Μετάβαση σε περιεχόμενο
zaxaroulita

προσπάθεια για σύλληψη με clomiphene citrate και με ενεση overtrille

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπέρα

εδώ και περίπου ενάμιση χρόνο προσπαθώ για μωρακι αλλα μεχρι στιγμης τπτ. Σε ενα νεο γιατρο που πηγα μου ειπα οτι μπορει να πάσχω απο αδενωμύωση έκανα μαγνητική κοιλίας η οποία ηταν καθαρή οπότε απορριψαμε αυτην πιθανοτητα.Σαλπιγγογραφία  ορμονικές σπερμοδιάγραμμα όλα φυσιολογικά οπ'οτε η περιπτωση μου διαγνωστηκε ως ανεξηγητη υπογονιμοτητα. ακολουθησα θεραπεια με φαρμακα κλομιφαινης εκανα 4 ωαρια και την πεμπτη  ενεση γονοδοτροπινης, ειχα επαφες απο πεμπτη μεχρι και χτες δευτερα και τωρα οπως καταλαβαινετε ειμαι στη διαδικασια της αναμονης θελω να μου πειτε προσωπικες σας εμπειριες απο αναλογη περιπτωση υπαρχουν πιθανοτητας για ενα μωρακι ?θέλω τα φωτα σας.

φιλιά

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 9 ώρες, ο/η zaxaroulita είπε:

Κοριτσια καλησπέρα

εδώ και περίπου ενάμιση χρόνο προσπαθώ για μωρακι αλλα μεχρι στιγμης τπτ. Σε ενα νεο γιατρο που πηγα μου ειπα οτι μπορει να πάσχω απο αδενωμύωση έκανα μαγνητική κοιλίας η οποία ηταν καθαρή οπότε απορριψαμε αυτην πιθανοτητα.Σαλπιγγογραφία  ορμονικές σπερμοδιάγραμμα όλα φυσιολογικά οπ'οτε η περιπτωση μου διαγνωστηκε ως ανεξηγητη υπογονιμοτητα. ακολουθησα θεραπεια με φαρμακα κλομιφαινης εκανα 4 ωαρια και την πεμπτη  ενεση γονοδοτροπινης, ειχα επαφες απο πεμπτη μεχρι και χτες δευτερα και τωρα οπως καταλαβαινετε ειμαι στη διαδικασια της αναμονης θελω να μου πειτε προσωπικες σας εμπειριες απο αναλογη περιπτωση υπαρχουν πιθανοτητας για ενα μωρακι ?θέλω τα φωτα σας.

φιλιά

Κ γω στα ίδια με εσένα αλλά με serpafar απλα εμεις προσπαθουσαμε 6μηνες κ απο το Γενάρη ξεκίνησα πρόκληση γτ δεν εκανα καθόλου καποιες φορες...τώρα ειμαι στον τρίτο μήνα θεραπείας κ στην αναμονη

στις πριν 12 ώρες, ο/η zaxaroulita είπε:

Κοριτσια καλησπέρα

φιλιά

Καλημερα!! Ναι ειχα κανει κ εγω βεβαια δεν εμεινα εγκυος διοτι ειχαμε θεμα με το σπερμα οπου δεν το ξεραμε!!ομως η δικη μ η γνωμη ειναι εφοσον μπαινειες σε διαδικασια φαρμακων ενεσεων κλπ να εκανες μια σπερματεγχηση!!διοτι και το αγχος καμια φορα δεν βοηθαει!

στις πριν 13 ώρες, ο/η Goan είπε:

Κ γω στα ίδια με εσένα αλλά με serpafar απλα εμεις προσπαθουσαμε 6μηνες κ απο το Γενάρη ξεκίνησα πρόκληση γτ δεν εκανα καθόλου καποιες φορες...τώρα ειμαι στον τρίτο μήνα θεραπείας κ στην αναμονη

σου ευχομαι καλη επιτυχια κοριτσι μου !να πανε ολα καλα

στις On 28/3/2018 at 7:39 ΜΜ, ο/η zaxaroulita είπε:

σου ευχομαι καλη επιτυχια κοριτσι μου !να πανε ολα καλα

Μακάρι σε όλες μας

στις On 27/3/2018 at 8:07 ΜΜ, ο/η zaxaroulita είπε:

Κοριτσια καλησπέρα

φιλιά

κοριτσια σημερα εκανα τεστ, νωριτερα βεβαια απ την αναμενωμενη μερα της καθυστερησης  (δεν αντεξα NΑ ΠΕΡΜΕΝΩ) και ηταν αρνητικο φυσικα ......τι θαηταν με τη γκαντεμια που με δερνει??? αυτα .......................................απογοητευση στο mAXIMUM

Σε καταλαβαινουμε κοριτσι!!! Προσπαθησε ομως να εισαι δυνατη! Θα ξαναπροσπαθησετε κ ευχομαι ολα να πανε καλα! 

