Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια τον Απρίλιο !!


ElektraGr

Recommended Posts

Ευχαριστώ κορίτσια! Δεύτερη προσπάθεια είναι. Έχω ξανακάνει μέθη για υστεροσκόπηση και ήταν μια χαρά. Ίσως να έπαιξε ρόλο το ότι δεν πρόσεξα και είχα μασαμπουκώσει αργά το προηγούμενο βράδυ! Τώρα θα πάω νηστική!

Μια βδομάδα μετά; πωπω! αυτό είναι μαρτύριο! Από αυτή την άποψη η αναισθησιολογία είναι σίγουρα η ειδικότητα που πλησιάζει πιο κοντά στο Θεό! Μπορεί να σε κρατήσει στα όρια ζωής-θανάτου κατά βούληση ο αναισθησιολόγος. Φτου-φτου τι σκέφτομαι παραμονές της νάρκωσης...

Εσείς κορίτσια μου τι κάνετε; χαλαρώνετε σώμα και πνεύμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 542
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παντως η αναισθησιολογος που εκανα τη μεθη στην αποξεση (δεν ξερω αν εχει διαφορα) μου κανε τρελη εντυπωση. Κοιμηθηκα ξυπνησα. Δεν ειχα καν πονοκεφαλο. Εφαγα ο.τι βρηκα μπροστα μου. Ηπια κατευθειαν νερα καφεδες κλπ. Δεν ανακατευτηκα καθολου ομως. Πηγα και για περπατημα μετα απο κανα διωρο. Δηλαδη πραγματικα σα να μην ειχα κανει μεθη. Απιστευτο. Φανταστικη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Δεν πειράζει κοριτσάκι μου, ήταν κάπως κουλό είναι η αλήθεια. Σου αφήνει όμως μια πιθανότητα αυτή η υποψία ότι μπορείς και μόνη σου!

Στην Ελλάδα έχεις κάποιον γιατρό που να μπορείς να συμβουλεύεσαι παράλληλα, έστω και τηλεφωνικά;

Οπότε τώρα ξεκινάς διέγερση με την επόμενη περίοδο ή θα περιμένετε να δείτε πώς θα εξελιχθεί η κύστη;

Για μένα τελείωσαν τα ψέματα, Πέμπτη πρωί πάω για ωοληψία! Γύρω στα 10 μου είπαν θα πάρουμε. Μακάρι να είναι έστω τα μισά ποιοτικά. Έχω λίγο άγχος για τη νάρκωση αυτή τη φορά, γιατί την προηγούμενη είχα δύσκολη ανάνηψη με εμετούς και ναυτία. Κατά τα άλλα το άγχος της δεύτερης φοράς είναι σαφώς μικρότερο. Δεν ξέρω πώς θα είμαι βέβαια στην περίπτωση του αρνητικού πάλι...

Με το καλό να πας και όλα καλα... Τπτ δεν θα γίμει στην ανάνηψη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια! Δεύτερη προσπάθεια είναι. Έχω ξανακάνει μέθη για υστεροσκόπηση και ήταν μια χαρά. Ίσως να έπαιξε ρόλο το ότι δεν πρόσεξα και είχα μασαμπουκώσει αργά το προηγούμενο βράδυ! Τώρα θα πάω νηστική!

Μια βδομάδα μετά; πωπω! αυτό είναι μαρτύριο! Από αυτή την άποψη η αναισθησιολογία είναι σίγουρα η ειδικότητα που πλησιάζει πιο κοντά στο Θεό! Μπορεί να σε κρατήσει στα όρια ζωής-θανάτου κατά βούληση ο αναισθησιολόγος. Φτου-φτου τι σκέφτομαι παραμονές της νάρκωσης...

Εσείς κορίτσια μου τι κάνετε; χαλαρώνετε σώμα και πνεύμα;

Πρέπει να είμαστε νηστικες

 

 

 Ουτε νερο θελει αν θυμαμαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τα νέα της φίλης μου. Ακριβώς μια εβδομάδα μετά είδαν 2 μεγάλα. Θα ξαναπάει πεμπτη κ ο εξωσωματικος της είπε πως μπορει κ σκ να παει... τι καταλαβατε;

 

Όσο για εμένα,ο γυναικολόγος μου είπε να κάνω το πρωί πριν πάω όταν ξεκινήσει ο κύκλος μου 2η μέρα,  να κάνω ε2,προγεστερόνη και fsh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια! Δεύτερη προσπάθεια είναι. Έχω ξανακάνει μέθη για υστεροσκόπηση και ήταν μια χαρά. Ίσως να έπαιξε ρόλο το ότι δεν πρόσεξα και είχα μασαμπουκώσει αργά το προηγούμενο βράδυ! Τώρα θα πάω νηστική!

