Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΤΙΚΑ ΤΕΣΤ ΜΑΡΤΙΟΥ


Recommended Posts

Χρόνια πολλά, κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα! ☺️

@Gabry Ευτυχώς ο γιατρός σου κατάλαβε την αγωνία σου. Ανυπομονώ να ακούσω τα νέα σου! Κι εγώ έχω ακούσει περιπτώσεις που ξεκίνησε με μικρή αιμορραγία ή κύηση και πήγε μια χαρά. 

@Petalouditsa28 Μην αγχώνεσαι με την ημερομηνία του υπερήχου. Εχω πολύ σταθερό κύκλο στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου υπήρξε διαφορά μίας βδομάδας και τώρα το παιδάκι μου χοροπηδάει, τραγουδάει και κάνει ό, τί θέλει μέσα στο σπίτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΛΑΨ!

@Gabry πώς είσαι? Πήγες στο γιατρό χτες το βράδυ τελικά?

@Rosemary ο κυκλος μου 31 ημερών.... Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Και η αλήθεια είναι ότι τόχω πάρει απόφαση πια ότι αύριο δε θα είναι καλά τα νέα. Είμαι καλά και τόχω αποδεχτεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

@OLY10

Χρόνια πολλά, όμορφα, ήρεμα με πολλές αγκαλίτσες και αγάπη...

Πως τα πέρασες; Εμείς κάναμε με τον άντρα μου αγκαλια στο κρεβάτι Ανάσταση... Ευχηθηκαμε του χρόνου να έχουμε το μπουμπουκάκι μας αγκαλιά στην εκκλησία...

Δεν πήγα στον γιατρό χθες. Είπα να αποφύγω τις έξτρα μετακινήσεις, μια που ούτε αιματολογικές θα μπορούσα να κάνω χθες στο ίδιο εργαστήριο γιατί δε λειτουργούσε.

Επίσης (φτου, φτου, φτου μην το ματιασω και χτύπα ξύλο και κουνιεμαι κι απ τη θέση μου) δεν είχα αίμα από την Παρασκευή και τα καφετιά κράτησαν ως την Κυριακή. 

Τώρα, αν σηκωθώ πάλι κι αρχίσει, τι να πω...

Θα πάω αύριο στον γιατρό. Ελπίζω να έχει κάνει ο Χριστουλης το θαύμα του και για μας...

Κι εσύ να μην απογοητεύεσαι... Αφού δεν έχεις ούτε αίμα, ούτε ενόχληση, γιατί να μην προχωράει καλά;;; Μια χαρά νομίζω θα είναι. Εγώ στις πρώτες παλλινδρομες που δεν έπαιρνα προγεστερόνη, οποτε το σπορακι αποφάσισε να φύγει, τσουπ ξεκολλουσε(το ένιωθα) είχα καφέ, πόνους περιόδου και αιμα... Μόνο τις άλλες φορές που έπαιρνα φάρμακα έπρεπε να σταματήσω τα φάρμακα για να έρθει αίμα. Όμως πάλι είχα την "δυσφορία" της περιόδου. Εσύ απ όσο θυμάμαι δεν παίρνεις φάρμακα, άρα μια χαρά θα είναι το σπορακι...

Εις αύριο τα νεότερα και μακάρι να ακούσουμε κι οι δύο καρδούλες...

Φιλιά...

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΥΠΕΡΟΧΑ ΝΕΑ!

ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΦΑΡΜΑΚΑ(ΟΥΤΕ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΙΜΑ Ή ΚΑΦΕ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΜΕ ΠΑΡΗΓΟΡΕΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΟ ΔΕΙΓΜΑ ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ. ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΜΕΙΝΕ ΘΑ ΔΟΥΜΕ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΥΠΕΡΟΧΑ ΝΕΑ!

ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΦΑΡΜΑΚΑ(ΟΥΤΕ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΙΜΑ Ή ΚΑΦΕ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΜΕ ΠΑΡΗΓΟΡΕΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΟ ΔΕΙΓΜΑ ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ. ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΜΕΙΝΕ ΘΑ ΔΟΥΜΕ....

Καλημέρα!!! Κορίτσι οι πόνοι περιόδου θα σε συνοδεύουν πάντα οπότε μην ανησυχείς κάθε φορά που θα αλλάζεις βδομάδα μήνα εκεί να δεις πόνους. Εφόσον δεν έχεις καφέ και αιμα μην αγχώνεσαι όλα καλά είναι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω κάτι? Έχω πολύ αγωνία γιαύριο. Είμαι σίγουρη ότι κάτι δεν πάει καλά και μεχρι τώρα το είχα πάρει πολύ χαλαρά κι εγώ κι ο άντρας μου.

