Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΤΙΚΑ ΤΕΣΤ ΜΑΡΤΙΟΥ


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ ξαφνικά στη 10η εβδομάδα είχα ακατάσχετη αιμοραγία με κατακόκκινο αίμα. Όταν λέω ακατάσχετη εννοώ ότι στεκόμουν όρθια κ έτρεχε το αίμα ανάμεσα στα πόδια μου, σε μια ώρα γέμισα 2 σερβιέτες. Ένιωσα να πέφτει και ένα πηχτό κομάτι αίμα και είπα πάει, τώρα τελειώσαν όλα. Τελικά ήταν καλά το μωρό, έμεινα 10 μέρες στο κρεβάτι ώσπου μου έδωσε το οκ να σηκωθώ και να έχω ήπια δραστηριότητα. Μετά από μερικές μέρες άρχισα πάλι να αιμοραγώ αλλά με σκούρο αίμα, και έτυχε ύστερα από 2 μέρες να έχω την αυχενική ώσπου ο γιατρός αυτός είδε ένα αιμάτωμα στον πλακούντα, υπόλοιπο της αποκόλησης, του οποίου η θέση είναι τέτοια που είναι φυσιολογικό να αιμοραγεί ακόμα και 15 μέρες με ένα μήνα μετά.

Η αλήθεια είναι ότι από εχθές παρασκευη, δλδ στις δέκα μέρες, δεν έχω αίμα. Αλλά βγήκαν τα αποτελέσματα των ορμονολογικών που έκανα μαζί με την αυχενική, η οποία  είχε βγει τέλεια, και έχει ανεβασμένες πιθανότητες, πάνω από το όριο ασφαλείας. Οπότε τη Δευτέρα θα μιλήσω μαζί του γιατί φαίνεται πως θα χρειαστούμε την αμνιοπαρακέντηση για να έχουμε λίγο πιο σίγουρα αποτελέσματα γιατί είμαι 37 και πριν 2 χρόνια η αδελφή μου είχε διακόψει κύηση στα 41 της λόγω σοβαρών συνδρόμων. Η ψυχολογία μου είναι πάλι χάλια...
Σύγνώμη που σε κούρασα με περιττές λεπτομέρειες... Σου ευχομαι  τα καλύτερα.

Ολα θα πανε μια χαρα!! Αλλωστε νεοτατη εισαι... Μη συγκρινεις το τι περασε η αδερφη σου... Αυτα ολα ειναι τυχαια..

Προσπαθησε να ηρεμησεις γιατι το εμβρυακι σου επιρρεαζεται πολυ απο την ψυχολογια σου κ το θελουμε ηρεμο κ χαρουμενο..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ ξαφνικά στη 10η εβδομάδα είχα ακατάσχετη αιμοραγία με κατακόκκινο αίμα. Όταν λέω ακατάσχετη εννοώ ότι στεκόμουν όρθια κ έτρεχε το αίμα ανάμεσα στα πόδια μου, σε μια ώρα γέμισα 2 σερβιέτες. Ένιωσα να πέφτει και ένα πηχτό κομάτι αίμα και είπα πάει, τώρα τελειώσαν όλα. Τελικά ήταν καλά το μωρό, έμεινα 10 μέρες στο κρεβάτι ώσπου μου έδωσε το οκ να σηκωθώ και να έχω ήπια δραστηριότητα. Μετά από μερικές μέρες άρχισα πάλι να αιμοραγώ αλλά με σκούρο αίμα, και έτυχε ύστερα από 2 μέρες να έχω την αυχενική ώσπου ο γιατρός αυτός είδε ένα αιμάτωμα στον πλακούντα, υπόλοιπο της αποκόλησης, του οποίου η θέση είναι τέτοια που είναι φυσιολογικό να αιμοραγεί ακόμα και 15 μέρες με ένα μήνα μετά.