Μια βδομάδα μετά; πωπω! αυτό είναι μαρτύριο! Από αυτή την άποψη η αναισθησιολογία είναι σίγουρα η ειδικότητα που πλησιάζει πιο κοντά στο Θεό! Μπορεί να σε κρατήσει στα όρια ζωής-θανάτου κατά βούληση ο αναισθησιολόγος. Φτου-φτου τι σκέφτομαι παραμονές της νάρκωσης...

Εσείς κορίτσια μου τι κάνετε; χαλαρώνετε σώμα και πνεύμα;

Καλά τα γράφεις αλλά μην τα σκέφτεσαι τώρα .. Καπνίζεις; Έγω περιδρομιαζω συνεχώς ότι εi απομείνει στο ψυγείο από Πάσχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλησπέρα Γερμανία μένετε αν θυμάμαι καλά,τελικά που κατεληξες κέντρο και γιατρό για την κύστη τι σου είπε; εύχομαι ότι καλύτερο. @Antelopeμε το καλό ή ωοληψια σου με γερά δυνατά γονιμοποιησημα αυγουλάκια γιατί είχες άσχημη εμπειρία από την μέθη  η αναιαθησιολογος παίζει μεγάλο ρόλο..Είχα και εγώ στο παρελθόν από χειρουργείο άσχημη νάρκωση σχεδόν μια βδομάδα κράτησε ναυτίες ζαλάδες εμετούς τι να σου πω τι πέρασα.Δευτερη σου είναι;

Geia sou karen nai Germania....gia tin kusti i gunaikologos mou eipe oti den tin metrise extes fadasou!!!Egw g tin kusti piga ??Tin Triti exw radevou me tin eksosomatiki mou na me dei!!!Vre koritsia ginete na kaneis tis prospatheia me kusti???gt apo to kedro mou eipe i giatros oti an den einai megali mporw na ksekinisw kanonika....Antelope mou me to kalo i wolipsia makari na exeis polla kai kala avgoulakia ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Δεν πειράζει κοριτσάκι μου, ήταν κάπως κουλό είναι η αλήθεια. Σου αφήνει όμως μια πιθανότητα αυτή η υποψία ότι μπορείς και μόνη σου!

Στην Ελλάδα έχεις κάποιον γιατρό που να μπορείς να συμβουλεύεσαι παράλληλα, έστω και τηλεφωνικά;

Οπότε τώρα ξεκινάς διέγερση με την επόμενη περίοδο ή θα περιμένετε να δείτε πώς θα εξελιχθεί η κύστη;

Για μένα τελείωσαν τα ψέματα, Πέμπτη πρωί πάω για ωοληψία! Γύρω στα 10 μου είπαν θα πάρουμε. Μακάρι να είναι έστω τα μισά ποιοτικά. Έχω λίγο άγχος για τη νάρκωση αυτή τη φορά, γιατί την προηγούμενη είχα δύσκολη ανάνηψη με εμετούς και ναυτία. Κατά τα άλλα το άγχος της δεύτερης φοράς είναι σαφώς μικρότερο. Δεν ξέρω πώς θα είμαι βέβαια στην περίπτωση του αρνητικού πάλι...

Καλή ωοληψία να έχεις και με μια γρήγορη και χωρίς δυσάρεστα συμπτώματα ανάνηψη εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ElektraGr πες στη φίλη σου να ανοίξει λογαριασμό εδώ να μοιραζόμαστε τις αγωνίες και τις χαρές!

Νομίζω αυτό που της είπαν είναι ότι την Πέμπτη που θα τη δουν θα αποφασίσουν αν ετοιμάζεται για ωοληψία. Αν είναι έτοιμη, αυτό σημαίνει ότι Πέμπτη βράδυ κάνει την μεταμεσονύχτια ένεση και Κυριακή πρωί πάει για ωοληψία. Αυτά τα δύο που είδαν ή είναι τα πιο μεγάλα και υπάρχουν κι άλλα μικρότερα που μπορεί να μεγαλώσουν μέχρι τελευταία στιγμή ή δεν είχε πολύ καλή ανταπόκριση στα φάρμακα. Δεν σημαίνει κάτι όμως, ας είναι ποιοτικά κι ας είναι και λίγα!

