Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια τον Απρίλιο !!


ElektraGr

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 542
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 21 ώρες, ο/η mayra_d είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, δυστυχώς βγαίνω από την παρέα του Απριλίου. Η υστεροσκόπηση που έκανα έδειξε υπερπλασία ενδομητρίου.... Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθήσουν ανεξάρτητα το πότε! Σας εύχομαι ολόψυχα θετικές χοριακές!!!

Δλδ;  Τι σημαίνει αυτό;  Εύχομαι σύντομα να επανέλθεις. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ElektraGr είπε:

Δλδ;  Τι σημαίνει αυτό;  Εύχομαι σύντομα να επανέλθεις. :)

Περιμένω τη βιοψία να δούμε τι θα δείξει. Αναγκαστικά θα περιμένουμε 2 μήνες πριν την επόμενη προσπάθεια. Και πρέπει να πάρω αντιβίωση για την ενδομητρίτιδα που δεν έχει θεραπευτεί τελικά. Έλπιζω το καλοκαίρι να μπορέσω να κάνω εμβρυομεταφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

Περιμένω τη βιοψία να δούμε τι θα δείξει. Αναγκαστικά θα περιμένουμε 2 μήνες πριν την επόμενη προσπάθεια. Και πρέπει να πάρω αντιβίωση για την ενδομητρίτιδα που δεν έχει θεραπευτεί τελικά. Έλπιζω το καλοκαίρι να μπορέσω να κάνω εμβρυομεταφορά.

Προυπήρχε κάτι και έγινε ή από τα φάρμακα; Υπάρχει εξήγηση από τον γιατρό σου; Πάντως βρε κορίτσια απορώ. Εμείς θα πρέπει όλα να τα φτιάχνουμε επειδή πάμε με εξωσωματική ... Απφφφφ ... Εγώ εύχομαι κ ελπίζω να έχουμε σποράκια με την πρώτη. Αν δεν... δεν θα πάω πιστεύω για άλλη φορά. Έχω αντέξει ψυχολογικά πως δεν μπορούμε φυσιολογικά.. Αλλά για δεύτερη και πάει λέγοντας όχι..δεν νομίζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα! Μπαινω κι εγω στην παρεα σας :) Εχω ξεκινησει εδω και αρκετο διαστημα να προετοιμαζω τον οργανισμο μου μιας και εχω θεμα με θυροειδη και αντισταση στην ινσουλινη. Εδω και καιρο εχω το οκ απο το γιατρο μου αλλα δεν μπορω να πω οτι τους προηγουμενους μηνες καναμε ουσιαστικες προσπαθειες. τον περασμενο μηνα ξεκινησα τεστακια ωοριξιας την οποια μαλλον δεν προλαβα μιας και ολα ηταν αρνητικα (η δεν ειχα; ποιος ξερει) , βρισκομαι στην 7η ημερα του κυκλου και λεω απο την 12 να ξεκινησω τα τεστακια να βρω σιγα σιγα τις μερες μου μιας και ο κυκλος μου δεν ειναι σταθερος , παιζει απο 27-32 μερες.  μπορω να πω οτι δε με αγχωνει η διαδικασια, παρα μονο ανυπομονώ! Καλη επιτυχια σε ολες!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ ξεκίνησα ενεσούλες. Αύριο θα δούμε πόσα ωοθηλάκια έχουμε!

@ElektraGr μακάρι κορίτσι μου να το πετύχεις με την πρώτη. Αλλά γιατί βάζεις όριο στη 1 προσπάθεια; έχεις περάσει δύσκολα; είσαι και μικρούλα από ότι κατάλαβα. Έχω δει κορίτσια που έχουν περάσει πολλά αλλά δεν το βάζουν κάτω και στο τέλος όλες τα καταφέρνουν!

@mayra_d και εμένα φοβόντουσαν για υπερπλασία λόγω των φαρμάκων της πρώτης, επειδή έχω γενικά παχύ ενδομήτριο, αλλά από ότι κατάλαβα στρώνει εύκολα.

@Castrop rauxel τι έγινε με την κυστούλα; πότε ξεκινάς;

@nikona λυπάμαι πολύ. Σε είχα σίγουρη εσένα. Θα προχωρήσεις άμεσα σε νέα προσπάθεια; Έχετε κρατήσει κατεψυγμένα;

@gesrp καλη αρχή! Εύχομαι να το απολαύσεις και να έρθει γρήγορα!

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια!

Είναι καμιά άλλη που ξεκίνησε ήδη ή είμαι η μόνη που τρυπιέμαι πασχαλιάτικα;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ ξεκίνησα ενεσούλες. Αύριο θα δούμε πόσα ωοθηλάκια έχουμε!

