Μετάβαση σε περιεχόμενο

κολικοι


Recommended Posts

Πωπω, σας εχω ταραξει στις ερωτησεις..!!

Πειτε ρε κοριτσια κανενα κολπο για να ανακουφιστει η μπουμπουκα μου..!

Προς το παρον την βοηθαν οι αγκαλιτσες, τα τραγουδια, οι λευκοι ηχοι που εμαθα απο το φορουμ κ κατι σταγονες με προβιοτικα που τις δινουμε...

Ηταν καλυτερα η μικρη αλλα προχθες πεθανε στο πονο η ψυχη μου.. 5 ωρες μου σπαραζε με λιγμους...

Λεω να παραγγειλω καμια κρεμουλα για μασαζ. Κανουν καθολου δουλεια-ξερετε?? Επισης εχω ακουσει κ για κατι σταγονες infacolic...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς κόλπο για να περάσουν οι κολικοί δ υπάρχει. Μόνο μερικά πράγματα π μπορούμε να κάνουμε για να τα βοηθήσουμε τα καημένα. Αλλά μωρακια τα βοηθάει η αγκαλιά, αλλά τ αυτοκίνητο. Τη δικιά μ την ξάπλωνα πάνω στην κοιλιά μ με μαζεμενα τ ποδαράκια κ ανακουφίζοταν κ κοιμόταν. Επίσης δοκιμάσαμε την colic relief της frezyderm μπορώ να πω πως είναι καλή. 

Αυτό όμως π την ηρέμουσε πάντα ακόμη κ αργότερα οταβ είχε πονακια ηταβ τ ρόφημα μαραθου της μιλουπα. Ζεσταίνει την κοιλίτσα κ σταματούσε με μίας τ κλάμα. Στην αρχή ήμουν επιφυλακτική με αυτά π διάβαζα ότι αν δώσω μπιμπερό θα πάθει σύγχυση θηλων κτλ άλλα τελικά όλα στο κεφάλι μ ήταν. Ηρεμησε τ μωρο απ ευθείας.

Εύχομαι να μη σας κρατήσουν πολύ κ να μην ταλαιπωρείται η μπουμπού σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ infacolic έδωσα στον μικρό και τον ανακούφιζε. Η ανηψιά μου ας πούμε που πήρε δεν της έκαναν τπτ. Μάλλον είναι στον οργανισμό. Γενικώς μην περιμένεις να ανακουφιστεί τελείως από τον πόνο, απλά με τα πρεβιοτικά μπορεί να γίνουν πιο υποφερτοί και ήπιοι. Θέλει κυρίως ΥΠΟΜΟΝΗ από εσένα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα να σου ζήσει η μικρούλα σου και εμείς το 1ο 3μηνο έτσι είμασταν και το μεγαλύτερο πρόβλημα το βράδυ..Συμφωνώ με όσα είπαν τα κορίτσια πιο πάνω και προβιοτικά έδωσα και το infacolic κάπως τον ανακούφιζαν...άσε που επειδή τον θηλάζω δεν έτρωγα κιόλας κάποια φαγητά γιατί τον πείραζαν...Πολύ υπομονή χρειάζεται αγκαλιές για να σε νιώθει δίπλα της θα περάσει..Αχ σαν χθες μου φαίνεται..εμείς κλείσαμε τον 7ο και έχουμε γκρίνια από τα ούλα αλλά δοντάκι γιοκ ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Δυστυχώς κόλπο για να περάσουν οι κολικοί δ υπάρχει. Μόνο μερικά πράγματα π μπορούμε να κάνουμε για να τα βοηθήσουμε τα καημένα. Αλλά μωρακια τα βοηθάει η αγκαλιά, αλλά τ αυτοκίνητο. Τη δικιά μ την ξάπλωνα πάνω στην κοιλιά μ με μαζεμενα τ ποδαράκια κ ανακουφίζοταν κ κοιμόταν. Επίσης δοκιμάσαμε την colic relief της frezyderm μπορώ να πω πως είναι καλή. 

Αυτό όμως π την ηρέμουσε πάντα ακόμη κ αργότερα οταβ είχε πονακια ηταβ τ ρόφημα μαραθου της μιλουπα. Ζεσταίνει την κοιλίτσα κ σταματούσε με μίας τ κλάμα. Στην αρχή ήμουν επιφυλακτική με αυτά π διάβαζα ότι αν δώσω μπιμπερό θα πάθει σύγχυση θηλων κτλ άλλα τελικά όλα στο κεφάλι μ ήταν. Ηρεμησε τ μωρο απ ευθείας.

