Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΤΙΚΑ ΤΕΣΤ ΜΑΡΤΙΟΥ


Recommended Posts

στις On ‎11‎/‎4‎/‎2018 at 3:13 ΜΜ, ο/η OLY10 είπε:

Κοριτσια μου απο μενα ολα τελεια! Ειδαμε εμβρυο κι ακουσαμε καρδια! Τωρα ο υπερηχος με βγαζει 1 εβδ διαφορα οποτε ολα καλα! Εκλαιγα απο χαρα. Ολα καλα. Τωρα εξετασεις και μονο σιδηρο μου εδωσε να ξεκινησω με φυλικο.

@Gabry μου μην ανησυχεις για την καρδια ηταν νωρις ολα καλα θα πανε. Προσεχε τον εαυτο σου

 

Mπραβο κοριτσαρα!! Αντε να αρχισεις να βλεπεις στους υπερηχους κ ποδαρακια να κουνιουνται!!!

Gabry, να εισαι οσο πιο ηρεμη μπορεις... Ευχομαι να παν ολα τελεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gabry είπε:

Γεια σου @Petalouditsa28...

Εδώ στην ξάπλα μου, με τον αντρουλη μου να με φροντίζει...

Προσεύχομαι, εύχομαι και ελπίζω  το φασολακι που είδαμε χθες στην οθόνη να έχει φωτάκι που αναβοσβήνει και κάνει γκλουπ γκλουπ γκλουπ...

Από χθες παίρνω έλαιο παραφινης και μάλλον θα ππάρω και υποθετα γλυκερινης, γιατί βρε κορίτσια, δε μου βγαίνει Απο το μυαλό, ότι με τη δυσκοιλιότητα και της δυσκολία που έχω στην τουαλέτα, νιώθω χαμηλά τραβήγματα-τσιμπήματα και μετά έχω αιμορραγίες.

Μπορεί να λέω ανοησίες. Ο γιατρός μου είπε ότι αυτά είναι ακίνδυνα  Και να τα πάρω για να μου φύγει η ιδέα... 

Αλλά ρε κορίτσια κοντά 20 μέρες ξάπλα, δεν κάνω απολύτως τίποτα... Που μου βρίσκονται οι αποκολλησεις;;;

Εφόσον ρωτησες το γιατρο σου, οκ..απλα προσπαθεισε να μη ζοριζεσαι πολυ στη τουαλετα.. εχω ακούσει οτι δε κάνει να σφίγγομαστε πολυ..αλλοι παλι λενε οτι δεν υπάρχει θεμα.. 

Όντως ειναι αξιοπεριεργο παντως που βρεθηκαν οι αποκολλησεις...ρωτησες το γιατρο σου σχετικα με αυτο?? 

Θα περασουν γρήγορα οι μερες και θα δεις τη καρδούλα του να χτυπάει τη Δευτέρα....το πιστεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Να σου πω την αλήθεια κοπέλα μου, εγώ και ο άντρας μου με την τελευταία αιμορραγία την Τρίτη, δεν πιστεύαμε ότι θα βλέπαμε κάτι στον υπέρηχο... Είχα μόνο μια μικρή-μικρή, κρυφή ελπίδα γιατί δεν είχα ακούσει "μπλουμ" στην τουαλέτα...

Έλεγα ότι εντάξει, αν δεν έχει φύγει το έμβρυο, το αίμα είναι από κάπου. Από πού;;; Το μυαλό μου είχε πάει στα πολυυυυυυυυυ χειρότερα...

Δεν είχα μυαλό να ρωτήσω Απο που προκλήθηκε η αποκόλληση.

Εντάξει, ο γιατρός αποθήκευσε μεν τον υπέρηχο, δεν τον εκτύπωσε, βέβαια, μένω και περιμένω τη Δευτέρα...

Πολλες, πολλες θετικες ευχες και σκέψεις σου στελνω! Σημερα εχεις αιμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gabry είπε:

Να σου πω την αλήθεια κοπέλα μου, εγώ και ο άντρας μου με την τελευταία αιμορραγία την Τρίτη, δεν πιστεύαμε ότι θα βλέπαμε κάτι στον υπέρηχο... Είχα μόνο μια μικρή-μικρή, κρυφή ελπίδα γιατί δεν είχα ακούσει "μπλουμ" στην τουαλέτα...