Η αλήθεια είναι ότι από εχθές παρασκευη, δλδ στις δέκα μέρες, δεν έχω αίμα. Αλλά βγήκαν τα αποτελέσματα των ορμονολογικών που έκανα μαζί με την αυχενική, η οποία  είχε βγει τέλεια, και έχει ανεβασμένες πιθανότητες, πάνω από το όριο ασφαλείας. Οπότε τη Δευτέρα θα μιλήσω μαζί του γιατί φαίνεται πως θα χρειαστούμε την αμνιοπαρακέντηση για να έχουμε λίγο πιο σίγουρα αποτελέσματα γιατί είμαι 37 και πριν 2 χρόνια η αδελφή μου είχε διακόψει κύηση στα 41 της λόγω σοβαρών συνδρόμων. Η ψυχολογία μου είναι πάλι χάλια...
Σύγνώμη που σε κούρασα με περιττές λεπτομέρειες... Σου ευχομαι  τα καλύτερα.

Σου εύχομαι να ειναι ολα καλα με το μωρακι σας.... θα περιμένουμε τα νεα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@misofeggaro εύχομαι να μην είναι τίποτα και όλα να πάνε καλά. Αν έχετε αμφιβολίες να προχωρήστε  σε άμνιο για να είστε σίγουροι. Μην αγχώνεσαι όσο μπορείς να είσαι αισιόδοξη. Ολόψυχα σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!

@Gabry μου εύχομαι νακούσεις καρδούλα στον υπέρηχο σήμερα και να είναι όλα τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

@Petalouditsa28, @OLY10

Καλημέρα κορίτσια...

Σας ευχαριστώ πολύ...

Μακάρι να ακούσουμε καρδούλα σήμερα και τα καφετιά που έχω πάλι από χθες να μην είναι τίποτα...

Κάθε φορά που είναι να πάω στον γιατρό φτερουγίζει η καρδιά μου...

Τα καφετια γενικά δεν απασχολούν. Εμένα έτσι μου λεγε ο γιατρός μου. Καλή επιτυχία για σήμερα! Να προστεθείς και εσύ στα χαρμόσυνα νέα της άνοιξης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

@Petalouditsa28, @OLY10

Καλημέρα κορίτσια...

Σας ευχαριστώ πολύ...

Μακάρι να ακούσουμε καρδούλα σήμερα και τα καφετιά που έχω πάλι από χθες να μην είναι τίποτα...

Κάθε φορά που είναι να πάω στον γιατρό φτερουγίζει η καρδιά μου...

Σε νιώθω...ειναι να σπαει η καρδιά σου... τι ωρα εχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Κορίτσια τέλος...

Δεν έχει καρδιακή λειτουργία...

Σταματάω τα φάρμακα και περιμένω αίμα...

Ο,τι και να σου πω θα ειναι λιγο και ανούσιο σε αυτη τη φαση...λυπάμαι πολυ για ολο αυτο που περνας... ηλπιζα πως ολα θα πηγαιναν καλα στο τέλος....... ο,τι χρειαστεις ειμαστε εδω............... τι αλλο να πω, δεν εχω λογια..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Κορίτσια τέλος...

Δεν έχει καρδιακή λειτουργία...

Σταματάω τα φάρμακα και περιμένω αίμα...

Κοπέλα μου ειλικρινά δεν περίμενα τέτοια εξέλιξη λυπάμαι πολύ για όλη την ταλαιπωρία σου.

Σε ποια εβδομάδα είσαι? Μήπως να περιμένατε λίγες μέρες? Βέβαια ο γιατρός σου ξέρει. Απλώς επειδή κι εγώ καρδιά άκουσα στην 8η εβδομάδα δηλαδή αργά.

Ό,τι σου είπαν βέβαια η μια περιπτωση δεν ειναι ιδια με την άλλη.

