Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βιοχημική κύηση


Recommended Posts

Κοριτσια μου άνοιξα αυτό το θέμα για να μοιραστούμε τις εμπειρίες μας ....χθες βίωσα μια βιοχημική κύηση...ενω ολα πήγαιναν καλά βάλαμε 2 έμβρυα Α8 κάνω β χωριακη τη  15η μέρα εμβρυομεταφορα ς 62 θετική μου λενε συγχαρητήρια.....χαραααααα εγώωω ...επικόινωνω με τον γιατρό μου του λέω το αποτέλεσμα ...αυτος δεν ηταν και τόσο θετικός λογο της χαμηλής τιμής..αλλα μου είπε ότι μας ενδιαφέρει να αυξηθεί...η ηλικία μου είναι 23 με πρόβλημα στο σπέρμα...κανω χθες ενώ περιμέναμε να ανέβει 56.1 ...μου κόπηκαν τα πόδια....δεν άντεξε μου είπε μάλλον έχεις και εσύ θέμα...εχω κάνει προγεννετηκο έλεγχο και ορμονικο και υστεροσαλπιγγογραφια ολα τέλεια...τι οδηγεί τελικά σε βιοχημική...τι φτεει??? Ακούω τις εμπειρίες σας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου αλλά δυστυχώς συμβαίνει πολύ συχνά. Βιοχημική είχα και εγώ από φυσική σύλληψη όπως και παλινδρομη.  Το μόνο που μπορείς να κάνεις Αφού δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα είναι να ξαναπροσπαθησεις. Και να σκέφτεσαι θετικά γτ εφόσον έφτασε έστω και τόσο την επόμενη φορά θα πετύχει! Σκέψου ότι υπάρχουν κοπέλες που έχουν κάνει πόσες προσπάθειες και δεν είχαν ποτέ θετικό αποτέλεσμα . Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις το πολυπόθητο αποτέλεσμα σύντομα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι καλημέρα. Με μια παλίνδρομη την προηγουμενη εβδομάδα, απο φυσικη συλληψη μεν αλλα αιωνες μεγαλυτερη σου ηλικιακα :P εχω να σου πω, πως να μη στενοχωριεσαι. Εισαι πολυ πολυ μικρουλα δε θα πρεπει να εχεις κανενα αγχος και θα ρθει στην επομενη προσπαθεια για να μεινει. Γιατρος δεν ειμαι, αλλα μου φαινεται κουλο να λεει ο γιατρος λογω μιας βιοχημικης (ειναι τεραστια τα ποσοστα), εχεις θεμα και εσυ μαλλον κατευθειαν. Δεδομενου οτι εχεις κανει και εξετασεις. Ειδικα την πρωτη δευτερη φορα θεωρειται τυχαιο γεγονος. Μην πτοεισαι και τα καλυτερα ερχονται! (Απο το να το έχανε αργοτερα, με παλινδρομες κλπ, καλυτερα τώρα να μην μπεις και στη διαδικασια )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από 'μενα! Είχα κι εγώ μια παλλίνδρομη κύηση η οποία τερματίστηκε τον Ιανουάριο..
Πολλές σκέψεις περνάνε από το μυαλό μας όμως η πραγματικότητα είναι πως δεν φταίει πάντα κάτι και απλά δεν ήμασταν τυχερές.. Αφού έκανες εξετάσεις και είναι όλα εντάξει και εφόσον έγινε η σύλληψη θεωρώ πως το μισό θέμα έχει λυθεί  και το συμβάν είναι τυχαίο όπως είπε και η Kat-Cat
Θα συμφωνήσω λοιπόν με τα κορίτσια ότι το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ξανά προσπαθήσεις και όλα θα πάνε καλά!!! 
Kat-Cat εχθές το βράδυ είδα και το videaki της Τσιμτσιλή που ανέφερες και εγώ ταυτίστηκα μαζί της..
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα κι από 'μενα! Είχα κι εγώ μια παλλίνδρομη κύηση η οποία τερματίστηκε τον Ιανουάριο..
Πολλές σκέψεις περνάνε από το μυαλό μας όμως η πραγματικότητα είναι πως δεν φταίει πάντα κάτι και απλά δεν ήμασταν τυχερές.. Αφού έκανες εξετάσεις και είναι όλα εντάξει και εφόσον έγινε η σύλληψη θεωρώ πως το μισό θέμα έχει λυθεί  και το συμβάν είναι τυχαίο όπως είπε και η Kat-Cat
Θα συμφωνήσω λοιπόν με τα κορίτσια ότι το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ξανά προσπαθήσεις και όλα θα πάνε καλά!!! 
Kat-Cat εχθές το βράδυ είδα και το videaki της Τσιμτσιλή που ανέφερες και εγώ ταυτίστηκα μαζί της..
 