Έλεγα ότι εντάξει, αν δεν έχει φύγει το έμβρυο, το αίμα είναι από κάπου. Από πού;;; Το μυαλό μου είχε πάει στα πολυυυυυυυυυ χειρότερα...

Δεν είχα μυαλό να ρωτήσω Απο που προκλήθηκε η αποκόλληση.

Εντάξει, ο γιατρός αποθήκευσε μεν τον υπέρηχο, δεν τον εκτύπωσε, βέβαια, μένω και περιμένω τη Δευτέρα...

Κι εγώ πιστεύω ότι όλα καλά θα πάνε και τη Δευτέρα θα έχεις πολύ ευχάριστα να μας πεις....Από αίμα πώς πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει @Gabry δεν είναι πολλές οι μέρες θα περάσουν και θα δεις σύντομα το μπεμπάκι σου μεγαλωμένο! Από πόνους πώς πας? Εγώ έχω από το μεσημέρι και μετά που αρχίζω και κουράζομαι. Αν ξαπλώνω ηρεμώ αλλιώς μέχρι το βράδυ συνέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Εντάξει @Gabry δεν είναι πολλές οι μέρες θα περάσουν και θα δεις σύντομα το μπεμπάκι σου μεγαλωμένο! Από πόνους πώς πας? Εγώ έχω από το μεσημέρι και μετά που αρχίζω και κουράζομαι. Αν ξαπλώνω ηρεμώ αλλιώς μέχρι το βράδυ συνέχεια...

 

 

Προσπαθεισε οσο μπορείς να ξεκουραζεσαι! Και εγω στην αρχή πονουσα κ ελεγα "οπα πεταλουδίτσα κατσε κατω τωρα"!! 

@Gabry ειναι εευχάριστο που εχεις μονο καφετια! Με το καλο να σταματησουν και αυτα να ηρεμησεις λίγο! 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Petalouditsa28 είπε:

 

Προσπαθεισε οσο μπορείς να ξεκουραζεσαι! Και εγω στην αρχή πονουσα κ ελεγα "οπα πεταλουδίτσα κατσε κατω τωρα"!! 

@Gabry ειναι εευχάριστο που εχεις μονο καφετια! Με το καλο να σταματησουν και αυτα να ηρεμησεις λίγο! 

 

Το ξέρω και το νιώθω πως όταν δεν κάνω τίποτα είμαι πολύ καλά αλλά μια κουβέντα είναι το να ξεκουράζομαι όταν υπάρχει κι άλλο παιδί και δουλεύεις σκούρα τα πράγματα....Είμαι και λίγο σπαστική με τη φασίνα αλλά μάλλον θα παίξει "εκμετάλλευση" στη μαμα μου.....χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Κοπελιές, όλη μέρα το κωλοβαράω κανονικά!!! Που να βρω την κούραση και τον πόνο στη μέση;;;

Πόνο είχα αρκετό προχθές, με την αιμορραγία, αυτήν την πίεση χαμηλά, που κάτι είναι εκεί και θέλει να φύγει...

Στη μέση τίποτα σπουδαίο, μόνο καμιά φορά σε φάση αιμορραγίας πολύ, αλλά ήπια πράγματα προς το παρόν...

Μακάρι να περάσουν όλα αυτα... Με όποιον και να μιλάω τελευταία, μου λέει και μια περίπτωση γυναίκας που έκατσε 9 μήνες στο κρεβάτι!!!

Ε μην απογοητεύεσαι και κάνεις τέτοιες σκέψεις. 9 μήνες? Ε υπερβολή δεν έχω ακούσει ποτέ για τόσο πολύ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Κοπελιές, όλη μέρα το κωλοβαράω κανονικά!!! Που να βρω την κούραση και τον πόνο στη μέση;;;

Πόνο είχα αρκετό προχθές, με την αιμορραγία, αυτήν την πίεση χαμηλά, που κάτι είναι εκεί και θέλει να φύγει...

