Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια τον Απρίλιο !!


ElektraGr

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 542
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ευχαριστώ Dimάκο! Δεν έχω λάικ αλλά μ' αρέσεις!

χαχα!υποθετω εγω ειμαι ο δημακος!

γελασα βρε κοριτσι! αγωνιουμε μαζι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/4/2018 at 6:46 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας κορίτισα μου! Εγώ καλά είμαι, στην αναμονή. Από συμπτώματα τα γνωστά του Utrogestan, δηλαδή υπνηλία, πόνος στο στήθος και μια μικρή δυσκολία στην τουαλέτα. Εννοείται βέβαια ότι έχω μπει στον πειρασμό να κάνω τεστάκι ούρων αλλά κρατιέμαι ακόμα :) Την Πέμπτη θα ξέρουμε μέσω της σωστής οδού.

Εσείς πώς είστε; @nikona ανέβηκε λίγο η ψυχολογία μαζί με τη θερμοκρασία; πότε πας γιατρό;

@love30 ναι, βλαστοκύστες 5ης μέρας, οπότε καλά είμαι στις 9 ημέρες. Εσύ; έχεις αρκετά εμβρυάκια στην κατάψυξη για πάνω από μια εμβρυομεταφορά αν χρειαστεί; Πότε με το καλό;

 

Έχω αλλά 8 η 6 ξέχασα καλέ.......ποσά έχω χαχχαχα ..... Μια χαρά είσαι στις 9 μέρες κάνουμε με βλαστοκυστες όλα καλά να πάνε πότε κάνεις χωριακη? Ελπίζω αυτό η τον άλλο κύκλο να είναι όλα καλά γιατί από το ένα στο άλλο πάω και βλέπουμε.... Καλά αποτελέσματα να έχεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ όλες κορίτσια! Θα παω σημερα το απογευμα για χοριακή και θα σας πω. Ειναι μακρυς ο δρομος για να μιλήσουμε για κλινική κύηση αλλά νομιζω ειμαστε σε καλό δρόμο!! @nikona πώς πήγε η συνάντηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ! Χάθηκα γτ είχαμε τρεχάματα .Δεν ξεκίνησα τελικά σε αυτόν τον κύκλο και ο λόγος είναι ότι προτίμησα να κάνουμε πρώτα βιοψία στον σύζυγο . Την κάναμε και τα αποτελέσματα είναι χάλια ! Πάμε με δότη ! Τον άλλο μήνα λοιπόν ξεκινάω και εγώ και ελπίζω να έχουμε θετικά αποτελέσματα . Το μόνο κακό είναι πως κάποιοι μας ξεκαθάρισαν πως το παιδί/ τα παιδιά δεν θα τα δουν όπως αν ήταν 100% δικά μας και είναι πολύ άσχημο αυτό . Εμείς συζητάμε μεταξύ μας συνέχεια .Ξέρουμε πως δεν είναι εύκολο για κανέναν από τους δυο αλλά και πάλι θα είναι κομμάτι μας !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ! Χάθηκα γτ είχαμε τρεχάματα .Δεν ξεκίνησα τελικά σε αυτόν τον κύκλο και ο λόγος είναι ότι προτίμησα να κάνουμε πρώτα βιοψία στον σύζυγο . Την κάναμε και τα αποτελέσματα είναι χάλια ! Πάμε με δότη ! Τον άλλο μήνα λοιπόν ξεκινάω και εγώ και ελπίζω να έχουμε θετικά αποτελέσματα . Το μόνο κακό είναι πως κάποιοι μας ξεκαθάρισαν πως το παιδί/ τα παιδιά δεν θα τα δουν όπως αν ήταν 100% δικά μας και είναι πολύ άσχημο αυτό . Εμείς συζητάμε μεταξύ μας συνέχεια .Ξέρουμε πως δεν είναι εύκολο για κανέναν από τους δυο αλλά και πάλι θα είναι κομμάτι μας !! 

Καλή επιτυχία στις προσπάθειές σου! Δεν κατάλαβα ποιοι είναι αυτοί που σας είπαν ότι το παιδί δε θα το βλέπουν σαν 100% δικόσας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

2-3 συγγενείς !! 

Πλακα κανεις!!!! Εχω καραφλιασει.... ειναι δυνατον;;;;; 

Ντροπη και μονο... Εξω φρενων εγινα.... 

δε πειραζει..... Δεν υπαρχει λογος να βλεπεστε γενικοτερα πες .  

Συγνωμη κιολας αλλα εχω εκνευριστει τρομερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη αλλα αυτοί που στο είπαν εχουν 100% χαζομάρα....

τετοια ατομα ίσως και να μην αξίζει να τα εχετε στη ζωή σας... τα χω πάρει τρελά με αυτό που σας είπαν!

