Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ Εγκυμοσύνη


Guest

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η eriv είπε:

Κοιτα εγω τη δευτερη φορα που ειχα εστιες δεν ειχα καμια ενδειξη παντως, πονακια κλασσικα περιοδου και τπτ αλλο «υποπτο» . Απλα λογω ιστορικου μαλλον ηταν υποψιασμενος.

Δεν ειναι απολυτο οτι εμποδιζουν, ο γιατρος μου χε πει οτι μια γυναικα της εκαναν καισαρικη και εκει ειδαν οτι ειχε ενδομητριωση (& οχι ελαφρας μορφης). Ειναι και θεμα τυχης αρα.. 

Kαταλαβα!Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Παντου τα παντα λοιπον και το θεμα τυχη στην πρωτη γραμμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά μου μόλις διάβασα το ποστ και ναι είδα και γω την δεύτερη γραμμούλα...

Εύχομαι ολόψυχα την Παρασκευή να έχεις όμορφα αποτελέσματα γιατί το αξίζεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/4/2018 at 4:16 ΜΜ, ο/η Anna mommy είπε:

Εγώ έπιασα τ μωράκι 1 μέρα πριν τ περίοδο... ήρθε περίοδος κανονικά..  Αλλά έγκυος 

Ουαου!!! Οταν λες κανονικα... κανονικα κανονικα, ή λιγα καφε υγρακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Αθηνά μου μόλις διάβασα το ποστ και ναι είδα και γω την δεύτερη γραμμούλα...

Εύχομαι ολόψυχα την Παρασκευή να έχεις όμορφα αποτελέσματα γιατί το αξίζεις!

Καλημερα κοριτσι μου !!!Σ ευχαριστω πολυ γ τις ευχες..Παντως κ αλλο τεστακι που εκανα ,εδειξε το ιδιο ...ουτε πιο εντονο ,ουτε τιποτα .Το ιδιο αχνο..Και απο συμπτωματα τιποτα .Ουτε στηθος πρισμενο.Μοναχα κατι τραβηγματα χαμηλα και τωρα και 2 μερες ζαλαδες.Ενταξει ,μαλλον ειναι απο τον αυχενα..

Ειδομεν...Μια μερα εμεινε και θα ξερουμε

Εσυ;;; Ολα καλα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η alexandraki είπε:

Ουαου!!! Οταν λες κανονικα... κανονικα κανονικα, ή λιγα καφε υγρακια?

Ειδες;;Αν σε θελει βρε παιδι μου ,θα ερθει και δεν κοιταει ουτε μερες ,ουτε τιποτα.Παντως εχω ξανακουσει περιπτωση που μενει εγκυος αμεσως μετα απο την περιοδο...Τα θαυματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Athena D. είπε:

Καλημερα κοριτσι μου !!!Σ ευχαριστω πολυ γ τις ευχες..Παντως κ αλλο τεστακι που εκανα ,εδειξε το ιδιο ...ουτε πιο εντονο ,ουτε τιποτα .Το ιδιο αχνο..Και απο συμπτωματα τιποτα .Ουτε στηθος πρισμενο.Μοναχα κατι τραβηγματα χαμηλα και τωρα και 2 μερες ζαλαδες.Ενταξει ,μαλλον ειναι απο τον αυχενα..

Ειδομεν...Μια μερα εμεινε και θα ξερουμε

Εσυ;;; Ολα καλα;;;

Καλημέρα! Καλά έκανες και ξαναέκανες τεστ. Πολύ καλό τότι δείχνει αχνό. Και δεν έχεις καθυστέρηση καν έτσι δεν είναι?

