαση για παιδί χωρίς να δεις όλες τις παραμέτρους .Και όσο για τις μανούλες που κάνουν πέντε παιδιά όπως ανέφερες θα πως συγχαρητήρια αλλά δεν μπορούν όλοι να το κάνουν αυτό και ιδιαίτερα όταν δεν έχεις βοήθεια από πουθενά και εργάζεσαι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...