Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Νοεμβριου -Δεκεμβριου 2018


Recommended Posts

Γεια σας....ειμαι καινουρια στο φορουμ αλλα παλια στο θεμα μανουλα...χι χι ειμαι τριτη φορα εγκυος!!!!Ακομα δεν εχω παει στον γιατρο το ραντεβου μου ειναι για μεθαυριο!Ελπιζω ολα να πανε καλα ,να δουμε το φασολακι και να αλουσουμε καρδουλα!!!Λογικα η βδομαδα μου ειναι η 7η και θα θελα να μοιραστουμε το ταξιδι μας μαζι!!!!Καλως σας βρηκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα με βαση τον υπερηχο ειμαι τωρα 6 εβδομαδων...προς το παρον δεν εχουμε ακουσει καρδουλα...Την Δευτερα ελπιζω να την ακουσουμε και ολα να πανε καλα!Ο λογος ειναι γιατι μαλλον εγινε καθυστερημενη ωορρηξια επομενως και κυηση ,αρα δεν μετραμε με βαση την τελευταια περιοδο στην περιπτωση μου αλλα με βαση τον υπερηχο...!Παντως οντως οι ελευθερες επαφες μας ηταν στα τελειωματα,λιγο πριν την αναμενομενη περιοδο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα. εμεις ακουσαμε και καρδουλε.κλεισαμε τον 2ο μηνα, ειμαστε 3 εκατοστα :) και περιμενουμε μεσα Νοεμβριου.ευχομαι καλη εγκυμοσυνη για ολες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ από μένα κορίτσια μου.εμεις ειμαστε 9 εβδομάδων και το θαυματακι μας 2,5 εκατοστα.ευχομαι σε όλες υπέροχες τελειομηνες εγκυμοσυνες κοριτσάκια μου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μενα! Ειμαι στη 10η εβδομαδα και εχω ΠΗΤ τελευταιο 10ημερο Νοεμβριου! Εχω αλλο ενα παιδακι 4 ετων! Με το καλο τα μωρακια μας λοιπον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!ποσο χαίρομαι που μπαίνω κ εγώ στην ομάδα αυτή!!!εμείς είμαστε κοντά στην 8η εβδομαδα και στον τελευταίο υπέρηχο ακουσαμε καρδουλα!!!ο γιατρος μας ειπε για αρχες Δεκεμβρη!να είμαστε όλες καλά και να έχουμε όμορφες τέλειο μήνες εγκυμοσύνες!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Θα γίνω πρώτη φορά μανούλα και έχω μπερδευτεί με τον τρόπο που μετράμε τις εβδομάδες. Λοιπόν, βάσει της τελευταίας ΤΕΡ(31/01) η ΠΗΤ είναι 07/11. Αυτό φάνηκε και στους πρώτους υπερήχους. Όμως, στις 03/04 ο υπέρηχος έδειξε ότι είμαι 9w1d, ενώ βάσει εφαρμογής στο κινητό ήμουν 8w6d και μετά στις 18/04 ο υπέρηχος έδειξε 11w6d, ενώ ήμουν 11w1d. Τη μία το δείχνει το μωράκι 2-3 μέρες μεγαλύτερο και την άλλη 5 ημέρες μεγαλύτερο. Τι γίνεται;;; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, και από εμένα! 

Κι εγώ περιμένω το παιδάκι μου Δεκέμβρη! Ανυπομονώ να έρθει η ώρα της αυχενικής να δω το μωρό από κοντά και να μάθω φύλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις σε 10 μερες εχουμε την αυχενικη διαφανεια, κι εγω την περιμενω με αγωνια. Τι συμπτωματα εχετε εσεις? Πολυ φραουλα βρε παιδια...σα νερο τις ζηταω, για φραουλες και σοκολατα τρελαινομαι, με τα φαγητα εχω θεματα, τα ψιλοτρωω αλλα μου μυριζουν! Ευτυχως δεν εχω αναγουλες, μονο συχνοουρία και υπνηλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Xanthoula_knkt είπε:

