Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας κι απο εμενα...Τριτη φορα εγκυος λοιπον και πηγα σημερα στον γιατρο για να το δουμε!Εχω καθυστερημενη συλληψη τελικα και αντι για 7η εβδομαδα που εβγαινε να ειμαι με βαση την τελευταια περιοδο ,ειμαι τελικα 5+5 εβδομαδων!Ειδαμε σακο και το σπορακι μεσα αλλα η καρδια δεν εχει σχηματιστει ακομα...θα ξαναπαω σε μια βδομαδα και ελπιζω να την ακουσουμε επιτελους....Μου εδωσε να βαλω ενδικολπικα προγεστερονη για να ειμαστε σιγουροι οτι θα δεσει καλα το μωρο, δεδομενου του οτι εχω μια πολυ δραστηρια ζωη πλεον με τα 2 μεγαλυτερα παιδια μου και ολη τη μερα ειμαστε στο πηγαινε-ελα σχολεια δραστηριοτητες,βολτες κτλ! Ξεκιναει το πιο ομορφο ταξιδι και ευχαριστω τον Θεο που με αξιωνει για τριτη φορα να το ζησω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Με το καλό μία όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Κι εγώ είμαι στην έκτη βδομάδα της κύησης, ακούσαμε καρδιά χθες και είμαι πολύ χαρούμενη! Περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου.

Τα δικά σου πόσο χρονών είναι; 

Πώς προετοιμασες το πρώτο για το ερχομό του δεύτερου και πως ήταν η πραγματικότητα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/4/2018 at 8:35 ΠΜ, ο/η Red colour είπε:

Καλημέρα! Με το καλό μία όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Κι εγώ είμαι στην έκτη βδομάδα της κύησης, ακούσαμε καρδιά χθες και είμαι πολύ χαρούμενη! Περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου.

Τα δικά σου πόσο χρονών είναι; 

Πώς προετοιμασες το πρώτο για το ερχομό του δεύτερου και πως ήταν η πραγματικότητα;

Σε ευχαριστω....τα παιδια μου ειναι 6,5 και 5 ετων....οπως καταλαβαινεις στην γεννηση του δευτερου ο πρωτος ηταν μωρο ακομα....οποτε απλα του φεραμε τον μικρουλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα κι εγώ έγκυος για Τρίτη φορά και είμαι 5 εβδομάδων βάση τερ.Αντε με το καλό σε όλες τις εγκυουλες να έχουμε μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη .Να χαρούμε και να απολαύσουμε αυτό το υπέροχο ευλογημένο ταξίδι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Γεια σας κορίτσια!!!κ εγώ για 3ο προσπαθώ,όταν θέλει φυσικά να έρθει,δεν βιαζόμαστε,έχω έναν 5.5 χρονών κ έναν 15.5 μηνών ...κ δυστυχώς ο μεγάλος ζηλεύει πολύ τον μικρό..κ συνέχεια τρωγομαστε...γιατί τον πειράζει πολύ...τι να πω..υπομονή κάνω..αλλά τι θέμα είναι ότι αν πάρω κ τον μεγάλο αγκαλιά ζηλεύει μετά εκείνος...αχ...εύχομαι το 3ο όταν έρθει να είναι κορίτσι γιατί πρώτον το ήθελε κ ο μεγάλος από την προηγούμενη φορά,αλλά βγήκε γιος,αλλά το θέλω κ εγώ ένα κοριτσάκι...με το καλό σε όλες τις νέες εγκυουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...