Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπαθω για μωρακι ?


Tral

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

3500;; Φτου φτου φτου!!

3.160 ο δικός μου... που πας ρε Καραμήτρο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; LoL!!!!!

Άστα σκέτο θηριάκι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 243
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

χαχαχαχαχαχα

το ιδιο μα ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα και εγω!!!

Την ωρα που με μετεφεραν την πρώτη μου φορά σκεφτηκα να την κοπανήσω απο το καροτσάκι και καπάκι σκέφτηκα " οπου και να πας θα γεννήσεις, οπότε κατσε εδω που εχεις βοήθεια..."

Όλες τα ίδια τελικά σκεφτόμασταν! Και γω που νόμιζα ότι μόνο εγώ είμαι κότα με λοφίο! χαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Να 'σαι καλά Αθηνά μου! Σ'ευχαριστώ για το μήνυμά σου. Νιώθω ήδη καλύτερα!!

3500 κιλά ε?? Μωρέ μπράβο!!! Με ΦΤ γέννησες?? Πως τον αντιμετώπισες τελικά τον φόβο σου? Εγώ λέω στον εαυτό μου ότι δεν έχει επιλογή. Θα μπει στο χορό και θα χορέψει. Να μείνει στην κοιλιά μου για πάντα δεν γίνεται!! Πρέπει να βγει!

Όταν έφτασε η ώρα είπα Αθηνά γεννάς τέλος άσε τους φόβους κατά μέρος είχα και τον άντρα μου μαζί.. ψιλοταλαιπωρήθηκα βέβαια γιατί ερχόταν στραβά ο μικρός αλλά ευτυχώς τα καταφερα και γέννησα φτ έκανα και επισκληριδιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Ath33 είπε:

Όταν έφτασε η ώρα είπα Αθηνά γεννάς τέλος άσε τους φόβους κατά μέρος είχα και τον άντρα μου μαζί.. ψιλοταλαιπωρήθηκα βέβαια γιατί ερχόταν στραβά ο μικρός αλλά ευτυχώς τα καταφερα και γέννησα φτ έκανα και επισκληριδιο..

Και γω το ίδιο θα πω στον εαυτό μου. Καλά τα λες...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@tatouska άντε με τ καλο. Τέλειες προϋποθέσεις! Με ένα πόνο! 

@ΜΑΡΑΚΙ η δικιά μ μόλις 2590 κ τελειομηνη 38 +3 κ τώρα 11 μηνων 11.5 κιλά θηρίο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@tatouska άντε με τ καλο. Τέλειες προϋποθέσεις! Με ένα πόνο! 

@ΜΑΡΑΚΙ η δικιά μ μόλις 2590 κ τελειομηνη 38 +3 κ τώρα 11 μηνων 11.5 κιλά θηρίο.

Σ'ευχαριστώ πολύ!! Να σου ζήσει το θηριάκι σου!!! Λίγοι μήνες απέχουν από τα πρώτα του βήματα που θα αλωνίζει το σπίτι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@tatouska άντε με τ καλο. Τέλειες προϋποθέσεις! Με ένα πόνο! 

@ΜΑΡΑΚΙ η δικιά μ μόλις 2590 κ τελειομηνη 38 +3 κ τώρα 11 μηνων 11.5 κιλά θηρίο.

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν πήγα να γεννησω και εγώ ήμουν λίγο (πολύ σαν κότα) είχα πάει απλά για νςτ  (είχα ήδη διαστολή) όλα δεν ήξερα ότι δε θα ξανά φύγω από τ νοσοκ  ??? 

Εγώ δεν έκανα κ πολλές ώρες να γεννήσω Αλλά ήταν αρκετές να πονέσω πολύ αχχαχα..! 

Τώρα ατ 2ο όσο περνάει ο καιρός αγχώνομαι πιο πολύ ενώ τ είχα πάρει ήρεμα... κάνω όλο άσχημα.σεναρια..:/ :(

ο 1ο γιος 3 800 . Φτ.. γιγαντας για τ σωμα μου ..! 

τώρα θα δείξει κ ο άλλος ο μικρούλης μ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Όταν πήγα να γεννησω και εγώ ήμουν λίγο (πολύ σαν κότα) είχα πάει απλά για νςτ  (είχα ήδη διαστολή) όλα δεν ήξερα ότι δε θα ξανά φύγω από τ νοσοκ  ??? 

Εγώ δεν έκανα κ πολλές ώρες να γεννήσω Αλλά ήταν αρκετές να πονέσω πολύ αχχαχα..! 

