Μετάβαση σε περιεχόμενο

κεντρο εξωσωματικης


antzy9

Recommended Posts

κοριτσια οπως ξερετε εκανα την 1η εξωσωματικη μου τον 2/2018 αλλα απετυχε..τον μαιο θα ξεκινησω τη δευτερη προσπαθεια μου...δεν ειμαι σιγουρη αν θελω να την κανω στο ιδιο κεντρο....ο γιατρος μου απλα κ μονο για την ψυχολογια μου, μου προτεινε να παμε σε αλλο κεντρο εαν το επιθυμω...στην αθηνα ποιο κεντρο θεωρειτε καλο? αν απαγορευεται να μου πειτε δημοσια ας μου στειλετε ενα μνμ.....τα φιλια μου..ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

κοριτσια οπως ξερετε εκανα την 1η εξωσωματικη μου τον 2/2018 αλλα απετυχε..τον μαιο θα ξεκινησω τη δευτερη προσπαθεια μου...δεν ειμαι σιγουρη αν θελω να την κανω στο ιδιο κεντρο....ο γιατρος μου απλα κ μονο για την ψυχολογια μου, μου προτεινε να παμε σε αλλο κεντρο εαν το επιθυμω...στην αθηνα ποιο κεντρο θεωρειτε καλο? αν απαγορευεται να μου πειτε δημοσια ας μου στειλετε ενα μνμ.....τα φιλια μου..ευχαριστω

Καλησπέρα κορίτσι μου και Χρόνια πολλά!όντας κοινωνική λειτουργός και εμπλεκόμενη στο συγκεκριμένο πρόβλημα δια ζώσης σου προτείνω να κάνεις τα εξης:καλό είναι να μην βιαστείς στη 2 η προσπάθεια σου θυμίζω πως η καλή θετική ψυχολογία είναι το α και το ω άρα τακτοποίησε τη σκέψη σου κανε αυτό που σε ευχαριστεί και μην βάζεις χρονικό πλαίσιο θα δεις που μόλις νιώσεις καλύτερα θα μπεις και πάλι στο στίβο της αποκτησης μωρού!επιπλέον θα σε συμβούλευα να πας απευθείας σε κέντρο εξωσωματικής που εσύ νιώθεις ασφάλεια να ξέρεις ότι ο γιατρος έχει το πάνω χέρι σε αυτά και καλό είναι να μην αλλάζεις κέντρα.. εγώ για π.χ είμαι στο Γένεσις Αθηνών με τον κ Σφακιαννουδη και αυτό δε το αλλάζω διότι έχω μπει σε ένα ρυθμό και σε μια σειρά εξετάσεων ενώ διαβάζω σε διάφορα φόρουμ κοπέλες να ψάχνονται για εξετάσεις να έχουν κάνει προσπάθειες και να μην έχουν γίνει σωστά βήματα.Γιαυτο καλύτερα την απόφαση να την πάρεις εν ηρεμία.Τελος καλό θα ήταν να συνεργαστείς με κάποιον ειδικό ώστε να προετοιμαστείς ψυχολογικά για ολα τα στάδια που πρόκειται να περασεις από την αρχή.. Στη διάθεσή σου και χαμόγελα η ζωή είναι ωραια και σιγα σιγα όλα θα ρθουν:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και Χρόνια πολλά!όντας κοινωνική λειτουργός και εμπλεκόμενη στο συγκεκριμένο πρόβλημα δια ζώσης σου προτείνω να κάνεις τα εξης:καλό είναι να μην βιαστείς στη 2 η προσπάθεια σου θυμίζω πως η καλή θετική ψυχολογία είναι το α και το ω άρα τακτοποίησε τη σκέψη σου κανε αυτό που σε ευχαριστεί και μην βάζεις χρονικό πλαίσιο θα δεις που μόλις νιώσεις καλύτερα θα μπεις και πάλι στο στίβο της αποκτησης μωρού!επιπλέον θα σε συμβούλευα να πας απευθείας σε κέντρο εξωσωματικής που εσύ νιώθεις ασφάλεια να ξέρεις ότι ο γιατρος έχει το πάνω χέρι σε αυτά και καλό είναι να μην αλλάζεις κέντρα.. εγώ για π.χ είμαι στο Γένεσις Αθηνών με τον κ Σφακιαννουδη και αυτό δε το αλλάζω διότι έχω μπει σε ένα ρυθμό και σε μια σειρά εξετάσεων ενώ διαβάζω σε διάφορα φόρουμ κοπέλες να ψάχνονται για εξετάσεις να έχουν κάνει προσπάθειες και να μην έχουν γίνει σωστά βήματα.Γιαυτο καλύτερα την απόφαση να την πάρεις εν ηρεμία.Τελος καλό θα ήταν να συνεργαστείς με κάποιον ειδικό ώστε να προετοιμαστείς ψυχολογικά για ολα τα στάδια που πρόκειται να περασεις από την αρχή.. Στη διάθεσή σου και χαμόγελα η ζωή είναι ωραια και σιγα σιγα όλα θα ρθουν:-)

