Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπερα σας,θελω λιγη βοηθεια...ειμαι στο 4ο μηνα της εγκυμοσυνης και εχω παρει αναρρωτικη αδεια απο τον 2ο.Ξερει καποιος να μου πει τι ποσο(περιπου)δικαιουμαι απο το Ικα;εργαζομαι στον ιδιωτικο τομεα επισης ξερετε εφοσον καταθεσω τα χαρτια και την γνωματευση του γιατρου στο Ικα ποσο καιρο περνει για να σε καλεσουν απο την επιτροπη;;;βρισκομαι στον δευτερο μηνα αναρρωτικης και ακομα δεν με εχουν καλεσει απο την πρωτη επιτροπη..ξερετε τι γινεται με αυτο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Sissyvas είπε:

Καλησπερα σας,θελω λιγη βοηθεια...ειμαι στο 4ο μηνα της εγκυμοσυνης και εχω παρει αναρρωτικη αδεια απο τον 2ο.Ξερει καποιος να μου πει τι ποσο(περιπου)δικαιουμαι απο το Ικα;εργαζομαι στον ιδιωτικο τομεα επισης ξερετε εφοσον καταθεσω τα χαρτια και την γνωματευση του γιατρου στο Ικα ποσο καιρο περνει για να σε καλεσουν απο την επιτροπη;;;βρισκομαι στον δευτερο μηνα αναρρωτικης και ακομα δεν με εχουν καλεσει απο την πρωτη επιτροπη..ξερετε τι γινεται με αυτο;;

Παιρνεις γυρω στο 80% του μισθου που γραφει η συμβαση σου.. Τον πρωτο μηνα ομως της αναρρωτικης σε πληρωνει κ το ικα κ ο εργοδοτης.. Εμενα με καλεσαν 3,5 μηνες μετα!! Παντως σε καλουν-δε χανεις τα χρηματα.

Με το καλο το μωρακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!Να ρωτησω μεχρι να σε καλεσουν πηρες καποια λεφτα η τα πηρες ολα μαζι στους 3,5 μηνες...Σε ευχριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα! 

Εμένα ο γιατρός μου μου έδινε αναρρωτικές από δημόσιο νοσοκομείο και μάλλον για αυτό υποθέτω ότι πήρα το 100% του μισθού μου. Σε ιδιωτικό δουλεύω κι εγώ. 

Περασα επιτροπή 1.5 μήνα αφού κατέθεσα τα χαρτιά για επιτροπή στο ΙΚΑ και στην επιτροπή πήγα και τις άδειες που είχα πάρει στο διάστημα από την κατάθεση των διααιολογητικων και την ημερομηνία της επιτροπής. 

ένα μήνα μετα την επιτροπή μου κατέθεσαν τους μισθούς από όλες τις άδειες και αυτές που κατέθεσα στο ΙΚΑ και αυτές στην επιτροπή. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Sissyvas είπε:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!Να ρωτησω μεχρι να σε καλεσουν πηρες καποια λεφτα η τα πηρες ολα μαζι στους 3,5 μηνες...Σε ευχριστω πολυ

Eγω τα πηρα ολα μαζι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Eγω τα πηρα ολα μαζι!

Πάντως περνω τηλ στο ΙΚΑ για να μαθω για την Επιτροπή κ δεν το σηκωνει κανενας,εχω παρει παρα πολλες φορες τηλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικά σου ζήτησαν τηλέφωνο στο ΙΚΑ, θα σε πάρουν εκείνοι. Τουλάχιστον σε μένα αυτό έγινε. Πριν ποσο καιρό πηγές τα χαρτιά σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/27/2018 at 2:50 ΜΜ, ο/η Sissyvas είπε:

Πάντως περνω τηλ στο ΙΚΑ για να μαθω για την Επιτροπή κ δεν το σηκωνει κανενας,εχω παρει παρα πολλες φορες τηλ

 Δε θα το σηκωσουν ποτε!! Οπως λεει η Λευτερης, θα σε παρουν αυτοι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα! Επιτροπή περνάς εάν την αναρρωτική σου τη γράψει ιδιωτικός ιατρός; Εάν ναι, στην επιτροπή εμφανίζεται ο σύζυγος με κάποια εξουσιοδότηση ή πρέπει εμείς οι ίδιες να εμφανιστουμε; Με τη γνωμάτευση του γιατρού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎28‎/‎4‎/‎2018 at 9:13 ΜΜ, ο/η ΡΑΝΤΟΥ είπε:

Καλησπέρα! Επιτροπή περνάς εάν την αναρρωτική σου τη γράψει ιδιωτικός ιατρός; Εάν ναι, στην επιτροπή εμφανίζεται ο σύζυγος με κάποια εξουσιοδότηση ή πρέπει εμείς οι ίδιες να εμφανιστουμε; Με τη γνωμάτευση του γιατρού;

Εμενα ιδιωτικος μου την εγραφε... Στην επιτροπη παει ο συζυγος χωρις καμια εξουσιοδοτηση (αφου εσυ υποτιθεται πως εισαι κλινιρης). Εχεις μαζι σου την γνωματευση την οποια συνηθως δεν κοιτανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/3/2018 at 2:50 ΜΜ, ο/η Sissyvas είπε:

Πάντως περνω τηλ στο ΙΚΑ για να μαθω για την Επιτροπή κ δεν το σηκωνει κανενας,εχω παρει παρα πολλες φορες τηλ

Σε ποια Επιτροπή ΚΑΛΕΊΣ?Μήπως Πειραιά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...