Μα δεν τα έλεγε όπως τα νιώθεις? Εγω εβαλα τον αντρα μου να το δει απλα γιατι ηταν σα να τα ελεγα εγω. Αυτη τωρα περιμενει το τριτο, και ειδες εμεινε στα καπακια. απλα περασε 2 παλινδρομες. Αυτη ηταν η μεγαλη ατυχια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπάρχει χειρότερο...κανεις όνειρα χαίρεσε και ξαφνικά ερχετε αυτό να σε ρίξει...αντε να δούμε τι θα γίνει τώρα...μετα τις γιορτες πάω για εμβρυομεταφορα κατεψυγμένων βλαατοκυστων ...β ποιουητας βέβαια..σε φυσικό κύκλο!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχώς κοριτσάκι ειναι ποσοστά. Εγώ προσωπικά έμεινα αρκετά γρήγορα έγκυος, στους 4 μήνες περίπου προσπαθειών, με φυσική σύλληψη, αλλά έφαγα το χαστούκι της παλίνδρομης. Ειναι θέμα πιθανοτήτων. Δυστυχως θέλει και λίγη τύχη όλο αυτό. Αλλά είσαι πολύ μικρή. Εχω ξαναπει οτι αν ημουν μικρότερη ίσως και να μην επηρεαζόμουν και σχεδόν καθολου. Περισσότερο αγχώνομαι για το μέλλον παρά για το γεγονός καθεαυτό. Τωρα ειναι η πρώτη στενοχώρια αλλά πιστεψέ με θα σου ρθει ο επόμενος κύκλος σου και όλα θα είναι καλα. Στην παλίνδρομη αναγκαστικα χάνεις και κανα δυο κύκλους μεχρι να επανέλθεις και να ξαναξεκινήσεις. Γκούγκλαρε Τσιμτσιλη αποβολες και θα στο βγαλει πρωτο πρωτο το βιντεακι στις αναζητήσεις (ειμαι γραφειο δεν το χω προχειρο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Μα δεν τα έλεγε όπως τα νιώθεις? Εγω εβαλα τον αντρα μου να το δει απλα γιατι ηταν σα να τα ελεγα εγω. Αυτη τωρα περιμενει το τριτο, και ειδες εμεινε στα καπακια. απλα περασε 2 παλινδρομες. Αυτη ηταν η μεγαλη ατυχια.

