Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κορίτσια 40++ ,μελλοντικές μανούλες!


Luckystars

Recommended Posts

Καλησπέρα.Είμαι νέο μέλος.Είμαι η Μαρία,43 ετών.

Άνοιξα αυτό το θέμα για εκείνες τις κοπέλες των 40++ που βρισκόμαστε σε προσπάθεια απόκτησης μωρού.

Εμπειρίες,ανησυχιες,κουβεντούλα,ότι νιώθει η καθεμία μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Luckystars είπε:

Καλησπέρα.Είμαι νέο μέλος.Είμαι η Μαρία,43 ετών.

Άνοιξα αυτό το θέμα για εκείνες τις κοπέλες των 40++ που βρισκόμαστε σε προσπάθεια απόκτησης μωρού.

Εμπειρίες,ανησυχιες,κουβεντούλα,ότι νιώθει η καθεμία μας.

Καλημερα κ καλωσηρθες! Δεν ειμαι σε αυτην την ηλικια ομως μοιραζομαστε την ιδια επιθυμια της αποκτησης ενος παιδιου. Σου ευχομαι ό,τι καλύτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Luckystars είπε:

Καλησπέρα.Είμαι νέο μέλος.Είμαι η Μαρία,43 ετών.

Άνοιξα αυτό το θέμα για εκείνες τις κοπέλες των 40++ που βρισκόμαστε σε προσπάθεια απόκτησης μωρού.

Εμπειρίες,ανησυχιες,κουβεντούλα,ότι νιώθει η καθεμία μας.

καλημερα και καλως ηρθες. ειμαι λιγο μικροτερη αλλα κατα τα λοιπα στην ιδια φαση. σου ευχομαι το φορουμ να σου φερει γουρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Σας ευχαριστώ πολύ μια προς μια για το καλωσόρισμα και τις ευχές!

Εύχομαι τα ομορφότερα και εύχομαι σύντομα να μιλάμε και με φουσκωμένες κοιλίτσες!

Εμείς έχουμε χάσει τρία μωράκια.

Το πρώτο από φυσιολογική σύλληψη,τα επόμενα δύο από εξωσωματικη.Η πρώτη εγκυμοσύνη βιοχημική και στην δεύτερη χάσαμε το μωράκι μας στους 3μιση μήνες εγκυμοσύνης.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θέμα μας είναι στο σπερματακι.

Γυναικολογικά όλα οκ.

Πλέον κάνουμε προσπάθειες με φ.κ

Έχουμε φυλάξει έμβρυα και από εδώ και περα πάλι προσπάθειες με φ.κ μόνο που κάθε φορά δεν καταψυχουμε αλλά αφήνουμε κάθε ένα που παίρνουμε για βλαστοκυστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!η παράθεση που ρωτάς είναι όταν πχ θέλεις να απαντήσεις σε ένα συγκεκριμένο μήνυμα και να πάει και ειδοποίηση σε αυτόν που έχει γράψει αυτό μήνυμα ότι του απάντησες, πατάς παράθεση κειμένου και στην απάντηση σου έχει και το μήνυμα του άλλου. 

Επεξεργασια κανείς αφού έχεις δημοσιεύει ένα μήνυμα έχει κάτω δεξιά επεξεργασία, πατάς, διορθώνεις, και κανείς save 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luckystars είπε:

Κορίτσια?

Απορίες

ΤΙ είναι η παράθεση και πως κάνω επεξεργασία του κειμένου μου?

Εγώ έκανα παράθεση το μήνυμα σου τωρατώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Λευτέρης είπε:

Καλησπέρα!η παράθεση που ρωτάς είναι όταν πχ θέλεις να απαντήσεις σε ένα συγκεκριμένο μήνυμα και να πάει και ειδοποίηση σε αυτόν που έχει γράψει αυτό μήνυμα ότι του απάντησες, πατάς παράθεση κειμένου και στην απάντηση σου έχει και το μήνυμα του άλλου. 

Επεξεργασια κανείς αφού έχεις δημοσιεύει ένα μήνυμα έχει κάτω δεξιά επεξεργασία, πατάς, διορθώνεις, και κανείς save 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

Την παράθεση μάλλον την κατάλαβα.

Την επεξεργασία,δεν την κατάλαβα,δε μου βγάζει ως επιλογή κάτω δεξιά για επεξεργασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Luckystars είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

Την παράθεση μάλλον την κατάλαβα.

Την επεξεργασία,δεν την κατάλαβα,δε μου βγάζει ως επιλογή κάτω δεξιά για επεξεργασία.

οπως σου βγαζει παραθεση κατω απο τα μηνυματα των αλλων για να απαντησεις, σου βγαζει κ επεξεργασια κατω απο τα δικα σου μονο μηπως θες να διορθωσεις κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Και στα δικά μου μηνύματα βγάζει κάτω αριστερά "παράθεση".

Την επιλογή επεξεργασία δεν την έχω πουθενά.Μήπως έχω περιορισμένες δυνατότητες επειδή είμαι νέο μέλος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Luckystars είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

Την παράθεση μάλλον την κατάλαβα.

Την επεξεργασία,δεν την κατάλαβα,δε μου βγάζει ως επιλογή κάτω δεξιά για επεξεργασία.

Την επεξεργασία σου τη βγάζει όταν γίνεις κανονικό μέλος (μετά τις 20 δημοσιεύσεις), όπως και άλλες επιλογές.

Κι εγώ άνω των 40 σε προσπάθεια, καλωσήρθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η semarbosi είπε:

Την επεξεργασία σου τη βγάζει όταν γίνεις κανονικό μέλος (μετά τις 20 δημοσιεύσεις), όπως και άλλες επιλογές.