Εύχομαι να μη σας κρατήσουν πολύ κ να μην ταλαιπωρείται η μπουμπού σας.

Διωνη, δηλ εδινες τον μαραθο, ενω θηλαζες?? 1 φορα την ημερα πχ? Αυτο που λν οτι χανει ενα γευμα δεν ισχυει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εγώ infacolic έδωσα στον μικρό και τον ανακούφιζε. Η ανηψιά μου ας πούμε που πήρε δεν της έκαναν τπτ. Μάλλον είναι στον οργανισμό. Γενικώς μην περιμένεις να ανακουφιστεί τελείως από τον πόνο, απλά με τα πρεβιοτικά μπορεί να γίνουν πιο υποφερτοί και ήπιοι. Θέλει κυρίως ΥΠΟΜΟΝΗ από εσένα.....

Κατι υποψιαστικα για την υπομονη αλλα δε φανταζομουν τοση!!!

Τα infaciloc ειναι προβιοτικα ή φαρμακο? Γιατι τα εχω ακουσει κ απο αλλου.. Θελουν συνταγη ή τα δινω ετσι??

Εν τω μεταξυ εκανα search στο ιντερνετ για τους κολικους κ πετυχα συζητηση στο φορουμ περσυ το φεβρουαρη με δικη σου αναρτηση που μιλουσες για τους δικους σας κολικους..! Κοιτα να δεις που τωρα εσυ συμβουλευεις μια αλλη μανουλα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ath33 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα να σου ζήσει η μικρούλα σου και εμείς το 1ο 3μηνο έτσι είμασταν και το μεγαλύτερο πρόβλημα το βράδυ..Συμφωνώ με όσα είπαν τα κορίτσια πιο πάνω και προβιοτικά έδωσα και το infacolic κάπως τον ανακούφιζαν...άσε που επειδή τον θηλάζω δεν έτρωγα κιόλας κάποια φαγητά γιατί τον πείραζαν...Πολύ υπομονή χρειάζεται αγκαλιές για να σε νιώθει δίπλα της θα περάσει..Αχ σαν χθες μου φαίνεται..εμείς κλείσαμε τον 7ο και έχουμε γκρίνια από τα ούλα αλλά δοντάκι γιοκ ακόμα...

Δε τελειωνουν ποτε τα αγχη ε?? Προσπαθω κ εγω να προσεξω την διατροφη μου αλλα δεν εχω καταλαβει τι την ενοχλει.. Εκοψα ακομα κ την ζαχαρη-πεθσινω να φαω ενα γλυκο τωρα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary Ναι ενώ θηλάζα τ έδινα. Τις μέρες π έβλεπα ότι είχε πολλά πονακια η αέρια που τη δυσανασχετουσαν. Σε αυτή την ηλικία μισό κουταλάκι σε 50  μλ νερό. Προσωπικά η δικιά μ δ ρ έπαιρνε σαν γεύμα Αφού μετά από λίγο θηλάζε κιόλας. Αλλά όταν πόνουσε κ της έδινα τ κάτεβαζε στο αψε σβήσε. Ουσιαστικά νεράκι είναι δ τα χορταίνει. Μπορείς να ρωτήσεις κ τ παιδίατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρός μ είχε πει μέχρι 2 φορές τη μερα. Εγώ της έδινα μια φορά άλλα όχι κάθε μέρα. Οπότε έβλεπα ότι δ ηρέμουσε με τπτ. Ένα ένα τα θυμάμαι. Δ έχουν περάσει πάνω από 5 μήνες κ μ φαίνονται πολύ μακρινά όλα αυτά. 7.5 μηνων τώρα κ είναι άλλο παιδί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Ο γιατρός μ είχε πει μέχρι 2 φορές τη μερα. Εγώ της έδινα μια φορά άλλα όχι κάθε μέρα. Οπότε έβλεπα ότι δ ηρέμουσε με τπτ. Ένα ένα τα θυμάμαι. Δ έχουν περάσει πάνω από 5 μήνες κ μ φαίνονται πολύ μακρινά όλα αυτά. 7.5 μηνων τώρα κ είναι άλλο παιδί. 

Πολυ ελπιδοφορο!!! Χθες η μικρη μου ηταν απιστευτα ησυχη-κ το βραδυ κ νομιζω οτι ηταν η μερα που την χαρηκα περισσοτερο απο ποτε!! Οταν την πιανουν οι πονοι πιο πολυ ενοχλει που δεν μπορω να την χαρω κ φυσικα δεν ανρεχω να την βλεπω να υποφερει..