Εμεις σε 10 μερες εχουμε την αυχενικη διαφανεια, κι εγω την περιμενω με αγωνια. Τι συμπτωματα εχετε εσεις? Πολυ φραουλα βρε παιδια...σα νερο τις ζηταω, για φραουλες και σοκολατα τρελαινομαι, με τα φαγητα εχω θεματα, τα ψιλοτρωω αλλα μου μυριζουν! Ευτυχως δεν εχω αναγουλες, μονο συχνοουρία και υπνηλια

Γεια σου!!!!Αχ αυτά τα συμπτώματα!! Ποσο τυχερή είσαι που δεν έχεις αναγουλες!!!εγώ έχω τρελαθεί..?τις τελευταίες μέρες έχω κ μια απίστευτα πικρή γεύση στο στόμα που φαντάζομαι οτι έρχεται απο το στομάχι μου..Λέτε να είναι κάτι άλλο ανησυχητικό????πάντως κ εγώ αναζηταω ο,τι πιο δροσιστικό υπάρχει κ φαγητό λίγο...Με το καλό η αυχενική!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας κοριτσάκια,

Με λένε Ελευθερία,είμαι 9 εβδομάδων,έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου!ΠΗΤ 21/12.Ποιες άλλες είναι μαζί μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μπω κι εγώ στην παρέα σας; Έχω ΠΗΤ 03/01/19 αλλά επειδή έχω διδυμα θα παω σίγουρα νωρίτερα. Καλη πορεία να έχουμε όλες κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Να μπω κι εγώ στην παρέα σας; Έχω ΠΗΤ 03/01/19 αλλά επειδή έχω διδυμα θα παω σίγουρα νωρίτερα. Καλη πορεία να έχουμε όλες κορίτσια!

χαχαχα καλως την! Και βεβαια να μπεις να τα λεμε! Πως πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είμαι γενικώς αν εξαιρέσεις τις ναυτιες που ναι μεν είναι διαχειρίσιμες αλλά σου αλλάζουν την καθημερινότητα. Επίσης νυστα πολύ και συχνοτατες επισκεψεις στην τουαλέττα (Δυστυχώς μόνο για το ψιλο, το χοντρό με παιδεύει). Α και κάτι συναισθηματικές διακυμάνσεις και κάτι φόβους ότι χάθηκαν όλα και στον επόμενο υπέρηχο θα μου πει Δυστυχώς... Ζηλευω το coolness σου @OLY10 μου! Έτσι ήσουν και με το πρώτο παιδι; Πότε παραδίδεις μαθηματα; Χαχαχα! Εσυ πώς  εισαι; κοντεύεις για αυχενικη ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Καλά είμαι γενικώς αν εξαιρέσεις τις ναυτιες που ναι μεν είναι διαχειρίσιμες αλλά σου αλλάζουν την καθημερινότητα. Επίσης νυστα πολύ και συχνοτατες επισκεψεις στην τουαλέττα (Δυστυχώς μόνο για το ψιλο, το χοντρό με παιδεύει). Α και κάτι συναισθηματικές διακυμάνσεις και κάτι φόβους ότι χάθηκαν όλα και στον επόμενο υπέρηχο θα μου πει Δυστυχώς... Ζηλευω το coolness σου @OLY10 μου! Έτσι ήσουν και με το πρώτο παιδι; Πότε παραδίδεις μαθηματα; Χαχαχα! Εσυ πώς  εισαι; κοντεύεις για αυχενικη ε;

Μπρρρράβο κοπέλα μου πολύ χαίρομαι για σένα! Όσο για τα συμπτώματα υπομονή! Η ναυτία είναι όντως σπαστική....μπλιαχ! Ναι έχω αυχενική την Κυριακή! Εντάξει γενικώς είναι γεγονός πως είμαι κουλ με κατι μικροπράγματα τυπου δουλειες σπιτιου,μαγειρεμα και τετοια αγχωνομαι με όλα τ'άλλα αρκετά χαλαρή θα έλεγα. Ε εντάξει δεν είμαι και γαϊδούρα αλλά προσπαθώ να είμαι ήρεμη γενικά! Όποτε θες μάθημα ευχαρίστως! χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραία! Για κάποιο λόγο ήμουν σίγουρη ότι έχεις κοριτσάκι! Το άλλο σου παιδάκι τι ειναι; Πόσο χρόνο κραταει η εξέταση; Και σου δίνει τα αποτελέσματα αμέσως σε ποσοστα; Δεν έχω ιδέα πώς γίνεται, διαφωτισε μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

κοριτσια μια χαρα ολα με την αυχενικη ευτυχως! Μαλλον κοριτσακι!