Στη μέση τίποτα σπουδαίο, μόνο καμιά φορά σε φάση αιμορραγίας πολύ, αλλά ήπια πράγματα προς το παρόν...

Μακάρι να περάσουν όλα αυτα... Με όποιον και να μιλάω τελευταία, μου λέει και μια περίπτωση γυναίκας που έκατσε 9 μήνες στο κρεβάτι!!!

Εσυ δε θα σαι μια απο αυτες τις περιπτώσεις!! Ολα θα φτιαξουν συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@OLY10 και @Gabry υπομονή. Εύχομαι να εξελιχθούν θετικά οι εγκυμοσύνες σας. Είμαι στην 14η και ακόμα βγάζω μαύρα πήγματα και που και που κόκκινο στο σκούπισμα. Σκεφτείτε ότι το μωρό σας μεγαλώνει, χαιδέψτε την κοιλιά σας, μιλήστε του και ζητήστε του να σας αφήσει να γίνεται η μανούλα του. Θα σας ακουσει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Gabry ολα καλα κοριτσακι μου.παντως αυτες οι αποκολλησουλες ενας θεος ξερει πως γινονται.δεν νομιζω γινονται μονο επειδη πχ. κουραζεσαι ή σηκωσες κατι.ασε που 5η,6η,7η βδομαδα που πολλα κοριτσια εχουν καφε (κ εγω ειχα στην 1η εγκυμοσυνη), ο πλακουντας δεν ειναι καν ετοιμος πλακουντας για να αποκολληθει. εσυ ψυχραιμια κ θετικη σκεψη.

@Petalouditsa28 τι γλυκο κοριτσι εισαι. με το καλο το μωρακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

@Dim83

Μα δεν είχε αποκολληθεί ο πλακούντας. Ο σάκος είχε την αποκόλληση... Ένα μεγάλο αιμάτωμα στη μία μεριά του... Το είδα στην οθόνη, μου το έδειξε ο γιατρός....

Κι αναρωτιέμαι γιατί. Θα μου πεις γιατί δε ρώτησες τον γιατρό... Ήμουν σαλταρισμενη ελαφρώς...

Εντάξει, δεν είναι ότι με απασχολεί διαρκώς, κατά βάθος ξέρω ότι αν θέλει να μείνει, θα μείνει κι αν όχι...

Όλα καλά...

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ...

 με εστειλες τωρα. αποκολλαται ο σακος? απο που? αν στο ειπε ο γιατρος παω πασο. απλα εγω ηξερα οτι η αποκολληση αφορα τον πλακουντα.εστω κ σε πρωιμο σταδιο. οσο ζεις μαθαινεις τελικα!

μην μας ευχαριστεις καλε. γι' αυτο ειμαστε εδω.για το support!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Από το ενδομήτριο που έχει εμφυτευτει... Αλήθεια το είδα, κάτι σαν μεγάλος λεκές στο κάτω άκρο του σακου... Τώρα γιατί; Τι να πω; Να είναι τίποτα εκεί στο ενδομήτριο μου και δε φάνηκε στις δεκάδες εξετάσεις, υπέρηχους, σαλπιγγογραφιες κτλ... Να είναι που μεγαλώνει ο σάκος; Να είναι ευαίσθητο το ενδομήτριο μου λόγω των άπειρων φαρμάκων της εξωσωματικής που παίρνω πρώτη φορά;;;

Δε μου έχει ξανασυμβεί. Δύο φορές που έχω ακούσει καρδιά(με φυσική σύλληψη) ως τώρα, δεν είχα κάτι τέτοιο.

Ας ακούσουμε καρδιά τη Δευτέρα και θα το πάμε έτσι, βήμα-βήμα, βδομάδα-βδομάδα...

ναι ξερω πως ειναι. ειχα κ εγω καφε κ οταν ειχα παει στην 7η βδομαδα ειδαμε ενα αιματωμα διπλα στο σακο που σιγα σιγα εφυγε με τα καφε που εβλεπα.γενικα οι γιατροι δεν το θεωρουν κατι ανησυχητικο. απλα αυτο ειναι αποκολληση πλακουντα.καλα λιγη σημασια εχει θα μου πεις πως λεγεται.το θεμα ειναι να παει καλα.παντως οταν ξαναπας και αφου θα ειναι ολα καλα!!! ρωτησε τον ετσι απο την περιεργεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@Gabry 

@Petalouditsa28 τι γλυκο κοριτσι εισαι. με το καλο το μωρακι σου.