Καλή επιτυχία στη φίλη και καλή αρχή σε εσένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@ElektraGr πες στη φίλη σου να ανοίξει λογαριασμό εδώ να μοιραζόμαστε τις αγωνίες και τις χαρές!

Νομίζω αυτό που της είπαν είναι ότι την Πέμπτη που θα τη δουν θα αποφασίσουν αν ετοιμάζεται για ωοληψία. Αν είναι έτοιμη, αυτό σημαίνει ότι Πέμπτη βράδυ κάνει την μεταμεσονύχτια ένεση και Κυριακή πρωί πάει για ωοληψία. Αυτά τα δύο που είδαν ή είναι τα πιο μεγάλα και υπάρχουν κι άλλα μικρότερα που μπορεί να μεγαλώσουν μέχρι τελευταία στιγμή ή δεν είχε πολύ καλή ανταπόκριση στα φάρμακα. Δεν σημαίνει κάτι όμως, ας είναι ποιοτικά κι ας είναι και λίγα!

Καλή επιτυχία στη φίλη και καλή αρχή σε εσένα

Την αγχώνει να μιλάει γι αυτό και λέω εγώ τα νέα της... η οιστραδιόλη σταθερή και η γκονά  δεν αυξήθηκε ... Αυτό είναι καλό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/4/2018 at 12:38 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Δεν πειράζει κοριτσάκι μου, ήταν κάπως κουλό είναι η αλήθεια. Σου αφήνει όμως μια πιθανότητα αυτή η υποψία ότι μπορείς και μόνη σου!

Στην Ελλάδα έχεις κάποιον γιατρό που να μπορείς να συμβουλεύεσαι παράλληλα, έστω και τηλεφωνικά;

Οπότε τώρα ξεκινάς διέγερση με την επόμενη περίοδο ή θα περιμένετε να δείτε πώς θα εξελιχθεί η κύστη;

Για μένα τελείωσαν τα ψέματα, Πέμπτη πρωί πάω για ωοληψία! Γύρω στα 10 μου είπαν θα πάρουμε. Μακάρι να είναι έστω τα μισά ποιοτικά. Έχω λίγο άγχος για τη νάρκωση αυτή τη φορά, γιατί την προηγούμενη είχα δύσκολη ανάνηψη με εμετούς και ναυτία. Κατά τα άλλα το άγχος της δεύτερης φοράς είναι σαφώς μικρότερο. Δεν ξέρω πώς θα είμαι βέβαια στην περίπτωση του αρνητικού πάλι...

Nai kai vevaia exw kai ton exw trelanei exei vgei stin suntaksi kiolas iremia apo mena den vriskei ????...Kai nai extes mou eipe oti einai apithano na exei sumvei giati einai kleistes kai oi duo alla mou eipe na perimenw ti tha mou pei i alli....Egw telika avrio tha paw sto kedro gia na doun tin kusti mou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! @Castrop rauxel γιατι να μη μπορεις; εδω κανουν κοπελες με πολυκυστικές κ πετυχαινουν μια χαρα. Καλύτερα βεβαια να μην υπαρχει γιατι μπορει να σου κανει υπερδιεγερση αλλα δεν ειχες τετοιο ιστορικο

Στα δικά μου νεα: τέλεια η ωοληψια, τελεια η μεθη και η ανάνηψη. Πήραμε 16 ωαρια που φανηκαν πολύ καλής ποιοτητας! Αλλά το σπερμα χάλια κοριτσια.. Χειροτερο απο ποτε. Σε σημειο που σκεφτηκαν να παρουν δευτερο δειγμα. Ο αντρας μου χαλια επισης. Θα στενοχωρηθουμε πολυ αν πανε στραφι τα καλα μας ωαρια που με κοπο μαζεψαμε. Αυριο θα μας ενημερωσουν ποσα γονιμοποιηθηκαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας! @Castrop rauxel γιατι να μη μπορεις; εδω κανουν κοπελες με πολυκυστικές κ πετυχαινουν μια χαρα. Καλύτερα βεβαια να μην υπαρχει γιατι μπορει να σου κανει υπερδιεγερση αλλα δεν ειχες τετοιο ιστορικο

