Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


Recommended Posts

Καλησπέρα και καλη Ανάσταση να χουμε όλες με γερά μωράκια στις αγκαλιές μας...!!!!! σήμερα εκανα τεστ και βγήκε αρνητικό μετά από ενάμιση χρόνο προσπαθειων και μετα απο ένα κύκλο με κλομιφαίνη και ένεση γονοδοτροπίνης... Απογοητεύτηκα δεν το κρυβω ειμαι χάλια τρέφω ελπιδες ότι το τεστ θα ναι λαθος... Νόμιζα πως αυτό το Πάσχα θα χα το πολυπόθετο σπορακι δυστυχως ομως.... ήθελα να το πω σε σας που δεν γνωριζω αλλα πιστευω πως πολλά κορίτσια απο σας θα με νιώσουν πιο πολύ και απ του δικους μου ανθρωπους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου καλησπέρα αν και δεν έχω βιώσει τέτοια κατάσταση σε καταλαβαίνω απόλυτα...Μην το βάζεις κάτω και μην απογοητεύεσαι θα έρθει η ώρα που θα γίνεις και εσύ μανούλα.Θετική σκέψη θέλει και όλα θα πάνε καλά.Σου εύχομαι Καλό Πάσχα και με ένα σποράκι συντομα στη κοιλίτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zaxaroulita είπε:

Καλησπέρα και καλη Ανάσταση να χουμε όλες με γερά μωράκια στις αγκαλιές μας...!!!!! σήμερα εκανα τεστ και βγήκε αρνητικό μετά από ενάμιση χρόνο προσπαθειων και μετα απο ένα κύκλο με κλομιφαίνη και ένεση γονοδοτροπίνης... Απογοητεύτηκα δεν το κρυβω ειμαι χάλια τρέφω ελπιδες ότι το τεστ θα ναι λαθος... Νόμιζα πως αυτό το Πάσχα θα χα το πολυπόθετο σπορακι δυστυχως ομως.... ήθελα να το πω σε σας που δεν γνωριζω αλλα πιστευω πως πολλά κορίτσια απο σας θα με νιώσουν πιο πολύ και απ του δικους μου ανθρωπους

Καλησπέρα!!Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου γιατί κι εγω είχα κάνει ένα τεστακι το προηγούμενο μήνα και ήταν αρνητικό..

Αλλά ας ξεκινήσουμε από το βασικό..Εχεις καθυστέρηση ή κάποια συμπτώματα εγκυμοσυνης;?Μπορεί όντως να είναι λάθος το τεστακι αν και σε έμενα λειτούργησε πολύ καλά..Λιγες ώρες μετά αδιαθετησα..

Γενικά να μην κάνεις τεστ πριν τη καθυστέρηση γιατί πραγματικά χαλάει τη διάθεση μας αν είναι αρνητικο..

Πίστεψε ότι θα γίνεις μανούλα και θα γίνεις..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ath33 είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα αν και δεν έχω βιώσει τέτοια κατάσταση σε καταλαβαίνω απόλυτα...Μην το βάζεις κάτω και μην απογοητεύεσαι θα έρθει η ώρα που θα γίνεις και εσύ μανούλα.Θετική σκέψη θέλει και όλα θα πάνε καλά.Σου εύχομαι Καλό Πάσχα και με ένα σποράκι συντομα στη κοιλίτσα σου!

καλησπέρα σε ευχαριστώ πάρα πολύ !!!καλό Πάσχα και σε σένα με υγεία και ότι άλλο επιθυμεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Καλησπέρα!!Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου γιατί κι εγω είχα κάνει ένα τεστακι το προηγούμενο μήνα και ήταν αρνητικό..

Αλλά ας ξεκινήσουμε από το βασικό..Εχεις καθυστέρηση ή κάποια συμπτώματα εγκυμοσυνης;?Μπορεί όντως να είναι λάθος το τεστακι αν και σε έμενα λειτούργησε πολύ καλά..Λιγες ώρες μετά αδιαθετησα..

Γενικά να μην κάνεις τεστ πριν τη καθυστέρηση γιατί πραγματικά χαλάει τη διάθεση μας αν είναι αρνητικο..

Πίστεψε ότι θα γίνεις μανούλα και θα γίνεις..???

