Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη και βιβλιαριο


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!!

Βρήκα το φόρουμ πριν μερικές ημέρες και τρελάθηκα. Συγχαρητήρια σε όλους ,και σε αυτούς που το δημιούργησαν αλλά και σε ολες όσες το στηρίζουν :)

Λοιπόν.... Όπως εχω αναρτήσει θα ξεκινήσουμε με τον άντρα μου τις προσπάθειες μετά τον θρησκευτικό. Έχουμε κάνει ήδη πολιτικό και είμαι στο βιβλιάριο του. Και εδώ είναι η απορία μου... Είμαι δηλαδή στο δημόσιο; Η είναι κάπως αλλιώς; Με το βιβλιάριο αυτό που μπορώ να πάω;; Δεν έχω ιδέα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνώμη για το λάθος. Με το βιβλιάριο αυτό εννοώ που μπορώ να πάω να παρακολουθήσω και τι δικαιούμαι; Από τον προγεννητικό έλεγχο μέχρι και τη γέννα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είσαι έμμεσα ασφαλισμένη, οπότε δικαιούσαι ιατροφαρμακευτική περίθαλψη και εξετάσεις σε δημόσιο νοσοκομείο. Όσο αφορά στα ιδιωτικά, αν πρέπει πχ να κάνεις μια εξέταση με παραπεμπτικό πληρώνεις συμμετοχή αν δεν κάνω λάθος μεγαλύτερη από αυτή που θα είχε ο άμεσα ασφαλισμένος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή για να πάω στο δημόσιο πρέπει να πάω πρώτα από το ιατρείο στη δουλειά του; Δεν μπορώ να πάω κατευθείαν με το βιβλιάριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα δημοσια νοσοκομεια ειναι ολα δωρεαν,εκτος απο καποιες εξετασεις...

στα ιδιωτικα πχ ιασω θ σ πω π γεννησα προν 29ημερες...

γραμμενες εξετασεις τς κανεις κ πληρωνεις τν συμμετοχη..πχ εμενα ο προγεννετικος ελεγχος μ κοστισε 40ευρω περιπου..μια αλλα εξεταση στον 4ο μηνα 100ευρω,τν οποια ο ιατρος μ ηθελε γτ ειναι τς παλιας σχολης..οι περισσοτεροι πλεον δν τν θελουν(απο ερευνα π εκανα σ φιλες π γεννησαν τν τελευταιο χρονο)...

στα ιδιωτικα στη γεννα ο εοπυυ(ικα,ογα,πρωην τεβε κτλ) καλυπτει αυτοματα 1000ευρω περιπου..κ πληρωνεις τ υπολοιπα απο τν τσεπη σ αναλογα κ τ δωματιο θες κ πως θ γεννησεις...πχ φυσιολογικα ή μ καισαρικη(συνηθως εχουν διαφορα περιπου 200ευρω σ ολα τ ιδιωτικα(στην αθηνα τουλαχιστον)...

εγω πχ πηγα σ τρικλινο κ γεννησα μ καισαρικη κ μ κοστισε περιπου 1900 τ νοσοκομειο γ 5ημετες..συν 1700ο γιατρος μ...

ευχομαι ν μαθεις αμεσως μολις τ ζητησεις τ ευχαριστα νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marylouchrysσε ευχαριστώ πολύ για τα "φώτα σου" :)@katerinant95να σου ζήσει και να είναι γερό και σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Ευχαριστώ πολύ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Δηλαδή για να πάω στο δημόσιο πρέπει να πάω πρώτα από το ιατρείο στη δουλειά του; Δεν μπορώ να πάω κατευθείαν με το βιβλιάριο;

Σε ιδιώτη γιατρό πληρώνεις την επίσκεψη, όπως και εγώ που είμαι άμεσα ασφαλισμενη. Σε γιατρό στο δημόσιο δεν πληρώνεις τπτ ακόμα και ανασφάλιστη αν πας στα πρωινά ραντεβού. Στα απογευματινά πληρώνεις. Οι γιατροί που ανήκουν στο εσύ δεν έχουν ιδιωτικό ιατρείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...