Στα δικά μου νεα: τέλεια η ωοληψια, τελεια η μεθη και η ανάνηψη. Πήραμε 16 ωαρια που φανηκαν πολύ καλής ποιοτητας! Αλλά το σπερμα χάλια κοριτσια.. Χειροτερο απο ποτε. Σε σημειο που σκεφτηκαν να παρουν δευτερο δειγμα. Ο αντρας μου χαλια επισης. Θα στενοχωρηθουμε πολυ αν πανε στραφι τα καλα μας ωαρια που με κοπο μαζεψαμε. Αυριο θα μας ενημερωσουν ποσα γονιμοποιηθηκαν

Μπράβο για την ωοληψία κορίτσι μου! Χαίρομαι που πήγαν όλα τέλεια! Όσο για το σπέρμα ας ευχηθούμε να πάνε όλα καλά και μη στενοχωριέστε προκαταβολικά μόνο να ελπίζετε....Αύριο θα ξέρετε κι ελπίζω να έχετε υπέροχα νέα. Καλή σας επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου!!! Ήθελα να ρωτήσω τί χρειάζεται να κάνω για το νέο κύκλο διέγερσής μου. Ισχύει το χαρτί της επιτροπής και για τη δεύτερη προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bellaki με το χαρτί για τη 2η προσπάθεια τα παίρνεις. Πρέπει να απέχει τουλάχιστον 4 μήνες από την πρώτη και χρειάζεσαι και βεβαίωση από το γιατρό ότι δεν έφτασαν τα φάρμακα της πρώτης. Επίσης μια πρόσφατη β-χοριακή 10ημέρου.

Δες και εδώ, σελίδα 2: http://www.eopyy.gov.gr/Έγγραφα ΕΟΠΥΥ/Έντυπα - Δικαιολογητικά/Υποβοηθούμενη Αναπαραγωγή/Σχετικά με την χορήγηση φαρμάκων πρόκλησης ωοθυλακιορρηξίας και εξωσωματικής γονιμοποίησης.pdf

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope μπραβο συγχαρητηρια πολυ χαρηκα που πηγαν ολα καλα. Ευχομαι αυριο να εχεις τα καλυτερα νεα για την γονιμοποιηση. 

Θυμισε μου ομως την πρωτη φορα παλι ειχες τετοια ανταποκριση; Ή αλλαξατε πρωτοκολλο; Το σπερμα του συζυγου ηταν κ την πρωτη φορα ετσι;;;

@Bellaki οπως στ εγραψε η αντικοπη. Θα ξεκινησετε δευτερη προσπαθεια; Με το καλο ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια η φιλη μου παει Σαββατο για ωοληψια... Ξαφνικο τελειως βρε κοριτσια ολο αυτο .. Πω πωωωωωω!  Τοσο ψυχοφθορο ειναι το πριν την ωοληψια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας! @Castrop rauxel γιατι να μη μπορεις; εδω κανουν κοπελες με πολυκυστικές κ πετυχαινουν μια χαρα. Καλύτερα βεβαια να μην υπαρχει γιατι μπορει να σου κανει υπερδιεγερση αλλα δεν ειχες τετοιο ιστορικο

Στα δικά μου νεα: τέλεια η ωοληψια, τελεια η μεθη και η ανάνηψη. Πήραμε 16 ωαρια που φανηκαν πολύ καλής ποιοτητας! Αλλά το σπερμα χάλια κοριτσια.. Χειροτερο απο ποτε. Σε σημειο που σκεφτηκαν να παρουν δευτερο δειγμα. Ο αντρας μου χαλια επισης. Θα στενοχωρηθουμε πολυ αν πανε στραφι τα καλα μας ωαρια που με κοπο μαζεψαμε. Αυριο θα μας ενημερωσουν ποσα γονιμοποιηθηκαν

δηλ απο την ωοληψια και πριν φυγεις αποτο κεντρο εχουν άποψη για την ποιοτητα? γιατι εμενα δεν μου ειπαν τιποτα,.,,,,θα επρεπε να ρωτησω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

@Bellaki με το χαρτί για τη 2η προσπάθεια τα παίρνεις. Πρέπει να απέχει τουλάχιστον 4 μήνες από την πρώτη και χρειάζεσαι και βεβαίωση από το γιατρό ότι δεν έφτασαν τα φάρμακα της πρώτης. Επίσης μια πρόσφατη β-χοριακή 10ημέρου.

