Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτευξη εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Καλημερα σε ολες τις φιλες!Μπαινω κατευθειαν στο θεμα^ειμαι 31 χρονια τωρα εχουμε ελευθερες επαφες με τ συζυγο,με μια πολυ επωδυνη περιοδο κ πολυκιστικες ξεκινησε ο μεγαλος δρομος μας... σαλπιγγογραφια ολα καθαρα σε ενα σπερμοδιαγραμ e coli καναμε αγωγη ολα καλα καλο σπερμα σαλπιγγογρ καθαρη πριν απο λιγους μηνες σπερματεχυση με κλομιφενη κ ovitrel χωρις θετικο αποτελεσμα, τζιφος..λαπαροσκοπ-υστεροσκοπηση" ενδομητριωση μετριου βαθμου και πολυποδας ενδομητριος αγωγη με zoladex 6 μηνες ... περιμενω να μ ερθει περιοδ τωρα.. τι να κανω δε ξερω σπερματεχ η εξωσ..? Γιατι να ειναι τοοοοσο δυσκολο... απογοηυευομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katia267 είπε:

Καλημερα σε ολες τις φιλες!Μπαινω κατευθειαν στο θεμα^ειμαι 31 χρονια τωρα εχουμε ελευθερες επαφες με τ συζυγο,με μια πολυ επωδυνη περιοδο κ πολυκιστικες ξεκινησε ο μεγαλος δρομος μας... σαλπιγγογραφια ολα καθαρα σε ενα σπερμοδιαγραμ e coli καναμε αγωγη ολα καλα καλο σπερμα σαλπιγγογρ καθαρη πριν απο λιγους μηνες σπερματεχυση με κλομιφενη κ ovitrel χωρις θετικο αποτελεσμα, τζιφος..λαπαροσκοπ-υστεροσκοπηση" ενδομητριωση μετριου βαθμου και πολυποδας ενδομητριος αγωγη με zoladex 6 μηνες ... περιμενω να μ ερθει περιοδ τωρα.. τι να κανω δε ξερω σπερματεχ η εξωσ..? Γιατι να ειναι τοοοοσο δυσκολο... απογοηυευομαι..

Κάτια μου καλημέρα μην απογοητευεσαι. Ο γιατρός σου τι σου πρότεινε ;Συνήθως μας ξεκινάν με μερικές σπερματεγχυσεις και αν δεν εχουμε αποτέλεσμα μας προτείνουν την μέθοδο εξωσωματικής γονιμοποίησης. Απο οτι είδα εχεις διαβάτες σάλπιγγες οι ορμονολογικες σου το σπερμοδιαγραμμα σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα καλα ειναι αλλα δε βλεπουμε φως...& ορμονολ κ ΑΜΗ κ σπερμοδιαγρ- θελω να πιστευω οτι κατι καλο θα μας συμβει φετος ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την Καρεν. Καταλαβαινω οτι το να προσπαθεις πολλα χρονια χωρις αποτελεσμα ειναι πολυ απογοητευτικο, αλλα νομιζω οτι αν το ξεκινησεις στοχευμενα με βοηθεια, δεδομενου οτι δεν εχετε και καποιο προβλημα διαγνωσμενο αλλα ειστε στα ανεξηγητα, θα ειναι σιγουρο το αποτελεσμα με τον εναν ή τον αλλο τροπο. Αφου εχεις διαβατες σαλπιγγες ίσως να κανεις μερικες σπερματεγχυσεις και μετα να προχωρησετε στο αλλο σταδιο αν δεν πιασουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσαρες!!! Πιστευω οτι αν σου συμβει "αφθορμητα" εχει αλλη εννοια απο το να παλευεις... πολλες δυστηχως ειμαστε μαχητριες και μεσα απο αυτη τη διαδικασια βλεπουμε κ αλλες πτυχες του εαυτου μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχιαευχομαι!!! Το συντομοτερο να ακουσουμε τα ευχαριστα!