Κουράγιο. Όποτε μας χρειάζεσαι θα είμαστε εδώ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Είμαι στην 5η εβδομάδα μετά την εμβρυομεταφορα που βάλαμε έμβρυα 5ης ημέρας. Δηλαδή μακρυά...

Το έμβρυο το μέτρησε σήμερα 3,3 χιλιοστά. Μετά τα 2,5 πρέπει να έχει καρδιακή λειτουργία.

Κι ο γυναικολόγος κι ο εξωσωματικος το ίδιο είπαν...

Δεν ξέρω σε ποια εβδομάδα θα με έβγαζε αν ακούγαμε καρδιά, αλλά σίγουρα τώρα έπρεπε να ακουστεί.

Σας ευχαριστώ πολύ...

Λυπάμαι τόσο πολύ εύχομαι να το ξεπεράσεις κι αυτό σύντομα και να επιστρέψει η αισιοδοξία κι η ελπίδα στη ζωή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι απιστευτα...Ραγισε η καρδια μου...ενιωσα οπως ενιωσα οταν ημουν στο δικο μου υπερηχο. ΠΡαγματικα, μια τεραστια αγκαλια. Δεν υπαρχουν λογια για την ωρα. Να γινει ο,τι πρέπει να γίνει και να προχωρήσεις μπροστα. Δεν υπαρχει περιπτωση να μη γινεις μανουλα. Απλα καποιες πρεπει να περνανε απο 40 κυματα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά στεναχωρήθηκα παρά πολύ :( περίμενα και διάβαζα μαζί με τα υπόλοιπα κορίτσια και ήμουν σίγουρη ότι θα έχει καλή έκβαση... 

μια τεράστια αγκαλιά σου στέλνω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Gabry είπε:

Κορίτσια τέλος...

Δεν έχει καρδιακή λειτουργία...

Σταματάω τα φάρμακα και περιμένω αίμα...

Λυπάμαι πολύ! 

Αγκάλιασε τον αντρουλη σου και προχωρήστε μαζί μπροστά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Gabry είπε:

Κορίτσια τέλος...

Δεν έχει καρδιακή λειτουργία...

Σταματάω τα φάρμακα και περιμένω αίμα...

@Gabry μου γλυκια μου λυπαμαι παρα πολυ.αναθεμα γιατι να περνας και εσυ και τοσα αλλα κοριτσια τοση ταλαιπωρια. κλαψε και ξεσπασε.

οταν θα εισαι λιγο πιο ηρεμη θα δεις πως θα προχωρησεις. οτι θες να μας μιλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Gabry είπε:

Κορίτσια τέλος...

Δεν έχει καρδιακή λειτουργία...

Σταματάω τα φάρμακα και περιμένω αίμα...

Δεν έχω λόγια ειλικρινά ?? σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη που μου προσφέρετε.

Ξαναγυρισαμε πάλι στα γιατί...

Δεν ξέρω τι να σκεφτώ...

Τόσες εξετάσεις και τίποτα. Τόση ταλαιπωρία και τίποτα.

Και με την εξωσωματική, φτάσαμε περίπου εκεί που έχουμε φτάσει και μόνοι μας...

Αν κάποια έχει κάποια ιδέα, καλοδεχούμενη...

 

να σου πω κοριτσι μου, εχετε σκεφτει προεμφυτευτικο ελεγχο?  Αν ξανακανεις εξωσωματικη δηλαδη να ελεγξετε τα εμβρυα πριν την εμφυτευση. Αλλιως δεν εχει πολυ νοημα η εξωσωματικη για σενα αν συλλαμβανεις ευκολα μονη σου. Θεμα τυχης ειναι μετα εφοσον δεν υπαρχει προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη που μου προσφέρετε.

Ξαναγυρισαμε πάλι στα γιατί...

Δεν ξέρω τι να σκεφτώ...

Τόσες εξετάσεις και τίποτα. Τόση ταλαιπωρία και τίποτα.

