Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λέτε??


mariatzo

Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια.προσπαθω καο παλι μετα απο δυο παλλινδρομες κυησεις για μωράκι. η τελευταία περίοδος μου ήταν 2 Μαρτίου.καθ όλη τη διάρκεια των γονιμων ημερών είχα επαφές με τον σύντροφό μου.μετα απο μια επαφή που είχαμε λίγες μέρες μετά την περιοδι είδα στο χαρτί δυο τρεις σταγόνες αίμα.την επόμενη μέρα τίποτα.τις τελευταίες μέρες έχω πόνους στην κοιλιά μου και γενικά μια αδιαθεσία.θελω συνέχεια να κοιμάμαι.και έχω και κάποια δέκατα μέχρι 37 και 5 φτάνει.μππρει να με γυροφέρνει καμία ίωση.σημερα παρατήρησα ότι έχω φαγούρα στο δεξι μαστό μου και καποιες φορές με πονάει λίγο ειδικά ο δεξιός.υπαρχει καμία περίπτωση ρε κορίτσια για εγκυμοσύνη? Κυκλο εχω καθε 28 με 30 ημέρες.τωρα περιμένω περίοδο 1 Απριλίου κάπου εκεί.ευχαριστω πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariatzo είπε:

Καλησπερα κορίτσια.προσπαθω καο παλι μετα απο δυο παλλινδρομες κυησεις για μωράκι. η τελευταία περίοδος μου ήταν 2 Μαρτίου.καθ όλη τη διάρκεια των γονιμων ημερών είχα επαφές με τον σύντροφό μου.μετα απο μια επαφή που είχαμε λίγες μέρες μετά την περιοδι είδα στο χαρτί δυο τρεις σταγόνες αίμα.την επόμενη μέρα τίποτα.τις τελευταίες μέρες έχω πόνους στην κοιλιά μου και γενικά μια αδιαθεσία.θελω συνέχεια να κοιμάμαι.και έχω και κάποια δέκατα μέχρι 37 και 5 φτάνει.μππρει να με γυροφέρνει καμία ίωση.σημερα παρατήρησα ότι έχω φαγούρα στο δεξι μαστό μου και καποιες φορές με πονάει λίγο ειδικά ο δεξιός.υπαρχει καμία περίπτωση ρε κορίτσια για εγκυμοσύνη? Κυκλο εχω καθε 28 με 30 ημέρες.τωρα περιμένω περίοδο 1 Απριλίου κάπου εκεί.ευχαριστω πολύ.

Καλησπέρα!!Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να έχεις συλλάβει και αυτή τη φορά...Τα συμπτώματα που περιγράφεις μπορεί να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης..

Από τη στιγμή όμως που έχεις εμπειρίες από τις προηγούμενες εγκυμοσύνες,θα ξέρεις εσύ καλυτερα απο ολους το πως ανταποκρίνεται ο οργανισμός σου σε περιπτωση εγκυμοσύνης..Τα είχες αυτά τα συμπτώματα τις προηγούμενες φορες;?

Εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σου και με έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη  και σε ένα μήνες να έχεις στην αγκαλια σου ένα υγιέστατο παιδάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην πρώτη δεν είχα καταλάβει τίποτα.στην δεύτερη υπήρχαν συμπτώματα σχετικά νωρίς πριν την καθυστέρηση της περιόδου.αν κάνω τεστ εγκυμοσυνης η χοριακη τώρα δεν θα δείξει κάτι ε? Την προηγούμενη φορά το είχα κάνει 3 μέρες αφού είχα καθυστέρηση και είχε βγει θετικό.γι αυτές τις σταγόνες αίματος που έγραψα έχεις ιδέα τι μπορεί να είναι? Σκέφτομαι μήπως ήταν κάποιος τραυματισμός κατά τη διάρκεια της επαφής.τωρα είμαι στην 22η μέρα του κυκλου.σκεφτομαι ότι είναι πολύ νωρίς για όλα και μάλλον είναι η θέληση μου και τίποτα αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Στην πρώτη δεν είχα καταλάβει τίποτα.στην δεύτερη υπήρχαν συμπτώματα σχετικά νωρίς πριν την καθυστέρηση της περιόδου.αν κάνω τεστ εγκυμοσυνης η χοριακη τώρα δεν θα δείξει κάτι ε? Την προηγούμενη φορά το είχα κάνει 3 μέρες αφού είχα καθυστέρηση και είχε βγει θετικό.γι αυτές τις σταγόνες αίματος που έγραψα έχεις ιδέα τι μπορεί να είναι? Σκέφτομαι μήπως ήταν κάποιος τραυματισμός κατά τη διάρκεια της επαφής.τωρα είμαι στην 22η μέρα του κυκλου.σκεφτομαι ότι είναι πολύ νωρίς για όλα και μάλλον είναι η θέληση μου και τίποτα αλλο

Έχω ακούσει ότι το αίμα μπορεί να προκαλείται από την εμφύτευση του ωαρίου αλλά μου φαίνεται λίγο νωρίς οι μέρες που περιγράφεις...Συνηθως η εμφύτευση γίνεται 8-10 μέρες μετά τη σύλληψη..

Είναι όντως πολύ νωρίς και η άποψη μου είναι να μην κάνεις κάτι ακόμα.

Περίμενε τη περίοδο σου και αν καθυστερήσει,κάνε μια χοριακη..Τωρα μου φαίνεται πολύ νωρίς..Η απογοήτευση ενός αρνητικού τεστ,ειδικά όταν θέλεις μια εγκυμοσύνη πολυ,είναι μεγάλη.

Οπότε περίμενε λιγάκι και εύχομαι να μας πεις σύντομα ευχάριστα νεα!!???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα περιμένω ναι.κ εμένα δεν μου βγαίνουν οι ημέρες.ειναι όντως πολύ νωρίς.σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.οταν είναι να έρθει θα έρθει.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mariatzo είπε:

Θα περιμένω ναι.κ εμένα δεν μου βγαίνουν οι ημέρες.ειναι όντως πολύ νωρίς.σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.οταν είναι να έρθει θα έρθει.?

Να μην ευχαριστείς καλε!!Όλες έχουμε την ίδια αγωνία με εσένα και εγώ προσωπικά σε καταλαβαίνω απόλυτα..

Απλά πολλές φορές η επιθυμία μας για μια εγκυμοσύνη μας δημιουργεί συμπτώματα εκεί που δεν υπάρχουν..Και μετά απογοητευόμαστε..

Αν και εσύ δεν πρέπει να αγχώνεσαι γιατί αφού  έχεις ήδη συλλάβει δύο φορές,σύντομα θα έρθει και η επόμενη..Η οποία εύχομαι να είναι και η τυχερή σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Είχες παλλινδρομες κ εσύ ? Μακάρι τι να πω.ευχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας.

Οχι...Εμενα το μόνο που μου έχει τύχει είναι οτι το προηγούμενο μήνα είχα μια εβδομάδα καθυστέρηση,είχα δέκατα όλες τις μέρες,είδα και λίγες σταγόνες αίμα κάποια στιγμή στο άσχετο και μετά ήμουν πεντακάθαρη και τελικά αδιαθετησα..Μου είπαν ότι μπορεί να ήταν βιοχημική αποβολή,μπορεί όμως και όχι..Ποτε δεν θα μάθω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...