@ElektraGr μακάρι κορίτσι μου να το πετύχεις με την πρώτη. Αλλά γιατί βάζεις όριο στη 1 προσπάθεια; έχεις περάσει δύσκολα; είσαι και μικρούλα από ότι κατάλαβα. Έχω δει κορίτσια που έχουν περάσει πολλά αλλά δεν το βάζουν κάτω και στο τέλος όλες τα καταφέρνουν!

@mayra_d και εμένα φοβόντουσαν για υπερπλασία λόγω των φαρμάκων της πρώτης, επειδή έχω γενικά παχύ ενδομήτριο, αλλά από ότι κατάλαβα στρώνει εύκολα.

@Castrop rauxel τι έγινε με την κυστούλα; πότε ξεκινάς;

@nikona λυπάμαι πολύ. Σε είχα σίγουρη εσένα. Θα προχωρήσεις άμεσα σε νέα προσπάθεια; Έχετε κρατήσει κατεψυγμένα;

@gesrp καλη αρχή! Εύχομαι να το απολαύσεις και να έρθει γρήγορα!

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια!

Είναι καμιά άλλη που ξεκίνησε ήδη ή είμαι η μόνη που τρυπιέμαι πασχαλιάτικα;;

 

Είμαι 35 !! Δύσκολα δεν ξέρω ... Αλλά είναι κάτι που ποτέ δεν περίμενα να συμβεί και δεν πιστεύω να μπορώ να είμαι συνέχεια σε μια τέτοια φάση ... Θα φανεί ... Πολλά λέμε αλλά τελικά είμαστε διαφορετικές  !

Καλή επιτυχία και να μας λες τα νέα σου . Και συ και όσες κοπέλες ξεκίνησαν :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope ναι δυστυχως αποτυχαμε για δευτρερη φορα. Δεν εχουμε αλλα κατεψυγμένα.

Κορίτσια οσον αφορα την υπερπλασια περσι που εκανα την λαπαροσκοπηση υστεροσκοπηδη και βρεθηκε πολυποδακι και υπερπλασια δεν μου εδωσαν καποια αγωγη.

Τωρα τον προηγουμενο μηνα που εκανα υστεροσκοπηση αφαιρεσαμε παλι ενα πολυποδακι αλλα δεν υπηρχε υπερπλασια. οποτε πάλι δεν καναμε κατι. απλα πηρα σοκλακουρ. Πρωτα τα ασπρα και μετά για λιγες μερες τα καφε. Και το ανδομητριο μετα φαινοταν τελειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ νιάτο είσαι! Ακριβώς αυτό που λες

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

δεν πιστεύω να μπορώ να είμαι συνέχεια σε μια τέτοια φάση

για τα επόμενα 10+ χρόνια που θα είσαι γόνιμη δεν γίνεται να βάζεις τη ζωή σου στο pause. Οι προσπάθειες πρέπει να γίνονται παράλληλα με την υπόλοιπη ζωή και να μη μας γίνει εμμονή.

Για αυτό νομίζω επιμένουν οι γιατροί για το άγχος, για εμάς, για να μην κάνουμε σπασμωδικές κινήσεις. Γιατί ρε κορίτσια οι έρευνες έχουν πλέον δείξει ότι δεν επηρεάζει άμεσα τη σύλληψη. Αν ήταν έτσι δεν θα αναπαράγονταν λαοί που έχουν σοβαρό άγχος επιβίωσης. Αλλά επηρεάζει εμάς και τις αποφάσεις που παίρνουμε και τις κινήσεις που κάνουμε και αυτό μπορει να είναι ένα ντόμινο που τελικά μπορεί να επηρεάσει εμμέσως την τεκνοποίηση. Ας μην αγχωνόμαστε και για το άγχος μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Καλέ νιάτο είσαι! Ακριβώς αυτό που λες

για τα επόμενα 10+ χρόνια που θα είσαι γόνιμη δεν γίνεται να βάζεις τη ζωή σου στο pause. Οι προσπάθειες πρέπει να γίνονται παράλληλα με την υπόλοιπη ζωή και να μη μας γίνει εμμονή.

Για αυτό νομίζω επιμένουν οι γιατροί για το άγχος, για εμάς, για να μην κάνουμε σπασμωδικές κινήσεις. Γιατί ρε κορίτσια οι έρευνες έχουν πλέον δείξει ότι δεν επηρεάζει άμεσα τη σύλληψη. Αν ήταν έτσι δεν θα αναπαράγονταν λαοί που έχουν σοβαρό άγχος επιβίωσης. Αλλά επηρεάζει εμάς και τις αποφάσεις που παίρνουμε και τις κινήσεις που κάνουμε και αυτό μπορει να είναι ένα ντόμινο που τελικά μπορεί να επηρεάσει εμμέσως την τεκνοποίηση. Ας μην αγχωνόμαστε και για το άγχος μας!