Ναι όντως.. παλίνδρομες πέρασε κι εκείνη? 
Να σου πω την αλήθεια εγώ δε  μιλάω πολύ στον άντρα μου για τα άγχη μου , δεν θέλω να του τα μεταφέρω..
Αναφέρομαι πάντα στα μελλοντικά μας παιδάκια με αισιοδοξία.. εχθές το βράδυ εκεί που κοιμόμουν (κλασσικά στον καναπέ βλέποντας σειρά) χαχα μου είπε πόσο θέλει να κάνουμε παιδάκι .. το σχολιάζω γιατί μετά απο όσα περάσαμε είναι πιο μαζεμένος σε αυτά που λέει .. προσπαθεί να με κρατάει χαλαρή σε αυτό το θέμα και δεν το πολύ αναφέρει.. και μέσα στον ύπνο μου του είπα πως θα το κάνουμε σύντομα!! χιχιχι
Γενικά ο άντρας μου δεν κάνει εύκολα ερωτικές εξομολογήσεις και μου τα λέει όλα στον ύπνο μου χαχαχαχαχα
Και εγώ κοιμάμαι τόσο βαριά πάντα, που την άλλη μέρα μου λέει εχθές σου έλεγα τόσο όμορφα λόγια τα θυμάσαι??? χαχαχαχαχαχα
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να επανέλθω στο θέμα και με συγχωρείτε για τα άκυρα.. και εμένα δεν με άγχωσε το γεγονός αλλά το χρονικό περιθώριο που έχουμε.. 
Εσύ είσαι μικρούλα και έχεις χρόνο μπροστά σου να προσπαθήσεις και με φυσική σύλληψη ..
Σου είπε ο γιατρός σου πόσο καιρό πρέπει να αφήσεις να περάσει?
Παρεμπιπτόντως , τον θεωρώ λίγο απαράδεκτο τον γιατρό που σου είπε οτι τελικά ίσως ευθύνεσαι κι εσύ..
Γνώμη μου πάντα, αν εσένα σου κάνει  οκ.. όμως ένας γιατρός καλό είναι να σε κάνει να νιώθεις καλά κι όχι να ρίχνει ευθύνες στο ζευγάρι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Ναι όντως.. παλίνδρομες πέρασε κι εκείνη? 
Να σου πω την αλήθεια εγώ δε  μιλάω πολύ στον άντρα μου για τα άγχη μου , δεν θέλω να του τα μεταφέρω..
Αναφέρομαι πάντα στα μελλοντικά μας παιδάκια με αισιοδοξία.. εχθές το βράδυ εκεί που κοιμόμουν (κλασσικά στον καναπέ βλέποντας σειρά) χαχα μου είπε πόσο θέλει να κάνουμε παιδάκι .. το σχολιάζω γιατί μετά απο όσα περάσαμε είναι πιο μαζεμένος σε αυτά που λέει .. προσπαθεί να με κρατάει χαλαρή σε αυτό το θέμα και δεν το πολύ αναφέρει.. και μέσα στον ύπνο μου του είπα πως θα το κάνουμε σύντομα!! χιχιχι
Γενικά ο άντρας μου δεν κάνει εύκολα ερωτικές εξομολογήσεις και μου τα λέει όλα στον ύπνο μου χαχαχαχαχα
Και εγώ κοιμάμαι τόσο βαριά πάντα, που την άλλη μέρα μου λέει εχθές σου έλεγα τόσο όμορφα λόγια τα θυμάσαι??? χαχαχαχαχαχα
 

αχαχαχαχ, τι γλυκουληδες ειναι μωρε......Εμεις στον αντιποδα, ειμαστε αναποδα παιδια. Εγω δεν πολυ μιλαω, δεν εξωτερικευω συναισθηματα αγαπης, σε αντιθεση με αυτον που ολη την ωρα μου λεει γλυκολογα. Μου ειπε οτι το θελει πολυ, αλλα οτι πραγματικα και να μην ερχοταν δε θα τον στενοχωρουσε καθολου, αφου το μονο που θελει ειναι να μαστε μαζι. (Ξερω βεβαια ποσο θα χαρει οταν ερθει και μεινει, γιατι το θεμα ειναι και να μεινει). Παλινδρομες περασε η Τσιμτσιλω, και μαλιστα πριν κανει το πρωτο παιδι. Λέει πως επιανε πολυ ευκολα, αλλα στην αρχη τα εχανε στους 2-3 μηνες επανω. Μετα την τριτη φορα μεχρι να κανει αυχενικη δεν το χε πει πουθενα, και οι επομενες εγκυμοσυνες ηρθαν χωρις προβλημα. (3 στα καπακια επιτυχεις). Απλα ειναι η αρχικη σφαλιαρα. Δηλαδη αν δεν εχεις κανει ηδη παιδι και σου συμβαινει πριν την πρωτη εγκυμοσυνη σε κλονιζει λιγο ως προς την επιτευξη οσο και να ξερεις οτι ητα;ν τυχαιο το γεγονος. Ειδικα αν το περασεις δις οπως το περασε εκεινη ή τρις οπως το περνανε αλλες κοπελες. Θελει αρκετη δυναμη και υπομονη γιατι κακα τα ψεματα, οι γυναικες τα περναμε όλα. Το μονο σιγουρο ειναι οτι καποια στιγμη με τον εναν ή τον αλλο τροπο θα γινει. Εμενα μου ελεγε η γυναικολογος που πηγα για β γνωμη, οτι να σου πω κατι? συνελαβες. Εχεις ωαρια, διαβατες σαλπιγγες και σπερμα, αρα θα ξαναγινει. Απλα οταν εισαι πολυ στενοχωρημενος εκεινη την ωρα βλεπεις μονο το προβλημα, ενω θα πρέπει να βλεπουμε και τα καλα μεσα απο το προβλημα και να εμπιστευομαστε τη φυση και να μη λεμε μονο, οτι η διπλανη ηταν πιο τυχερη γιατι πρεπει να περναω εγω αυτο τωρα...Εξαλλου υπαρχουν παντα καλυτερα, αλλα υπαρχουν παντα και χειροτερα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Για να επανέλθω στο θέμα και με συγχωρείτε για τα άκυρα.. και εμένα δεν με άγχωσε το γεγονός αλλά το χρονικό περιθώριο που έχουμε.. 
Εσύ είσαι μικρούλα και έχεις χρόνο μπροστά σου να προσπαθήσεις και με φυσική σύλληψη ..
Σου είπε ο γιατρός σου πόσο καιρό πρέπει να αφήσεις να περάσει?
Παρεμπιπτόντως , τον θεωρώ λίγο απαράδεκτο τον γιατρό που σου είπε οτι τελικά ίσως ευθύνεσαι κι εσύ..
Γνώμη μου πάντα, αν εσένα σου κάνει  οκ.. όμως ένας γιατρός καλό είναι να σε κάνει να νιώθεις καλά κι όχι να ρίχνει ευθύνες στο ζευγάρι.. 