Και με την εξωσωματική, φτάσαμε περίπου εκεί που έχουμε φτάσει και μόνοι μας...

Αν κάποια έχει κάποια ιδέα, καλοδεχούμενη...

 

Κοριτσι μου μη το βαζεις κατω!Τα εμποδια εινσι παντα για να ερθει κατι πολυ καλο στη ζωη μας!

Λοιπον, εχεις σκεφτει ποτε να αλλαζες γιατρο?ισως να επαιρνες δευτερη και τριτη γνωμη...

Ισως να ειναι ο καλυτερος ..δε ξερω αλλα λεω μηπως θα ηταν καλα να το δειτε το θεμα κ με αλλονγιατρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω εκατο τΑ εκατο. Καμια φορα οσο και αν δεν το χωραει ο νους μας ειναι η γκαντεμια που μας κυνηγαει σε ορισμενα θεματα. Ο επιμενων νικα βεβαια στο τελος και παντοτε συμβαινει αυτο. Εγω θα σου ελεγα να περιμενεις να σου ερθει περιοδος, να ηρεμησεις και να ξεκινησετε οποτε νιωσετε ετοιμοι προσπαθειες μονοι σας και βλεπετε και για τα υπολοιπα εμβρυα αν δεν εχει γινει κατι στο ενδιαμεσο, να προχωρησετε στην εξωσωματικη. Φανταζομαι σε 2 μηνες θα μπορεις να ξεκινησεις φυσικα και για εξωσωματικη νομιζω λενε 4. Δεν το χωραει ο νους και θα χεις χιλια δικια να πεις χιλιες φορες γιατι σε μενα. Δεν μπορω να σου πω κατι αλλο, εδω το λες με μια ατυχια, αλλα πραγματικα οταν ειναι ολα τοσο χιλιοελεγμενα απλα ειναι θεμα συνεχους ατυχιας. Εχεις αυτην την τυχη να συλλαμβανεις τοσο ευκολα και αυτην την ατυχια να μην πηγαινει ως το τελος. Ομως θα παει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Το είχαμε συζητήσει, αλλά ο γιατρός δεν με είχε πείσει. Ούτε ψάχνοντας είχα βρει να αλλάζει δραματικά τις πιθανότητες για αποβολή. Ψάχνει συγκεκριμένες γενετικές ανωμαλίες και όχι όλες που είναι μύριες...

Δεν ξέρω... 5 έμβρυα στη σειρά δικά μας ελαττωματικά;;; Και τώρα Απο άλλα 4, δύο βλαστοκυστες 5ης μέρας, άριστης ποιότητας κατά τα λεγόμενα του γενετιστή, και οι δύο ελαττωματικες;;;

Γιατί μου φαίνεται όλο και πιο απίθανο σενάριο;;;

Η μήτρα χιλιοελεγμενη, σαλπιγγογραφιες, υστεροσκοπηση, άπειροι υπέρηχοι, εδώ,  εκεί, πιο πέρα... Μέχρι και στον Πιστοφιδη έφτασε η χάρη μου. Τίποτα! Όλα τέλεια! Και πάνε πάλι και ξανά τα ίδια...

Σήμερα είπα στον γιατρό να μου κάνει μια λαπαροσκόπηση χωρίς να βλέπει τίποτα απου τον υπέρηχο. Μου έκανε ολόκληρη ανάλυση ότι δεν υπάρχει λόγος... 

Τίποτα... Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ.

Κοριτσακι μου εχεις ελεγξει για ανοσολογικα, θυρωειδη, θρομβοφιλια? Εχεις παει σε αιματολογο κυησης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gabry είπε:

Το είχαμε συζητήσει, αλλά ο γιατρός δεν με είχε πείσει. Ούτε ψάχνοντας είχα βρει να αλλάζει δραματικά τις πιθανότητες για αποβολή. Ψάχνει συγκεκριμένες γενετικές ανωμαλίες και όχι όλες που είναι μύριες...