Σωστό αυτό που λέει και ειδικά στην παράγραφο (και αυτό δε το αλλάζω διότι έχω μπει σε ένα ρυθμό και σε μια σειρά εξετάσεων ενώ διαβάζω σε διάφορα φόρουμ κοπέλες να ψάχνονται για εξετάσεις να έχουν κάνει προσπάθειες και να μην έχουν γίνει σωστά βήματα)

εγω πχ σε μεγάλο κέντρο στο Ιασώ δεν μου κανανε έλεγχο σε εξετάσεις που έπρεπε να γίνουν απο πριν πχ υστεροσαλπιγγογραφία. κτλ  και απλά η εξωσωματική έγινε για να πάρουν τα 4000 χιλιάρικα, ενώ έπρεπε να σταματήσει  πριν την ωοληψία η διαδικασία γιατί δεν ανταποκρινόμουν. Και το είδα μετέπειτα όταν πήγα και ζήτησα όλες τις εξετάσεις αίματος να δω τις τιμές του. Χωρίς να ξέρω βλέπεις, σε γνωστό υπότιθεται... πολύ καλό γιατρό κτλ κτλ

Και όλα αυτά τα λέω σύμφωνα με δυο ξεχωριστούς γιατρούς εξωσωματικούς που πήγα και ψάχτηκα μετά ο ένας απο το ιδιωτικό τομέα και ο άλλος από τον δημόσιο τομέα.

Και τώρα κάνω τα βήματα απο την αρχή με όλες τις εξετάσεις που πρέπει να γίνουν. 

Οπότε ψαξου καλά ρώτα 

Και εγώ τον Φεβρουάριο έκανα την πρώτη μου.. και λεω για Μάιο ή Ιούνιο την 2η προσπάθεια σε δημόσιο νοσοκομείο στο Έλενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω εντελώς άλλη άποψη με τα κορίτσια..έκανα 2 πέτυχα παλλινδρομησαν κ άλλαξα για ψυχολογικούς λόγους με το γιατρό μου.προσωπικα πήγα στο Ρέα.εκει έκανα τα δύο μου παιδιά κ εκεί θα ξαναπάω να πάρω τα δύο τελευταία εμβρια μου το φθινόπωρο :) πλέον όλα τα μεγάλα κέντρα είναι αξιολογα

Ειναι βέβαια κ τι ζητάει η κάθε μία..εγώ πχ από το γεννεσις έφυγα στο πρώτο ραντεβού τρέχοντας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμεις θελουμε να αλλαξουμε κεντρο μετα τις δυο αποτυχιες. Ο λογος ειναι γιατι αισθανομαστε οτι μας ξεπετανε στα γρηγορα λογω δουλειας κ δεν δινουν ιδιαιτερη σημασια σε καποια πραγματα. Επισης εχουν γινει αρκετες φορες λαθη τα οποια βεβαια δεν σχετιζονται αμεσα με το αποτελεσμα αλλα παιζουν ρολο στην ψυχολογια μας. 

Επισης σε καμια απο τις δυο προσοαθειες δεν μας ρωτησαν απο πριν πόσα εμβρυα ΘΕΛΟΥΜΕ να βαλουμε κ μαλιστα την τελευταια φορα με τα κατεψυγμενα αφου πηγαμε για την ετ μας φωναξαν μεσα κ μας ειπε ο γιατρος οτι απεψυξαν και τις 3 βλαστοκυστες μας κ η μια δεν τους αρεσε. Για μενα ομως αυτο ηταν απαραδεχτο. Θεωρω οτι θα επρεπε να μας ενημερωσουν εκ των προτερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ για να γινω πιο σαφης εννοω οτι περιμενα να μας ρωτησουν πρωτα ποσα εμβρυα θελουμε να τοποθετησουμε. Θα τους λεγαμε δυο. Μετα θα ηθελα να βγαλουν δυο βλαστοκυστες να τις δουν αν ειναι καλες κ αν δεν ηταν καλη η μια να μας ρωτησουν αν θελουμε να αποψυξουν κ την τριτη κ τελευταια μας κ οχι να το κανουμε ερημην μας.