Εγώ που το έκανα 1η μέρα καθυστέρησης ήταν αρκετά αχνό(κι έκανα το early)! Οπότε....Ό,τι καλύτερο εύχομαι. Αύριο θα ξέρεις! Εύχομαι η χοριακή σου να έχει ανέβει ικανοποιητικά κοπέλα μου! Ανυπομονούμε μαζί σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. καλημερα!!!!! παντως συμφωνω και εγω με την φιλη μας απο πανω οτι ειναι ακοα αχνο παει να παει οτι παει να γινει κατι η γινεται!!!! αυριο θα ξανα πας εε??? αντε κοριτσαρα μου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ειναι μια καραμπινατη χοριακη θετικη!!!!!!! ποτε δε περιμενεις???? 

εχω ακουσει και εγω περιπτωση εγκυμοσυνης με περιοδο !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά τα συμπτώματα είναι πολύ σχετικά...

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα μόνο συχνοουρία 10 μέρες πριν την περίοδο. Στην 2η καθυστέρηση 20 μέρες, αρνητικό τεστ και χοριακή στις 7 μέρες και κανένα σύμπτωμα...μόνο το ένστικτό μου!

Εγώ καλά είμαι...στην 25 εβδομάδα κύησης με έναν πολύ ζωηρό μπέμπη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλά τα συμπτώματα είναι πολύ σχετικά...

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα μόνο συχνοουρία 10 μέρες πριν την περίοδο. Στην 2η καθυστέρηση 20 μέρες, αρνητικό τεστ και χοριακή στις 7 μέρες και κανένα σύμπτωμα...μόνο το ένστικτό μου!

Εγώ καλά είμαι...στην 25 εβδομάδα κύησης με έναν πολύ ζωηρό μπέμπη....

20 μερες καθυστερηση και αρνητικο τεστ??!!! Αντε ρε συ. Φανταζομαι δεν ειχες πολυ σταθερο κυκλο αλλιως απιστευτο! Τα συμπτωματα οντως πολυ σχετικα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφότου γέννησα είχα κύκλο ελβετικό ρολόι....αλλά να που εκείνη την φορά το ρολόι χάλασε...έκανα καθυστερημένη ωορρηξία, είχα καθυστερημένη σύλληψη και συνεπώς αρνητικό τεστ και οριακά αρνητική χοριακή στις 7 μέρες καθυστέρησης. Ε μετά στις 20 μέρες ξανά έκανα τεστ (και ας με έλεγε υπερβολική ο σύζυγος) και βγήκε τέρμα θετικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ditaki είπε:

Αφότου γέννησα είχα κύκλο ελβετικό ρολόι....αλλά να που εκείνη την φορά το ρολόι χάλασε...έκανα καθυστερημένη ωορρηξία, είχα καθυστερημένη σύλληψη και συνεπώς αρνητικό τεστ και οριακά αρνητική χοριακή στις 7 μέρες καθυστέρησης. Ε μετά στις 20 μέρες ξανά έκανα τεστ (και ας με έλεγε υπερβολική ο σύζυγος) και βγήκε τέρμα θετικό!

AAAA μου δινεις ελπιδες για μια περιπτωση πολυ δικου μου ανθρωπου. Ιδια περιπτωση. Πολυ σταθερος κυκλος, καθυστερηση, αρνητικο τεστ, εξακολουθηση καθυστερησης πολυ χαμηλη χοριακη ο οποια ομως ανεβαινει πολυ καλα, σακος που αργησε να φανει, και τωρα ειναι σε παρακολουθηση. Της ειπαν οτι ειναι πολυ κουλο με σταθερο κυκλο να συμβει κατι τετοιο, αλλα να που συμβαινουν και αυτα τελικα....(Εδω κολλαει το αν εχεις τυχη διαβαινε, γιατι σε ενα σιγουρα θα ηταν κατι κακο :P αχαχχαχαχα). Φαντάζομαι τη χαρά και την έκπληξή σου μετα απο αυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμβαίνουν πολλά τελικά...όλα είναι πιθανά! Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη στη φίλη σου...