καλησπέρα κοριτσι μου εύχομαι αύτο το μήνα το τεστ σου να είναι θετικό!!! τυπικα περιμενω την περιοδο μου την Κυριακή αλλά το άγχος με έχει καταβαλει και πήρα ένα απ τα τεστ που δείχνει πριν την καθυστερηση, εχω πρηξιμο στο στήθος και πόνο στις θηλές τπτ άλλο..Δυστυχώς εχω πολύ αγχος σε βαθμό που μερικές φορές νιωθω οτι παραλογίζομαι προσπαθω εναμιση χρόνο και ακόμα τπτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η zaxaroulita είπε:

καλησπέρα κοριτσι μου εύχομαι αύτο το μήνα το τεστ σου να είναι θετικό!!! τυπικα περιμενω την περιοδο μου την Κυριακή αλλά το άγχος με έχει καταβαλει και πήρα ένα απ τα τεστ που δείχνει πριν την καθυστερηση, εχω πρηξιμο στο στήθος και πόνο στις θηλές τπτ άλλο..Δυστυχώς εχω πολύ αγχος σε βαθμό που μερικές φορές νιωθω οτι παραλογίζομαι προσπαθω εναμιση χρόνο και ακόμα τπτ...

Ηρέμησε,κορίτσι μου!!Μπορεί και να είσαι έγκυος και τζάμπα να περνάς στεναχώρια αυτή τη στιγμή..Τε τεστ πολλές φορές κάνουν λάθος..Και ειδικά αν τα κάνεις νωρίτερα..Περιμενε μέχρι τη Κυριακή και αν δεν αδιαθετησεις,επανέλαβε το..

Νιώθω απόλυτα την αγωνία σου γιατί κι εγω θέλω πααάααρα πολύ να γίνω μανούλα...Απλα πρέπει να χαλαρώσουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα καλη μ!!καλο πασχα μ υγεια κ ενα μωρακι!!

μν στεναχωριεσαι εγω θ σ πω πως μ φυσιολογικη προσπαθεια εκανα τεστ 4ημερες πριν τν περιοδο μ κ βγηκε αρνητικο..εκανα κ 4 μερες μετα τν καθυστερηση κ στο δευτερολεπτο βγηκε θετικοτατο,εχω ενα κοριτσακι 44ημερων!!! Οποτε μν βιαζεσαι(καταλαβαινω απολυτα τν αγωνια σ),αλλα σκεψου πως αν εισαι(π τ ευχομαι ολοψυχα) τ χειροτερο ειναι τ αγχος κ τ στρες...εμεν ο γιατρος μ ελεγε ν εισαι παντα ηρεμη γτ οτι εχεις εσυ θ εχει μ τ μωρο,οπως τ ιδιο μ ειπε κ γ τς πρωτες 40ημερες μετα τν γεννα... κ παλι σ ευχομαι τ καλυτερα κ μ ενα ή κ δυο σπορακια,οτι επιθυμεις εσυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ από εμένα. 3 κύκλους με ένεση κ προγραμματισμένες επαφες ανεπιτυχώς σε εμένα ΑΛΛΑ 4 μηνες μετά ήρθε το πολυπόθητο σπόρι χωρις καμία ιατρική παρέμβαση...αλλα μονο εγκεφαλική παρέμβαση...ειπα ΑΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΩ, ΤΟ ΑΦΗΝΩ Κ ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ. Κ έγινε. 4 μήνες μετά! Στα λέω για να καταλάβεις πως το άγχος παιζει τρομερό ρόλο κ ας μην το καταλαβαίνουμε... 2 χρόνια προσπαθούσαμε με όλες τις εξετάσεις μια χαρα!!!.

Εσεις; Εχετε υποβληθεί σε εξετάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/4/2018 at 6:56 ΜΜ, ο/η zaxaroulita είπε:

Καλησπέρα και καλη Ανάσταση να χουμε όλες με γερά μωράκια στις αγκαλιές μας...!!!!! σήμερα εκανα τεστ και βγήκε αρνητικό μετά από ενάμιση χρόνο προσπαθειων και μετα απο ένα κύκλο με κλομιφαίνη και ένεση γονοδοτροπίνης... Απογοητεύτηκα δεν το κρυβω ειμαι χάλια τρέφω ελπιδες ότι το τεστ θα ναι λαθος... Νόμιζα πως αυτό το Πάσχα θα χα το πολυπόθετο σπορακι δυστυχως ομως.... ήθελα να το πω σε σας που δεν γνωριζω αλλα πιστευω πως πολλά κορίτσια απο σας θα με νιώσουν πιο πολύ και απ του δικους μου ανθρωπους

