Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεχνητη εμμηνοπαυση(ενδομητριωση)


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Εγω ειμαι σε σκεψη για το αν θα κανω την επομενη ενεση γιατι μαλλον το φαρμακο δε κανει για τον οργανισμο μου.Χτες μου ξαναρθε αιμα και μαλιστα παρα πολυ αλλα μολις ητθε εφυγαν τα συμπτωματα απο την ενεση οποτε πραγματικα δε ξερω τι να επιλεξω.Να ζω σα φυτο 4-5 μηνες η να σταματησω τις ενεσεις?Εφοσον με τη πρωτη επαθε τετοιο σοκ ο οργανισμος μου δε θελω να σκεφτω τι θα γινει στη δευτερη

Συζήτησε το με τον γιατρό σου, είναι κρίμα να μην ολοκληρώσεις τη θεραπεία σου και να σου δημιουργεί θέματα όταν θα θέλεις να κανείς το παιδάκι σου... αντιμετώπισε το τώρα που δεν είσαι ακόμα εκεί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Λευτέρης είπε:

Συζήτησε το με τον γιατρό σου, είναι κρίμα να μην ολοκληρώσεις τη θεραπεία σου και να σου δημιουργεί θέματα όταν θα θέλεις να κανείς το παιδάκι σου... αντιμετώπισε το τώρα που δεν είσαι ακόμα εκεί... 

Με εχουν μπερδεψει οι γιατροι.Ο ενας μου λεει καντες ο αλλος δε χρειαζεται γιατι η ενδομητριωση ηταν πολυ πολυ ελεφριας μορφης και δεν επηρεαζει τη γονιμοτητα.Εμεινα εγκυος το πρωτο μηνα!!!Οποτε μου λεει δεν υπαρχει λογος να το περνας ολο αυτο.Επισης ψαχνοντας λιγο για αυτες τις ενεσεις ειδα οτι δεν ειναι και τοσο αθωες.Μπορει να δημιουργησουν χιλια δυο προβληματα ακομα και μετα το τελος της θεραπειας.Πραγματικα εχω μπερδευτει και δε ξερω τι να κανω.Μιλησα και με μια φιλη που τις ειχε κανει λογω καρκινου στο στηθος και μου πε οτι η εμπειρια της ηταν χειροτερη και απο τις χημειοθεραπειες και εφοσον αντεδρασε ετσι ο οργανισμος μου με τη πρωτη ενεση φοβαμαο τι θα γινει με τη δευτερη.Αν ειχα μονο εξαψεις οκ αλλα εδω μιλαμε οτι ποναω παντου εχω κοπωση και δε με κρατανε τα ποδια μου.Ολη μερα πονοκεφαλο.Πως θα ζησω ετσι 5μηνες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...