Αχχχχχ ποσο συμφωνω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ! Πώς είστε ; Χθες ξεκίνησε μια φίλη μου ενέσεις για εξωσωματική πρώτη φορά . Πήγε δεύτερη μέρα περιόδου στον γυναικολόγο για να δουν αν είναι όλα εντάξει για να ξεκινήσει. Χθες λοιπόν έκανα μία averkap , ήπιε φιλισίν , πρεζολόν 1 και μισό και νομίζω σαλοσπίρ. Σήμερα θα ξεκινήσει και τη γκονάλ κάθε απόγευμα συγκεκριμένα ml. Της είπε να την ξαναδεί την Τρίτη του Πάσχα υπερηχογραφικά και να κάνει και αιματολογικές .Πολλές μέρες δεν είναι κορίτσια ;; Επειδή έχουμε τον ίδιο γιατρό και εξωσωματικό και γυναικολόγο (της συνέστησα προσωπικά να πάει σε αυτόν που έχω ) . Ρωτάω γτ δεν γνωρίζω ακόμα πως και τι . 

Και κάτι άλλο βρε κορίτσια . Ρωτούσα για τον Παράσχο σε άλλο ποστ και μου απαντήσανε κορίτσια . Εν τω μεταξύ εγώ είχα προλάβει να στείλει μειλ να μάθω . Από τότε πρέπει να χει περάσει ένας μήνας και κάτι . Και με έχουν ψιλοζαλίσει . Τους είπα ευγενικά πως δεν θέλω πληροφορίες κλπ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ElektraGr καλημέρα. Εγώ τον πρώτο υπέρηχο τον έκανα την πέμπτη ημέρα διέγερσης. Εκανα το μακρύ πρωτόκολλο. Δεν νομιζω ότι είναι πολλές οι ημέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@ElektraGr καλημέρα. Εγώ τον πρώτο υπέρηχο τον έκανα την πέμπτη ημέρα διέγερσης. Εκανα το μακρύ πρωτόκολλο. Δεν νομιζω ότι είναι πολλές οι ημέρες.

Ναι ε ;;; Αχ δεν ξέρουμε να σου πω την αλήθεια κ μου φάνηκαν αρκετές .. Δλδ τότε θααρχίσει να φαίνεται τι γίνεται με τα ωάρια ; Τόσες είναι οι μέρες πάνω κάτω για να κοπεί κι η περίοδος ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ την πέμπτη ημέρα διέγερσης είχα τρία μικρά ωοθηλάκια. Σιγά σιγά μεγάλωναν και εμφανιστηκαν κι άλλα.

Για την περιοδο δεν καταλαβα τι με ρωτάς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! 5η ημέρα διέγερσης σήμερα και είδα αυγουλάκια! Έχουμε έχουμε 7-8 στην αριστερή και 3-4 στη δεξιά. Μου μείωσαν τη δόση και ξεκινάω και τον ανταγωνιστή.

@ElektraGr μια χαρά είναι οι μέρες της φίλης σου όπως λέει και η @nikona . Όσο για την περίοδο δεν κόβεται από τα φάρμακα. Συνεχίζει κανονικά για όσες μέρες της κρατάει συνήθως. Εσύ είσαι ακόμη σε αναζήτηση κέντρου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ nikonάκι! Σε ιδιωτικό είμαι, απ τα μεγάλα. Μακάρι να έχουμε κανένα καλό εμβρυάκι αυτή τη φορά. Εσύ πώς σκέφτεσαι να προχωρήσεις από εδώ και πέρα;

Βρε κορίτσια, καμία δεν είναι σε προσπάθεια τώρα; Νιώθω μοναξιά :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nikona είπε:

Εγώ την πέμπτη ημέρα διέγερσης είχα τρία μικρά ωοθηλάκια. Σιγά σιγά μεγάλωναν και εμφανιστηκαν κι άλλα.

Για την περιοδο δεν καταλαβα τι με ρωτάς. 

Η περίοδος δεν κόβεται με την αβερκαπ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας! 5η ημέρα διέγερσης σήμερα και είδα αυγουλάκια! Έχουμε έχουμε 7-8 στην αριστερή και 3-4 στη δεξιά. Μου μείωσαν τη δόση και ξεκινάω και τον ανταγωνιστή.