Σε ευχαριστώ Dim μου.. εχω διαβασει την ιστορία σου...σου ευχομαι ολοψυχα να σου πανε ολα καλα απο εδω και πέρα.......?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Σε ευχαριστώ Dim μου.. εχω διαβασει την ιστορία σου...σου ευχομαι ολοψυχα να σου πανε ολα καλα απο εδω και πέρα.......?

ευχαριστω πεταλουδιτσα!με το καλο το μωρακι σου.σε ποια βδομαδα εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

ευχαριστω πεταλουδιτσα!με το καλο το μωρακι σου.σε ποια βδομαδα εισαι?

Διανυω τη 31!... περιμένω πως κ πως να περασει ο καιρός.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Διανυω τη 31!... περιμένω πως κ πως να περασει ο καιρός.....

τελεια εισαι.απολαυσε τις τελευταίες βδομαδες σου κ κοιμησου!!! με το καλο να πας μεχρι τελους κοριτσακι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

 

 

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

τελεια εισαι.απολαυσε τις τελευταίες βδομαδες σου κ κοιμησου!!! με το καλο να πας μεχρι τελους κοριτσακι μου.

χίλια ευχαριστώ γλυκια μου...και σε σενα εύχομαι να ξεκινησει συντομα ενας νεος κυκλος γεματο μονο χαρές.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/4/2018 at 7:44 ΜΜ, ο/η Gabry είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τα ωραία λόγια σου...

Είσαι στο κρεβάτι; Είχες αποκόλληση έτσι νωρίς; (Ο γιατρός μου είπε από την εικόνα στον υπέρηχο ότι είναι 5 εβδομάδες και 2 ή 3 ημέρες...)

Πώς σου δικαιολογεί ο γιατρός σου αυτή την κατάσταση;

Εγώ ξαφνικά στη 10η εβδομάδα είχα ακατάσχετη αιμοραγία με κατακόκκινο αίμα. Όταν λέω ακατάσχετη εννοώ ότι στεκόμουν όρθια κ έτρεχε το αίμα ανάμεσα στα πόδια μου, σε μια ώρα γέμισα 2 σερβιέτες. Ένιωσα να πέφτει και ένα πηχτό κομάτι αίμα και είπα πάει, τώρα τελειώσαν όλα. Τελικά ήταν καλά το μωρό, έμεινα 10 μέρες στο κρεβάτι ώσπου μου έδωσε το οκ να σηκωθώ και να έχω ήπια δραστηριότητα. Μετά από μερικές μέρες άρχισα πάλι να αιμοραγώ αλλά με σκούρο αίμα, και έτυχε ύστερα από 2 μέρες να έχω την αυχενική ώσπου ο γιατρός αυτός είδε ένα αιμάτωμα στον πλακούντα, υπόλοιπο της αποκόλησης, του οποίου η θέση είναι τέτοια που είναι φυσιολογικό να αιμοραγεί ακόμα και 15 μέρες με ένα μήνα μετά.

