Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια τον Απρίλιο !!


ElektraGr

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 542
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Δεν εχω υπέρηχο.. Σημερα απλα θα μαθω ποσα γονιμοποιηθηκαν.. Μιλησα με την γιατρό μου κ μου πε οτι μετα την ωοληψία επρεπε να ξεκουραστω ενω εγω άρχισα τις βόλτες!!!! 

Χίλια συγγνώμη σε μπέρδεψα με την @Antelope με τα διδυμάκια. Δε γνωρίζω από συμπτώματα μετά από οωληψία να σε βοηθήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα είδαμε κορίτσια μου!!!! Είναι σαν άσπρες μουτζουριτσες μέσα σε μαύρους σακους με καρδούλα που αναβοσβήνει! Απίστευτη συγκίνηση... και τα δύο φαινονται να προχωράνε πολύ καλα, σε δύο εβδομάδες θα τα δούμε πάλι! Ειμαι πολυ χαρουμενη αλλα έχω αρχίσει να έχω ναυτία και ανακατωσουρες...Ελπίζω να προχωρήσουν καλά και εύχομαι σε όλες να το ζήσετε σύντομα Και όσες το δείτε να το απολαύσετε στο έπακρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Τα είδαμε κορίτσια μου!!!! Είναι σαν άσπρες μουτζουριτσες μέσα σε μαύρους σακους με καρδούλα που αναβοσβήνει! Απίστευτη συγκίνηση... και τα δύο φαινονται να προχωράνε πολύ καλα, σε δύο εβδομάδες θα τα δούμε πάλι! Ειμαι πολυ χαρουμενη αλλα έχω αρχίσει να έχω ναυτία και ανακατωσουρες...Ελπίζω να προχωρήσουν καλά και εύχομαι σε όλες να το ζήσετε σύντομα Και όσες το δείτε να το απολαύσετε στο έπακρο!!

Μπράβο κορίτσι μου! Με το καλο να μεγαλωσουν τα ζουζουνια σου! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Τα είδαμε κορίτσια μου!!!! Είναι σαν άσπρες μουτζουριτσες μέσα σε μαύρους σακους με καρδούλα που αναβοσβήνει! Απίστευτη συγκίνηση... και τα δύο φαινονται να προχωράνε πολύ καλα, σε δύο εβδομάδες θα τα δούμε πάλι! Ειμαι πολυ χαρουμενη αλλα έχω αρχίσει να έχω ναυτία και ανακατωσουρες...Ελπίζω να προχωρήσουν καλά και εύχομαι σε όλες να το ζήσετε σύντομα Και όσες το δείτε να το απολαύσετε στο έπακρο!!

Αχ κοριτσάκι μου χίλια μπράβο. Τι μαγική στιγμή πρέπει να ειναι αυτη. Μαγική στιγμή να ακους μια καρδιά, πολλώ δε μάλλον 2!!!! Εισαι το ωραιο νεο της ημερας μας. Καλή συνέχεια σε ολο αυτοτο μαγικο ταξιδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikona είπε:

@konstantinou&elenis ξεκουρασου τωρα λοιπον.

Ευχομαι καλη επιτυχια. 

Τελικα ειχα 10 ωάρια και γονιμοποιηθηκαν επιτυχως τα 9!!!

Παμε για βλαστοκυστες.. Έμβρυομεταφορά την δεύτερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Τελικα ειχα 10 ωάρια και γονιμοποιηθηκαν επιτυχως τα 9!!!

Παμε για βλαστοκυστες.. Έμβρυομεταφορά την δεύτερα!! 

μπραβοοοοο!!! Συντομα με ωραια νεακια και εσυ!!!! Να σε ρωτησω και σορρυ αν το χεις ξανα αναφερει καπου. Εκανες προσπαθεια σε δημοσιο ή ιδιωτικο? Αν εκανες σε δημοσιο ποια η διαδικασια και το ενδεχομενο κοστος, και ποσο καιρο σου πηρε περιπου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Τα είδαμε κορίτσια μου!!!! Είναι σαν άσπρες μουτζουριτσες μέσα σε μαύρους σακους με καρδούλα που αναβοσβήνει! Απίστευτη συγκίνηση... και τα δύο φαινονται να προχωράνε πολύ καλα, σε δύο εβδομάδες θα τα δούμε πάλι! Ειμαι πολυ χαρουμενη αλλα έχω αρχίσει να έχω ναυτία και ανακατωσουρες...Ελπίζω να προχωρήσουν καλά και εύχομαι σε όλες να το ζήσετε σύντομα Και όσες το δείτε να το απολαύσετε στο έπακρο!!

