Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια ειμαι να σκάσω..ο μικρός είναι πολύ ανήσυχος μα πάρα πολύ και προσπαθώ να καταλάβω τι φταίει..Σηκώθηκε πριν 10'λεπτά και έκλαιγε τώρα προσπαθεί να τον κοιμήσει ο άντρας μου και πάλι ανήσυχος είναι...Στο μόνο που πάει το μυαλό μου είναι τα ούλα..Μασάει τη πιπίλα μανιωδώς..Καμιά βοήθεια??Τι να κάνω?Ούτε στήθος ήθελε..Στεναχωριέμαι που δεν μπορώ να καταλάβω...

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο είναι το παιδάκι σου? Παρατήρησες τα ούλα του να είναι πρησμένα και λευκά?

Είμαστε 7,5 μηνών..είνα πρησμένα και λευκά όπως το λες αλλά δόντι δεν έχει σκάσει ακόμα...Πολύ ανήσυχος σχεδόν όλη την ημέρα δεν τον χωράει ο τόπος..

Δοντάκια λοιπόν....Τι μπορείς να κάνεις για να το ανακουφίσεις:

1) Να αγοράσεις κρίκο οδοντοφυίας από το φαρμακείο και αφού τον πλύνεις καλά να τον βάλεις για λίγο στο ψυγείο και να το δώσεις στο μωρό να το μασουλήσει.

2)Να του βάλεις κρεμούλα στα ούλα, mundisal ή frezyderm baby gums gel. Δεν θα σου λύσει το πρόβλημα αλλά θα τον ανακουφίσει λίγο σε φάση έντονης ενόχλησης,

3) Να τον απασχολείς με παιχνίδι, όσο μπορείς.

4) Για το βράδυ η δική μου παιδίατρος μέχρι και depon μου συνέστηνε να δίνω για να ηρεμεί να κοιμάται.

Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες!!Θα του δωσω και λίγο depon..ελπίζω να τον βοηθήσει τι να πω...Πάντως εχθές εκανα αμαν και πως να τον ηρεμησω..

Λοιπον, δεν ξερω αν θα πιασει, σε εμενα παντως που η μικρη μου εκλαιγε που 5ωρα με κολικους εχει πιασει!! Μπαλα πιλατες!!! Εγω εδω κ 3 μερες, ακουω κλαμα το πολυ για μισαωρο σε ολη την ημερα!!! Με το που κλαιει, καθομαι πανω στην μπαλα κ κουνιεμαι πανω κατω κ σταματαει σε δευτερολεπτα!!! Τυχαια το ανακαλυψε ο αντρας μου!! Βλεπω ακομη κ ταινιες!!!

Καλημέρα κ από μένα! Δώσε του Ντεπόν κ αν δεις ότι συνεχίζει Κάνε ένα τηλ στο γιατρο. Μπορεί να χει ωτίτιδα κ να τ ενοχλεί τ αυτάκι.

Καλημέρα @Diwni μου σε ευχαριστώ..Θα τον παρακολουθήσω και θα την πάρω..Αλλά πως καταλαβαίνω ότι είναι το αυτάκι?Δεν βάζει το χεράκι του προς τα εκεί γι αυτό σε ρωτάω..

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Λοιπον, δεν ξερω αν θα πιασει, σε εμενα παντως που η μικρη μου εκλαιγε που 5ωρα με κολικους εχει πιασει!! Μπαλα πιλατες!!! Εγω εδω κ 3 μερες, ακουω κλαμα το πολυ για μισαωρο σε ολη την ημερα!!! Με το που κλαιει, καθομαι πανω στην μπαλα κ κουνιεμαι πανω κατω κ σταματαει σε δευτερολεπτα!!! Τυχαια το ανακαλυψε ο αντρας μου!! Βλεπω ακομη κ ταινιες!!!

Σε ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω δεν έχω να χάσω κάτι..Εμένα ευτυχώς τους κολικούς τους περάσαμε πιο ανώδυνα..Έκλαψε πολύ σπάνια αλλά βόγγαγε στον ύπνο του και εννοείται ότι μου ξύπναγε και το βράδυ..

Δε ξρω να σ πω την αληθεια αλλα επειδη κανια φορα δ εχει αλλα συμπτώματά γι αυτό τ είπα. Πάντως αν δώσεις ντεπον κ ηρεμήσει πάει να πει όντως ότι κατο τον πονάει. Αν όχι ίσως έχει μια ανησυχία π θα περάσει.

• Thanks 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• @stergiou συγχαρητήρια!😘😘😘 Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη και με το καλο το μωράκι σου!😆❤❤ χάρηκα παρα πολυ!!!! Ολα να σου πάνε τέλεια!! ❤ Σχεδόν 9 μηνών εμείς...Πώς μεγάλωσαν τοσο γρηγορα;; θηλαζουμε ακόμα κ δειλα δειλα ειμαστε ετοιμες να μπουσουλησουμε!!!
    • Πραγματικά δε θ μπορούσα να αντέξω το σύστημα Αγγλία... με τίποτα!!!!! Δυστυχώς είχαμε θέματα με το internet κ το τηλ.. Γενικά καλα είμαι αλλά πάνω που μου περνάνε τα ψυχολογικά μου έρχεται η κάθε μια γειτονισσα (κ οχι μόνο)κ με τρελενει... δε νομίζω να μου έχει κάνει dobbler.. μόνο black and white υπέρηχους κάνω..  Κάθε πότε έχετε εσείς ραντεβού τώρα;; εγω κάθε 2 βδομάδες
    • Τώρα περιμένουμε το Σάββατο την χοριακη της @bebe2. Όσο για την φάση της καθεμιας.. Χαμός. Από όλα έχει ο μπαξές.. 
    • @bebe2 τι έχεις καλό μου? Μην πέφτεις.. Λίγες μέρες ακόμα έμειναν. Δώσε μας λίγο ελπίδα♥♥ @Πιου-πιου να είναι όλα καλά αύριο! @satya καλή επιτυχία με την ωοληψια! @Bloublou85 με την λαπαροσκόπηση θα δει όλα τα όργανα. Όμως εάν δεν είναι απαραίτητο θα το απέφευγα..   
    • @Πιου-πιου σας παρακολουθω αλλα δεν συμμετέχω γιατι δεν είμαι και πολυ στα καλά μου 
  • Νέες συζητήσεις