Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια τον Απρίλιο !!


ElektraGr

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου ! Είπα να ανοίξω και γω θέμα με το πόσες ξεκινάμε την προσπάθεια μας τον Απρίλιο .

Εγώ περιμένω μετά τα μέσα περίπου Απριλίου να ξεκινήσω τα φάρμακα . Πριν θα κάνω β χοριακή που μου είπαν από το κέντρο και tsh !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 542
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κι από μένα! Εγώ τη Δευτέρα θα μιλήσω με το κέντρο εξωσωματικής να πάω για πρώτη φορά να κάνω τις απαραίτητες εξετάσεις που θα μου πουν και να δούμε πώς θα ξεκινήσουμε και πότε....Αλλά δε νομίζω να προλάβω εντός Απριλίου να ξεκινήσω...κλαψ! Καλή επιτυχία να έχετε και καλό κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω κοριτσακια μου Απριλιο θα παμε εμβρυομεταφορα περιμενω να αδιαθετησω και βλεπουμε αν ειναι καλος ο κυκλος θα παμε!! Καλη επυτυχια σε ολες μας κοριτσια μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mayra_d είπε:

Καλημέρα! Και έγω το ίδιο αν όλα πάνε καλά, μακάρι! Έχεις θέμα με τον θυροειδή σου? Εγώ έχω αλλά είναι ρυθμισμένος.

Ο θυρεοειδής μου είναι εντάξει.  Έχω χασιμοτο αλλά επειδή ο θυρεοειδής λειτουργεί καλά δεν παίρνω κάτι. Προληπτικά θα κάνω ξανά...  Πίνω αναβραζων λεινσ σεληνιο να δω αν γίνει κάτι στα αντισωματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Ο θυρεοειδής μου είναι εντάξει.  Έχω χασιμοτο αλλά επειδή ο θυρεοειδής λειτουργεί καλά δεν παίρνω κάτι. Προληπτικά θα κάνω ξανά...  Πίνω αναβραζων λεινσ σεληνιο να δω αν γίνει κάτι στα αντισωματα

τα αντιΤΡΟ και το άλλο - που δεν θυμαμαι - εννοεις είναι πάνω από τα κανονικά όρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mayra_d είπε:

τα αντιΤΡΟ και το άλλο - που δεν θυμαμαι - εννοεις είναι πάνω από τα κανονικά όρια?

Ναι το αλλο που δεν θυμαμαι κ γω ειναι λιγο ανεβασμενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα κι από μένα! Εγώ τη Δευτέρα θα μιλήσω με το κέντρο εξωσωματικής να πάω για πρώτη φορά να κάνω τις απαραίτητες εξετάσεις που θα μου πουν και να δούμε πώς θα ξεκινήσουμε και πότε....Αλλά δε νομίζω να προλάβω εντός Απριλίου να ξεκινήσω...κλαψ! Καλή επιτυχία να έχετε και καλό κουράγιο!

Καλη επιτυχία και καλή αρχή μαζί :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η love30 είπε:

Και εγω κοριτσακια μου Απριλιο θα παμε εμβρυομεταφορα περιμενω να αδιαθετησω και βλεπουμε αν ειναι καλος ο κυκλος θα παμε!! Καλη επυτυχια σε ολες μας κοριτσια μου!!!!!!

Τέλειααα  ! Να εισαι ηρεμη να ειναι καλςς και ο κυκλος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ElektraGr είπε:

Τέλειααα  ! Να εισαι ηρεμη να ειναι καλςς και ο κυκλος :)

Ετσι ετσι και εσενα ολα καλα να πανε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ότι το σκεφτόμουν ν ανοίγουμε καινούργιο θέμα.κι εγώ λοιπόν θα κάνω εμβρυομεταφορα στα μέσα απριλιου κ άκουσα ότι θα κάνω κ κάτι ενεσεις από πίσω πως να το πω;ξέρετε τι μπορεί να είναι αυτό πριν την εμβρυομεταφορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Και ότι το σκεφτόμουν ν ανοίγουμε καινούργιο θέμα.κι εγώ λοιπόν θα κάνω εμβρυομεταφορα στα μέσα απριλιου κ άκουσα ότι θα κάνω κ κάτι ενεσεις από πίσω πως να το πω;ξέρετε τι μπορεί να είναι αυτό πριν την εμβρυομεταφορα;

Αν θυμάμαι εχεις ξαταψυξη, ;μάλλον θα σε βάλει καταστολή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Και ότι το σκεφτόμουν ν ανοίγουμε καινούργιο θέμα.κι εγώ λοιπόν θα κάνω εμβρυομεταφορα στα μέσα απριλιου κ άκουσα ότι θα κάνω κ κάτι ενεσεις από πίσω πως να το πω;ξέρετε τι μπορεί να είναι αυτό πριν την εμβρυομεταφορα;