Στη βιοχημικη ξεκινας αμεσως. Γιαυτο λεω, οτι απο μια παλινδρομη που χανεις και κανα δυο κυκλους καλυτερα η βιοχημικη που στην ουσια περιοδος σου ρχεται και τσουπ ξαναξεκινας. Απλα τον βρισκω και εγω πολυ υπερβολικο το γιατρο της. Διαβαζα δε σε αρθρα οτι ακομα και στις παλινδρομες πλεον, σου λενε να μην περιμενεις καθολου. Γιατι η γυναικα τους πρωτους μηνες ειναι πολυ γονιμη που οι ορμονες παιζουν μαντολινο :P Απλα μετα ειναι καθαρα θεμα ψυχολογιας, πως νιωθει η καθε μια για να ξεκινησει, και βεβαια αποκαταστασης (να χει επανελθει ο κυκλος, να μην πονας κλπ). Σε γενικες γραμμες παντως, αν πουμε οτι στην παλινδρομη χανεις εναν κυκλο συν τις εβδομαδες που ησουν εγκυος στη βιοχημικη δε χανεις κανεναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιοχημική είχα κι εγω με εμβρυομεταφορά 2 άριστες βλαστοκύστες και χοριακή αρχίκη 203 η οποία μετα δεν διπλασιαστικέ και μετά έπεσε. Επίσης στη δευτερη προσπάθεια θετική χοριακη που αυξανόταν και παλλινδρόμησε στην 7η εβδομάδα. Είναι χειρότερο από το αρνητικό γιατι χαίρεσαι και μετα φοβάσαι μη σου πάρουν τη χαρά , όπως και επιβεβαιώθηκε στην περίπτωση της βιοχημικής μετά την παλλινδρομη. 

Κουράγιο και δύναμη να συνεχίσουμε τις προσπάθειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Gina.  Τα λέγαμε και στις κοπέλες του Φεβρουαρίου.. πριν ενα μήνα είχα βιοχημική κι εγώ. Ο γιατρός μου είπε οτι έφταιγε το ωάριό μου. Αυτό είναι το σύνηθες αλλά μπορεί να φταίει και το σπέρμα.. Δε μου έδωσε άλλες εξηγήσεις.. κι εγώ αναρωτιέμαι τι φταίει;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σου Gina.  Τα λέγαμε και στις κοπέλες του Φεβρουαρίου.. πριν ενα μήνα είχα βιοχημική κι εγώ. Ο γιατρός μου είπε οτι έφταιγε το ωάριό μου. Αυτό είναι το σύνηθες αλλά μπορεί να φταίει και το σπέρμα.. Δε μου έδωσε άλλες εξηγήσεις.. κι εγώ αναρωτιέμαι τι φταίει;;; 