Εν τω μεταξύ έχει φαγωθεί η μάνα μου να έρθει μαζί μου αλλά εγώ δε θέλω κανέναν. Από την αρχή προτιμώ μόνη μου. Θέλω να ξυπνήσω μεθαύριο.....Γίνεται?:confused:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Να σας πω κάτι? Έχω πολύ αγωνία γιαύριο. Είμαι σίγουρη ότι κάτι δεν πάει καλά και μεχρι τώρα το είχα πάρει πολύ χαλαρά κι εγώ κι ο άντρας μου.

Εν τω μεταξύ έχει φαγωθεί η μάνα μου να έρθει μαζί μου αλλά εγώ δε θέλω κανέναν. Από την αρχή προτιμώ μόνη μου. Θέλω να ξυπνήσω μεθαύριο.....Γίνεται?:confused:

Αχ κορίτσι εγώ παντού με τον άντρα μου μόνη μου φοβόμουν και να σου πω την αλήθεια κάθε φορά φοβόμουν μέχρι που εμφανιζόταν στην οθόνη το ζουζούνι μου ότι κάτι δεν πήγαινε καλά ο φόβος είναι κάτι που δεν το ελέγχεις. Συγγνώμη σε πια βδομάδα είσαι τωρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Αχ κορίτσι εγώ παντού με τον άντρα μου μόνη μου φοβόμουν και να σου πω την αλήθεια κάθε φορά φοβόμουν μέχρι που εμφανιζόταν στην οθόνη το ζουζούνι μου ότι κάτι δεν πήγαινε καλά ο φόβος είναι κάτι που δεν το ελέγχεις. Συγγνώμη σε πια βδομάδα είσαι τωρα??

Υπερηχογραφικά στην 6η. Βάσει τελευταίας περιόδου στην 8η...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Κορίτσια, πάλι πόνος- τσιμπήματα χαμηλά...

Αιμα αρκετό... Φεύγει στην τουαλέτα... Μαύρα πηγματα...

Θα τρελαθώ...

Πήρες το γιατρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Κορίτσια, πάλι πόνος- τσιμπήματα χαμηλά...

Αιμα αρκετό... Φεύγει στην τουαλέτα... Μαύρα πηγματα...

Θα τρελαθώ...

Μίλησες με τον γιατρό ξάπλωσε και ηρέμησε μπορεί να μην είναι τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Ξαπλωμένη είμαι 15 μέρες τώρα... Αυτός είναι ο καημός μου...

Τίποτα δεν κάνω...

Αύριο πάω για υπέρηχο και εξετάσεις...

Μια από τα ίδια και εγω κοντεύω το πέμπτο και μόνο ξάπλα είμαι αυτό έλεγα στον γιατρό πιο πολύ άρρωστη νιώθω αλλά υπομονή υπάρχουν και άλλες γυναίκες που έχουν βγάλει ένεα μήνες ξάπλα. Έχει ροή το αίμα η μόνο εγώ στην 7 βδομάδα είχα σαν δεύτερη μέρα περιόδου και ένα χρώμα σαν έντονο κόκκινο κρασί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

@Sunshine 88

Σαν Πρώτη μέρα περιόδου... Κάνει μια έξαρση και μετά ηρεμεί... Απλά είχα τρελά τσιμπήματα αυτή τη φορά, πόνεσα. Απλά από ότι θυμάμαι, εσύ είχες μόνο ένα τέτοιο επεισόδιο. Εγώ είχα ένα την Παρασκευή το απόγευμα και ένα πριν λίγο. Πολύ κοντά δεν είναι;

Ο γιατρός ήταν αισιόδοξος(!!!?????!!!???) 

Τι να πω... Εσύ είσαι από εξωσωματική; Σου έδωσε ο γιατρός κάποιες πιθανές αιτίες για τις αιμορραγίες;

Κι εγώ κάπου στην 7η εβδομάδα πρέπει να είμαι, όπως υπολογίζω...