Μπράβο κορίτσι μου ? με το καλό λοιπόν το κοριτσάκι σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Αχ τι ωραία! Για κάποιο λόγο ήμουν σίγουρη ότι έχεις κοριτσάκι! Το άλλο σου παιδάκι τι ειναι; Πόσο χρόνο κραταει η εξέταση; Και σου δίνει τα αποτελέσματα αμέσως σε ποσοστα; Δεν έχω ιδέα πώς γίνεται, διαφωτισε μας!

ΧΑΧΑΧΑΧΑ! Καλημέρα! Καταιγισμός ερωτήσεων.....Αγοράκι το πρώτο μου! Ο υπέρηχος κρατάει αρκετά ανάλογα τη στάση του παιδιού κλπ Σου λένε να φας σοκολάτα μιση ωρα πριν για να ειναι κινητικό! Εμένα ήταν κινητικό αλλά με την πλάτη σσε μας! Οπότε μέδιωξε μου είπε να πιω καφέ και σε μισή ώρα είχε γυρίσει το απιδί όμως λόγω ότι έχω οπίσθια μήτρα δυσκολεύτηκε πολύ στον υπέρηχο αλλά σε 3τεταρτα ειχαμε τελειώσει. Στη συνέχεια σου παίρνουν αίμα. Το αποτέλεσμα του υπέρηχου βγαίνει αμέσως και στα δίνει μαζι με φωτο και dvd!Οι τελικές πιθανότητες βγαίνουν μαζί με το αίμα! Τα αποτελέσματα θα βγουν την Πέμπτη! Αυτά!

Καλή επιτυχία με τον υπέρηχό σου σήμερα περιμένουμε νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@OLY10 μπραβο κορίτσι μου! Τελικά εσύ εισαι  η περίπτωση της θετικής σκέψης και ηρεμίας που μου χει κανει τσουρεκια ο γιατρος τα συκωτια να ειμαι. Γινε ετσι μου λεει και ολα θα πανε καλα. Θελω και γω μαθηματα :P Τι ωραια που πανε καλα. Τελικα η καλη μερα απτο πρωι φαινεται  (πολλες φορες).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@OLY10 μπραβο κορίτσι μου! Τελικά εσύ εισαι  η περίπτωση της θετικής σκέψης και ηρεμίας που μου χει κανει τσουρεκια ο γιατρος τα συκωτια να ειμαι. Γινε ετσι μου λεει και ολα θα πανε καλα. Θελω και γω μαθηματα :P Τι ωραια που πανε καλα. Τελικα η καλη μερα απτο πρωι φαινεται  (πολλες φορες).

XAXAAXAXA! Ευχαριστώ πολύ! Κορίτσια μου δε μου ήρθαν όλα δεξιά με το θέμα παιδί,ούτε χρονικά ούτε ιατρικά,όμως δεν έπαψα στιγμή να πιστεύω ότι αργά ή γρήγορα κάτι θα γίνει. Κιόταν λύγιζα κι απογοητευόμουν στο τέλος της μέρας το μόνο που έλεγα ήταν: αφού είμαστε καλά στην υγεία μας(πλέον-μετά από διάφορες περιπέτειες και δικές μου και του συζύγου) και αγαπημένοι δε με νοιάζει τίποτα άλλο. Επίσης με βοηθάει πάντα να σκέφτομαι ότι στη ζωή υπάρχουν παράγοντες που δε μπορούμε να ελέγξουμε δυστυχώς οπότε ας μη σκάμε όσο μπορούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...