Δεν ξέρω... 5 έμβρυα στη σειρά δικά μας ελαττωματικά;;; Και τώρα Απο άλλα 4, δύο βλαστοκυστες 5ης μέρας, άριστης ποιότητας κατά τα λεγόμενα του γενετιστή, και οι δύο ελαττωματικες;;;

Γιατί μου φαίνεται όλο και πιο απίθανο σενάριο;;;

Η μήτρα χιλιοελεγμενη, σαλπιγγογραφιες, υστεροσκοπηση, άπειροι υπέρηχοι, εδώ,  εκεί, πιο πέρα... Μέχρι και στον Πιστοφιδη έφτασε η χάρη μου. Τίποτα! Όλα τέλεια! Και πάνε πάλι και ξανά τα ίδια...

Σήμερα είπα στον γιατρό να μου κάνει μια λαπαροσκόπηση χωρίς να βλέπει τίποτα απου τον υπέρηχο. Μου έκανε ολόκληρη ανάλυση ότι δεν υπάρχει λόγος... 

Τίποτα... Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ.

@Gabry μου κοριτσι μου γλυκο. εγω διαφωνω λιγο με την κατ στο θεμα ατυχια.ατυχια μια.αντε 2.αντε 3. ολο αυτο ειναι πολυ. η συμβουλη μου και εμενα ειναι να εβλεπες κ εναν ακομη γιατρο.εδω μεσα μπορεις να παρεις πολλες γνωμες απο τα κοριτσια.και εναν αιματολογο κυησης.ισως εχεις κανει τον ελεγχο σου κ δεν το ξερω εγω.αλλα δεν εννοω να ψαξεις 2-3 παραγοντες.εννοω να τα ψαξεις ολα τα αιματολογικα κ ανοσολογικα.αυτο που λεει η πεταλουδιτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια συγγνωμη ανλεω βλακειες στο συγκεκριμενο. Εγω οταν λενε οτι εχουν ελεγξει τα παντα επειδη δεν πολυξερω τι παει να πει αυτο, θεωρω οτι εχουν κανει ακομα και ολα οσα αναφερει η πεταλουδιτσα. Εννοειται οτι συμφωνω αν δεν εχουν γινει αυτοι οι ελεγχοι να γινουν, δεδομενων των πολλων παλινδρομων. Αν εχουν γινει ομως, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο πλην της ατυχιας, αυτο....Ειναι ανεξηγητο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Κοριτσια συγγνωμη ανλεω βλακειες στο συγκεκριμενο. Εγω οταν λενε οτι εχουν ελεγξει τα παντα επειδη δεν πολυξερω τι παει να πει αυτο, θεωρω οτι εχουν κανει ακομα και ολα οσα αναφερει η πεταλουδιτσα. Εννοειται οτι συμφωνω αν δεν εχουν γινει αυτοι οι ελεγχοι να γινουν, δεδομενων των πολλων παλινδρομων. Αν εχουν γινει ομως, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο πλην της ατυχιας, αυτο....Ειναι ανεξηγητο.....

δεν λες βλακιες.δεν εννοουσα αυτο.

απλα πιστευω οτι στα τοσα μαζεμενα....δεν μπορω να δεχτω οτι απλα τραβας το λαθος χαρτι. ισως κατι υπαρχει που δεν ψαχνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

δεν λες βλακιες.δεν εννοουσα αυτο.

απλα πιστευω οτι στα τοσα μαζεμενα....δεν μπορω να δεχτω οτι απλα τραβας το λαθος χαρτι. ισως κατι υπαρχει που δεν ψαχνουμε.