Δες και εδώ, σελίδα 2: http://www.eopyy.gov.gr/Έγγραφα ΕΟΠΥΥ/Έντυπα - Δικαιολογητικά/Υποβοηθούμενη Αναπαραγωγή/Σχετικά με την χορήγηση φαρμάκων πρόκλησης ωοθυλακιορρηξίας και εξωσωματικής γονιμοποίησης.pdf

 

οι 4 μηνες μετρουν απο την ημερα που πηραμε τα φαρμακα απο τον ΕΟΠΠΥ η απο τη βεβαιωση του κεντρου? γιατι εγω πηρα τα φαρμακα τον αυγουστο 2017 αλλα η προσπαθεια εγινε φεβρουαριο 2018.....ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΜΕΤΡΑ Ο 2/2018 ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΜΑΙΟ ΝΕΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ...ΣΟΚ

@Finally @Diwni και αλλες  παλιες για δωστε τα φωτα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντζυ μετραει απο τη μερα που πηρες απο το φαρμακειο τα φαρμακα νομιζω

Οσο για τα ωαρια δεν φαινεται η ποιοτητα τους αλλα το ποσο ωριμα ειναι. Αυτο το βλεπουν αμεσως οι εμβρυολογοι

@ElektraGr Γιατι σου φαινεται ξαφνικο; Η ωοληψια δεν εχει συγκεκριμενη ημερα. Αυτο το κρινει ο γιατρος απο το ποσο μεγαλωνουν τα ωοθηλακια. Οταν βλεπει οτι τα περισσοτερα ειναι σε καταλληλο μεγεθος προγραμματιζει την ωοληψια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια! Δεν είμαι πολύ αισιόδοξη αλλά βοηθάει ο μεγάλος αριθμός ωαρίων. @nikona και την πρώτη φορά είχα πολλά (11) αλλά σκέψου ότι γονιμοποιήθηκαν τα 6 εκ των οποίων προχώρησαν μόνο τα 2. Το σπέρμα είναι και ο κύριος λόγος που πάμε σε εξωσωματική, αλλά ήταν αρκετά καλύτερο την προηγούμενη φορά. @antzy9 Την ποιότητα των ωαρίων μάλλον δεν μπορούν να την δουν από πριν. Έχει μια ένδειξη ο γιατρός για το πόσο εύκολα μπορεί να το αναρροφήσει από το ωοθηλακικό υγρό. Μου είπε ότι την προηγούμενη φορά είχε δυσκολευτεί ενώ τώρα τα τράβαγε πανεύκολα και το απέδωσε σε καλύτερο σχήμα διέγερσης.

Εγώ έκανα πολύ μικρές δόσεις gonal. Την πρώτη ξεκίνησα με 175 λόγω ηλικίας αλλά είχα υπερανταπόκριση, τη μείωσα, μετά τη σταμάτησα εντελώς, έκανα πολύ υψηλή οιστραδιόλη και όλα αυτά μάλλον συντέλεσαν στη χαμηλή ποιότητα. Τη δεύτερη φορά έκανα 100 μονάδες που είναι πολύ λίγο ακόμα και για μικρές ηλικίες. Καταλαβαίνετε ότι μου περίσσεψαν φάρμακα (και έχω ακόμα μια ολόκληρη gonal για όποια χρειαστεί, αν όλα πάνε καλά ) οπότε δεν χρειάστηκε να πάρω νέα από τον ΕΟΠΥΥ.

@antzy9 φοβάμαι ότι ο χρόνος 4 μηνών μετράει από προσπάθεια σε προσπάθεια, αλλά δεν ξέρω και σίγουρα. Οριακά είσαι και μάλλον θα σου τα δώσουν. Είδα ότι ψάχνεις να αλλάξεις κέντρο; Εσύ από ότι θυμάμαι θέλεις προεμφυτευτικό άρα πρέπει να πας εκεί που έχουν τους καλύτερους εμβρυολόγους. Δεν ξέρω όμως ποιοι θεωρούνται καλοί για να σε βοηθήσω.

@ElektraGr εγώ την ωοληψία την περίμενα πώς και πώς. Δεν μου φάνηκε καθόλου ψυχοφθόρο, αντιθέτως νιώθεις μια ανακούφιση! Καλή επιτυχία!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλι @Antelope στην διεγερση ξοδεψα ολες τις ενεσεις κ μαλιστα ισως ηθελε αλλη μια μερα ο γιατρος αν ειχα. Πηγαιναν πολυ αργα οι ωοθηκες μου. Στο τελος εγιναν αρκετα ωοθηλακια αλλα φυσικα δεν ηταν ωριμα. Μου πηραν 7 ωαρια εκ των οποιων τα 5 ηταν μονο ωριμα. 