Η αλήθεια είναι ότι από εχθές παρασκευη, δλδ στις δέκα μέρες, δεν έχω αίμα. Αλλά βγήκαν τα αποτελέσματα των ορμονολογικών που έκανα μαζί με την αυχενική, η οποία  είχε βγει τέλεια, και έχει ανεβασμένες πιθανότητες, πάνω από το όριο ασφαλείας. Οπότε τη Δευτέρα θα μιλήσω μαζί του γιατί φαίνεται πως θα χρειαστούμε την αμνιοπαρακέντηση για να έχουμε λίγο πιο σίγουρα αποτελέσματα γιατί είμαι 37 και πριν 2 χρόνια η αδελφή μου είχε διακόψει κύηση στα 41 της λόγω σοβαρών συνδρόμων. Η ψυχολογία μου είναι πάλι χάλια...
Σύγνώμη που σε κούρασα με περιττές λεπτομέρειες... Σου ευχομαι  τα καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ ξαφνικά στη 10η εβδομάδα είχα ακατάσχετη αιμοραγία με κατακόκκινο αίμα. Όταν λέω ακατάσχετη εννοώ ότι στεκόμουν όρθια κ έτρεχε το αίμα ανάμεσα στα πόδια μου, σε μια ώρα γέμισα 2 σερβιέτες. Ένιωσα να πέφτει και ένα πηχτό κομάτι αίμα και είπα πάει, τώρα τελειώσαν όλα. Τελικά ήταν καλά το μωρό, έμεινα 10 μέρες στο κρεβάτι ώσπου μου έδωσε το οκ να σηκωθώ και να έχω ήπια δραστηριότητα. Μετά από μερικές μέρες άρχισα πάλι να αιμοραγώ αλλά με σκούρο αίμα, και έτυχε ύστερα από 2 μέρες να έχω την αυχενική ώσπου ο γιατρός αυτός είδε ένα αιμάτωμα στον πλακούντα, υπόλοιπο της αποκόλησης, του οποίου η θέση είναι τέτοια που είναι φυσιολογικό να αιμοραγεί ακόμα και 15 μέρες με ένα μήνα μετά.

Η αλήθεια είναι ότι από εχθές παρασκευη, δλδ στις δέκα μέρες, δεν έχω αίμα. Αλλά βγήκαν τα αποτελέσματα των ορμονολογικών που έκανα μαζί με την αυχενική, η οποία  είχε βγει τέλεια, και έχει ανεβασμένες πιθανότητες, πάνω από το όριο ασφαλείας. Οπότε τη Δευτέρα θα μιλήσω μαζί του γιατί φαίνεται πως θα χρειαστούμε την αμνιοπαρακέντηση για να έχουμε λίγο πιο σίγουρα αποτελέσματα γιατί είμαι 37 και πριν 2 χρόνια η αδελφή μου είχε διακόψει κύηση στα 41 της λόγω σοβαρών συνδρόμων. Η ψυχολογία μου είναι πάλι χάλια...
Σύγνώμη που σε κούρασα με περιττές λεπτομέρειες... Σου ευχομαι  τα καλύτερα.

Να προσεχεις κοριτσι μου και να ακολουθεις τις οδηγιες του γιατρου σου!Ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα απο εδω και περα και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ,ευκολη και χαρούμενη!Τα φιλια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ ξαφνικά στη 10η εβδομάδα είχα ακατάσχετη αιμοραγία με κατακόκκινο αίμα. Όταν λέω ακατάσχετη εννοώ ότι στεκόμουν όρθια κ έτρεχε το αίμα ανάμεσα στα πόδια μου, σε μια ώρα γέμισα 2 σερβιέτες. Ένιωσα να πέφτει και ένα πηχτό κομάτι αίμα και είπα πάει, τώρα τελειώσαν όλα. Τελικά ήταν καλά το μωρό, έμεινα 10 μέρες στο κρεβάτι ώσπου μου έδωσε το οκ να σηκωθώ και να έχω ήπια δραστηριότητα. Μετά από μερικές μέρες άρχισα πάλι να αιμοραγώ αλλά με σκούρο αίμα, και έτυχε ύστερα από 2 μέρες να έχω την αυχενική ώσπου ο γιατρός αυτός είδε ένα αιμάτωμα στον πλακούντα, υπόλοιπο της αποκόλησης, του οποίου η θέση είναι τέτοια που είναι φυσιολογικό να αιμοραγεί ακόμα και 15 μέρες με ένα μήνα μετά.

Η αλήθεια είναι ότι από εχθές παρασκευη, δλδ στις δέκα μέρες, δεν έχω αίμα. Αλλά βγήκαν τα αποτελέσματα των ορμονολογικών που έκανα μαζί με την αυχενική, η οποία  είχε βγει τέλεια, και έχει ανεβασμένες πιθανότητες, πάνω από το όριο ασφαλείας. Οπότε τη Δευτέρα θα μιλήσω μαζί του γιατί φαίνεται πως θα χρειαστούμε την αμνιοπαρακέντηση για να έχουμε λίγο πιο σίγουρα αποτελέσματα γιατί είμαι 37 και πριν 2 χρόνια η αδελφή μου είχε διακόψει κύηση στα 41 της λόγω σοβαρών συνδρόμων. Η ψυχολογία μου είναι πάλι χάλια...
Σύγνώμη που σε κούρασα με περιττές λεπτομέρειες... Σου ευχομαι  τα καλύτερα.

