Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτωμα εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Γεια σας!! Κοριτσια ειμαι σε φαση προσπαθειας με τον συζυγο μου για 2 μωρακι. Σημερα ειμαι 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο και εχω ενα πονακι δεξια χαμηλα που ερχεται και φευγει. Υπαρχει περιπτωση να προκειται για εγκυμοσυνη? Εχει συμβει σε καμια? Θα ηθελα πολυ να ακουσω εμπειριες. Ευχαριστω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/4/2018 at 12:10 ΜΜ, ο/η anastasiagl είπε:

Γεια σας!! Κοριτσια ειμαι σε φαση προσπαθειας με τον συζυγο μου για 2 μωρακι. Σημερα ειμαι 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο και εχω ενα πονακι δεξια χαμηλα που ερχεται και φευγει. Υπαρχει περιπτωση να προκειται για εγκυμοσυνη? Εχει συμβει σε καμια? Θα ηθελα πολυ να ακουσω εμπειριες. Ευχαριστω!!!

Καλησπέρα, χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη....βλέπω 60εμφανισεις συζητήσεις και καμιά απάντηση γιατί βρε κορίτσια μόνο ότι σας ενδιαφέρει απαντάτε τέλος πάντων.... Αναστασία μου να σας ζήσει τι πρώτο μωράκι σας και εύχομαι σύντομα με αδελφακι...ελπίζω τα πινακια σου να μην οφείλονταν στην περίοδο σου και να χεις εμφύτευση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά κορίτσι μου.. 
Να σου πω τη δική μου εμπειρία οτι τη μέρα που περίμενα περίοδο είχα τραβήγματα δεξιά
χαμηλά που ερχόταν και έφευγε , όπως το περιγράφεις.. την ίδια μέρα έκανα τεστ και βγήκε αχνό θετικό
και φυσικά ήμουν!
Βέβαια δεν είχε καλή κατάληξη για άλλους λόγους όμως.. 
Σου εύχομαι να είναι το πρώτο σύμπτωμα και να μας πεις τα ευχάριστα :D 
Να χαίρεσαι το πρώτο σου παιδάκι και με το καλό να έρθει και το 2ο που θέλετε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen @Irene_D Κοριτσια χρονια πολλα και σε εσας!!! Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! Προς το παρον δεν εχω αδιαθετησει αλλα δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη γιατι τον προηγουμενο μηνα περασα βιοχημικη κυηση και δε θελω να παιρνω θαρρος. @Irene_D γιατι δεν κατεληξε καλα ααν επιτρεπεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anastasiagl είπε:

@karen @Irene_D Κοριτσια χρονια πολλα και σε εσας!!! Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! Προς το παρον δεν εχω αδιαθετησει αλλα δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη γιατι τον προηγουμενο μηνα περασα βιοχημικη κυηση και δε θελω να παιρνω θαρρος. @Irene_D γιατι δεν κατεληξε καλα ααν επιτρεπεται?

Καλησπέρα, για να σου συνεχίσω την ιστορία μου λοιπόν, μια βδομάδα μετά το θετικό τεστ κι αφού είχα πάρει το γιατρό μου και μου ξεκίνησε felicin και utrogestan, πήγα για υπέρηχο και είδαμε μικρό σάκο για την 5η βδομάδα που ήμουν.. Δώσαμε λίγο χρόνο μήπως ήταν καθυστερημένη σύλληψη έως την 7-8η εβδομάδα..
Έκανα και 3 χοριακές οι οποίες δεν αυξάνονταν σωστά οπότε στην 8η βδομάδα ενώ είχε μεγαλώσει ο σάκος δεν είδαμε ποτέ εμβρυάκι.. 
Όλα αυτά συνέβησαν από 12 Δεκέμβρη έως 13 Ιανουαρίου που μπήκα για απόξεση. 
Σταμάτησα τα utrogestan όμως ο σάκος είχε μερική αποκόλληση και δεν έλεγε να αποβληθεί φυσικά..
Αυτή είναι η δική μου περιπετειούλα λοιπόν όμως τώρα έχω επανέλθει και σωματικά και ψυχολογικά!
Με συγχωρείς για το κατεβατό , προσπάθησα να είμαι σύντομη και περιεκτική.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gabry είπε:

Αληθώς ο Κύριος @karen! Χρόνια πολλά!

Νιώθω την αγωνία της κοπέλας, αυτής και της κάθε μιας κοπέλας ξεχωριστά... Τρέμω... Δεν ξέρω τι να πω... Φοβάμαι να πάρω την ευθύνη, να δημιουργήσω ελπίδες που μπορεί να μην επαληθευτούν.

Θέλω μέσα από την καρδιά μου να ευχηθώ στην @anastasiagl να είναι έγκυος, να έχει μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και σύντομα να καμαρώνει και τα δύο παιδάκια της!

Έχω δει θετικό τεστ 6 φορές... Εγώ, ο ίδιος οργανισμός. Άλλοτε είχα τρέλα συμπτώματα, δυσκοιλιότητα, πονακια, τραβήγματα, συχνουρια... Άλλοτε πάλι, τίποτα, το παραμικρό. Άλλους μήνες πάλι, είχα συμπτώματα και το τεστ δεν ήταν θετικό... 

Εύχομαι καλή τύχη σε όλες μας...

με καλυψες απόλυτα!!!! 6 φορές θετικο τεστ? Εισαι πολυ δυνατος ανθρωπος. Αυτη η φορά ευχομαι να ναι και αυτη που θα μεινει, και θα τα ξεχάσεις και τα 6. Εισαι απιστευτο παραδειγμα υπομονης και επιμονης!

Αναφορικα με τα συμπτωματα, με καλυψε η ως άνω. Ειναι τοσο σχετικα ολα που τελικα το μονο ασφαλες συμπτωμα ειναι η καθυστερηση. Και αυτο ως συμπτωμα γιατι και παλι μπορει να μη σημαινει τιποτα πλην μιας ανωμαλιας. Σου ευχομαι να εισαι ομως!!! Η να μεινεις πολυ συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...