γιατι ηταν σιγουρος οτι εφταιγε το ωαριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σου Gina.  Τα λέγαμε και στις κοπέλες του Φεβρουαρίου.. πριν ενα μήνα είχα βιοχημική κι εγώ. Ο γιατρός μου είπε οτι έφταιγε το ωάριό μου. Αυτό είναι το σύνηθες αλλά μπορεί να φταίει και το σπέρμα.. Δε μου έδωσε άλλες εξηγήσεις.. κι εγώ αναρωτιέμαι τι φταίει;;; 

Και μένα κάτι τέτοιο μου ειπε ...δεν ξερω γιατί βέβαια γιατί έχω κάνει προγεννητηκο έλεγχο όλα οκ ...οπως και ορμονικές   που έχω κάνει όλες φυσιολογικές... Υπάρχει περίπτωση να κάνουν κάτι λάθος στο εργαστήριο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαταρχας λυπάμαι πολύ βίωσα 2 παλλινδρομες από εξωσωματική η μία μάλιστα δίδυμα που πιο προχωρημένες από σένα αλλά η απώλεια είναι απώλεια.

Θα σου πω πολύ γενικά ότι στις εξωσωματικές ένα μεγάλο μέρος καταλήγει σε αποβολή η βιοχημική αυτό συμβαίνει γιατί εμβρια που σε φυσική σύλληψη δε θα συλλαμβάνονταν ποτέ στις εξωσωματικές τα υπερβούν τα φάρμακα.

Για μένα δεν είναι θέμα και δικό σου...πολλές φορές οταν ενα από τα δύο υλικά για Μ είναι σούπερ( εδώ το σπέρμα)  έχουμε τέτοια κατάληξη η οποία ειναι φυσιολογική για ολα τα ζευγάρια και τυχαίο γεγονός..σκέψου ότι εγω έβαζα άριστες βλαδτοκυστες κ τις εχανα για χρωμοσωμικη( έκανα στα αποβληθεντα εμβρια καρυωτυπο) με τις δικές μας εξετάσεις τέλειες..

Οποτε τα καλα νέα ειναι οτι μενεις έγκυος! Την επομένη θα ναι η τυχερή σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

γιατι ηταν σιγουρος οτι εφταιγε το ωαριο?

Έλα μου ντε! Συνήθως λέει οτι φταίει το ωάριο. Και τα δικά μου τα ωάρια δεν ήταν καλής ποιότητος γι'αυτό και από τα 5 γονιμοποιήθηκε μόνο 1, γι'αυτό και δεν προχώρησε αυτό το ένα έμβρυο στην πρώτη προσπάθεια ασχέτως αν ήταν ΑΑ βλαστοκύστη. Έτσι και τώρα στο φυσικό κύκλο πήγε να γίνει γονιμοποίηση αλλά πάλι δεν προχώρησε. Μπορώ άραγε να κάνω κάτι γι'αυτά τα ωάρια;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gina 955 είπε:

Και μένα κάτι τέτοιο μου ειπε ...δεν ξερω γιατί βέβαια γιατί έχω κάνει προγεννητηκο έλεγχο όλα οκ ...οπως και ορμονικές   που έχω κάνει όλες φυσιολογικές... Υπάρχει περίπτωση να κάνουν κάτι λάθος στο εργαστήριο????

Κι'αυτό μου πέρασε από το μυαλό.... άραγε τα ωάρια φτιάχνουν καθόλου;;;;;; υπάρχει κάποια εξέταση ειδική;;;; μπορεί να λέω και χαζομάρες, τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Finally είπε:

Kαταρχας λυπάμαι πολύ βίωσα 2 παλλινδρομες από εξωσωματική η μία μάλιστα δίδυμα που πιο προχωρημένες από σένα αλλά η απώλεια είναι απώλεια.

Θα σου πω πολύ γενικά ότι στις εξωσωματικές ένα μεγάλο μέρος καταλήγει σε αποβολή η βιοχημική αυτό συμβαίνει γιατί εμβρια που σε φυσική σύλληψη δε θα συλλαμβάνονταν ποτέ στις εξωσωματικές τα υπερβούν τα φάρμακα.

