Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ Εγκυμοσύνη


Guest

Recommended Posts

Κοριτσια μου η χοριακη ειναι 535 :):):)απιστευτο δεν μπορω να το πιστεψω!!!!ειμαι τοσο ευτυχισμενη και ταυτοχρονα εχω τοσο αγχος να πανε ολα καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/4/2018 at 10:55 ΜΜ, ο/η alexandraki είπε:

Ουαου!!! Οταν λες κανονικα... κανονικα κανονικα, ή λιγα καφε υγρακια?

Στο 1ο μου παιδί είχα κανονικά περίοδο... τον έπιασα 14 οκ και 20 μου ήρθε περίοδος....! 

Τώρα στο 2ο μωράκι 10 Γενάρη και 1ρ ήρθε περίοδος.. Αλλά κάπως αλλιώς..  αίματα μετά καφέ μετά τπτ μετά αίματα... μπάχαλο...

Είμαι 14 εβδ τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Βγηκαν!0.3.Αυτο ηταν.Βιοχημικη .Κραταω ολες τις ευχές,τη θετική διαθεση κ την υπέροχη παρεα σας!Εδω θ ειμαστε.Υγεία πανω απο ολα κ αισιοδοξία!??

Μην στεναχωριέσαι... ..Ο επόμενος μήνας εύχομαι ο τυχερος σου !!!!!!!!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. μου χαίρομαι τόσο που χαλαρώσεις και κάτι έγινε..... μπράβο σου!Η επόμενη θα είναι και η τυχερή σου!?

Αααααχ Κρήτη.....όσες φορές και να έρθω θα είναι πάντα σαν την πρώτη??.... έρωτας!Έχω και ιδιαίτερες σχέσεις με τον τόπο σας..... ευλογημένοι όσοι ζείτε εκεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Athena D. μου χαίρομαι τόσο που χαλαρώσεις και κάτι έγινε..... μπράβο σου!Η επόμενη θα είναι και η τυχερή σου!?

Αααααχ Κρήτη.....όσες φορές και να έρθω θα είναι πάντα σαν την πρώτη??.... έρωτας!Έχω και ιδιαίτερες σχέσεις με τον τόπο σας..... ευλογημένοι όσοι ζείτε εκεί!

Καλημέρα!!! Σ ευχαριστώ πολυ!!Και σε εσενα τις ευχες μου.Αντε παμε τωρα γ αλλα.Νεος μηνας,νεα σχεδια!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η katerina-90 είπε:

Κοριτσια μου η χοριακη ειναι 535 :):):)απιστευτο δεν μπορω να το πιστεψω!!!!ειμαι τοσο ευτυχισμενη και ταυτοχρονα εχω τοσο αγχος να πανε ολα καλα!!!!

Μπράβο κορίτσι!Να ειναι τυχερο αυτο το τοπικ κ να μας ανακοινωθουν κ αλλες εγκυμοσύνες!Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σ εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η katerina-90 είπε:

Κοριτσια μου η χοριακη ειναι 535 :):):)απιστευτο δεν μπορω να το πιστεψω!!!!ειμαι τοσο ευτυχισμενη και ταυτοχρονα εχω τοσο αγχος να πανε ολα καλα!!!!

με το καλό κορίτσι!!!! Μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η katerina-90 είπε:

Κοριτσια μου η χοριακη ειναι 535 :):):)απιστευτο δεν μπορω να το πιστεψω!!!!ειμαι τοσο ευτυχισμενη και ταυτοχρονα εχω τοσο αγχος να πανε ολα καλα!!!!

Συγχαρητήρια,κοπέλα μου!!!Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!Να έχεις μια εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!Εύχομαι τα καλύτερα από εδώ και πέρα...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η katerina-90 είπε:

Κοριτσια μου η χοριακη ειναι 535 :):):)απιστευτο δεν μπορω να το πιστεψω!!!!ειμαι τοσο ευτυχισμενη και ταυτοχρονα εχω τοσο αγχος να πανε ολα καλα!!!!

