Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλό πλακούντα και κοντό τράχηλο


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια είμαι 15 εβδομάδων και χτες μετά από τρεις κουράστηκες μέρες ξύπνησα με δυνατούς πόνους και καφέ υγρά μες στο πανικό και την τρέλα τηλεφώνησα στον γιατρό μου ο οποίος μου είπε ξεκουράσει και ξάπλα μαζί με ουτρογεσταν μέχρι την Τρίτη οπότε θα παω να με δει μια που εγώ δεν μπορούσα να ηρεμήσω έτρεξα στα επείγοντα που μέσα σε ότι είχα έπεσα και σε ειδικευμένους γιατρούς το μωρό μια χαρά τράχηλος ο ένας έλεγε 2.5 ο άλλος 3 στο πλακούντα συμφώνησαν χαμηλός επιχειλιος με τα λίγα και τα πολλά άρχιζα να ανησυχώ πάρα πολύ αν και μέσα στην λογική μου ξέρω ότι ήταν τρεις νέοι άνθρωποι που δεν μπορούσα να τους πάρω και πολύ στα σοβαρά. Γνώριζα ότι ο πλακούντας μου ήταν χαμηλά όπως επισεις ότι μπορεί να ανέβει αλλά και να μην ανέβει το μόνο θέμα θα είναι ότι θα γεννήσω με καισαρική αλλά εκείνοι με φόβισαν για το μωρό όσες είχατε χαμηλό πλακούντα και μικρό τράχηλο είχατε φυσιολογική εγκυμοσύνη και υγιές μωρό?? Καλή Ανάσταση και πολλά φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κορίτσια τώρα τελείωσα ο πλακούντας είναι χαμηλός αλλά δεν είναι επιχειλιος επιμένει ο γιατρός μου και τράχηλο 37mm τι να πω δεν ξέρω θα παω και μια το απόγευμα στον γιατρό που μου έκανε την αυχενικη γιατί ανησυχώ πάρα πολύ το μπεμπέ μου μια χαρά ήταν ξεκουράσει μου είπε και πολύ ξάπλα μου έκοψε τα ουτρογεσταν ούτε ένα κιλό δεν θα σηκώσεις μου είπε αλλιώς θα σε βάλω μέσα ? εδώ που τα λέμε δεν θα μου ήταν άσχημα καμμία βδομάδα μέσα στο νοσοκομείο ??.Θα με ξαναδεί πάλι σε μια εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Ναι κορίτσια τώρα τελείωσα ο πλακούντας είναι χαμηλός αλλά δεν είναι επιχειλιος επιμένει ο γιατρός μου και τράχηλο 37mm τι να πω δεν ξέρω θα παω και μια το απόγευμα στον γιατρό που μου έκανε την αυχενικη γιατί ανησυχώ πάρα πολύ το μπεμπέ μου μια χαρά ήταν ξεκουράσει μου είπε και πολύ ξάπλα μου έκοψε τα ουτρογεσταν ούτε ένα κιλό δεν θα σηκώσεις μου είπε αλλιώς θα σε βάλω μέσα ? εδώ που τα λέμε δεν θα μου ήταν άσχημα καμμία βδομάδα μέσα στο νοσοκομείο ??.Θα με ξαναδεί πάλι σε μια εβδομάδα.

ΜΠΡΑΒΟ ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΤΑΠΕ! ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ. ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ. ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΧΑΛΑΓΕ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ? ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

ΜΠΡΑΒΟ ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΤΑΠΕ! ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ. ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ. ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΧΑΛΑΓΕ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ? ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ?

Ε όσο να είναι στο σπίτι κουράζομαι όλο και κάποιες δουλειές κάνω είμαι και λίγο μανιακη με την καθαριότητα ??.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Ε όσο να είναι στο σπίτι κουράζομαι όλο και κάποιες δουλειές κάνω είμαι και λίγο μανιακη με την καθαριότητα ??.

ΩΧ ΚΑΤΑΛΑΒΑ! ΟΜΟΙΟΠΑΘΟΥΣΑ! ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΣΤΗΝ 1Η ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ 1 ΜΗΝΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΞΑΠΛΑ. ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΣΗΚΩΝΟΜΟΥΝ. ΜΟΥΡΛΑΘΗΚΑ. ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΟΜΟΥΝ ΚΙ ΕΚΑΝΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/4/2018 at 10:54 ΠΜ, ο/η Sunshine 88 είπε:

Ναι κορίτσια τώρα τελείωσα ο πλακούντας είναι χαμηλός αλλά δεν είναι επιχειλιος επιμένει ο γιατρός μου και τράχηλο 37mm τι να πω δεν ξέρω θα παω και μια το απόγευμα στον γιατρό που μου έκανε την αυχενικη γιατί ανησυχώ πάρα πολύ το μπεμπέ μου μια χαρά ήταν ξεκουράσει μου είπε και πολύ ξάπλα μου έκοψε τα ουτρογεσταν ούτε ένα κιλό δεν θα σηκώσεις μου είπε αλλιώς θα σε βάλω μέσα ? εδώ που τα λέμε δεν θα μου ήταν άσχημα καμμία βδομάδα μέσα στο νοσοκομείο ??.Θα με ξαναδεί πάλι σε μια εβδομάδα.

Αντε ευτυχώς όλα καλά!!! Και όλα καλά να πάνε μέχρι τέλος εύχομαι!!!!!!!! 

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...