Για μένα δεν είναι θέμα και δικό σου...πολλές φορές οταν ενα από τα δύο υλικά για Μ είναι σούπερ( εδώ το σπέρμα)  έχουμε τέτοια κατάληξη η οποία ειναι φυσιολογική για ολα τα ζευγάρια και τυχαίο γεγονός..σκέψου ότι εγω έβαζα άριστες βλαδτοκυστες κ τις εχανα για χρωμοσωμικη( έκανα στα αποβληθεντα εμβρια καρυωτυπο) με τις δικές μας εξετάσεις τέλειες..

Οποτε τα καλα νέα ειναι οτι μενεις έγκυος! Την επομένη θα ναι η τυχερή σου

Είναι θέμα τύχης ή να το πάρω απόφαση ότι τα δικά μου ωάρια πήραν τον κατήφορο;;;;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Έλα μου ντε! Συνήθως λέει οτι φταίει το ωάριο. Και τα δικά μου τα ωάρια δεν ήταν καλής ποιότητος γι'αυτό και από τα 5 γονιμοποιήθηκε μόνο 1, γι'αυτό και δεν προχώρησε αυτό το ένα έμβρυο στην πρώτη προσπάθεια ασχέτως αν ήταν ΑΑ βλαστοκύστη. Έτσι και τώρα στο φυσικό κύκλο πήγε να γίνει γονιμοποίηση αλλά πάλι δεν προχώρησε. Μπορώ άραγε να κάνω κάτι γι'αυτά τα ωάρια;;;;;

τι να σου πω.απογοητευτικο ακουγεται.οχι για σενα μονο.για ολες μας που ειχαμε ατυχιες.δεν το εχω ξανακουσει για να ειμαι ειλικρινης. παντως αν βρεις τι βοθηθαει...πες το κ σε εμας! ποσο χρονων εισαι αν δεν σε πειραζει? παντως εχω φιλες απο 30 μεχρι 40 με τα ιδια θεματα....

παντα τα ωαρια φταινε δλδ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

τι να σου πω.απογοητευτικο ακουγεται.οχι για σενα μονο.για ολες μας που ειχαμε ατυχιες.δεν το εχω ξανακουσει για να ειμαι ειλικρινης. παντως αν βρεις τι βοθηθαει...πες το κ σε εμας! ποσο χρονων εισαι αν δεν σε πειραζει? παντως εχω φιλες απο 30 μεχρι 40 με τα ιδια θεματα....

παντα τα ωαρια φταινε δλδ?

Κλείνω τα 37 τον Ιούλιο. Θα το ψάξω λιγάκι ακόμη.. θα πάω και σε άλλον ένα γυναικολόγο και θα διασταυρώσω απόψεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα!!κορίτσια sos έχω κάνει εξωσωματικη και είμαι στην φάση της αναμονής..έκανα σήμερα ένα τεράστιο λαθος ο γιατρός μου έχει πει να παίρνω 1 cyclacur το μεσημέρι και μπερδεύτηκα και το πήρα και το βράδυ τι να κάνω??ου έχει πάθει καμία?? Έχω κάνει κάτι κακό αν είναι έγκυος?? Θα σκάσω από τη  αγωνία μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Κλείνω τα 37 τον Ιούλιο. Θα το ψάξω λιγάκι ακόμη.. θα πάω και σε άλλον ένα γυναικολόγο και θα διασταυρώσω απόψεις!

μια χαρουλα εισαι.ναι φυσικα να παρεις κ 2η γνωμη.εδω τα κοριτσια κατα διαστηματα τα κοριτσια εχουν αναφερει εξαιρετικους γιατρους.αν δεν εχεις κατι στο νου,ρωτα τες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Είναι θέμα τύχης ή να το πάρω απόφαση ότι τα δικά μου ωάρια πήραν τον κατήφορο;;;;?

Εαν έχεις ψαξειαιματολογικα ανοσολογικά κ καρυωτυπο ναι..εάν έχεις κάνει τέτοιο πόση κτλ ναι...

Μια βιοχημική είναι πολλές φορές θέμα τύχης.

Ξέρεις ότι μια στις 3 γυναίκες έχει βιοχημικές( όχι βιοχημική) στη ζωή της κ δεν το έμαθε ποτέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...