Τώρα ατ 2ο όσο περνάει ο καιρός αγχώνομαι πιο πολύ ενώ τ είχα πάρει ήρεμα... κάνω όλο άσχημα.σεναρια..:/ :(

ο 1ο γιος 3 800 . Φτ.. γιγαντας για τ σωμα μου ..! 

τώρα θα δείξει κ ο άλλος ο μικρούλης μ 

3800!! Ουαου!!! Ετοιμος για φαντάρος! χαχαχα! Να σου ζήσει!

Γιατί αγχώνεσαι στο 2ο? Τώρα ξέρεις και τι σε περιμένει. Είσαι βετεράνος!! Εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια! Σε ποια βδομαδα είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tatouska είπε:

3800!! Ουαου!!! Ετοιμος για φαντάρος! χαχαχα! Να σου ζήσει!

Γιατί αγχώνεσαι στο 2ο? Τώρα ξέρεις και τι σε περιμένει. Είσαι βετεράνος!! Εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια! Σε ποια βδομαδα είσαι?

Σε ευχαριστώ πολύ..μακάρι να πάνε .!! Κ εσύ με το καλό με ένα πόνο. :)

 

Αγχώνομαι  γτ ξέρω τι με περιμένει  χαχα.. παιδευτηκα στην ανάρρωση  πολύ.. δε άντεχα τα ράμματα.. 

Τώρα διανύω την 26 εβδ.. ουφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ..μακάρι να πάνε .!! Κ εσύ με το καλό με ένα πόνο. :)

 

Αγχώνομαι  γτ ξέρω τι με περιμένει  χαχα.. παιδευτηκα στην ανάρρωση  πολύ.. δε άντεχα τα ράμματα.. 

Τώρα διανύω την 26 εβδ.. ουφ

Με ΦΤ γέννησες το 1ο? Και σου έκανα ράμματα? Αχ και γω αυτά σκέφτομαι... μετά αν έχω το μαύρο μου το χάλι, πως θα φροντίζω την μπέμπα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Με ΦΤ γέννησες το 1ο? Και σου έκανα ράμματα? Αχ και γω αυτά σκέφτομαι... μετά αν έχω το μαύρο μου το χάλι, πως θα φροντίζω την μπέμπα???

Επειδή ήταν μεγάλο μωρό για τ σωμα μου με έκοψε αρκετά γ μα βγει..! Πολύς πόνος..  Κ ακριβώς αυτό δε μπορούσα ούτε να κάτσω ούτε να σηκωθώ μιλάμε γ κλάματα.  :(

αυτά φοβάμαι.. Δεν είχα βοήθεια... Ούτε τώρα θ έχω..  μόνο τον αντρουλη μ  μετά τ δουλειά  του :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Επειδή ήταν μεγάλο μωρό για τ σωμα μου με έκοψε αρκετά γ μα βγει..! Πολύς πόνος..  Κ ακριβώς αυτό δε μπορούσα ούτε να κάτσω ούτε να σηκωθώ μιλάμε γ κλάματα.  :(

αυτά φοβάμαι.. Δεν είχα βοήθεια... Ούτε τώρα θ έχω..  μόνο τον αντρουλη μ  μετά τ δουλειά  του :(

αχ βρε παιδί μου.. τόσο πολύ ε? κράτησε πολύ αυτός ο πόνος? γιατί εμένα μου τα παρουσιάζουν όλα πολύ απλά.... Και γω δεν θα έχω βοήθεια. Μόνο τον άντρα μου... 

Σου εύχομαι ολόψυχα στο 2ο να είναι πιο απλα τα πράγματα. Να κάνει ένα φλουπ και να βγει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

αχ βρε παιδί μου.. τόσο πολύ ε? κράτησε πολύ αυτός ο πόνος? γιατί εμένα μου τα παρουσιάζουν όλα πολύ απλά.... Και γω δεν θα έχω βοήθεια. Μόνο τον άντρα μου... 

Σου εύχομαι ολόψυχα στο 2ο να είναι πιο απλα τα πράγματα. Να κάνει ένα φλουπ και να βγει!

Μια βδομάδα μ πήρε να συνέλθω .. μετά οκ τ άντεχα Αλλά ένιωθα τα ράμματα... 

Η ώρα της τουαλέτας δράμα...!!!! 

 

Εσένα μπορεί ν είναι καλύτερα έχει ανοιχτεί λεκάνη όπως ειπς πριν οπότε μπορεί να μην σε κόψει ο γιατρός..! 

Μακάρι γτ έχω κ τον μικρούλη μ γιο π με χρειάζεται κ αυτός..! 

Εσύ πλησιάζεις πολύ.. ! Ποσών εβδ εισαι; έχεις τίποτα συμπτώματα γεννας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Μια βδομάδα μ πήρε να συνέλθω .. μετά οκ τ άντεχα Αλλά ένιωθα τα ράμματα... 