Αντε αυριο θα περιμενουμε τα νεα σου Αντικλοπη. Και παλι ολοψυχα σου ευχομαι καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@antzy9 κορίτσι μ δε ξέρω με βεβαιότητα να σ πω. Νομίζω από ρη μερα π πήρες τα φάρμακα από τ φαρμακείο. Κοίτα στο βιβλιάριο σου κάτω από ρη σφραγίδα της επιτροπής γράφει ημερομηνία που πήρες τα φαρμακα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Αντζυ μετραει απο τη μερα που πηρες απο το φαρμακειο τα φαρμακα νομιζω

Οσο για τα ωαρια δεν φαινεται η ποιοτητα τους αλλα το ποσο ωριμα ειναι. Αυτο το βλεπουν αμεσως οι εμβρυολογοι

@ElektraGr Γιατι σου φαινεται ξαφνικο; Η ωοληψια δεν εχει συγκεκριμενη ημερα. Αυτο το κρινει ο γιατρος απο το ποσο μεγαλωνουν τα ωοθηλακια. Οταν βλεπει οτι τα περισσοτερα ειναι σε καταλληλο μεγεθος προγραμματιζει την ωοληψια. 

μακαρι @nikona  σε ευχαριστω......θα τηλ αυριο στον ΕΟΠΠΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αμέσως σε κούνια και εγώ κορίτσι μου. Στρώμα έχω ορθοπεδικό. Ρουχαλακια και εγώ εννοείται πιο μετά, θα μου δώσει και η αδελφή μου π εχει του μικρού της. Αλλα πρέπει να πάρουμε τα ρουχαλακια της κλινικής για τις πρώτες μέρες 💙 Μπανάκι έχω πάρει το κλασικό με τη βάση του. Μεγάλο είναι. Η αδελφή μου ειχε το ίδιο για τον μικρό από βρέφος μέχρι 2 ετών. Ήμουν ανάμεσα σε κάτι καινούργιο π έχουν βγάλει τώρα μικρουλικα που ίσα που χωράει το μωρό μεσα για να μην εχειςς και την έγνοια οτι θα σου φύγει. Αλλά θεώρησα καλύτερα να πάρω κάτι που θα με κρατήσει μέχρι να μεγαλώσει λίγο.
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Ναι ξεκινάμε μόνοι μας κ ελπίζουμε 🤞♥️ το έχω πάρει ψύχραιμα γιατί έχω συνηθίσει τα αρνητικά τέστ 😂 αστειεύομαι!! Κάποια στιγμή θα ξαναγίνει όπως είχε γίνει δεν μπορεί!! Απλά μπορεί να αργήσει λίγο... Ευχαριστώ πολύ νανουκο μου! Για τρίτη εξωσωματική δεν με βλέπω ακόμα λόγω οικονομικών αλλά μέχρι να κάνουμε ξανά θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά κ μπορεί να μας πετύχει ❤️♥️ Η αλήθεια μου πήρε πολύ καιρό για να είμαι ήρεμη κ να τα βλέπω θετικά.. αλλά πλέον πιστεύω ότι θα γίνει κάποια στιγμή εφόσον μας λένε ότι δεν έχουμε θέμα οπότε αυτό με βοηθάει να σκέφτομαι αισιόδοξα!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️
    • Καλημέρα, Είμαι και εγώ στο στάδιο της αναμονής, εχωκ εγω καποιες ενοχλήσεις στην κοιλιά αλλα θεωρώ οτι ειναι όλα αποτα φάρμακα..έχοντας ηδη μια επιτυχημένη εμβρυομεταφορά όπου τώρα εχω τη σχεδόν δύο ετών κορη μου εχω να πω οτι δεν υπάρχουν συμπτώματα επιτυχίας η αποτυχίας..όπως και στην πρώτη εμβρυομεταφορα δεν ειχα κανένα.. Καλη επιτυχία να έχουμε όλες κορίτσια!! 
    • Καλημέρα illy1984 σε καταλαβαίνω απόλυτα αυτές οι ημέρες δεν περνούν καθόλου και ψάχνεις κάθε αλλαγή ή κάθε σημάδι στο σώμα σου που μπορεί να σε οδηγεί σε κάθε θετικό . Σίγουρα επηρεαζόμαστε από τα φάρμακα και κυρίως από την προγεστερόνη . Εγώ σου εύχομαι να είναι σημάδι από το μωράκι σου και σύντομα να έχουμε τα καλά νέα σου .  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...