καλη μου καταρχην να σου ευχηθω να πανε ολα καλα.προσπαθησε να μην ανησυχεις.τι σου εβγαλαν τα αιματαολογικα αν επιτρεπεται? το papp-a δεν ηταν καλο ή η χοριακη? να θυμασαι οτι η αυχενικη ειναι σημαντικη εξεταση μεν αλλα στατιστικο βγαζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

@misofeggaro

Κοπέλα μου, καταρχάς εγώ είμαι στην πολύ αρχή και είχα ήδη αυτές τις αιμορραγίες. Περιμένω καρτερικά την Δευτέρα, να δώσει ο Θεός να ακούσουμε καρδούλα. Είμαι ήδη 20 μέρες στο κρεβάτι και μου φαίνεται κάθε μια αιώνας... Χαλάλι όμως...

Απ όσο καταλαβαίνω η αυχενική σου στις μετρήσεις βγήκε καλή και απλά είναι οριακά ανεβασμενοι κάποιοι δείκτες της αιματολογικής. Χωρίς να ξερω, απο ιστορίες που έχω ακούσει, νομίζω ότι δε χρειάζεται να ανησυχείς.

Επίσης, το βέβαιο Είναι ότι δεν πρέπει να κατηγορείς τον εαυτό σου για την ηλικία σου. Προσπάθησε να σκέφτεσαι όμορφα.

Ξέρεις τι μου είπε ο γιατρός μου πριν 10 μέρες που μόλις είχαμε δει τον σάκο; Τον κοίταζα καχύποπτα, μου λέει: θα προχωρήσει, τι θα γίνει; Όλη η μούντζα του κόσμου σε σας θα πέσει;

Και τι θα κάνουμε; Του ξαναλέω.

Το σταυρό σου,  μου απάντησε, κι ο Θεός βοηθός.

Έτσι είναι... Τίποτα άλλο δε μετράει... Ας είσαι 19,29,39 ή 49... Αλήθεια...

Είναι όλα ζήτημα τύχης και πιθανοτήτων. 

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου το μωράκι σου να έχει έρθει για να μείνει και να το κρατήσεις τον Σεπτέμβριο γερό στην αγκαλιά σου...

Σε φιλώ...

συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ με τη @Gabry. η ηλικια ειναι σημαντικη μεν @misofeggaro και δεν πρεπει να κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας, αλλα αν δεν εχεις τυχη δεν γινεται τπτ. @Gabry ολα να πανε καλα στον υπερηχο σου!!!! να ακουσεις "τικ τακ" να το ευχαριστηθεις!

και επισης στα 37 δεν εισαι τοσο μεγαλη γλυκουλα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro αφου η αυχενικη ειναι μια χαρα σιγουρα δε θα υπαρχει προβλημα. Ακομα και πανω απο το οριο που λες οι πιθανοτητες ειναι ελαχιστες. Απλα για να εχετε ολοι το κεφαλι σας ησυχο αν ειναι θα κανετε αμνιο. Οι περισσοτερες ειμαστε ανω των 35 εστω και οριακα οποτε το πιθανοτερο ειναι να κανουμε οταν ερθει η ωρα. Μην ανησυχεις. Θα βγουν πολυ καλα τα αποτελεσματα

@Gabry καπως ετσι μου τα λεει και ο γιατρος μου (τηρουμενων των αναλογιων βεβαια γιατι εσυ εχεις περασει πολλες αναποδιες), αλλα δε γινεται να πεφτει η γκαντεμια μονιμως σε εναν ανθρωπο. Κανουμε το σταυρο μας σκεφτομαστε θετικα ακολουθουμε τις οδηγιες του, και απο κει και περα δεν ειναι στο χερι μας. Ευχομαι να ακουσεις τον πιο ωραιο ηχο και να μας τον μεταφερεις νοερα και σε μας......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...