Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλό Πάσχα ευχές για όλες σας.


Recommended Posts

Καλό Πάσχα.. Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου με υγεία και αγάπη και το Άγιο φως να λάμψει σε όλες της καρδιές μας..

Να ευχηθώ στα κορίτσια που περιμένουν τα μωράκια τους με το καλό να έρθουν 

Στα κορίτσια που κρατάνε τα μωράκια- παιδάκια τους στην αγκαλιά τους να είναι πάντα μα πάντα με υγεία ευτυχία και πολλές χαρές.. θα σας εκπλήσσουν και άλλο... ;)

Στα κορίτσια που είναι σε διαδικασία υποβοηθούμενη με το Άγιο φως να έρθει και το σποτάκι σας και να μείνει για 9 μήνες και μετά να το έχετε μια ζωή στην αγκαλίτσα σας.. :)

Και άφησα τα κορίτσια που προσπαθούν φυσιολογικά στο τέλος γιατί σας εύχομαι να μην αργήσετε να κάνετε παιδάκι να έρθει πολύ πολύ σύντομα και τώρα που έχετε μπει στην διαδικασία να μην έχετε άγχος (το ξέρω ότι δεν γίνετε προσπαθήστε....) και ποτέ να μην κάνετε τεστ πριν από καθυστέρηση.. ;)

Και στα κορίτσια που άρχισαν να το ψάχνουν εύχομαι να μην βρεθεί τίποτα και να έρθει το μωράκι σας πριν προλάβετε να το ψάξετε.. :)

Τώρα μπορώ να πω σε όλες σας καλό Πάσχα καλή ανάσταση.. και καλό σούβλισμα (μην φάτε πολύ).. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό Πάσχα κοριτσάκι!! Μακάρι ολες οι κοπέλες να κρατήσουν γερά μωράκια στην αγκαλιά τους, και κυρίως να ειναι χαρούμενες και με υγεία! Ολα ξεκινανε απο το να ειμαστε καλα μεσα μας και χαρουμενοι. Το παιδι ερχεται να επισφραγισει την ευτυχια και οχι να τη φτιαξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό Πάσχα κοπέλα μου και εσύ ότι επιθυμείς να σαι πάντα καλά!Καλό Πάσχα σε όλα τα κορίτσια να περάσετε όμορφα και εύχομαι αυτό το forum να γεμίσει σύντομα πολλές μανούλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Καλό Πάσχα.. Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου με υγεία και αγάπη και το Άγιο φως να λάμψει σε όλες της καρδιές μας..

Να ευχηθώ στα κορίτσια που περιμένουν τα μωράκια τους με το καλό να έρθουν 

Στα κορίτσια που κρατάνε τα μωράκια- παιδάκια τους στην αγκαλιά τους να είναι πάντα μα πάντα με υγεία ευτυχία και πολλές χαρές.. θα σας εκπλήσσουν και άλλο... ;)

Στα κορίτσια που είναι σε διαδικασία υποβοηθούμενη με το Άγιο φως να έρθει και το σποτάκι σας και να μείνει για 9 μήνες και μετά να το έχετε μια ζωή στην αγκαλίτσα σας.. :)

Και άφησα τα κορίτσια που προσπαθούν φυσιολογικά στο τέλος γιατί σας εύχομαι να μην αργήσετε να κάνετε παιδάκι να έρθει πολύ πολύ σύντομα και τώρα που έχετε μπει στην διαδικασία να μην έχετε άγχος (το ξέρω ότι δεν γίνετε προσπαθήστε....) και ποτέ να μην κάνετε τεστ πριν από καθυστέρηση.. ;)

Και στα κορίτσια που άρχισαν να το ψάχνουν εύχομαι να μην βρεθεί τίποτα και να έρθει το μωράκι σας πριν προλάβετε να το ψάξετε.. :)

Τώρα μπορώ να πω σε όλες σας καλό Πάσχα καλή ανάσταση.. και καλό σούβλισμα (μην φάτε πολύ).. 

καλο πασχα νικη μου και καλη ανασταση.ευχομαι στο εξης μονο καλες στιγμες. να περασεις ομορφα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλή Ανάσταση να έχουμε και καλό Πάσχα! Εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου σε όλες υγεία, αγάπη στη ζωή σας και ο,τι επιθυμεί η κάθε μια να το έχει! Οι μανούλες να χαίρονται τα παιδάκια τους οι εγκυμονούσες να έχουν τελειόμηνες εγκυμοσύνες και όσες είναι στην προσπάθεια σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλιτσα τους!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό Πάσχα και από εμένα Κορίτσάκια μου !!! Με υγεία και ΑΓΑΠΗ !!!! Εύχομαι ολόψυχα να γεμίσουμε εδω μέσα με χαρουμενα νέα και γέλια <3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό Πάσχα κορίτσια και καλή ανάσταση! Με το καλο σε μας τις εγκυμονούσες, με φουσκωμένες κοιλίτσες στα κορίτσια που προσπαθούν, και γερές μανούλες και παιδάκια σε αυτές που ήδη έχουν! 

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό Πάσχα Νίκη! Σε ευχαριστούμε πολύ για τις όμορφες ευχές και να βγουν και οι δικές σου αληθινές με τη χάρη του Χριστού μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...