Δεν χάρηκα απλά...πετούσα από χαρά! Το ήθελα πολύ, προσπαθούσαμε 6 μήνες με σταθερό κύκλο και σε εκείνο τον 1 μήνα τον τσαχπίνη ήρθε ο μπέμπης μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα καλη επιτυχια! Θα περιμενουμε τα νεα. 

Τωρα ειδα οτι μιλουσατε για την ενδομητριωση. 

Εγω ειχα ανεκαθεν πονους περιοδου που περνουσαν μονο με ισχυρα αντιφλεγμονωδη χαπια. Σε τυπικο ετησιο ελεγχο τον νοεμβριο του 2016 ειδαμε μια κυστη ενδομητριωσης στην δεξια ωοθηκη. Τον Μαρτιο του 2017 εκανα λαπαροσκοπηση κ αφαιρεθηκε. Δεν υπηρχε τιποτα αλλο στην κοιλια. Ουτε εστιες ουτε συνφυσεις. Δεν μου διεκοψαν την περιοδο γιατι προσπαθουσαμε για μωρο. 5  μηνες μετα βγηκαν δυο κυστες ενδομητριωσης στην ιδια ωοθηκη. Να τονισω οτι πριν εντοπισουμε την ενδομητριωση οι πονοι περιοδου ειχαν αρχισει να μειωνονται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα! Καλά έκανες και ξαναέκανες τεστ. Πολύ καλό τότι δείχνει αχνό. Και δεν έχεις καθυστέρηση καν έτσι δεν είναι?

Εγώ που το έκανα 1η μέρα καθυστέρησης ήταν αρκετά αχνό(κι έκανα το early)! Οπότε....Ό,τι καλύτερο εύχομαι. Αύριο θα ξέρεις! Εύχομαι η χοριακή σου να έχει ανέβει ικανοποιητικά κοπέλα μου! Ανυπομονούμε μαζί σου!

Eyxaristv poly!!!!!!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anni7 είπε:

@Athena D. καλημερα!!!!! παντως συμφωνω και εγω με την φιλη μας απο πανω οτι ειναι ακοα αχνο παει να παει οτι παει να γινει κατι η γινεται!!!! αυριο θα ξανα πας εε??? αντε κοριτσαρα μου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ειναι μια καραμπινατη χοριακη θετικη!!!!!!! ποτε δε περιμενεις???? 

εχω ακουσει και εγω περιπτωση εγκυμοσυνης με περιοδο !!!!

Ευχαριστω πολυ!!!!!Ειχα περιοδο 2 Απριλιου.Επαφες 9 και 12...Πιστευω εγινε ωορρηξια στις 10 του μηνα...Οποτε ολα ειναι πολυ νωρις .Κατι φαινεται και θα μας το επιβεβαιωσει το αυριο!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λευτέρης είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ μαζί περιμένω πως και πως :) μια τεραααααστια χοριακη εύχομαι 

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Καλά τα συμπτώματα είναι πολύ σχετικά...

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα μόνο συχνοουρία 10 μέρες πριν την περίοδο. Στην 2η καθυστέρηση 20 μέρες, αρνητικό τεστ και χοριακή στις 7 μέρες και κανένα σύμπτωμα...μόνο το ένστικτό μου!

Εγώ καλά είμαι...στην 25 εβδομάδα κύησης με έναν πολύ ζωηρό μπέμπη....

Τελεια!!!!!!Θυμαμαι την περιπτωση πολυ καλα !!!!!!Να εχεις μια τελειομηνη υπεροχη εγκυμοσυνη!!!!Να προσεχεις τον εαυτο σου και τον μπεμπουκο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Αθηνα καλη επιτυχια! Θα περιμενουμε τα νεα. 

Τωρα ειδα οτι μιλουσατε για την ενδομητριωση. 