Η ώρα της τουαλέτας δράμα...!!!! 

 

Εσένα μπορεί ν είναι καλύτερα έχει ανοιχτεί λεκάνη όπως ειπς πριν οπότε μπορεί να μην σε κόψει ο γιατρός..! 

Μακάρι γτ έχω κ τον μικρούλη μ γιο π με χρειάζεται κ αυτός..! 

Εσύ πλησιάζεις πολύ.. ! Ποσών εβδ εισαι; έχεις τίποτα συμπτώματα γεννας;

Θα δείξει στο τέλος τι θα πάθω και γω...

Σου εύχομαι αυτή η φορά να είναι εύκολη!! 

Πλησιάζω ναι.... 38+3 σήμερα!!!! Από συμπτώματα τίποτα απολύτως πέρα από δυσφορία και κούραση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Θα δείξει στο τέλος τι θα πάθω και γω...

Σου εύχομαι αυτή η φορά να είναι εύκολη!! 

Πλησιάζω ναι.... 38+3 σήμερα!!!! Από συμπτώματα τίποτα απολύτως πέρα από δυσφορία και κούραση...

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Και εσύ να γεννήσεις εύκολα μην ταλαιπωρηθείς!!!!

Είσαι πολύ κοντά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα κ απο μενα. Προσπαθουμε κ εμεις για ενα μωρακι. Εχω πολυκυστικες με κυκλο ψιλοσταθερο στις 34- 35 μερες. Αυτες τις μερες εχω μόνιμα 37.1 λιγα πονακια και σήμερα ειδα οταν σκουπιστηκα καφε εκκρισεις. Πιστευω θα αδιαθετησω. Ωστοσο, εχετε να μου προτείνετε τροπους αυξησης των πιθανοτήτων συλληψης; να παρω τεστ ωορηξιας; να τρεφομαι πολυ υγιεινα ; να παρω φυλλικο οξυ; η απλα να μην κανω τιποτα και να χαλαρωσω;  

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mar.mar28 είπε:

Καλησπερα κ απο μενα. Προσπαθουμε κ εμεις για ενα μωρακι. Εχω πολυκυστικες με κυκλο ψιλοσταθερο στις 34- 35 μερες. Αυτες τις μερες εχω μόνιμα 37.1 λιγα πονακια και σήμερα ειδα οταν σκουπιστηκα καφε εκκρισεις. Πιστευω θα αδιαθετησω. Ωστοσο, εχετε να μου προτείνετε τροπους αυξησης των πιθανοτήτων συλληψης; να παρω τεστ ωορηξιας; να τρεφομαι πολυ υγιεινα ; να παρω φυλλικο οξυ; η απλα να μην κανω τιποτα και να χαλαρωσω;  

Ευχαριστώ

καλημέρα! Σε όσα είπες θα απαντήσω ναι. Για το τεστ ωορρηξίας απλά θα προσθέσω τη φράση "να το πάρεις εάν δε σε αγχώνει". Θα βλέπεις πότε και εάν έχεις ωορρηξία (γιατί μπορεί να μην είναι όλοι οι μήνες ωορρηκτικοί ίσως και λόγω πολυκυστικών ) και θα έχεις πιο στοχευμένες επαφές. Η υγιεινή διατροφή βοηθάει πολύ, και το φυλλικό επίσης το συστήνουν οι γυναικολόγοι μόλις ξεκινάμε προσπάθειες. Αν μπορείς και να χαλαρώσεις θα χεις το 10 το καλό (το δυσκολότερο ειναι το τελευταίο τελικά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

καλημέρα! Σε όσα είπες θα απαντήσω ναι. Για το τεστ ωορρηξίας απλά θα προσθέσω τη φράση "να το πάρεις εάν δε σε αγχώνει". Θα βλέπεις πότε και εάν έχεις ωορρηξία (γιατί μπορεί να μην είναι όλοι οι μήνες ωορρηκτικοί ίσως και λόγω πολυκυστικών ) και θα έχεις πιο στοχευμένες επαφές. Η υγιεινή διατροφή βοηθάει πολύ, και το φυλλικό επίσης το συστήνουν οι γυναικολόγοι μόλις ξεκινάμε προσπάθειες. Αν μπορείς και να χαλαρώσεις θα χεις το 10 το καλό (το δυσκολότερο ειναι το τελευταίο τελικά)

Αυτο ακριβως! Το αγχος ειναι το πιο δυσκολα διαχειρισιμο. Θα κανω οτι πρεπει και μακαρι να πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...