Καλημέρα λυπάμαι για το αποτέλεσμα σου ολες μας σε καταλαβαινουμε και σε νιώθουμε να μας γραφείς τα συναισθήματα σου τις απορίες για αυτο είμαστε εδώ να τα μοιραζομαστε μην στεναχωριεσαι και συνεχίστε τις προσπάθειες σας είμαστε πολλές που προσπαθούμε και δίχως αποτέλεσμα ακομη αλλά δεν τα παραταμε μέχρι να μας ανταμειξει. Πάρε το χρόνο σου και μόλις νιωσεις έτοιμη συνεχιζετεμην απογοήτευσε με την παρακολούθηση και σωστη καθοδήγηση ιατρού και έλεγχο εξετααεων ολα θα γινουν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις κορίτσια μου ειλικρινα μου δινετε δυναμη .δεν μπηκα στο φορουμ γιατι ειπα να απεχω λιγο απο σκεψεις !!!τελικα δεν ημουν εγκυος και το αρνητικο τεστ ηταν εγκυρο.ξεκινησα δευτερο κυκλο με χαπια εκανα την ενεση και τωρα παλι στην αναμονη με συμμαχο η έχθρο πάντα την ελπίδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η zaxaroulita είπε:

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις κορίτσια μου ειλικρινα μου δινετε δυναμη .δεν μπηκα στο φορουμ γιατι ειπα να απεχω λιγο απο σκεψεις !!!τελικα δεν ημουν εγκυος και το αρνητικο τεστ ηταν εγκυρο.ξεκινησα δευτερο κυκλο με χαπια εκανα την ενεση και τωρα παλι στην αναμονη με συμμαχο η έχθρο πάντα την ελπίδα!!!

Καλή επιτυχία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona καλημέρα εγώ ξεκίνησα προσπάθειες τον Οκτώβριο δηλαδή εδώ και 6 μήνες, λόγω πολυκυστικων με παρακολουθηση απο γιατρό τους 4 από τους εξι μήνες (γιατί ήταν πολύ ψυχοφθόρα η παρακολούθηση και έκανα και τα home test)  για να δούμε αν κάνω ωορρηξίες, και κάνω!!! μέχρι και σαλπιγγογραφια και σπερματοδιαγραμμα έχουμε κάνει τα οποία ήταν μια χαρά και τίποτα ακόμα. 

Τωρα έχουμε συμφωνήσει με το γιατρό μέχρι τον Σεπτέμβρη να με αφήσει μόνη μου.

Το Πάσχα για κάποιο λόγο πίστευα  και εγώ ότι θα είμαι  εγγυος αλλά τίποτα.

αν επιτρέπεται γιατί πήρες χάπια??? έχεις κάνει παρακολούθηση να δεις τις ωορρηξίες? γιατί πολύ άπλα μπορεί να μην έχεις πετύχει τη μέρα  αλλά και να τη πετύχεις η πιθανότητα γονιμοποιησης ειναι 25% 

Μέχρι τώρα μέτραγα πότε θα μείνω εγγυος και ποτε θα γεννήσω αλλά πλέον είπα τέρμα (ουτως ή αλλως απο εδω και περα αν μείνω εγγυος πρωία ο θεός θα γεννηθεί το 2019, (πάει το 2018)

δεν ξέρω αν σου έχει γινει και εσένα εμμονή όλο αυτό? αλλά πρέπει να βάλεις όρια γιατί όλο αυτό κάνει μόνο κακό, και στη τελική οτι είναι να γίνει θα γίνει! 

 

Αντε καλή μας επιτυχία και αυτό το μήνα!!! μετά απο 9 μήνες τον Γενάρη του 2019 στη καρδιά του χειμώνα να κρατάμε τα μωράκια μας και αν όχι την ερχόμενη άνοιξη ωραία εποχή και αυτή!! :) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

@nikona καλημέρα εγώ ξεκίνησα προσπάθειες τον Οκτώβριο δηλαδή εδώ και 6 μήνες, λόγω πολυκυστικων με παρακολουθηση απο γιατρό τους 4 από τους εξι μήνες (γιατί ήταν πολύ ψυχοφθόρα η παρακολούθηση και έκανα και τα home test)  για να δούμε αν κάνω ωορρηξίες, και κάνω!!! μέχρι και σαλπιγγογραφια και σπερματοδιαγραμμα έχουμε κάνει τα οποία ήταν μια χαρά και τίποτα ακόμα. 

