Μετάβαση σε περιεχόμενο
ElektraGr

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια τον Απρίλιο !!

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου ! Είπα να ανοίξω και γω θέμα με το πόσες ξεκινάμε την προσπάθεια μας τον Απρίλιο .

Εγώ περιμένω μετά τα μέσα περίπου Απριλίου να ξεκινήσω τα φάρμακα . Πριν θα κάνω β χοριακή που μου είπαν από το κέντρο και tsh !

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Και έγω το ίδιο αν όλα πάνε καλά, μακάρι! Έχεις θέμα με τον θυροειδή σου? Εγώ έχω αλλά είναι ρυθμισμένος.

• Like 1

Καλημέρα κι από μένα! Εγώ τη Δευτέρα θα μιλήσω με το κέντρο εξωσωματικής να πάω για πρώτη φορά να κάνω τις απαραίτητες εξετάσεις που θα μου πουν και να δούμε πώς θα ξεκινήσουμε και πότε....Αλλά δε νομίζω να προλάβω εντός Απριλίου να ξεκινήσω...κλαψ! Καλή επιτυχία να έχετε και καλό κουράγιο!

• Like 2

Και εγω κοριτσακια μου Απριλιο θα παμε εμβρυομεταφορα περιμενω να αδιαθετησω και βλεπουμε αν ειναι καλος ο κυκλος θα παμε!! Καλη επυτυχια σε ολες μας κοριτσια μου!!!!!!

• Like 6

στις πριν 4 ώρες, ο/η mayra_d είπε:

Καλημέρα! Και έγω το ίδιο αν όλα πάνε καλά, μακάρι! Έχεις θέμα με τον θυροειδή σου? Εγώ έχω αλλά είναι ρυθμισμένος.

Ο θυρεοειδής μου είναι εντάξει.  Έχω χασιμοτο αλλά επειδή ο θυρεοειδής λειτουργεί καλά δεν παίρνω κάτι. Προληπτικά θα κάνω ξανά...  Πίνω αναβραζων λεινσ σεληνιο να δω αν γίνει κάτι στα αντισωματα

• Like 1

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Ο θυρεοειδής μου είναι εντάξει.  Έχω χασιμοτο αλλά επειδή ο θυρεοειδής λειτουργεί καλά δεν παίρνω κάτι. Προληπτικά θα κάνω ξανά...  Πίνω αναβραζων λεινσ σεληνιο να δω αν γίνει κάτι στα αντισωματα

τα αντιΤΡΟ και το άλλο - που δεν θυμαμαι - εννοεις είναι πάνω από τα κανονικά όρια?

στις πριν 1 ώρα, ο/η mayra_d είπε:

τα αντιΤΡΟ και το άλλο - που δεν θυμαμαι - εννοεις είναι πάνω από τα κανονικά όρια?

Ναι το αλλο που δεν θυμαμαι κ γω ειναι λιγο ανεβασμενο

στις πριν 5 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα κι από μένα! Εγώ τη Δευτέρα θα μιλήσω με το κέντρο εξωσωματικής να πάω για πρώτη φορά να κάνω τις απαραίτητες εξετάσεις που θα μου πουν και να δούμε πώς θα ξεκινήσουμε και πότε....Αλλά δε νομίζω να προλάβω εντός Απριλίου να ξεκινήσω...κλαψ! Καλή επιτυχία να έχετε και καλό κουράγιο!

Καλη επιτυχία και καλή αρχή μαζί :)

• Like 1

στις πριν 3 ώρες, ο/η love30 είπε:

Και εγω κοριτσακια μου Απριλιο θα παμε εμβρυομεταφορα περιμενω να αδιαθετησω και βλεπουμε αν ειναι καλος ο κυκλος θα παμε!! Καλη επυτυχια σε ολες μας κοριτσια μου!!!!!!

Τέλειααα  ! Να εισαι ηρεμη να ειναι καλςς και ο κυκλος :)

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ElektraGr είπε:

Τέλειααα  ! Να εισαι ηρεμη να ειναι καλςς και ο κυκλος :)

Ετσι ετσι και εσενα ολα καλα να πανε !!!

Και ότι το σκεφτόμουν ν ανοίγουμε καινούργιο θέμα.κι εγώ λοιπόν θα κάνω εμβρυομεταφορα στα μέσα απριλιου κ άκουσα ότι θα κάνω κ κάτι ενεσεις από πίσω πως να το πω;ξέρετε τι μπορεί να είναι αυτό πριν την εμβρυομεταφορα;

• Like 1

μηπως είναι ενεσεις προγεστερόνης? οι αντιπηκτικες ξερω πως γίνονται στη κοιλίτσα υποδόρια.