Σας ευχομαι ολόψυχα μόνο τα καλα και συντομα να εχετε θετικά νεα για την εμφυτευση του μωρού σας, γιατί μωρό σας θα είναι 100%!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ! Χάθηκα γτ είχαμε τρεχάματα .Δεν ξεκίνησα τελικά σε αυτόν τον κύκλο και ο λόγος είναι ότι προτίμησα να κάνουμε πρώτα βιοψία στον σύζυγο . Την κάναμε και τα αποτελέσματα είναι χάλια ! Πάμε με δότη ! Τον άλλο μήνα λοιπόν ξεκινάω και εγώ και ελπίζω να έχουμε θετικά αποτελέσματα . Το μόνο κακό είναι πως κάποιοι μας ξεκαθάρισαν πως το παιδί/ τα παιδιά δεν θα τα δουν όπως αν ήταν 100% δικά μας και είναι πολύ άσχημο αυτό . Εμείς συζητάμε μεταξύ μας συνέχεια .Ξέρουμε πως δεν είναι εύκολο για κανέναν από τους δυο αλλά και πάλι θα είναι κομμάτι μας !! 

Μα ειναι δυνατον να ξεστομιζονται τετοια λογια απο ανθρωπους που ειναι κοντα σας? συγννωμη που μιλαω ετσι γιατι ειναι και δικοι σας ανθρωποι αλλα τι να πω. Δηλαδη η αλλη λυση ποια ειναι? Να αποδεχτεις οτι δε θα κανεις παιδια ή να χωρίσεις τον αντρα σου γιαυτον τον λογο? Τα παιδια ειναι παιδια σου ακομα και αν ειναι υιοθετημενα. Τον αντρα σου τον εχεις επιλεξει οπως και οι αντρες μας μας εχουν επιλεξει, για αυτο που ειμαστε, για τον χαρακτηρα και την προσωπικοτητα μας και οχι για το γενετικο μας υλικο. Δεν καταλαβαινω πολλες φορες τον κοσμο. Εκτοξευει πραγματα που μπορουν να στενοχωρησουν τον αλλο, χωρις ποτε να προσπαθουν να μπουν στα παπουτσια του. Επειδη δε σου εχει τυχεθ κατι δε σημαινει οτι δεν υπαρχει. Ολοι ειμαστε υποψηφιοι να μας τυχουν τα παντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ευχαριστώ πολύ όλες κορίτσια! Θα παω σημερα το απογευμα για χοριακή και θα σας πω. Ειναι μακρυς ο δρομος για να μιλήσουμε για κλινική κύηση αλλά νομιζω ειμαστε σε καλό δρόμο!! @nikona πώς πήγε η συνάντηση;

??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ! Χάθηκα γτ είχαμε τρεχάματα .Δεν ξεκίνησα τελικά σε αυτόν τον κύκλο και ο λόγος είναι ότι προτίμησα να κάνουμε πρώτα βιοψία στον σύζυγο . Την κάναμε και τα αποτελέσματα είναι χάλια ! Πάμε με δότη ! Τον άλλο μήνα λοιπόν ξεκινάω και εγώ και ελπίζω να έχουμε θετικά αποτελέσματα . Το μόνο κακό είναι πως κάποιοι μας ξεκαθάρισαν πως το παιδί/ τα παιδιά δεν θα τα δουν όπως αν ήταν 100% δικά μας και είναι πολύ άσχημο αυτό . Εμείς συζητάμε μεταξύ μας συνέχεια .Ξέρουμε πως δεν είναι εύκολο για κανέναν από τους δυο αλλά και πάλι θα είναι κομμάτι μας !! 

Ειλικρινά έχω βγει από τα ρούχα μου τι λόγια είναι αυτά αναρωτιέμαι πως μπορεί κανείς να τα σκεφτεί πόσο μάλλον να τα λέει αυτά και με τι δικαίωμα στο κάτω κατω είναι μια απόφαση που το ζευγάρι πρέπει να πάρει και οι άλλοι απλά την σέβονται. @ElektraGr μου γιατί τους το είπες ενώ ξέρεις τέτοια μυαλά γιατί όσο να είναι έλληνες παιδί μου δεν είναι και Σουηδοί εδώ η πεθερά μιας φίλης μου βλέπει τα δίδυμα  σαν εξωγήινους επειδή είναι από εξωσωματικη και να την λες αμόρφωτοι και κάτι άλλο οκ αλλά καθηγήτρια σε λύκειο η γυναίκα. Σημασία έχει εσείς να είστε ενωμένοι τους άλλους απλά γραφτους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ! Χάθηκα γτ είχαμε τρεχάματα .Δεν ξεκίνησα τελικά σε αυτόν τον κύκλο και ο λόγος είναι ότι προτίμησα να κάνουμε πρώτα βιοψία στον σύζυγο . Την κάναμε και τα αποτελέσματα είναι χάλια ! Πάμε με δότη ! Τον άλλο μήνα λοιπόν ξεκινάω και εγώ και ελπίζω να έχουμε θετικά αποτελέσματα . Το μόνο κακό είναι πως κάποιοι μας ξεκαθάρισαν πως το παιδί/ τα παιδιά δεν θα τα δουν όπως αν ήταν 100% δικά μας και είναι πολύ άσχημο αυτό . Εμείς συζητάμε μεταξύ μας συνέχεια .Ξέρουμε πως δεν είναι εύκολο για κανέναν από τους δυο αλλά και πάλι θα είναι κομμάτι μας !! 