Νομιζω πως ειστε σε τελεια ηλικια!! Τωρα που μαθαινει τον κοσμο!!! Ανυπομονω να της μαθω κι εγω τον κοσμο (την ομορφη του πλευρα τελος παντων)!! Χθες που την εβγαλα της ελεγα "δες το φως αγαπη μου"!! Φυσαγε κ λιγο κ συγκινουμουν που ενιωθε πρωτη φορα το αερακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Ξεχασα να το αναφερω.. Η μικρη βαζει συνεχεια χερια, σαλιαρες, κουβερτες κ.α. στο στομα.. Κ δεν το κανει μονο οταν πειναει.. Μηπως την βοηθησει η πιπιλα.. Δεν ηθελα να της δωσω αλλα τωρα το σκεφτομαι.. Βεβαια ειμαστε ακομα 24 ημερων κ φοβαμαι μηπως υπαρξει κανενα θεμα με τον θηλασμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ την κρατούσα με τις ωρες ξαπλωμένη πάνω μ. Μ έλεγε ο άντρας μ δ πιάστηκες; λέω αε μην πονάει αυτή κ ας μεινω εται όλο τ βράδυ. Ναι υπέροχη ηλικία πραγματικά. Όλη μέρα μαζί είμαστε κ πάλι δ την χορταίνω.  Να σ πω κ πιπίλα της έδωσα. Γύρω στο μήνα μόλις την κάναμε μπάνιο κ ενώ πριν έτρωγε κ κοιμόταν ξαφνικά άρχισε να κλαιει κ να ουρλιάζει για μια ωρα. Με τ π έκλεισε η ώρα σταματούσε κ κοιμόταν. Της έδωσα τότε πιπίλα. Μόνο εκείνη την ώρα την ήθελε. Την ηρέμουσε πολύ. Μόνη της την έφτυνε.  Κράτησε κανένα μηνα. Μετά πάλι μόνη της δ την ήθελε. Τώρα ξανά πήρε π έγινε 7 μηνών γτ την θέλει για τα δόντια. Αλλά όχι όλη μέρα. Ωρες ώρες μόνο. Πιο πολύ σαν παιχνίδι. Για μένα δ υπάρχουν σωστά κ λάθη. Κάθε μωρο είναι μοναδικό όπως κ κάθε μαμά επίσης. Δοκιμάζεις κ ότι σας βολέψει. ΣΤΑ λέω αυτά γτ εμένα με πρηξανε μη δώσεις πιπίλα θα κόψει τ θηλασμο, μη δώσεις μπουκάλι ( που έδινα μαραθο) θα κόψει τ θηλασμο. Καμία σχεση. 7 μήνες θηλάζε αποκλειστικά. Τώρα έχει 20 μέρες π της δίνω ένα γεύμα ξενο για να αποθηλασουμε σιγά σιγά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου πω τι έκανα από την αρχή έκοψα πράσινα γαλακτομικά και όσπρια ξηρούς καρπούς και καφέ μετά τον 3ο μήνα σιγά σιγά τα ξεκίνησα να τρώω πάλι και τσέκαρα τι τον ενοχλούσε..εννοείται πως οι κολικοί σταμάτησαν στον 5ο μήνα τώρα τρώω κανονικά..Δυστυχως τα άγχη μας δεν θα τελειώσουν φαντάσου είχαμε παιδίατρο σήμερα έκανε το εμβόλιο και έσκασε στο κλάμα δεν ήξερα τι να κάνω φοβήθηκα..Μόλις γύρισα από το Ιατρικό προληπτικά τον πήγα...τώρα καθεται λίγο με τον παππού και τη γιαγια είχαν να τον δουν 1 μήνα γιατί ελειπαν επαρχία...ήρεμος προς το παρόν...Αυτό με τα χέρια και τα σάλια εμένα το έκανε αρχικα από το 2ο μήνα..Δεν θα έχεις θέμα με το θηλασμό ούτε εγώ είχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένη μου, ποιο να πρωτοσχολιάσω! Ότι εγώ "πάλιωσα", τρομάρα μου; Ότι δίνω συμβουλές στις νέες μανούλες του φόρουμ, ξανάμανά τρομάρα μου???

Το infacolic δεν μου το έδωσε με κάποια συνταγή, σε ένα χαρτί το έγραψε και πήγα και το πήρα. Και έδωσα και το Biolact της Intermed. To δικό μου το παιδί όλα τα πέρασε στο φουλ, κολικούς - δόντια - έκζεμα!