Τέλεια!!!! Τι ωραία νέα κοριτσάκι!! Με το καλό τα μωράκια σου.. να είναι γερά!! 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Τα είδαμε κορίτσια μου!!!! Είναι σαν άσπρες μουτζουριτσες μέσα σε μαύρους σακους με καρδούλα που αναβοσβήνει! Απίστευτη συγκίνηση... και τα δύο φαινονται να προχωράνε πολύ καλα, σε δύο εβδομάδες θα τα δούμε πάλι! Ειμαι πολυ χαρουμενη αλλα έχω αρχίσει να έχω ναυτία και ανακατωσουρες...Ελπίζω να προχωρήσουν καλά και εύχομαι σε όλες να το ζήσετε σύντομα Και όσες το δείτε να το απολαύσετε στο έπακρο!!

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ! ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ! ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

μπραβοοοοο!!! Συντομα με ωραια νεακια και εσυ!!!! Να σε ρωτησω και σορρυ αν το χεις ξανα αναφερει καπου. Εκανες προσπαθεια σε δημοσιο ή ιδιωτικο? Αν εκανες σε δημοσιο ποια η διαδικασια και το ενδεχομενο κοστος, και ποσο καιρο σου πηρε περιπου

Στο Πανεπιστημιακο Ιωαννίνων κάνουμε την προσπαθεια μας.. Μας είπαν εξαρχης αν έχουμε δίνουμε 650€.μόλις το αποφασισαμε την ίδια στιγμή ξεκινήσαμε.. Δεν υπάρχει δλδ καποια αναμονη από το νοσοκομείο αν αυτο εννοείς.. Και φυσικά με παρακολουθουσε η γυναικολόγος μου εκει που μενω και ηταν σε αμεση επαφη με τον γιατρό που με ανελαβε στα γιαννενα. Οκ ο γιατρός μου εδω λιγο κρυος μεν αλλα είναι καλός στην δουλειά του και αφου μου τον σύστησε η γιατρός μου που την εμπιστεύομαι τυφλά δεν το σκέφτηκα καν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Στο Πανεπιστημιακο Ιωαννίνων κάνουμε την προσπαθεια μας.. Μας είπαν εξαρχης αν έχουμε δίνουμε 650€.μόλις το αποφασισαμε την ίδια στιγμή ξεκινήσαμε.. Δεν υπάρχει δλδ καποια αναμονη από το νοσοκομείο αν αυτο εννοείς.. Και φυσικά με παρακολουθουσε η γυναικολόγος μου εκει που μενω και ηταν σε αμεση επαφη με τον γιατρό που με ανελαβε στα γιαννενα. Οκ ο γιατρός μου εδω λιγο κρυος μεν αλλα είναι καλός στην δουλειά του και αφου μου τον σύστησε η γιατρός μου που την εμπιστεύομαι τυφλά δεν το σκέφτηκα καν.. 

τελεια σουπερ! Γιατι ειναι και ευχαριστο να παει καλα και να μη σε εχει ξετιναξει οικονομικα και να μην ειχες αναμονη 6 μηνες πχ.! Ευχομαι τα καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

τελεια σουπερ! Γιατι ειναι και ευχαριστο να παει καλα και να μη σε εχει ξετιναξει οικονομικα και να μην ειχες αναμονη 6 μηνες πχ.! Ευχομαι τα καλυτερα!

Σε ευχαριστώ πολύ.. Το μονο που δεν ξέρω πότε θα περάσει αυτοσ ο πόνος που νιώθω στην κοιλιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Τέλεια!!!! Τι ωραία νέα κοριτσάκι!! Με το καλό τα μωράκια σου.. να είναι γερά!! 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! 