Αληθεια κοριτσια εσας σας ρωτανε καθε φορα πόσα εμβρυα θελετε να τοποθετησετε;;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιπσης οταν μας ειπε ο γιατρος οτι τις εβγαλαν κ τις 3 βκαστοκυστες για να τις ελεγξουν κ να επιλεξουν τις καλυτερες μας ειπε οτι αν ηταν κ οι 3 καλες την τριτη θα την εβαζαν ξανα καταψυξη. Γνωρθζετε αν αυτο γινεται; Να ξανακαταψυχθει ενα εμβρυο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα δεν μου αρεσε ο τροπος της εμβρυολογου.....ημουν 3 μερες πριν την ωοληψια και το βιωσα σαν πενθος!!! ολα οσα με καλεσε να μου πει....τοσο πολυ με εριξε ψυχολιγικα...πολυ κλαμα.Αφου μετα την αποτυχια δεν εκλαψα τοσο....αλλα αν αλλαξω κεντρο( και οχι γιατρο)με παει πισω...γιατι πρεπει να παω αθηνα με νεες ορμονικες και να συζητησουμε,,,,αρα τρεξιμο καιχανεται ο μαιος...παω για ιουνιο,,,,,,το κεφαλι μου παει να σπασει ......δ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις με την εμβρυολογο του κεντρου δεν ειχαμε επαφες. Μονο μετα την ωοληψια που με ενημερωσε μία φορα για την γονιμοποιηση. 

Και οι γιατροι του κεντρου ηταν πολυ ενθαρρυντικοι ισως παραπανω απο οτι θα ηθελα εγω. Νομιζω χρειαζεται κ λιγο μετρο. 

Σε καταλαβαινω απολυτα. Νιωθω κι εγω στα χαμενα για το πού θα παμε κ το πώς θα επιλεξουμε ενα καινουριο κεντρο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @nikona εμένα μου βγάλανε 5 από την κατάψυξη και μου βάλανε 4 γιατί απαγορεύετε να ξαναμπουν κατάψυξη και το ξέρω καλά γιατί το έκανα θέμα εκείνη την ημερα γιατί δεν ήθελα τέσσερα έμβρυα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου @Sunshine 88 μου.

κι εγω εκεινη την ωρα που μας το ειπε αυτο ο γιατρος δεν τον πιστεψα αλλα δεν μπορουσα να κανω κατι αλλο. Ουτε ηθελα να δημιουργηθει ενταση γιατι θα ακολουθουσε η ετ οπότε δεν το συνεχισα. Αλλωστε ότι κ να ελεγα θα μπορουσε να ισχυριστει οτι αυτος ειναι γιατρος κ ξερει. 

Αλλα ξαναλεω οτι θεωρω απαραδεκτο οτι δεν εγινε καν μια συζητηση για το ποσα εμβρυα θελουμε. Κ μαλιστα εμεις την πρωτη φορα επιλεξαμε να βαλουμε ενα. Οπότε ειχαμε κ ιστορικο. Θεωρω οτι οφειλαν να μας ρωτησουν. Κ την πρωτη φορα που βαλαμε ενα παλι εμεις το ειπαμε κ ετρεξαν μετα να καταψυξουν την αλλη φρεσκια τότε βλαστοκυστη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Γεια σου @Sunshine 88 μου.

κι εγω εκεινη την ωρα που μας το ειπε αυτο ο γιατρος δεν τον πιστεψα αλλα δεν μπορουσα να κανω κατι αλλο. Ουτε ηθελα να δημιουργηθει ενταση γιατι θα ακολουθουσε η ετ οπότε δεν το συνεχισα. Αλλωστε ότι κ να ελεγα θα μπορουσε να ισχυριστει οτι αυτος ειναι γιατρος κ ξερει. 

Αλλα ξαναλεω οτι θεωρω απαραδεκτο οτι δεν εγινε καν μια συζητηση για το ποσα εμβρυα θελουμε. Κ μαλιστα εμεις την πρωτη φορα επιλεξαμε να βαλουμε ενα. Οπότε ειχαμε κ ιστορικο. Θεωρω οτι οφειλαν να μας ρωτησουν. Κ την πρωτη φορα που βαλαμε ενα παλι εμεις το ειπαμε κ ετρεξαν μετα να καταψυξουν την αλλη φρεσκια τότε βλαστοκυστη. 