στις On 27/3/2018 at 8:07 ΜΜ, ο/η zaxaroulita είπε:

Κοριτσια καλησπέρα

φιλιά

Καλησπέρα χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη.Μη στεναχωριέσαι και μην απογοητευεσαι οι περισσότερες μας έχουμε κάνει προσπάθεια  με κλομιφαινη εγώ πάντως δεν πέτυχα υπάρχουν κορίτσια με επιτυχίες.ςλπιζω σύντομα και εσύ.Νομιζω ότι η ανεξήγητη υπογονιμότητα δεν είναι ισχύει  στην περίπτωσή σας και δεν είναι έχει γίνει ο απαραίτητος έλεγχος και εξετάσεις πλυν τις ορμονολογικες σπερμοδιαγραμμα και σαλπιγγογραφια  για αρχή καλές είναι αλλά υπάρχουν και άλλες σημαντικές πριν μιλάμε για ανεξήγητη... υπάρχουν διάφοροι μέθοδοι τεκνοποίησης αρκεί να βρεθεί η κατάλληλη που μας ταιριάζει εύχομαι μανούλα σύντομα

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Μελούλα αλήθεια σου είχε πει για ψευτοσάκο ο πρώτος γιατρός? Σε τι εβδομάδα σε είχε δει? Δλδ δεν έβλεπε και καλα εμβρυο μέσα? Μπράβο σου για τη δύναμή σου. Δεύτερη γνώμη πήρες απευθείας μόλις το άκουσες αυτο ή περίμενες?
    • Ετσι ειναι! Δεν τα λέω ετσι! Η κολλητη μου που ειναι και η ενδοκρινολόγος μου, μου έλεγε πως ειναι φυσικό κοπέλες που προχωράνε σε εξωσωματικές επειδή αφενός δίνουν ενα σκασμό λεφτά και αφετέρου περνάνε και ψυχολογική πίεση αλλά και σωματική με όλες αυτές τις ορμόνες, είναι απολύτως λογικό οι γιατροί τους, να προσπαθούν να δημιουργήσουν ένα οσο πιο τέλειο δυνατόν προφιλ. Ειδικά τα εύκολα γιαυτούς (πχ κιλά, ή τσιγάρο) θα στα πουν πρώτα. Ειναι και απόλυτα λογικό αν σκεφτείς ότι με αυτόν τον τρόπο θέλουν να εκμηδενίσουν τις όποιες πιθανότητες. Στην πραγματικότητα (πχ στη φυσική σύλληψη) δεν υπάρχει αυτό το τέλιο προφίλ. Ειτε καποια θα χει παραπάνω κιλά, είτε λιγότερα, είτε θα καπνίζει, είτε θα χει καποιες μαυρισμένες τιμές στις εξετάσεις της κοκ. Απλά όσο μπορούμε βοηθάμε από τη μεριά μας τις συνθήκες. Προφανώς όμως αυτό το κάνουμε ως εκεί που αντέχουμε. Διασφαλίζουμε τον εαυτό μας αρχικά και την ψυχική μας υγεία και μετά όλα τα άλλα. Είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις παντως!
    • Καλημερα κοριτσια ! κ εγω στην ιδια φαση ειμαι ! ακολουθω το μακρυ πρωτοκολλο..εχω ξεκινησει τωρα και δυο μερες διεγερση και ελπιζω να πανε ολα καλα ! με τις ενεσεις ευτυχως τα καταφερνω μια χαρα ! το μονο που με προβληματιζει ειναι να γινουν πολλα και οριμα ωαρια ! @nikona καλη επιτυχια σ ευομαι και για την εμβρυομεταφορα και  να μας πεις τα νεα σ !! εκανες πολλα εμρυακια ?? 
    • Ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!Εγω εχει 3μηνες που τελειωσα με ενεσεις και ηρεμησα χααχα.Θα μεινεις εγκυος σιγιυρα μην αγχωνεσαι.Δυστυχως ανα πασα στιγμη μπορει να ξαναβγει η ενδομητριωση .
    • Καλημέρα Κορίτσι μου... Σου εύχομαι με όλη μου την καρδιά μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με ένα υγιέστατο μωράκι..  το άγχος σου το καταλαβαίνω κ με να στην 8 βδομάδα παλλινδρομισε ή πρώτη μου εγκυμοσύνη..  Και τώρα είμαι 4.5 βδομάδες..  Τον θυρεοειδή σου τον έχεις κοιτάξει?έμενα μου ανέβηκε πολύ στην πρώτη κ τώρα το εχωωρυθμισει να αποφύγω έναν λόγο.. το στήθος σου ορίζεται κ ξεπριζεται συνέχεια? Γιατί εμένα μου συμβαίνει κ με αγχώνει λίγο όταν δεν είναι πρησμένο.. 😊
  • Νέες συζητήσεις