Συμφωνώ με την @Diwni στο θέμα περί σύγχισης θηλών, όλες οι μαίες αυτό λένε αλλά τουλάχιστον ο δικός μου ο γιός και μπιμπερό που του έδινα όσο θήλαζα (με δικό μου γάλα για τα πρεβιοτικά) καμία σύγχιση δεν έπαθε και συνέχιζε κανονικά να θηλάζει.

Στο θέμα πιπίλα, αυτό το φλέγον ζήτημα που ταλανίζει κάθε νέα μάνα, συμβουλεύτηκα τον οδοντίατρό μας πριν του δώσω και μου είπε το σοφό "σαν γιατρός λέω όχι αλλά σαν πατέρας λέω ναι". Χωρίς πλάκα, με το που κόψαμε τον θηλασμό και δώσαμε μπιμπερό, η πιπίλα τον ησύχαζε και τον ανακούφιζε και επιπλέον με το που ξεκίνησε το κεφάλαιο δόντια του ήταν απαραίτητη. Ένα να θυμάσαι, η πιπίλα κόβεται αργά ή γρήγορα, αν όμως συνηθίσει να βάζει δάχτυλα στο στόμα για να κοιμηθεί είναι πολύ δύσκολο να του το κόψεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

 Χθες που την εβγαλα της ελεγα "δες το φως αγαπη μου"!! Φυσαγε κ λιγο κ συγκινουμουν που ενιωθε πρωτη φορα το αερακι!!

Ενταξει πολυ συγκινητικό.... βούρκωσα διαβαζοντας το.... Χαίρομαι για σενα! Υπομονη με τους κολικούς, ευχομαι να τελειωσουν συντομα να ηρεμησει η μικρουλα σου!

Α! Δωσε της ενα φιλάκι από μενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ενταξει πολυ συγκινητικό.... βούρκωσα διαβαζοντας το.... Χαίρομαι για σενα! Υπομονη με τους κολικούς, ευχομαι να τελειωσουν συντομα να ηρεμησει η μικρουλα σου!

Α! Δωσε της ενα φιλάκι από μενα!

  Εισαι τρυφερος ανθρωπος, γι'αυτο συγκινηθηκες..!

  Γιατι τοσο σκοτεινο φοντο στο προφιλ σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

  Εισαι τρυφερος ανθρωπος, γι'αυτο συγκινηθηκες..!

  Γιατι τοσο σκοτεινο φοντο στο προφιλ σου??

Είναι αυτό που λενε.. "τα εβαψα μαυρα"...κατι τετοιο εχω παθει δυστυχως μετα τη 2η αποτυχία...

Ελπίζω καποια μερα να συμμετεχω ως μαμα σε τετοιες συζητησεις!

Φιλακια στη μανουλα και στη μικρουλα με τους κολικους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock διάβαζέ τα τώρα από εμάς τις έμπειρες :confused: γιατί σε λίγο καιρό θα μας τα ρωτάς γιατί θα τα περνάς και εσύ και δεν θέλουμε να κουραζόμαστε να στα ξαναλέμε!!!! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock γλυκό μου κοριτσάκι εννοείται πως θα έρθει η μέρα π θα συμμετέχεις σε αυτές τις συζητήσεις. Κ εύχομαι να τα περάσεις δίπλα! Να χεις δύο μπεμπακια να σε τρέχουν! Πραγματικά θα τρελαθώ από χαρά όταν μάθω για σένα. Σε συμπαθώ τόσο μα τόσο πολύ. Και εμαθα από κοινή μας γνωστή εγκυουλα ότι είσαι υπέροχος άνθρωπος! Ελπίζω να κατάλαβες ποια λέω! Μια επίσης υπέροχη κοπέλα που το χε παρει πολύ κατάκαρδα κ ήρθε τ σπορι από τ πουθενά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@peacock γλυκό μου κοριτσάκι εννοείται πως θα έρθει η μέρα π θα συμμετέχεις σε αυτές τις συζητήσεις. Κ εύχομαι να τα περάσεις δίπλα! Να χεις δύο μπεμπακια να σε τρέχουν! Πραγματικά θα τρελαθώ από χαρά όταν μάθω για σένα. Σε συμπαθώ τόσο μα τόσο πολύ. Και εμαθα από κοινή μας γνωστή εγκυουλα ότι είσαι υπέροχος άνθρωπος! Ελπίζω να κατάλαβες ποια λέω! Μια επίσης υπέροχη κοπέλα που το χρόνο παρει πολύ κατάκαρδα κ ήρθε τ σπίτι από τ πουθενά.