Εμένα μου λέγανε στην αρχή λόγο ηλικίας θα βάλουμε ένα και την ημέρα της εμβρυομεταφορας βγάλανε 5 τα τέσσερα ήταν πολύ καλά και την στιγμή της εμβρυομεταφορας μου είπαν ότι θα βάλουν τα τέσσερα εννοείτε πως άρχιζα να κανω φασαρία αλλά ήξερα ότι δεν γινόταν ούτε να ξανά μπουν κατάψυξη γιατί αλλοιώνεται η ποιότητα απαγορεύετε μάλιστα γι'αυτό το λόγο τα βγάζουν την ημέρα της εμβρυομεταφορας. Από τι έχω καταλάβει όλα τα κέντρα κάνουν τα δικά τους και ο θεος βοηθός πρέπει να γινόμαστε από μόνες μας του χώρου και να μάθουμε δύο πράγματα απαράδεκτο αυτό που παίζουν με μας και κάνουν πειράματα γιατί εγώ αυτο βλέπω παντού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nikona είπε:

Πω πω κ σου εβαλαν 4 δηλαδη ε;;; 

Ενω λογω ηλικιας σου απαγορευεται;; 

Τι να πω... 

Ησουν σε ιδιωτικο κεντρο;

Ναι κατά κάποιο τρόπο αναγκαστικά και 3 βδομάδες ζούσα μες στο άγχος μήπως πιάσουν και τα τέσσερα ? δεν θα ήταν και το καλύτερο ούτε για την υγεία μου ούτε τον μωρών στην αρχή πιάσανε τρία την 5 βδομάδα έφυγε το ένα και μετά την 7 το άλλο και όλο αυτό για μένα ήταν ψυχοφθόρο σωματικό και ψυχολογικό πόνο. Βάση νόμου απαγορεύετε μέχρι δύο το πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επομενως κοριτσια  @nikona  @Sunshine 88 να το συζητησουμε ολες μας με το κεντρο ή το γιατρο μας οταν φτασουμε σε αυτο το σταδιο χωρις να κανουν οτι θελουν!!! ειναι πολυ σημαντικο αυτο που αναφερετε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

επομενως κοριτσια  @nikona  @Sunshine 88 να το συζητησουμε ολες μας με το κεντρο ή το γιατρο μας οταν φτασουμε σε αυτο το σταδιο χωρις να κανουν οτι θελουν!!! ειναι πολυ σημαντικο αυτο που αναφερετε......

Καλά εγώ το συζήτησα αλλά η καρδιά μου δεν μου έκανε να τα αφήσω τα έμβρυα έξω γιατί είτε τρελό είτε χαζό εγώ τα θεωρούσα παιδιά μου. Εγώ ευτυχώς είχα καλή κατάληξη θετική οπότε την επόμενη φορά ξέρω ακριβός πως να χειριστώ την κατάσταση αλλά @antzy9 την πρώτη φορά πολλά δεν γνωριζαμε  έχω γνωρίσει κοπέλα εδώ που έκανε σε που γνωστό κέντρο και έμβρυα χάλιας ποιότητας της τα χαρακτήρισαν άριστα  ωοληψιες που δεν έπρεπε να γίνουν και δεν ήμαστε γιατροί εκείνη την στιγμή κάνουμε απλά ότι μας λένε με την ελπίδα να πετύχουμε το πολυπόθητο αποτέλεσμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ναι @antzy9 αφου πρωτα πάθαμε τώρα μάθαμε.

εσυ ενδιαφερεσαι για κεντρο στην Αθήνα; 

nai....ειμαι απο επαρχια κ αθηνα μου ειναι το πιο βολικο..και από αποσταση(αν κ 6 ωρες μακρια) κ....εχω που να μεινω κ επιπλεον ειναι νοσηλευτρια η αδελφη μου εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλά εγώ το συζήτησα αλλά η καρδιά μου δεν μου έκανε να τα αφήσω τα έμβρυα έξω γιατί είτε τρελό είτε χαζό εγώ τα θεωρούσα παιδιά μου. Εγώ ευτυχώς είχα καλή κατάληξη θετική οπότε την επόμενη φορά ξέρω ακριβός πως να χειριστώ την κατάσταση αλλά @antzy9 την πρώτη φορά πολλά δεν γνωριζαμε  έχω γνωρίσει κοπέλα εδώ που έκανε σε που γνωστό κέντρο και έμβρυα χάλιας ποιότητας της τα χαρακτήρισαν άριστα  ωοληψιες που δεν έπρεπε να γίνουν και δεν ήμαστε γιατροί εκείνη την στιγμή κάνουμε απλά ότι μας λένε με την ελπίδα να πετύχουμε το πολυπόθητο αποτέλεσμα 