συγχαρητηρια κοπελα μου να πανε ολα καλα. τελεια η χοριακη σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλον ειμαι η μονη που θα διαφοροποιηθω με την αναρτηση μου κ μου κανει εντυπωση που καμια αλλη δεν το εκανε. @Athena D. αληθεια δε θελω να σε στεναχωρισω αλλα το 1 ειναι ενα ξεκαθαρο αρνητικο νουμερο χοριακης. Οπως κ το 2 κ το 3. Σε οποιο βιβλιο κ αν κατατρεξει καποιος αυτο θα δει. Κ μου κανει εντυπωση που βρεθηκε εστω κ ενας να σου πει το αντιθετο. Αν μια γυναικα μετρησει πολλες φορες την χοριακη της ακομη κ χωρις να εχει κανει επαφη ειναι πολυ πιθανο να δει τετοιους αριθμους. Εγκυμοσυνη υποδηλωνεται οταν η χοριακη ειναι πανω απο 5 (ιχνη υπαρχουν μεσα μας γι αυτο το 4 θεωρειται αρνητικο) ενω καποια μικροβιολογικα κ καποιοι γιατροι, θετικο θεωρουν το πανω απο 50 (εφοσων φυσικα υπαρχει εστω κ μια μερα καθυστερηση).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολυ κοριτσια ολες!!! Ευχομαι και σε εσας το καλυτερο!!! Οσες προσπαθειτε για παιδακι να σας φερω γουρι και να μαθουμε και απο εσας γρηγορα τα ευχαριστα... ειμαι παρα πολυ χαρουμενη..μακάρι να πανε ολα καλα το θελω τοσο πολυ.!!! Εχω εντωμεταξυ και αναγουλες και δεν ξερω αν ειναι απο τις ορμονες η επειδη εχω και άγχος.. Τεταρτη μου ειπε ο γιατρος μου να παμε να δουμε τον σακο!!! Αχ αντε να περσσουν οι μερες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lila..! είπε:

Μαλλον ειμαι η μονη που θα διαφοροποιηθω με την αναρτηση μου κ μου κανει εντυπωση που καμια αλλη δεν το εκανε. @Athena D. αληθεια δε θελω να σε στεναχωρισω αλλα το 1 ειναι ενα ξεκαθαρο αρνητικο νουμερο χοριακης. Οπως κ το 2 κ το 3. Σε οποιο βιβλιο κ αν κατατρεξει καποιος αυτο θα δει. Κ μου κανει εντυπωση που βρεθηκε εστω κ ενας να σου πει το αντιθετο. Αν μια γυναικα μετρησει πολλες φορες την χοριακη της ακομη κ χωρις να εχει κανει επαφη ειναι πολυ πιθανο να δει τετοιους αριθμους. Εγκυμοσυνη υποδηλωνεται οταν η χοριακη ειναι πανω απο 5 (ιχνη υπαρχουν μεσα μας γι αυτο το 4 θεωρειται αρνητικο) ενω καποια μικροβιολογικα κ καποιοι γιατροι, θετικο θεωρουν το πανω απο 50 (εφοσων φυσικα υπαρχει εστω κ μια μερα καθυστερηση).

Οπως κ να χει ,στην 5η μερα απο την επαφη,δεν βλέπεις κ κατι αλλο.Πρωτη φορα πηρα χοριακη 2.5 απο το συγκεκριμένο κέντρο.Παντα μ εδεχνε0.1.Και εχω κάνει πολλες χοριακες.Αιματολογος κ γυναικολογος το εκλαβανε θετικο.Οτι κ να λεμε δεν προέκυψε κατι,και εγω συνεχιζω κραταω τη θετική μου διαθεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/4/2018 at 11:48 ΜΜ, ο/η Anna mommy είπε:

Στο 1ο μου παιδί είχα κανονικά περίοδο... τον έπιασα 14 οκ και 20 μου ήρθε περίοδος....! 

Τώρα στο 2ο μωράκι 10 Γενάρη και 1ρ ήρθε περίοδος.. Αλλά κάπως αλλιώς..  αίματα μετά καφέ μετά τπτ μετά αίματα... μπάχαλο...

Είμαι 14 εβδ τωρα

Εύχομαι να πάνε όλα κατ ευχήν!!!! Συγχαρητήρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η katerina-90 είπε:

Σας ευχαριστώ πολυ κοριτσια ολες!!! Ευχομαι και σε εσας το καλυτερο!!! Οσες προσπαθειτε για παιδακι να σας φερω γουρι και να μαθουμε και απο εσας γρηγορα τα ευχαριστα... ειμαι παρα πολυ χαρουμενη..μακάρι να πανε ολα καλα το θελω τοσο πολυ.!!! Εχω εντωμεταξυ και αναγουλες και δεν ξερω αν ειναι απο τις ορμονες η επειδη εχω και άγχος.. Τεταρτη μου ειπε ο γιατρος μου να παμε να δουμε τον σακο!!! Αχ αντε να περσσουν οι μερες!!!

