Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημερα,περιμενω το δεύτερο παιδάκι μου τέλος σεπτεμβρη με αρχές οκτωβρη και με εχει πιάσει ενας φόβος μιας και θα είναι καισαρική (φοβάμαι περισσότερο φυσιολογικα) αλλά διάβαζα στο ίντερνετ διάφορα και έχω πανικοβληθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Καλημερα,περιμενω το δεύτερο παιδάκι μου τέλος σεπτεμβρη με αρχές οκτωβρη και με εχει πιάσει ενας φόβος μιας και θα είναι καισαρική (φοβάμαι περισσότερο φυσιολογικα) αλλά διάβαζα στο ίντερνετ διάφορα και έχω πανικοβληθει!

Καλημέρα! Δεν έχω καταλάβει τι φοβάσαι? Την καισαρική? Και γιατί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα γενικά θέμα με ενέσεις κτλ και φοβάμαι από την επισκληριδιο μέχρι το ότι μπορεί να μην με πιάσει και να ποναω . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Είχα γενικά θέμα με ενέσεις κτλ και φοβάμαι από την επισκληριδιο μέχρι το ότι μπορεί να μην με πιάσει και να ποναω . 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε πιάσει.. είσαι στο δεύτερο και ξέρεις πως ειναι..η αλήθεια ειναι οτι μετα την γέννα της κόρης μου με πρόκληση,φυσιολογικό τοκετό και επισκληριδιο έπαθα φοβία στις βελόνες αλλα την τελευταια φορα τωρα που πήγα να δώσω αίμα ήμουν για πρώτη φορα όπως πριν, κανένας φόβος δηλαδή.. τωρα για την καισαρική δεν γνωρίζω πολλά αλλα σίγουρα το ιντε4νετ κάνει κακό. Καλυτερα να μιλήσεις με τον γυναικολόγο σου για αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε πιάσει.. είσαι στο δεύτερο και ξέρεις πως ειναι..η αλήθεια ειναι οτι μετα την γέννα της κόρης μου με πρόκληση,φυσιολογικό τοκετό και επισκληριδιο έπαθα φοβία στις βελόνες αλλα την τελευταια φορα τωρα που πήγα να δώσω αίμα ήμουν για πρώτη φορα όπως πριν, κανένας φόβος δηλαδή.. τωρα για την καισαρική δεν γνωρίζω πολλά αλλα σίγουρα το ιντε4νετ κάνει κακό. Καλυτερα να μιλήσεις με τον γυναικολόγο σου για αυτο!

Σίγουρα κάνει κακό,ενω όταν βγηκα από το μαιευτήριο δεν είχα κανένα θέμα ήμουν μία χαρά και έλεγα και τα καλύτερα για την καισαρική μου,ολος ο φόβος ήρθε όταν έμαθα πως είμαι έγκυος! Να σου ζησει το κορίτσι σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Σίγουρα κάνει κακό,ενω όταν βγηκα από το μαιευτήριο δεν είχα κανένα θέμα ήμουν μία χαρά και έλεγα και τα καλύτερα για την καισαρική μου,ολος ο φόβος ήρθε όταν έμαθα πως είμαι έγκυος! Να σου ζησει το κορίτσι σου!! 

Ευχαριστω πολυ τωρα περιμένω και εγω το δεύτερο.. μιλά όμως οπωσδήποτε με τον γιατρό σου για αυτο το φόβο σου, αυτοί εχουν τον τροπο να σε ηρεμούν!!!! Με το καλο να σου έρθει και εσένα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Ευχαριστω πολυ τωρα περιμένω και εγω το δεύτερο.. μιλά όμως οπωσδήποτε με τον γιατρό σου για αυτο το φόβο σου, αυτοί εχουν τον τροπο να σε ηρεμούν!!!! Με το καλο να σου έρθει και εσένα!!!!!

Ευχαριστώ πολύ!! Καιι εσένα με το καλοοο!!θα μιλήσω σίγουρα μαζί τουυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Καλημερα,περιμενω το δεύτερο παιδάκι μου τέλος σεπτεμβρη με αρχές οκτωβρη και με εχει πιάσει ενας φόβος μιας και θα είναι καισαρική (φοβάμαι περισσότερο φυσιολογικα) αλλά διάβαζα στο ίντερνετ διάφορα και έχω πανικοβληθει!

Αυτα ολα ειναι ρουτινα για εναν γιατρο!! Μην ανησυχεις καθολου..!