Κι εγώ άνω των 40 σε προσπάθεια, καλωσήρθες!

Ευχαριστώ πολύ!

Καλώς σας βρήκα!

Λέω και εγώ ,ΤΙ δεν καταλαβαίνω????

Λογικά πλησιάζω τις 20 δημοσιεύσεις.

Μακάρι αυτή η χρονιά να είναι η χρονιά μας!Αλήθεια ,το πιστεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 41 ΕΤΩΝ! ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ,,,,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ ΕΙΝΑΙ,,,ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΩΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΩΟΡΕΞΙΑ ,,ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΟΧΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΘΑΡΡΥΝΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ,,,ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ????ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΜΩΡΑΚΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Καλη επιτυχια σου ευχομαι και που θα παει...Ποσες ατυχιες πια. Η επομενη θα ειναι και η τυχερη!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι!

Και σε εσένα σύντομα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ntinako είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 41 ΕΤΩΝ! ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ,,,,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ ΕΙΝΑΙ,,,ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΩΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΩΟΡΕΞΙΑ ,,ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΟΧΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΘΑΡΡΥΝΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ,,,ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ????ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΜΩΡΑΚΙ!!!

Καλημέρα κορίτσι!

Είχες προηγούμενη εγκυμοσύνη?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ntinako είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 41 ΕΤΩΝ! ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ,,,,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ ΕΙΝΑΙ,,,ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΩΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΩΟΡΕΞΙΑ ,,ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΟΧΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΘΑΡΡΥΝΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ,,,ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ????ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΜΩΡΑΚΙ!!!

καλημερα και καλως ηρθες.

τι εννοεις "προφανως δεν κανεις ωορηξια"??

το εχεις παρακολουθησει βιοχημικα κ με υπερηχο κ οντως δεν κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η ntinako είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 41 ΕΤΩΝ! ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ,,,,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ ΕΙΝΑΙ,,,ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΩΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΩΟΡΕΞΙΑ ,,ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΟΧΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΘΑΡΡΥΝΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ,,,ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ????ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΜΩΡΑΚΙ!!!

Oταν έχεις θέμα με τα ωάρια δεν είναι ανεξήγητη υπογονιμότητα...

Επιπλέον πες σ' γιατρό σου ότι η εξωσωματική γονιμοποίηση αυτό γίνεται για να ενθαρρύνετε το ζευγάρι...

Μια χαρά θα πετύχεις όπως κ τόσες αλλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ έχω δυο παιδιά από εξωσωματικές( διαφορετικές) αφού έχασα 3 πριν( από εξωσωματικές) εγώ ήμουν ανεξήγητα υπογονιμη καθώς κ ωορυξια έκανα κ το σπέρμα άριστα κ εγώ 28 τότε...όλες οι εξετάσεις σούπερ έφτανα με ελάχιστα φάρμακα σε άριστες βλαδτοκυστες..τελικά το θέμα ήταν μάλλον τα 2 αυτοάνοσα μας..σας εύχομαι από καρδιάς καλή επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η ntinako είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 41 ΕΤΩΝ! ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ,,,,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ ΕΙΝΑΙ,,,ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΩΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΩΟΡΕΞΙΑ ,,ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΟΧΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΘΑΡΡΥΝΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ,,,ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ????ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΜΩΡΑΚΙ!!!

Θα συμφωνήσω σε όσα ήδη έχουν αναφερθεί τα κορίτσια προηγουμενως.

Από όσα και εγώ γνωρίζω.

Η ωορρηξία ελέγχεται.

Η ανεξήγητη υπογονιμότητα είναι ένα περίπλοκο πολυπαραγοντικο θέμα.Εμάς μας είχαν χαρακτηρίσει ως ζευγάρι ανεξήγητης υπογονιμότητας πριν μείνω φυσιολογικά έγκυος,με διάστημα προσπαθειών 3 μηνών!Τωρα πλέον καταλαβαίνω πως ήταν διάγνωση "τραβηγμενη από τα μαλλιά" λαϊκιστή!Εμεινα έγκυος στο 5μηνο.Για αυτό σε ρωτησα αν έχεις προηγούμενη εγκυμοσύνη.Μάλλον είναι μια ένδειξη για τους γιατρούς.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Finally είπε:

Κορίτσια εγώ έχω δυο παιδιά από εξωσωματικές( διαφορετικές) αφού έχασα 3 πριν( από εξωσωματικές) εγώ ήμουν ανεξήγητα υπογονιμη καθώς κ ωορυξια έκανα κ το σπέρμα άριστα κ εγώ 28 τότε...όλες οι εξετάσεις σούπερ έφτανα με ελάχιστα φάρμακα σε άριστες βλαδτοκυστες..τελικά το θέμα ήταν μάλλον τα 2 αυτοάνοσα μας..σας εύχομαι από καρδιάς καλή επιτυχια

 Να τα χαίρεσαι τα μωράκια σου κορίτσι μου!

Αν επιτρέπεται,ποια αυτόνοσα επηρέασαν την θετική έκβαση?

Επειδή βρίσκομαι σε διαδικασία συλλογής βλαστοκυστεων,ήθελα να σε ρωτήσω αν γνωρίζεις,αν κάποιο έμβρυο δεν προχωράει σε βλαστοκυστη,είναι απλά η δυναμική του συγκεκριμένου εμβρύου Η' έχει να κάνει με την ποιότητα γενικότερα των ωαρίων?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...