σε ποιο κεντρο πετυχες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/4/2018 at 11:37 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Επιπσης οταν μας ειπε ο γιατρος οτι τις εβγαλαν κ τις 3 βκαστοκυστες για να τις ελεγξουν κ να επιλεξουν τις καλυτερες μας ειπε οτι αν ηταν κ οι 3 καλες την τριτη θα την εβαζαν ξανα καταψυξη. Γνωρθζετε αν αυτο γινεται; Να ξανακαταψυχθει ενα εμβρυο;;;

Ναι γίνεται γίνεται κ στον προεμφυτευτικο άλλωστε..κοίτα κανονικά αυτά τα συζητας από πριν αλλά στις βλαστοκυστες είναι σύνηθες να μπαίνουν ανά δύο..επειδή ο χρόνος είναι πολύτιμος αν κάτι δεν τους αρέσει βγάζουν κ την τρίτη...νομίζω αυτό το έκαναν για ασφάλεια..κατά τα άλλα ναι έπρεπε να ερωτηθεί ρε..που κανείς προσπαθειας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/4/2018 at 11:42 ΜΜ, ο/η antzy9 είπε:

εμενα δεν μου αρεσε ο τροπος της εμβρυολογου.....ημουν 3 μερες πριν την ωοληψια και το βιωσα σαν πενθος!!! ολα οσα με καλεσε να μου πει....τοσο πολυ με εριξε ψυχολιγικα...πολυ κλαμα.Αφου μετα την αποτυχια δεν εκλαψα τοσο....αλλα αν αλλαξω κεντρο( και οχι γιατρο)με παει πισω...γιατι πρεπει να παω αθηνα με νεες ορμονικες και να συζητησουμε,,,,αρα τρεξιμο καιχανεται ο μαιος...παω για ιουνιο,,,,,,το κεφαλι μου παει να σπασει ......δ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ

Καλύτερα μια προσπάθεια σωστή κι ας πας ένα δύο μήνες πίσω παρά ο,τι να ναι..για μένα διλλημα δεν υφίσταται...κι εγώ ξεκίνησα από την αρχή μετά από δύο παλλινδρομες εξωσωματικές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Finally είπε:

Ναι γίνεται γίνεται κ στον προεμφυτευτικο άλλωστε..κοίτα κανονικά αυτά τα συζητας από πριν αλλά στις βλαστοκυστες είναι σύνηθες να μπαίνουν ανά δύο..επειδή ο χρόνος είναι πολύτιμος αν κάτι δεν τους αρέσει βγάζουν κ την τρίτη...νομίζω αυτό το έκαναν για ασφάλεια..κατά τα άλλα ναι έπρεπε να ερωτηθεί ρε..που κανείς προσπαθειας

Δεν το γνωριζα @Finally οτι γινεται να ξανακαταψυχθουν

Η διαφωνια μου παντως ηταν στο οτι δεν ερωτηθηκαμε. 

Θεσσαλονικη στο embryoclinic ημασταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/4/2018 at 9:10 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Δεν το γνωριζα @Finally οτι γινεται να ξανακαταψυχθουν

Η διαφωνια μου παντως ηταν στο οτι δεν ερωτηθηκαμε. 

Θεσσαλονικη στο embryoclinic ημασταν

Σε αυτό συμφωνώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 11/4/2018 at 11:42 ΜΜ, ο/η antzy9 είπε:

εμενα δεν μου αρεσε ο τροπος της εμβρυολογου.....ημουν 3 μερες πριν την ωοληψια και το βιωσα σαν πενθος!!! ολα οσα με καλεσε να μου πει....τοσο πολυ με εριξε ψυχολιγικα...πολυ κλαμα.Αφου μετα την αποτυχια δεν εκλαψα τοσο....αλλα αν αλλαξω κεντρο( και οχι γιατρο)με παει πισω...γιατι πρεπει να παω αθηνα με νεες ορμονικες και να συζητησουμε,,,,αρα τρεξιμο καιχανεται ο μαιος...παω για ιουνιο,,,,,,το κεφαλι μου παει να σπασει ......δ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ

Καλημέρα αγάπη μου! Σε ποιο κέντρο έγινε αυτό αν δεν γίνομαι αδιάκριτη ; Στείλε μου πμ αν δν θέλεις να πεις δημόσια .. ρωτάω γτ έχουμε κλείσει σε ένα πολύ γνωστό της Θεσσαλονίκης και αγχώνομαι αν έχω κάνει τη σωστή επιλογη!! Είμαι κ εγώ πολύ ευάλωτη στο πως θα μου συμπερηφερθουν στο κέντρο νομίζω παίζει πολύ μεγάλο ρολο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...