Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικό τεστ μετά από δύο χρόνια προσπαθειών


Recommended Posts

στις πριν 23 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Εννοειται θελει το χρονο του. Εμενα ακομα πχ δε μου εχει ερθει η περιοδος. Ενω γενικα ειμαι οκ και το χω ξεπερασει ως γεγονος, με εχει πιασει τρελη ανυπομονησια για να ρθει η περιοδος να νιωσω πως επανηλθα. Ευτυχως δεν κλαιω, αλλα ειναι φορες που χω τρελα σκαμπανεβασματα ασυζητητι. Η βιοχημικη κυηση ειναι διαφορετικη απο το συνδρομο κενου σακου που θεωρειται παλινδρομη. Ανεβαινει η χοριακη ή βλεπεις πχ θετικο τεστ κυησεως και λιγες μερες μετα κατεβαινει η χοριακη ή ερχεται περιοδος. πολλες γυναικες δεν την αντιλαμβανονται καν γιατι θεωρουν πχ πως απλα ειχαν μια καθυστερηση στον κυκλο τους. Στο συνδρομο κενου σακου, υπαρχουν ολα τα συμπτωματα εγκυμοσυνης, πχ σακος, ανοδος χοριακης κλπ, αλλα το εμβρυο που ειχε εμφυτευτει δεν εξελιχθηκε λογω καποια χρωμοσωμικης ανωμαλιας στο 85% των περιπτωσεων ή λογω ανολογικων καταστασεων ή θρομβοφιλιας αν υπαρχει κατι παθολογικο απο πισω.

Καλησπέρα!!όντως το ψυχολογικό κομμάτι είναι και το πιο δύσκολο, εγώ προσωπικά αν ξαναμείνω έγκυος φοβαμαι να χαρώ, φοβάμαι να μη γίνουν πάλι τα ίδια. Είναι λίγο και η ηλικια (33) που στενεύουν τα περιθώρια....ελπίζω όμως και εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή την φορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Ioli7 είπε:

Ναι θα συμφωνήσω, ο,τι πει ο γιατρός για να είμαστε σίγουροι. Κ αν υπάρχει αμφιβολία παίρνουμε κ δεύτερη γνώμη! Ένα άλλο θέμα που με προβληματίζει είναι τα δέκατα. Έχω σταθερά εδώ κ δύο εβδομάδες 37,2 κάθε μεσημέρι κ το βράδυ 37,4. Ο γιατρός είπε να περιμένω λίγο, μπορεί να είναι από το ζόρι της αποβολής. Παλιότερα είχα 36,5 ακόμα κ τις πρώτες εβδομάδες της εγκυμοσύνης είχα 36,8. Λίγο με αγχωσε η θερμοκρασία

μην αγχωνεσαι με τη θερμοκρασια και μην τη μετρας. Οσο ημουν εγκυος ειχα σταθερα δεκατα. Απο την ωορρηξια και μετα δηλαδη. Οποτε μπορει να ειναι και απο τις ορμονες ακομα που δεν εχουν πεσει και σταθεροποιηθει. Θα νιωσεις πολυ πολυ καλα με τις μερες σωματικα δηλαδη. Στο λεω γιατι εμενα συνεβη πολυ προσφατα. Τωρα που μου ηρθε δε και η περιοδος νιωθω σα να μη συνεβη ποτε σωματικα. Επανερχεται το σωμα ειδικα μετα απο τοσο συντομες κυησεις. Επανερχεται γρηγορα. Ακου το γιατρο σου, ρωτα τον και ποτε μπορεις να ξαναξεκινησεις και ολα θα πανε τελεια! Ελπιζω την αλλη φορα να δουμε και να ακουσουμε μωρακι και να πανε και ολα καλα ως τελους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθε η περίοδος, μεγάλη ανακούφιση! Άντε με το καλό, από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί! Μετριεμαι γιατί νιώθω φούντωση!!! Ζεσταίνομαι, βάζω θερμόμετρο κ τσουπ 37,2. Μετά το βράδυ 37,4. Πιθανόν είναι από την ταλαιπωρία ή αυτό με τις ορμόνες που είπες. Θα δούμε πως θα πάει. Καλό σκ με ηρεμία κι υγεία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ΦΑΙΗ2 είπε:

Καλησπέρα!!όντως το ψυχολογικό κομμάτι είναι και το πιο δύσκολο, εγώ προσωπικά αν ξαναμείνω έγκυος φοβαμαι να χαρώ, φοβάμαι να μη γίνουν πάλι τα ίδια. Είναι λίγο και η ηλικια (33) που στενεύουν τα περιθώρια....ελπίζω όμως και εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή την φορά! 

Ε ολες μας αυτο το φοβο εχουμε. Θα δουμε θετικο τεστ και θα μαστε, οκ, αλλα τι γινεται τωρα...Θελει δυναμη και θετικη σκεψη! (Μικρη εισαι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...