Ολα καλα να πάνε.Μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lila..! είπε:

Μαλλον ειμαι η μονη που θα διαφοροποιηθω με την αναρτηση μου κ μου κανει εντυπωση που καμια αλλη δεν το εκανε. @Athena D. αληθεια δε θελω να σε στεναχωρισω αλλα το 1 ειναι ενα ξεκαθαρο αρνητικο νουμερο χοριακης. Οπως κ το 2 κ το 3. Σε οποιο βιβλιο κ αν κατατρεξει καποιος αυτο θα δει. Κ μου κανει εντυπωση που βρεθηκε εστω κ ενας να σου πει το αντιθετο. Αν μια γυναικα μετρησει πολλες φορες την χοριακη της ακομη κ χωρις να εχει κανει επαφη ειναι πολυ πιθανο να δει τετοιους αριθμους. Εγκυμοσυνη υποδηλωνεται οταν η χοριακη ειναι πανω απο 5 (ιχνη υπαρχουν μεσα μας γι αυτο το 4 θεωρειται αρνητικο) ενω καποια μικροβιολογικα κ καποιοι γιατροι, θετικο θεωρουν το πανω απο 50 (εφοσων φυσικα υπαρχει εστω κ μια μερα καθυστερηση).

@Lila..! καλημερα. συμφωνω κ διαφωνω με το post σου ταυτοχρονως. δεν ξερω για ποιον εννοεις "δεν βρεθηκε κανεις να διαφωνησει....". δεν ξερω δλδ αν εννοεις τα κοριτσια στο φορουμ ή τους γιατρους.

επειδη το εχω περασει, ο δικος μου γιατρος θεωρει βιοχημικη κυηση το "ειχα πραγματικη καθυστερηση... εκανα τεστ κ βγηκε ξεκαθαρα θετικο, εκανα χοριακη κ ηταν 10-15-20 κλπ... δλδ κατι πηγε να ξεκινησε κ τελικα δεν προχωρησε".

παρολα αυτα οταν μια κοπελα γραφει οτι ο γιατρος ή το μικροβιολογικο της ειπαν οτι το 3 ή το 5 ειναι θετικο, δεν ειναι θεωρω "σωστο" να επιμενουμε οτι κανουν λαθος.για απειρους λογους. ελπιζω να καταλαβαινεις πως το λεω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να συμπληρωσω και κατι.προσφατα η @eriv μας εγραψε οτι η αιματολογος της ειπε οτι για θεωρηθει βιοχημικη (σε εξωσωματικη ωστοσο) πρεπει να ειναι πανω απο 20.λογω των ενεσεων.αυτο εννοω.οτι επειδη η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη ισως κ οι γιατροι το ερμηνευουν κατα περιπτωση στο καθε κοριτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

να συμπληρωσω και κατι.προσφατα η @eriv μας εγραψε οτι η αιματολογος της ειπε οτι για θεωρηθει βιοχημικη (σε εξωσωματικη ωστοσο) πρεπει να ειναι πανω απο 20.λογω των ενεσεων.αυτο εννοω.οτι επειδη η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη ισως κ οι γιατροι το ερμηνευουν κατα περιπτωση στο καθε κοριτσι. 

Εμένα με καλυψες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Ολα καλα να πάνε.Μην αγχώνεσαι!

Σε ευχαριστω πολυ πολυ!!! Ευχομαι και σε σενα πολυ συντομα μια μεγαλη χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Είμαι νέα στο φόρουμ... Να ευχηθώ στις κοπέλες που είναι έγκυες με το καλό να έρθει το μωράκι τους και εκείνες που προσπαθούν πολύ σύντομα να το αποκτήσουν!!! Θέλω να μου πείτε βρε κορίτσια... 6 μέρες πριν την περίοδο έκανα χοριακή σήμερα δλδ. Και βγήκε 0.94 μικρότερο του 1 (φυσιολογική τιμή) αλλά δεν εξηγούσε στο χαρτί αν πάνω απο το 1 είναι θετικό. Ρώτησα τη μικροβιολόγο και απάντησε οτι βγήκε οριακά κ οτι πάνω από 1 είναι θετικό αλλά μετα μου μίλησε μια αλλη μικροβιολογος κ μου τα λεγε μπερδεμενα ... να ρωτησω το γιατρο μου. Δεν πολυκαταλαβα...Εσείς τι λετε? Είχε καμία κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Alexia85 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Είμαι νέα στο φόρουμ... Να ευχηθώ στις κοπέλες που είναι έγκυες με το καλό να έρθει το μωράκι τους και εκείνες που προσπαθούν πολύ σύντομα να το αποκτήσουν!!! Θέλω να μου πείτε βρε κορίτσια... 6 μέρες πριν την περίοδο έκανα χοριακή σήμερα δλδ. Και βγήκε 0.94 μικρότερο του 1 (φυσιολογική τιμή) αλλά δεν εξηγούσε στο χαρτί αν πάνω απο το 1 είναι θετικό. Ρώτησα τη μικροβιολόγο και απάντησε οτι βγήκε οριακά κ οτι πάνω από 1 είναι θετικό αλλά μετα μου μίλησε μια αλλη μικροβιολογος κ μου τα λεγε μπερδεμενα ... να ρωτησω το γιατρο μου. Δεν πολυκαταλαβα...Εσείς τι λετε? Είχε καμία κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία?