Εχεις δικιο...Τι να πω για την κοπελα, δεν ξερω. Ισως το καλυτερο που μπορει να κανει ή που ισως εγώ θα εκανα στη θεση της θα ηταν να παρω ακομα μια γνώμη απο καποιον συστημενο γιατρο, πηγαινοντάς του ο,τι εχω κανει ως τωρα απο εξετασεις. Αν θεωρει οτι υπαρχει κατι που δεν εχει γινει, εννοειται να το κανει, γιατι ειναι κριμα να περναει καθε τρεις και λιγο αυτο το γολγοθα. 2 χρονια οπως ειπε ειναι εγκυος.....Συλλαμβανει αμεσως, και μετα κατι γινεται.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gabry είπε:

Κορίτσια, όταν λέμε από εξετάσεις ότι έχουν γίνει τα πάντα, εννοούμε τα πάντα.

Καρυοτυπος ζεύγους, θρομβοφιλια(2 φορές), σπερμοδιαγραμματα, κατακερματισμός DNA σπέρματος, υστεροσκοπηση, σαλπιγγογραφια και υδρουστεροφραφημα, πλήρης ανοσολογικος έλεγχος(έπαιρνα κορτιζόνη Απο το καλοκαίρι), όλες οι ορμονολογικες οποτε και να γίνουν είναι άψογες, μοριακος έλεγχος Από γενετιστή με ιστό περιόδου και σπέρμα για ουρεοπλασμα, μυκοπλασμα, χλαμυδια. Όλα τέλεια.  Αντιβιωσεις, βελονισμός, χαμός...

Προληπτικά η κορτιζόνη, προληπτικά η ηπαρίνη, προληπτικά ένας κουβάς φάρμακα και ορμόνες και το αποτέλεσμα ίδιο...

Γιατρούς εννοείται ότι έχω αλλάξει πολλούς κάθε φορά που μου έλεγε ο καθένας ότι δεν έχει κάτι άλλο να μου προτείνει για να με βοηθήσει.

Τι να πω ρε κοριτσι μου, αληθεια.....Τα χεις ξετιναξει ολα! Εσυ πως σκεφτεσαι να συνεχισεις? Θα κανεις προσπαθειες με αντρα σου μεχρι να σου ξαναδοθει το οκ για εξωσωματικη? ή δεν υπαρχει λογος πλεον για την εξωσωματικη και θα συνεχισετε απλα με φυσικη προσπαθεια συλληψης? Στην περίπτωσή σου τότε πραγματικα γυρναω στο πρώτο μηνυμα μου περι ατυχιας. Δεν ξερω τι αλλο να πω. Ενας γυναικολογος ελεγε, γυναικα που εχει μητρα θα κανει καποια στιγμη παιδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gabry είπε:

Κορίτσια, όταν λέμε από εξετάσεις ότι έχουν γίνει τα πάντα, εννοούμε τα πάντα.

Καρυοτυπος ζεύγους, θρομβοφιλια(2 φορές), σπερμοδιαγραμματα, κατακερματισμός DNA σπέρματος, υστεροσκοπηση, σαλπιγγογραφια και υδρουστεροφραφημα, πλήρης ανοσολογικος έλεγχος(έπαιρνα κορτιζόνη Απο το καλοκαίρι), όλες οι ορμονολογικες οποτε και να γίνουν είναι άψογες, μοριακος έλεγχος Από γενετιστή με ιστό περιόδου και σπέρμα για ουρεοπλασμα, μυκοπλασμα, χλαμυδια. Όλα τέλεια.  Αντιβιωσεις, βελονισμός, χαμός...

Προληπτικά η κορτιζόνη, προληπτικά η ηπαρίνη, προληπτικά ένας κουβάς φάρμακα και ορμόνες και το αποτέλεσμα ίδιο...

Γιατρούς εννοείται ότι έχω αλλάξει πολλούς κάθε φορά που μου έλεγε ο καθένας ότι δεν έχει κάτι άλλο να μου προτείνει για να με βοηθήσει.

καλημερα. δεν ξερω τι να πω. αν εχεις παρει κ γνωμες δεν ξερω τι να προτεινω.ο γιατρος σου ειπε καμια ιδεα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...