Συγχαρητήρια και σε εσένα κοριτσάρα! Μόλις είδα και τα δικά σου τα ευχάριστα! Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα και γρήγορα να το δείτε και να πάθετε πλάκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.. Το μονο που δεν ξέρω πότε θα περάσει αυτοσ ο πόνος που νιώθω στην κοιλιά μου

Κοριτσάκι μου, γενικά είναι φυσιολογικό να έχεις μικροενοχλήσεις μετά την ωοληψία. Αν όμως σου φαίνονται υπερβολικά τα συμπτώματά σου ίσως θα πρέπει να μιλήσεις και με τους γιατρούς του κέντρου που έχουν την σχετική εμπειρία. Εμένα μου έδωσαν ειδικές οδηγίες, γιατί ήμουν στα όρια της υπερδιέγερσης, σε περίπτωση που νιώθω έντονους πόνους, διόγκωση της κοιλιάς, μείωση της ποσότητας των ούρων, αύξηση του βάρους (όλα αυτά από τη μία μέρα στην άλλη) να επικοινωνήσω άμεσα με το κέντρο. Παρακολούθησε τα συμπτώματά σου, περιόρισε το αλάτι, πιες πολλά υγρά, φάε ασπράδια αβγών και ξεκουράσου. Ελπίζω να φύγουν γρήγορα τα συμπτώματα και να υποδεχτείς υγιέστατη το/τα μωράκι/-α σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Συγχαρητήρια και σε εσένα κοριτσάρα! Μόλις είδα και τα δικά σου τα ευχάριστα! Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα και γρήγορα να το δείτε και να πάθετε πλάκα!

Αχ!! Απο στο στόμα σου και στου Θεούλη το αυτί.. Σ'ευχαριστώ πολύ!! Ανυπομονώ γι'αυτή τη στιγμή..
Είμαι στην αρχή ακόμα.. φαντάσου σήμερα θα πάρω την δεύτερη τιμή της χοριακής.. Είμαι αισιόδοξη αλλά το άγχος υπάρχει ακόμα..
Σε όλα τα κορίτσια ένα υγιέστατο μωράκι σύντομα!!! Σε εσένα 2 ❤️ Με το καλό κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Κοριτσάκι μου, γενικά είναι φυσιολογικό να έχεις μικροενοχλήσεις μετά την ωοληψία. Αν όμως σου φαίνονται υπερβολικά τα συμπτώματά σου ίσως θα πρέπει να μιλήσεις και με τους γιατρούς του κέντρου που έχουν την σχετική εμπειρία. Εμένα μου έδωσαν ειδικές οδηγίες, γιατί ήμουν στα όρια της υπερδιέγερσης, σε περίπτωση που νιώθω έντονους πόνους, διόγκωση της κοιλιάς, μείωση της ποσότητας των ούρων, αύξηση του βάρους (όλα αυτά από τη μία μέρα στην άλλη) να επικοινωνήσω άμεσα με το κέντρο. Παρακολούθησε τα συμπτώματά σου, περιόρισε το αλάτι, πιες πολλά υγρά, φάε ασπράδια αβγών και ξεκουράσου. Ελπίζω να φύγουν γρήγορα τα συμπτώματα και να υποδεχτείς υγιέστατη το/τα μωράκι/-α σου!

Σε ευχαριστώ πολύ και για την συμβουλή και για την ευχή σου.... Μίλησα με τον γιατρό μου κ του οα αν περπατήσω λιγη ωρα μου ρχεται να διπλωθω στα δύο.. Ακομα και ξαπλωμένη ποναω.. Μου πεωπως είναι φυσιολογικό και μου πρότεινε να παρω σπασμαποτελ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα . Πρώτη φορά , με δυο κρύο συντηρημένα τριών ημερών χθες τα οποία μου είπαν ότι είναι καλής ποιότητας . Είμαι 33 και είχα κάνει υστεροσκοπηση στην ωοληψια όπου και αφαιρέθηκε πολύποδας στο ενδομήτριο. Χθες όπως είπαν ήταν όλα καλά ( τράχηλος , ενδομήτριο ). Εσείς τι κάνατε μετά την εμβρυομεταφορα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

@Antelope @konstantinou&elenis @Irene_D......επιτελους!!!!! συγχαρητηρια κοριτσια για τα καλα σας αποτελεσματα......μπραβο σας....πολυ ομορφα νεα

Σ’ευχαριστουμε πολύ !!! Να είσαι καλά κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στη διεγερση ειμαι..6η μερα....ολα οκ μου ειπε μεχρι στιγμης που με ειδε χθες.καλυτερα απο την πρωτη φορα...αλλα δεν μου εξηγει κ περισσότερα ..θα παω δευτερα ξανα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...