καλησπερα κ καλως ηρθες.

καταρχην γιατι εκανες τοσο νωρις χοριακη?ακομη κ στην εξωσωματικη που οι ημερομηνιες ειναι standard ... δεν κανουν τοσο νωρις παντως.

εξ οσων γνωριζω εγω: συμφωνα με τους γιατρους κ τα περισσοτερα μικροβιολογικα, θετικη θεωρειται πανω απο 5.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/4/2018 at 8:38 ΠΜ, ο/η Anna mommy είπε:

σε ευχαριστώ πολύ...!!! 

Εγω κατι αναγουλες εχω, σημερα το πρωι εκανα κ εμετο, αλλα πρεπει να ειναι απο αγχος... ειχα καποια θεματα με τη δουλεια μου, αλλα τωρα ολα οκ... αλλα πιστευω πως ειναι πολυ νωρις για συμπτωματα αν ειμαι εγκυος, κι αυτο γτ 11 απριλιου εκανα υπερηχο και δεν ειδαμε κατι παρα μονο κυστουλες.. ουτε καν αν θα εχω ωορηξια τις επομενες μερες... οποτε... 

απλα με βαση τις 30 μερες του "κανονικου" κυκλου, εγω ειχα τελευταια περιοδο πριν 33 μερες... ποιος ξερει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/4/2018 at 10:03 ΜΜ, ο/η Dim83 είπε:

καλησπερα κ καλως ηρθες.

καταρχην γιατι εκανες τοσο νωρις χοριακη?ακομη κ στην εξωσωματικη που οι ημερομηνιες ειναι standard ... δεν κανουν τοσο νωρις παντως.

εξ οσων γνωριζω εγω: συμφωνα με τους γιατρους κ τα περισσοτερα μικροβιολογικα, θετικη θεωρειται πανω απο 5.

 

Εκανα ενα τεστακι απλο και  εβγαλε αχνη ροζ γραμμη. Βεβαια την εμφανισε μετα το 5λεπτο και ισως να ηταν evaporation line αλλα ποτε δε μου ειχε ξανατυχει κατι τετοιο. Παντα παρεμενε λευκο το τεστ. Ηθελα ομως να μου φυγει η απορια κ για αυτο πηγα τοσο νωρις. Την ελυσα την απορια μου...κ ησυχασα;;; 

 Συνηθως η τιμη της χοριακης συγκρινεται με το 5 και τωρα με το 1. Δεν το εχω ξαναδει και με παραξενεψε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexia85 είπε:

Εκανα ενα τεστακι απλο και  εβγαλε αχνη ροζ γραμμη. Βεβαια την εμφανισε μετα το 5λεπτο και ισως να ηταν evaporation line αλλα ποτε δε μου ειχε ξανατυχει κατι τετοιο. Παντα παρεμενε λευκο το τεστ. Ηθελα ομως να μου φυγει η απορια κ για αυτο πηγα τοσο νωρις. Την ελυσα την απορια μου...κ ησυχασα;;; 

 Συνηθως η τιμη της χοριακης συγκρινεται με το 5 και τωρα με το 1. Δεν το εχω ξαναδει και με παραξενεψε

Καλεσπερα κοριτσια ειμαι καινουρια στο foroum...ευχομαι σε ολες μας να μας ερθει συντονα το σπορακι μας!!!Λοιπον εγω αυτη την εβδομαδα ημουνα στις γονιμες ημερα...ειχαμε αρκετες επαφες σημερα το πρωι ειδα λιγες σταγονιτσες αιμα...η περιοδος μ ερχετε σε περιπου δυο εδομαδες...ποτε πρεπει να κανω το τεστ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...