Με το καλό λοιπόν!  Προσωπικά.δν έχω ιδέα τι είναι αυτές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η karen είπε:

Αν θυμάμαι εχεις ξαταψυξη, ;μάλλον θα σε βάλει καταστολή 

Έχω μία βλαστοκυστη,οχι δε θα κάνω καταστολή μόνο χάπια αλλά λίγες μέρες πριν θα κάνω αυτές τις ενεσεις στο πωπο που δε ξέρω τι κάνουν είπα μήπως έχει κάνει καμιά εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

μηπως είναι ενεσεις προγεστερόνης? οι αντιπηκτικες ξερω πως γίνονται στη κοιλίτσα υποδόρια.

Τι κάνεις μωρο;??Εγω τεντωσα απο δουλειες σήμερα  αδιαθετησα κιόλας υπέροχα. Θα τη κανεις τελικά την εξέταση;Κορίτσια πως ειστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mairh32 είπε:

Έχω μία βλαστοκυστη,οχι δε θα κάνω καταστολή μόνο χάπια αλλά λίγες μέρες πριν θα κάνω αυτές τις ενεσεις στο πωπο που δε ξέρω τι κάνουν είπα μήπως έχει κάνει καμιά εκεί.

Χμ τι ενέσεις να ναι;είχες κάνα θεμα με θρομβοφιλια? Στο ποπο;ειναι πολλές που γινοντε εκεί, γιατι δε ρωτησες;θα ατχισουμεωτις σπαζοκεφαλιες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Και ότι το σκεφτόμουν ν ανοίγουμε καινούργιο θέμα.κι εγώ λοιπόν θα κάνω εμβρυομεταφορα στα μέσα απριλιου κ άκουσα ότι θα κάνω κ κάτι ενεσεις από πίσω πως να το πω;ξέρετε τι μπορεί να είναι αυτό πριν την εμβρυομεταφορα;

πρώτη φορά το ακούω, αυτό. Ξέρω στην κοιλιά κάνεις γενικότερα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η karen είπε:

Χμ τι ενέσεις να ναι;είχες κάνα θεμα με θρομβοφιλια? Στο ποπο;ειναι πολλές που γινοντε εκεί, γιατι δε ρωτησες;θα ατχισουμεωτις σπαζοκεφαλιες ?

Δε ρωτησα γιατί θα μου πει αναλυτικά όταν πάω για τον υπέρηχο,οχι δεν έχω θρομβοφιλια ούτε εξετάσεις με έβαλε να κάνω δε ξέρω τι σκοπό έχουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mayra_d είπε:

πρώτη φορά το ακούω, αυτό. Ξέρω στην κοιλιά κάνεις γενικότερα :?

Κι εγω? όταν μάθω θα σας πω μάλλον είναι κάτι προληπτικά για τίποτα αντισώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairh32 είπε:

Κι εγω? όταν μάθω θα σας πω μάλλον είναι κάτι προληπτικά για τίποτα αντισώματα.

Ίσως οιστρογόνα  για πάχυνση ενδομήτριου λεω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

πρώτη φορά το ακούω, αυτό. Ξέρω στην κοιλιά κάνεις γενικότερα :?

Οχι και εγω εκανα ειναι ορισμενα θέλουν ποπο αναλόγως το φάρμακο.με έφαγε ο καθρέφτης  Τωρα σχεδόν ολα πενακια ειναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η peacock είπε:

μηπως είναι ενεσεις προγεστερόνης? οι αντιπηκτικες ξερω πως γίνονται στη κοιλίτσα υποδόρια.

Χμμ μακάρι να είναι κάτι που θα βοηθήσει τουλάχιστον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ μόλις έμαθα ότι θα δούμε ίσως πάμε για εμβρυομεταφορα τα δύο κατεψυγμένα που έχουμε. Οπότε αύριο ορμονική και υπέρηχο για αν δούμε πως θα προχωρήσουμε. Ίδωμεν.  

Σε αυτή την περίπτωση μου είχε πει ότι ίσως μου δώσει ενέσιμη προγεστερόνη γιατί έπαιρνα πολλά ultrogestan την ημέρα στη προηγούμενη που κατέληξε βιοχημική.  Ίσως να είναι αυτές οι ενεσιμες @Mairh32? Όταν μάθεις μας λες ?

 @ElektraGr  σαν και σενα και εγώ έχω οριακά αυξημένα τα anti tg και όχι τα anti tpo με φυσιολογική tsh  οπότε παίρνω μόνο το σελήνιο που είναι μέσα στις πολυβιταμινες και όχι εξτρά.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...