αν και γενικα ειμαι υπερ του να συγχωρουμε...αν επιμεινουν....δες το ως καλο και οχι ως κακο.ο καθενας να μπαινει στη θεση που του αρμοζει.

πολυ καλη αρχη ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ElektraGr τι λες τώρα; αν είναι δυνατόν!! Μάλλον είναι το πρώτο σοκ μετά από μια τέτοια ανακοίνωση. Δεν μπορώ να φανταστώ ποιός άνθρωπος μπορεί να σκέφτεται έτσι. Διαφορετικά ίσως είναι καλή ευκαιρία για ξεσκαρτάρισμα όπως λέει και το Dimaki :) Πάντως κορίτσια, τα παιδιά με σπέρμα ή ωάρια από δότες/δότριες είναι πολύ πιο συχνά από όσο νομίζουμε. Ίσως η κοινωνία δεν είναι ακόμη έτοιμη να το αποδεχτεί αλλά είναι καιρός να αλλάξει κι αυτό. Εδώ για κάποιους ακόμα και η εξωσωματική είναι ακόμα ταμπού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunshine 88 είπε:

Ειλικρινά έχω βγει από τα ρούχα μου τι λόγια είναι αυτά αναρωτιέμαι πως μπορεί κανείς να τα σκεφτεί πόσο μάλλον να τα λέει αυτά και με τι δικαίωμα στο κάτω κατω είναι μια απόφαση που το ζευγάρι πρέπει να πάρει και οι άλλοι απλά την σέβονται. @ElektraGr μου γιατί τους το είπες ενώ ξέρεις τέτοια μυαλά γιατί όσο να είναι έλληνες παιδί μου δεν είναι και Σουηδοί εδώ η πεθερά μιας φίλης μου βλέπει τα δίδυμα  σαν εξωγήινους επειδή είναι από εξωσωματικη και να την λες αμόρφωτοι και κάτι άλλο οκ αλλά καθηγήτρια σε λύκειο η γυναίκα. Σημασία έχει εσείς να είστε ενωμένοι τους άλλους απλά γραφτους.

Δεν το είπαμε ... Κουβέντα κάναμε .. Το κρύβουμε απλά κάνουμε κουβέντα να δούμε αντιδράσεις! Εμείς τους είπαμε όλα καλά .Απλά θέλαμε να δούμε τι σκέφτονται .. Αχ βρε κορίτσια είναι πολύ άσχημο αυτό που σκέφτονται.  Λένε πως άμα δεν θέλει για κάποιο λόγο γίνεται κλπ... Αλλά εμείς θέλουμε να κάνουμε οικογένεια.. αλλιώς θα υπάρχει κενό και μέσα μου και μέσα του. Λένε επίσης πως δεν τελειώνει η ζωή κι αν δεν κάνεις παιδιά..αλλά μιλάνε εκ του ασφαλούς .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδη τα ζευγαρια που κανουν ιοθεσια τα παιδια ειναι ξενα γιατι οι ανεγκεφαλοι συγγενεις δεν μπορουν να τα δουν δικα τους μη τρελαθουμε !!!!!! Μα τι κοσμος πως μπορουνε και λενε τετοια πραγματα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Δηλαδη τα ζευγαρια που κανουν ιοθεσια τα παιδια ειναι ξενα γιατι οι ανεγκεφαλοι συγγενεις δεν μπορουν να τα δουν δικα τους μη τρελαθουμε !!!!!! Μα τι κοσμος πως μπορουνε και λενε τετοια πραγματα.......

Κι όμως ακούστηκε κ το ότι καλύτερο είναι να υιοθετήσουμε.  Ντόιν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Μόνο δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία..και δεν είμαι σίγουρος για το πρωτο." Αλμπερτ Αΐνσταιν

Ταιριαζει απόλυτα με τη περιπτωση το παραπάνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...