@ElektraGr μια χαρά είναι οι μέρες της φίλης σου όπως λέει και η @nikona . Όσο για την περίοδο δεν κόβεται από τα φάρμακα. Συνεχίζει κανονικά για όσες μέρες της κρατάει συνήθως. Εσύ είσαι ακόμη σε αναζήτηση κέντρου;

Νομιζα πως κόβεται με την αβερκαπ. Όχι δεν είμαι σε αναζήτηση.  Περιμένω να αδιαθετήσω από βδομάδα για να πάω στον γυναικολόγο και γω και να ξεκινήσω με το καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Ευχαριστώ nikonάκι! Σε ιδιωτικό είμαι, απ τα μεγάλα. Μακάρι να έχουμε κανένα καλό εμβρυάκι αυτή τη φορά. Εσύ πώς σκέφτεσαι να προχωρήσεις από εδώ και πέρα;

Βρε κορίτσια, καμία δεν είναι σε προσπάθεια τώρα; Νιώθω μοναξιά:(

 

Ξεκινώ μετά τις 15  :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η karen είπε:

Καλησπέρα τι κάνετε μόλις μπηκα δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας ελπίζω να έχουμε και ευχάριστα 

Γεια σου Κάρεν. Εσύ πώς είσαι;;

Εμείς δυστυχώς αποτύχαμε για δεύτερη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ElektraGr η αρβεκαπ καταστέλλει τις ορμονες. Κόβει την περίδο όταν δίνεται σε μεγάλη δόση. 

Στην εξωσωματική χρησιμοποιείται σε μικρότερες δόσεις. Ή καθημερινές ή μία δόση λίγο μεγαλύτερη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Ευχαριστώ nikonάκι! Σε ιδιωτικό είμαι, απ τα μεγάλα. Μακάρι να έχουμε κανένα καλό εμβρυάκι αυτή τη φορά. Εσύ πώς σκέφτεσαι να προχωρήσεις από εδώ και πέρα;

Βρε κορίτσια, καμία δεν είναι σε προσπάθεια τώρα; Νιώθω μοναξιά :(

@Εγώ μέχρι στιγμής τα βλέπω όλα μαύρα. Αλλά θα συνέλθω. Τώρα για το πώς θα προχωρήσουμε δεν ξέρω. Λόγω οικονομικών θα θέλαμε σε δημόσιο αλλά η μόνη επιλογή είναι η Αλεξανδρούπολη και δεν ξέρω αν είναι καλή επιλογή. Από ιδιωτικό στη Θεσσαλονική θα θελα να κάνω ενα ραντεβού με το embryolab να δω τι παίζει. Αλλά τα οικονομικά εχουν στενέψει πολύ,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Γεια σου Κάρεν. Εσύ πώς είσαι;;

Εμείς δυστυχώς αποτύχαμε για δεύτερη φορά.

Λυπάμαι ελπίζω να τελειώσει σύντομα ο Γολγοθάς και γρήγορα να ερθει το μπεμπακι σας. Εγω στα χειρότερα μου όλη η ατυχία εμένα δέρνει προσωρινά και έως εξι μηνες αποχωρω απο τις προσπαθειες ξεκίνησα αγωγη γιατι η ψυχολογία πάτωμα. Χθες πήγα γιατρό και ενημερώθηκα οτι απο της δοτριας τα ωάρια δεν περπάτησε κανένα και δεν υπάρχει ουτε για δείγμα στην καταψυξη πίστευα οτι ειχαμε ακομη εξι αλλά τελικά δεν ταίριαζε με το σπέρμα μας. Πιθανόν η σάλπιγγα να ειναι υδροσαλπιγγα και να θελει αφαίρεση τίποτε καλο ολα στραβά και ανάποδα και να φανταστεις στο τελευταί χειρουργείο είχα πάει γι να την αφαίρεση να κόψουμε τις συμφυσεις καί  τελικά η σάλπιγγα δεν βγήκε ποτέ  να τρελαινεσε πραγματα που τα ανακαλύπτει στην πορεία.... Εσυ πως εισαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαρεσει που εσυ πάντα βλέπεις το ποτήρι γεμάτο ❤️❤️ καλή επιτυχία κορίτσι μου στις προσπάθειες σου 
    • Σε καταλαβαίνω κοριτσάκι μου, λογικό να στεναχωριέσαι κ να απογοητεύεσαι. Φυσικά κ όλες μας θα θέλαμε να μας έρθει εύκολα ένα μωρακι αλλά προσωπικά λέω Δόξα τω Θεω που έχει προχωρήσει η επιστήμη κ μπορούν να μας βοηθήσουν!! Πίστεψε με όταν πάρεις το μωρακι σου αγκαλιά δε θα σε απασχολεί το πως ήρθε!! Έχω 2 θαύματα στο σπίτι κ θα τα έκανα όλα από την αρχή ξανά κ ξανά χωρίς 2η σκέψη. 
    • Πόσο όμορφο αυτό που είπες! Το ταξίδι αυτό είναι αρκετές φορές μοναχικό (απ' την άποψη ότι δε μπορείς πάντα να το μοιραστείς με φίλους κτλ), αλλά όταν έχεις το σύντροφό σου σύμμαχο σ ολο αυτό, μεγααααααλη υπόθεση.  Δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι όλο αυτό μας έχει φέρει και πιο κοντά θα έλεγα. Οχι ότι είχαμε προβλήματα πριν, αλλά πιστεύω, ειδικά και μετά την παλινδρόμη, είμαστε πιο ενωμένοι από ποτέ! Μόνο και μόνο αυτό για μένα είναι θησαυρός - δε θα μπορούσω να φανταστώ καλύτερο σύντροφο σ' αυτό το ταξίδι απ' τον άνδρα μου ❤️ Υ.Γ. ας μη χρησιμοποιούμε λέξεις όπως "αποτυγχάνουμε" - κυρίως γιατί μας ρίχνουν και επειδή δεν είναι αλήθεια! 😅 Κάθε κύκλο έχουμε 25-30% πιθανότητες, Ε τι να κάνουμε που πέφτουμε στο 75-70% 🤣🤣
    • Καλημέρα κορίτσι μου  εγω με χαμηλή ΑΜΗ κ με λίγα ωάρια π το είδαμε στον υπέρηχο η γιατρος μ είπε να βάλουμε μπρος της είπα μετά το Πάσχα, αλλα τελικά μας ήρθε λίγο νωρίτερα από ότι περιμέναμε γιατί κ εμεις στο πρώτο προσπαθουσαμε σχεδόν 2 χρόνια όποτε δε πιστευα να έρθει τόσο εύκολα! Εμένα θα έχουν 22 μηνες διαφορά αν όλα πάνε καλά! Εγώ ξεχναω ότι είμαι εγκυος με το μωρό στο σπίτι πάω κ δουλεια βέβαια το πρωί κάνω εμετούς κάνω κανένα 20λεπτο να συνέλθω να ετοιμάσω τα γεύματα του παιδιού γιατί τον πηγαίνω βρεφικό, έχω αρκετή βοήθεια από τον άντρα μου τα πρωινά βέβαια μ τον αλλάζει μ τον ντύνει τον ταΐζει γάλα τον πάει σχολείο κ εγώ απλά ετοιμάζω τα φαγητά του!    αλλα πίστεψε με καμία σχέση η εγκυμοσύνη μ αυτή με την προηγούμενη! Δεν υπάρχει η ξεκούραση δεν υπάρχει δλδ σχολάω πέφτω στον καναπέ όποτε θέλω έχω ένα μαϊμουδι στο σπίτι θέλει προσοχή θέλει παιχνίδι!    σιγουρα θα έχει τις δυσκολίες τους η όλη η κατάσταση αλλά πιστεύω ότι θα αξίζει γιατί θα τα βλέπω να μεγαλώνουν μαζί να είναι φιλαράκια!!    επισης σε σχέση με την πρώτη μ εγκυμοσύνη π όλοι με πρόσεχαν τώρα φίλη όλοι ασχολούνται με τον μικρό αντί με εμένα, εμένα σαν να με ξέχασαν ότι είμαι εγκυος πάλι 😂 αλλα όποτε είστε έτοιμοι γιατί αυτό έχει σημασία 
    • Αααχ αυτοί οι άνδρες μας. Ξέρεις πολλές φορές παρά την απογοήτευση μου σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι που έχω βρει αυτόν τον άνθρωπο. Πάντα δίπλα μου, να με στηρίζει σε όλα, να με ενθαρρύνει, να με θαυμάζει και να με αγαπάει. Μέχρι και τώρα που στα γράφω νιώθω συγκινημένη. Είναι μαγικό αυτό το ταξίδι όταν μπορείς να το μοιραστείς με κάποιον που αγαπάς και σε αγαπά πολύ. Εγώ κυρίως για εκείνον νιώθω απογοήτευση, γιατί δε θέλω να μου στενοχωριέται. Και ξέρω πως το παίρνει πολύ βαριά κάθε φορά που αποτυγχάνουμε και που τραβιόμαστε στα νοσοκομεία για δικές μου εξετάσεις. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...