Εγω ειχα ανεκαθεν πονους περιοδου που περνουσαν μονο με ισχυρα αντιφλεγμονωδη χαπια. Σε τυπικο ετησιο ελεγχο τον νοεμβριο του 2016 ειδαμε μια κυστη ενδομητριωσης στην δεξια ωοθηκη. Τον Μαρτιο του 2017 εκανα λαπαροσκοπηση κ αφαιρεθηκε. Δεν υπηρχε τιποτα αλλο στην κοιλια. Ουτε εστιες ουτε συνφυσεις. Δεν μου διεκοψαν την περιοδο γιατι προσπαθουσαμε για μωρο. 5  μηνες μετα βγηκαν δυο κυστες ενδομητριωσης στην ιδια ωοθηκη. Να τονισω οτι πριν εντοπισουμε την ενδομητριωση οι πονοι περιοδου ειχαν αρχισει να μειωνονται. 

Δεν ξερω κοπελα μου τι να κανω σχετικα μ αυτο το θεμα.Θα το μιλησω αυριο με το γιατρο μου ,αν και σ αυτη τη φαση δεν μπορω να κανω και πολλα..Τι εκανες με τις αλλες δυο κυστες ;;Τις αφαιρεσες;;;Εμποδιζουν εγκυμοσυνη;;Τι σου λενε οι γιατροι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Ευχαριστω πολυ!!!!!Ειχα περιοδο 2 Απριλιου.Επαφες 9 και 12...Πιστευω εγινε ωορρηξια στις 10 του μηνα...Οποτε ολα ειναι πολυ νωρις .Κατι φαινεται και θα μας το επιβεβαιωσει το αυριο!:x

ακομα και αυριο νωρις θα ειναι!! 18 μερες μετα την περιοδο. Αλλα για κανε να δουμε. Ο,τι και να δειξει εννοειται θα ξανακανεις μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Athena D. είπε:

Δεν ξερω κοπελα μου τι να κανω σχετικα μ αυτο το θεμα.Θα το μιλησω αυριο με το γιατρο μου ,αν και σ αυτη τη φαση δεν μπορω να κανω και πολλα..Τι εκανες με τις αλλες δυο κυστες ;;Τις αφαιρεσες;;;Εμποδιζουν εγκυμοσυνη;;Τι σου λενε οι γιατροι;;

Θεωρητικά Αθηνά οταν μία ωοθήκη έχει πάνω της τετοιες κύστες δυσκολεύεται να παράγει ωάρια. Κ ισωσ να μην είναι καλά ποιοτικά. Όσο μεγαλύτερη η κύστη τόσο πιο πολύ δυσκολεύεται η ωοθήκη να λειτουργήσει σωστά.

Εγώ δεν τις αφαίρεσα πάλι γιατί πηγαμε σε εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Ευχαριστω πολυ!!!!!Ειχα περιοδο 2 Απριλιου.Επαφες 9 και 12...Πιστευω εγινε ωορρηξια στις 10 του μηνα...Οποτε ολα ειναι πολυ νωρις .Κατι φαινεται και θα μας το επιβεβαιωσει το αυριο!:x

αντε αντε τελεια κοριτση μου να πανε ολα !!!!!!!!!!!!!!!!! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Θεωρητικά Αθηνά οταν μία ωοθήκη έχει πάνω της τετοιες κύστες δυσκολεύεται να παράγει ωάρια. Κ ισωσ να μην είναι καλά ποιοτικά. Όσο μεγαλύτερη η κύστη τόσο πιο πολύ δυσκολεύεται η ωοθήκη να λειτουργήσει σωστά.

Εγώ δεν τις αφαίρεσα πάλι γιατί πηγαμε σε εξωσωματική.

Εύχομαι να ειναι η τυχερή σου φορα!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Καλημέρα! Έκανα την εξεταση.Σε δυο ωρες θα ξέρουμε.Μάλλον βιοχημικη κορίτσια...

καλημερα!!!!! αντε κοριτσι μου καλα αποτελεσματα!!!!!! ελα ελα μην λες δε κανει αστο να δουμε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...