Υ.Γ. Ωραιο ψευδονυμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Αυτα ολα ειναι ρουτινα για εναν γιατρο!! Μην ανησυχεις καθολου..!

Υ.Γ. Ωραιο ψευδονυμο!!

Ευχαριστώ πολυυ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/3/2018 at 8:39 ΠΜ, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Καλημερα,περιμενω το δεύτερο παιδάκι μου τέλος σεπτεμβρη με αρχές οκτωβρη και με εχει πιάσει ενας φόβος μιας και θα είναι καισαρική (φοβάμαι περισσότερο φυσιολογικα) αλλά διάβαζα στο ίντερνετ διάφορα και έχω πανικοβληθει!

Καλησπέρα! Βάσει της ΠΗΤ σου πρεπει να ειμαστε ακριβώς ιδιες μέρες! Βεβαια εμενα θα μου το παρει με καισαρική νωρίτερα. Κοιτα κ εμενα με αγχωνει η καισαρική αλλα αυτο γιατι παντα φανταζόμουν οτι θα κάνω φυσιολογικό αλλα οντως για τους γιατρούς είναι ρουτίνα και ο,τι και να συμβει μπορουν να το αντιμετωπισουνε! Στο λεω γιατι ειμαι απ'αυτές που θελουν να ξέρουν λεπτομέρειες, εχω δει και βιντεακια με καισαρικές κλπ. Όλα καλα θα πανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ μπήκα για καισαρική έκτακτα δεν ήταν προγραμματισμένο πηγαίναμε για φυσιολογικά. Έκανα επισκληριδιο δεν πονάει καθόλου, πονάς λίγο μετά αλλά ειλικρινά όχι κάτι το ιδιαίτερο εγώ τώρα 20 μέρες μετά δε νιώθω πλέον πόνο γενικά από τη βδομάδα κ μετά δεν πονουσα. Μη φοβάσαι για τους γιατρούς όντως είναι ρουτίνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Καλησπέρα! Βάσει της ΠΗΤ σου πρεπει να ειμαστε ακριβώς ιδιες μέρες! Βεβαια εμενα θα μου το παρει με καισαρική νωρίτερα. Κοιτα κ εμενα με αγχωνει η καισαρική αλλα αυτο γιατι παντα φανταζόμουν οτι θα κάνω φυσιολογικό αλλα οντως για τους γιατρούς είναι ρουτίνα και ο,τι και να συμβει μπορουν να το αντιμετωπισουνε! Στο λεω γιατι ειμαι απ'αυτές που θελουν να ξέρουν λεπτομέρειες, εχω δει και βιντεακια με καισαρικές κλπ. Όλα καλα θα πανε!!

Με το καλό το μωρό σου! Και εγώ μετά την πρώτη καισαρική έβλεπα βιντεακια αλλά τώρα θα προτιμούσα να μην τα είχα δει;ρ είμαι αρκετά φοβιτσιαρα με νοσοκομεία γιατρούς,ενεσεις :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maria6390 είπε:

Εγώ μπήκα για καισαρική έκτακτα δεν ήταν προγραμματισμένο πηγαίναμε για φυσιολογικά. Έκανα επισκληριδιο δεν πονάει καθόλου, πονάς λίγο μετά αλλά ειλικρινά όχι κάτι το ιδιαίτερο εγώ τώρα 20 μέρες μετά δε νιώθω πλέον πόνο γενικά από τη βδομάδα κ μετά δεν πονουσα. Μη φοβάσαι για τους γιατρούς όντως είναι ρουτίνα!!!

Να σου ζησει το μωρακι σου!! Και εμένα ή πρώτη δεν ήταν προγραμματισμένη μπήκα με πρόκληση για φυσιολογικό τοκετό αλλά κατέληξα καισαρική,ειχα θέμα μετα για αρκετό καιρό μουδιαζαν και δεν ένιωθα τα πόδια μου αλλά μόνο αυτό κατά τα άλλα δεν μπορώ να πω ότι ποναγα φριχτά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γέννησα κ Μ τους δύο τρόπους..αν γύριζε ο χρόνος κ στο πρώτο καισαρική θα κάνα..ήμουν από τις τυχερές που δεν πόνεσα( στον φυσικό είχα 6 τάματα κάτω κ πονούσαν ώρες μέχρι να γεννήσω..) μια χαρά συνέθλιψε κ μια χαρά ήταν όλα..οκ σε κάποιες μπορεί να ακουστεί κάπως αλλά χίλιες φορές η καισαρικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...