ειχες καποια κυστη ενδομητριωσης ή μόνο εστίες; 

Εχω κι εγω ενδομητριωση. Χειρουργηθηκα περσι τον Μαρτιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσαρες!!! Πιστευω οτι αν σου συμβει "αφθορμητα" εχει αλλη εννοια απο το να παλευεις... πολλες δυστηχως ειμαστε μαχητριες και μεσα απο αυτη τη διαδικασια βλεπουμε κ αλλες πτυχες του εαυτου μας!--nicona  εστιες ειχα μετριου βαθμου ενδομητριωση και ενδομητριο πολυποδα- Ολες να αποκτησουμε τ πολυποθυτο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η katia267 είπε:

Ολα καλα ειναι αλλα δε βλεπουμε φως...& ορμονολ κ ΑΜΗ κ σπερμοδιαγρ- θελω να πιστευω οτι κατι καλο θα μας συμβει φετος ..

εχεις δοκιμασει το βοτανο λυγαρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katia267 είπε:

Καλημερα alexandraki? οχι δε το εχω δοκιμασει!!! Σου κανε καλοο?? 

Δεν το εχω παρει ακομα, γτ περιμενω να τελειωσει το dostinex. Λοιπον, επειδη ψαχνω πααααρα πολυ πριν βαλω κατι στον οργανισμο μου, αποφασισα να παρω κατι φυτικο, αυτο που σου εγραψα. Στα ελληνικα λεγεται λυγαρια. Το χρησιμοποιουσαν απο τα αρχαια χρονια για τα γυναικολογικα τους. Μια φιλη μου το πηρε διοτι ειχε προβλημα στην περιοδο. Αδιαθετουσε καθε 4 μηνες. Της το συστησε η γιατρος της εδω στο Μοναχο, κ η κοπελα συνηλθε αμεσως. Επισης διαβασα πολλες αποψεις απο Ελλαδα και Γερμανια... πολλες κοπελες προσπαθουσαν χροοονια για παιδι, και με το που το πηραν σε 4 μηνες το πολυ, τα καταφεραν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα alexandraki? οχι δε το εχω δοκιμασει!!! Σου κανε καλοο??               Μπραβο της!!! Θα το παρω αφου ειναι φυτικο κ μονο καλο μπορει ν κανει... σευχαριστω πολυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 9 months later...
στις On 14/4/2018 at 6:28 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Καλη επιτυχιαευχομαι!!! Το συντομοτερο να ακουσουμε τα ευχαριστα!

ειχες καποια κυστη ενδομητριωσης ή μόνο εστίες; 

Εχω κι εγω ενδομητριωση. Χειρουργηθηκα περσι τον Μαρτιο. 

Δεν γνωρίζω αν απαντώ σωστά εδώ κοριτσάρα μου και σε τι φάση σε βρίσκω θέλω να σου πω ότι αφού τελείωσα την αγωγή με ζολαντεξ έκανα μετά από δύο μήνες σπερματεχυση δεν έπιασε και μετά από άλλους 2 είδα θετικό τεστ!!! Ήρθε μόνο του... Έκλεισα τον τρίτο μήνα και ουφ..δόξα το θεό όλα καλά . Μη το βάζετε κάτω κορίτσια θα έρθει όταν είναι η ώρα του αυτό κατάλαβα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katia267 είπε:

Δεν γνωρίζω αν απαντώ σωστά εδώ κοριτσάρα μου και σε τι φάση σε βρίσκω θέλω να σου πω ότι αφού τελείωσα την αγωγή με ζολαντεξ έκανα μετά από δύο μήνες σπερματεχυση δεν έπιασε και μετά από άλλους 2 είδα θετικό τεστ!!! Ήρθε μόνο του... Έκλεισα τον τρίτο μήνα και ουφ..δόξα το θεό όλα καλά . Μη το βάζετε κάτω κορίτσια θα έρθει όταν είναι η ώρα του αυτό κατάλαβα.

Συγχαρητηρια!! Ολα να συνεχισουν ετσι καλα.

Ειμαι κι εγω στον 7ο μηνα.

Τα καταφεραμε με την τριτη προσοαθεια εξωσωματικης.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια!!! Με το καλό το μπεμπέ σου όλα γίνονται αρκεί να το πιστεύεις... Εγώ πεταω είμαι πανευτυχής!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...