Ναι αγάπη από εξωσωματικη σοβαρή αιμοραγια Ναι εκείνη την ημερα είδα που είχα ροή άλλαζα σερβιετα ανά 20 λεπτά αυξήσαμε τα ουτρο τα κάναμε 6 τον 200 και πολύ ξάπλα ο γιατρός μου πότε δεν έχασε την ελπίδα εγώ μετά ξαναείδα αιμα άλλες δύο φορές αλλά ροζ σε μικρή ροή ο δικός μου στα αλλά έμβρυα το δεύτερο που δεν προχώρησε για κάποιο λόγο τελευταία φορά καφέ με κόκκινο είδα πριν την αυχενικη και την ημέρα της αυχενικής φοβόμουν αλλά τελικά ανακαλύψαμε χαμηλό πλακούντα και αυτό ευθύνεται επισεις για της αιμορραγίες. Πόσα ουτρογεσταν παίρνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

@Sunshine 88 παίρνω 4 utrogestan των 200 και 7 cyclacur... Την ημέρα... Έκανα και μια ένεση lentogest ( προγεστερόνη) την προηγούμενη Τετάρτη, κολλάω και αυτοκόλλητα οιστραδιολης ανά 24ωρο... Γιατί η προγεστερόνη και ιδιαίτερΑ η οιστραδιολη δεν ανέβαιναν όπως θέλαμε, μετά τη θετική χοριακη.

Λες να ειΝαι Απο τις ορμόνες; Είναι η πρώτη μου εξωσωματική. Επειδή δε μας βγήκε στον πρώτο κύκλο ή προετοιμασία σωστά, τα καταψυξαμε και στον κύκλο της εμβρυομεταφορας έκανα καταστολή ωορρηξίας και όλα έγιναν με φάρμακα-εννοώ το ενδομήτριο κτλ-

Όλες οι προηγούμενες ήταν από φυσική σύλληψη. Όταν δεν έπαιρνα utrogestan είχα πόνο-καφέ-αίμα-τέλος...

Με utrogestan: πόνο-δυσφορία-Δεν ήμουν καλά γενικά, διεκοπτα τα φάρμακα και ερχόταν αίμα. 

Αυτό το μαρτύριο, πρώτη φορά...

 

Και εγώ κατεψυγμένα έβαλα γιατί έπαθα υπερδιέγερση τα ουτρογεσταν νομίζω ότι κάνουν όλη την δουλειά μέχρι να αναλάβει ο πλακούντας την 12 βδομάδα οπότε κοίτα την προγρεστερονη μιλά με τον γιατρό μήπως σου αυξήσει την δόση. Κοίτα ορμονολογικο είναι ολα οι ορμόνες μας έχουν πάθει σοκ τα μισά πάνω τα άλλα μισά κάτω υπομονή και ξαπλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Τώρα παίρνω το παραπεμπτικό για να πάω για να δώσω αίμα και μετά, μετά τις 10, θα είμαι στο ιατρείο του γιατρού να μπω εμβόλιμα μόλις μπορέσει...

Έχω ακόμα αίμα.

Σου εύχομαι μονο ευχάριστες εκπλήξεις και νεα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Τώρα παίρνω το παραπεμπτικό για να πάω για να δώσω αίμα και μετά, μετά τις 10, θα είμαι στο ιατρείο του γιατρού να μπω εμβόλιμα μόλις μπορέσει...

Έχω ακόμα αίμα.

Εύχομαι ό,τι καλύτερο κοπέλα μου! Περιμένουμε νέα σου και να είναι και τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Να σας πω κάτι? Έχω πολύ αγωνία γιαύριο. Είμαι σίγουρη ότι κάτι δεν πάει καλά και μεχρι τώρα το είχα πάρει πολύ χαλαρά κι εγώ κι ο άντρας μου.

Εν τω μεταξύ έχει φαγωθεί η μάνα μου να έρθει μαζί μου αλλά εγώ δε θέλω κανέναν. Από την αρχή προτιμώ μόνη μου. Θέλω να ξυπνήσω μεθαύριο.....Γίνεται?:confused:

Ετσι ημουν κ εγω...μεχρι να περασει το πρώτο τρίμηνο ημουν μεσα στην αγωνία... Ακόμα κ στην αυχενική ειχα συσπασεις απο το αγχος..εύχομαι και σε σενα ολα να πάνε καλα! Υπομονή οσο μπορείς.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ετσι ημουν κ εγω...μεχρι να περασει το πρώτο τρίμηνο ημουν μεσα στην αγωνία... Ακόμα κ στην αυχενική ειχα συσπασεις απο το αγχος..εύχομαι και σε σενα ολα να πάνε καλα! Υπομονή οσο μπορείς.......

Σευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Εγώ δεν είμαι αγχώδης γενικά ούτε και ειδικά μπορώ να πω. Αλλά όταν βλέπω διαφορά 2 εβδ από τον υπέρηχο ε εντάξει δεν είμαι κι αναίσθητη όσο κι αν δείχνω έτσι στους γύρω μου.

Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει σήμερα θα ξέρω αυτό με παρηγορεί. Είτε ευχάριστα είτε δυσάρεστα νέα να τελειώνει αυτή η ανασφάλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Σευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Εγώ δεν είμαι αγχώδης γενικά ούτε και ειδικά μπορώ να πω. Αλλά όταν βλέπω διαφορά 2 εβδ από τον υπέρηχο ε εντάξει δεν είμαι κι αναίσθητη όσο κι αν δείχνω έτσι στους γύρω μου.

Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει σήμερα θα ξέρω αυτό με παρηγορεί. Είτε ευχάριστα είτε δυσάρεστα νέα να τελειώνει αυτή η ανασφάλεια!

Ναι καταλαβαινω πως το λες... Σίγουρα οταν εχουμε λόγους να ειμαστε ετσι, ειναι φυσιολογικό να ανησυχουμε ακομα κ αν τελικα οι φοβοι μας δε βγουν αληθινοι και ολα πανε καλα! Εγω επειδη ειχα 2 εγκυμοσύνες πιο πριν που δεν εξελιχθηκαν καλα, τη τωρινή μου εγκυμοσύνη την εβγαλα μέσα στην αγωνία..μονο οταν άρχισα να καταλαβαίνω τη μικρη ηρέμησα πολύ.. 

Σου εύχομαι ολα να πανε καλα γλυκια μου! Λιγη υπομονή ακόμα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω μια αδυναμια στις πεταλουδες χαχα!

Ειμαι 31η εβδομάδα....περιμένω πως και πως να περασει ο καιρος μονο κ μονο για να τη κρατησω στην αγκαλια μου και να δω οτι ειναι καλα....... φυσικα η αγωνία να ειναι ολα καλα δε τελειώνει ποτε, θα το δεις και εσυ... απλα οσο περνα ο καιρός θα ηρεμεις ολο περισσότερο...

Πραγματικά σου εύχομαι να εχεις τα πιο όμορφα νεα σημερα κ ολα να πανε καλα!!

Τι ωρα εχεις ραντεβού??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gabry είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια...

Λοιπόν:

Σάκος μεγαλύτερος με έμβρυο μέσα...

Καρδιακή λειτουργία όχι ακομα...

Από την εικόνα ο γιατρός λέει 5 εβδομάδων και κάτι...

Μια αποκόλληση στο 30% του σακου... Εξ ου και το αίμα...

Περιμένω χοριακη...

Πρώτα ο Θεός τη Δευτέρα πάλι ραντεβού...

Δεν ξέρω τι να σκεφτώ... 

Φιλιά σε όλες...

Καλά μου φαίνονται τα νέα σου γιατί δεν ξέρεις τι να σκεφτείς? Χοριακές γιατί κάνεις ακόμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εχω μια αδυναμια στις πεταλουδες χαχα!

Ειμαι 31η εβδομάδα....περιμένω πως και πως να περασει ο καιρος μονο κ μονο για να τη κρατησω στην αγκαλια μου και να δω οτι ειναι καλα....... φυσικα η αγωνία να ειναι ολα καλα δε τελειώνει ποτε, θα το δεις και εσυ... απλα οσο περνα ο καιρός θα ηρεμεις ολο περισσότερο...

Πραγματικά σου εύχομαι να εχεις τα πιο όμορφα νεα σημερα κ ολα να πανε καλα!!

Τι ωρα εχεις ραντεβού??

Σευχαριστώ πολύ πολύ! Εύχομαι να έρθει ο καιρός γρήγορα,να έχεις εύκολη γέννα και να κρατήσεις την κουκλίτσα σου επιτέλους στην αγκαλιά σου!

Στις 1 έχω ραντεβού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η OLY10 είπε:

 

Στις 1 έχω ραντεβού!

Δυο ωριτσες ακομα!! Θα περασει η ωρα που θα παει... εγω ακομα κ τωρα βαζω εεφαρμογή στο κινητο να μετραει αντίστροφα τις μερες...(εγω και οι φαντάροι ενα πράγμα χαχαχ).

Να μας ενημερωσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Δυο ωριτσες ακομα!! Θα περασει η ωρα που θα παει... εγω ακομα κ τωρα βαζω εεφαρμογή στο κινητο να μετραει αντίστροφα τις μερες...(εγω και οι φαντάροι ενα πράγμα χαχαχ).

Να μας ενημερωσεις!

Καλά κάνεις αλλά να απολαύσεις και την εγκυμοσύνη σου,είναι πολύ ωραία περίοδος!

Ναι εννοείται θα σας ενημερώσω! Ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...