Συγγνωμη που "πετάγομαι" αλλά ερχομαι κ εγω εδω να το επιβεβαιώσω οτι όντως ειναι υπέροχος ανθρωπος........... της αξίζουν τα καλύτερα και εύχομαι ολα αυτα που περνάει πολυ σύντομα να ειναι μια κακη ανάμνηση..μονο δακρυα χαρας απο εδω κ περα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μου σε ευχαριστω για τα όμορφα λόγια! :) Κι εγω σε συμπαθω πολυ, είσαι από τις μανουλες του φόρουμ που δεν μας ξεχνουν.... Καταλαβα ποια εγκυουλα μας λες.. Το είχε παρει κατακαρδα το κοριτσακι μας και όμως το θαυματακι της εγινε και της αξίζει και με το παραπανω! Όταν τη σκέφτομαι παίρνω δύναμη.

@Petalouditsa28  σε ευχαριστω για όλα... love you :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/3/2018 at 5:13 ΜΜ, ο/η Rosemary είπε:

Πωπω, σας εχω ταραξει στις ερωτησεις..!!

Πειτε ρε κοριτσια κανενα κολπο για να ανακουφιστει η μπουμπουκα μου..!

Προς το παρον την βοηθαν οι αγκαλιτσες, τα τραγουδια, οι λευκοι ηχοι που εμαθα απο το φορουμ κ κατι σταγονες με προβιοτικα που τις δινουμε...

Ηταν καλυτερα η μικρη αλλα προχθες πεθανε στο πονο η ψυχη μου.. 5 ωρες μου σπαραζε με λιγμους...

Λεω να παραγγειλω καμια κρεμουλα για μασαζ. Κανουν καθολου δουλεια-ξερετε?? Επισης εχω ακουσει κ για κατι σταγονες infacolic...

Εγώ έδινα infacolic και ειχα δει διαφορά.. Επίσης του είχα πάρει αυτή την κρεμούλα για τη κοιλιά και τους κολικούς https://www.frezyderm.gr/vrefiki-peripoiisi/brefika-kalluntika/colic-relief-massage-gel/  

Ακόμα του έκανα  κομπρεσούλες και  μασαζάκι στη κοιλιά..
Κατα τα άλλα πιπίλα είναι σωτήρια! Επαιρνε πιπίλα από 20 ημερών και έδινα και με μπιμπερό χαμομηλι ή μάραρο, ή καμιά φορά το δικό μου γάλα  από 20 ημερών και δεν έπαθε ποτέ σύγχυση θηλής.. Συνδυασμός, infacolic, πιπίλα, λευκός ήχος, gel για κολικούς και αγκαλιά σε στάση που να ανακουφίζει περνούσαμε τις κρίσεις.. (κάπως...) περνούσαν κάποια βράδια που έκλαιγε 2-3 ώρες.. αλλά υπομονή.. αγκαλιά και όλα τα παραπάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Συγγνωμη που "πετάγομαι" αλλά ερχομαι κ εγω εδω να το επιβεβαιώσω οτι όντως ειναι υπέροχος ανθρωπος........... της αξίζουν τα καλύτερα και εύχομαι ολα αυτα που περνάει πολυ σύντομα να ειναι μια κακη ανάμνηση..μονο δακρυα χαρας απο εδω κ περα...

Κι εγω θα πεταχτώ.. τι να πρωτοπω! αυτό το @peacock ακι θα γίνει η πιο γλυκιά μανούλα! Μακάρι να πάρει και τα πανέμορφα ματάκια της το νινί της.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lisaki 80 είπε:

Κι εγω θα πεταχτώ.. τι να πρωτοπω! αυτό το @peacock ακι θα γίνει η πιο γλυκιά μανούλα! Μακάρι να πάρει και τα πανέμορφα ματάκια της το νινί της.. 

Συμφωνώ με το lisaki μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε δε γίνεται να μη "πεταχτω"  και γω!! Θα σκασω! 

Και εγω συμφωνω με την @Petalouditsa28 που συμφωνεί με το @Lisaki 80 ?

Να επιβεβαιώσω με τη σειρα μου πως το @peacockακι μας ειναι ενα πλασμα φωτεινό και τοοοοσο γλυκο... και ας εχει σκοτεινη εικονα προφιλ.. 

Καλο μου peacockακι, κουκλακι μου, ποτε δε το βαζουμε κατω ε? Παντα κοιτάμε ψηλα! Θα γίνεις η καλύτερη μαμα!  Δεν ειναι μακρια η μερα, το ξερουμε ολες! Σ αγαπαμε πολυ πολυ πολυ. ?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...