Τωρα έχουμε συμφωνήσει με το γιατρό μέχρι τον Σεπτέμβρη να με αφήσει μόνη μου.

Το Πάσχα για κάποιο λόγο πίστευα  και εγώ ότι θα είμαι  εγγυος αλλά τίποτα.

αν επιτρέπεται γιατί πήρες χάπια??? έχεις κάνει παρακολούθηση να δεις τις ωορρηξίες? γιατί πολύ άπλα μπορεί να μην έχεις πετύχει τη μέρα  αλλά και να τη πετύχεις η πιθανότητα γονιμοποιησης ειναι 25% 

Μέχρι τώρα μέτραγα πότε θα μείνω εγγυος και ποτε θα γεννήσω αλλά πλέον είπα τέρμα (ουτως ή αλλως απο εδω και περα αν μείνω εγγυος πρωία ο θεός θα γεννηθεί το 2019, (πάει το 2018)

δεν ξέρω αν σου έχει γινει και εσένα εμμονή όλο αυτό? αλλά πρέπει να βάλεις όρια γιατί όλο αυτό κάνει μόνο κακό, και στη τελική οτι είναι να γίνει θα γίνει! 

 

Αντε καλή μας επιτυχία και αυτό το μήνα!!! μετά απο 9 μήνες τον Γενάρη του 2019 στη καρδιά του χειμώνα να κρατάμε τα μωράκια μας και αν όχι την ερχόμενη άνοιξη ωραία εποχή και αυτή!! :) 

 

@ILIANA86 καλημέρα! 

Δεν είμαι εγώ η κοπέλα που πήρα χάπια,έκανες κάποιο λάθος μάλλον.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία! 

Προσπάθησε όσο γίνεται να σποβαλλεις το άγχος σου,ξέρω ότι δεν είναι εύκολο γιατί κι εμείς προσπαθούμε δυόμισι χρόνια κ ξέρω πώς είναι. Έχουμε ήδη δύο αποτυχίες με εξωσωματική κ ελπίζουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zaxaroulita

Για εσένα πήγαινε το μήνυμα!!! εγώ ξεκίνησα προσπάθειες τον Οκτώβριο δηλαδή εδώ και 6 μήνες, λόγω πολυκυστικων με παρακολουθηση απο γιατρό τους 4 από τους εξι μήνες (γιατί ήταν πολύ ψυχοφθόρα η παρακολούθηση και έκανα και τα home test)  για να δούμε αν κάνω ωορρηξίες, και κάνω!!! μέχρι και σαλπιγγογραφια και σπερματοδιαγραμμα έχουμε κάνει τα οποία ήταν μια χαρά και τίποτα ακόμα. 

Τωρα έχουμε συμφωνήσει με το γιατρό μέχρι τον Σεπτέμβρη να με αφήσει μόνη μου.

Το Πάσχα για κάποιο λόγο πίστευα  και εγώ ότι θα είμαι  εγγυος αλλά τίποτα.

αν επιτρέπεται γιατί πήρες χάπια??? έχεις κάνει παρακολούθηση να δεις τις ωορρηξίες? γιατί πολύ άπλα μπορεί να μην έχεις πετύχει τη μέρα  αλλά και να τη πετύχεις η πιθανότητα γονιμοποιησης ειναι 25% 

Μέχρι τώρα μέτραγα πότε θα μείνω εγγυος και ποτε θα γεννήσω αλλά πλέον είπα τέρμα (ουτως ή αλλως απο εδω και περα αν μείνω εγγυος πρωία ο θεός θα γεννηθεί το 2019, (πάει το 2018)

δεν ξέρω αν σου έχει γινει και εσένα εμμονή όλο αυτό? αλλά πρέπει να βάλεις όρια γιατί όλο αυτό κάνει μόνο κακό, και στη τελική οτι είναι να γίνει θα γίνει! 

 

Αντε καλή μας επιτυχία και αυτό το μήνα!!! μετά απο 9 μήνες τον Γενάρη του 2019 στη καρδιά του χειμώνα να κρατάμε τα μωράκια μας και αν όχι την ερχόμενη άνοιξη ωραία εποχή και αυτή!! :) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...