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Και ότι το σκεφτόμουν ν ανοίγουμε καινούργιο θέμα.κι εγώ λοιπόν θα κάνω εμβρυομεταφορα στα μέσα απριλιου κ άκουσα ότι θα κάνω κ κάτι ενεσεις από πίσω πως να το πω;ξέρετε τι μπορεί να είναι αυτό πριν την εμβρυομεταφορα;

Αν θυμάμαι εχεις ξαταψυξη, ;μάλλον θα σε βάλει καταστολή 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Με το καλό λοιπόν!  Προσωπικά.δν έχω ιδέα τι είναι αυτές

• Like 1

στις Just now, ο/η karen είπε:

Αν θυμάμαι εχεις ξαταψυξη, ;μάλλον θα σε βάλει καταστολή 

Έχω μία βλαστοκυστη,οχι δε θα κάνω καταστολή μόνο χάπια αλλά λίγες μέρες πριν θα κάνω αυτές τις ενεσεις στο πωπο που δε ξέρω τι κάνουν είπα μήπως έχει κάνει καμιά εκεί.

στις Just now, ο/η peacock είπε:

μηπως είναι ενεσεις προγεστερόνης? οι αντιπηκτικες ξερω πως γίνονται στη κοιλίτσα υποδόρια.

Τι κάνεις μωρο;😍😍Εγω τεντωσα απο δουλειες σήμερα  αδιαθετησα κιόλας υπέροχα. Θα τη κανεις τελικά την εξέταση;Κορίτσια πως ειστε;

στις Just now, ο/η Mairh32 είπε:

Έχω μία βλαστοκυστη,οχι δε θα κάνω καταστολή μόνο χάπια αλλά λίγες μέρες πριν θα κάνω αυτές τις ενεσεις στο πωπο που δε ξέρω τι κάνουν είπα μήπως έχει κάνει καμιά εκεί.

Χμ τι ενέσεις να ναι;είχες κάνα θεμα με θρομβοφιλια? Στο ποπο;ειναι πολλές που γινοντε εκεί, γιατι δε ρωτησες;θα ατχισουμεωτις σπαζοκεφαλιες 😂

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

πρώτη φορά το ακούω, αυτό. Ξέρω στην κοιλιά κάνεις γενικότερα :?

στις Just now, ο/η karen είπε:

Χμ τι ενέσεις να ναι;είχες κάνα θεμα με θρομβοφιλια? Στο ποπο;ειναι πολλές που γινοντε εκεί, γιατι δε ρωτησες;θα ατχισουμεωτις σπαζοκεφαλιες 😂

Δε ρωτησα γιατί θα μου πει αναλυτικά όταν πάω για τον υπέρηχο,οχι δεν έχω θρομβοφιλια ούτε εξετάσεις με έβαλε να κάνω δε ξέρω τι σκοπό έχουν.

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mayra_d είπε:

Κι εγω🤔 όταν μάθω θα σας πω μάλλον είναι κάτι προληπτικά για τίποτα αντισώματα.

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairh32 είπε:

Κι εγω🤔 όταν μάθω θα σας πω μάλλον είναι κάτι προληπτικά για τίποτα αντισώματα.

Ίσως οιστρογόνα  για πάχυνση ενδομήτριου λεω

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

Οχι και εγω εκανα ειναι ορισμενα θέλουν ποπο αναλόγως το φάρμακο.με έφαγε ο καθρέφτης  Τωρα σχεδόν ολα πενακια ειναι. 

• Like 1

στις πριν 17 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Χμμ μακάρι να είναι κάτι που θα βοηθήσει τουλάχιστον.

Και εγώ μόλις έμαθα ότι θα δούμε ίσως πάμε για εμβρυομεταφορα τα δύο κατεψυγμένα που έχουμε. Οπότε αύριο ορμονική και υπέρηχο για αν δούμε πως θα προχωρήσουμε. Ίδωμεν.  

Σε αυτή την περίπτωση μου είχε πει ότι ίσως μου δώσει ενέσιμη προγεστερόνη γιατί έπαιρνα πολλά ultrogestan την ημέρα στη προηγούμενη που κατέληξε βιοχημική.  Ίσως να είναι αυτές οι ενεσιμες @Mairh32? Όταν μάθεις μας λες 😊

@ElektraGr  σαν και σενα και εγώ έχω οριακά αυξημένα τα anti tg και όχι τα anti tpo με φυσιολογική tsh  οπότε παίρνω μόνο το σελήνιο που είναι μέσα στις πολυβιταμινες και όχι εξτρά.  

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα