Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΤΙΣ 9 ΜΕΡΕΣ


Recommended Posts

στις On 28/3/2018 at 9:00 ΠΜ, ο/η OLY10 είπε:

 

Και επειδή είχα 2 μέρες καθυστέρηση λέω δεν κανω ενα τεστ? Και ήταν θετικό. Όπως και οι χοριακές μου που ακολούθησαν Και την Παρασκευή θα πάω στο γιατρό να δούμε τι θα δούμε!

 

Καλέ τώρα το είδα αυτό....με το καλό κορίτσι μου! Μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!! 

Πολύ χάρηκα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 18/4/2018 at 10:45 ΜΜ, ο/η mary nick είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. .. μια ερώτηση ..έχει κάνει κάποια πρόσφατα καρυοτυπο ζευγους να μ πει πόσο κοστίζει ??

Όταν την είχα κάνει γινόταν μόνο στο πανεπιστημιακό και δώσαμε νομίζω από 50€ ο ένας  καλά αποτελέσματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 10 months later...
στις On 16/3/2018 at 8:53 ΠΜ, ο/η Smurf88 είπε:

Κααλημέρα @marilou88..πριν απο 1,5 μήνα πήρα χοριακή 7,6 την 10η ημέρα εμβρυομεταφοράς με 4ης ημέρας έμβρυα κ αύριο κλείνω αισίως την 9η εβδομάδα..η χοριακή πήρε τα πάνω της μετά κ είδαμε καρδιακό παλμό ήδη από πολύ νωρίς..μην απογοητεύεσαι..πίστεψέ το κ θα γίνει!!ακολουθώ κ εγώ το ίδιο πρωτόκολλο με salospir κλπ..σου εύχομαι να πάρει τα πάνω της σήμερα κ χοριακή σου..καλή επιτυχία!!

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι η κύηση εξελίχθηκε καλά τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Finally είπε:

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι η κύηση εξελίχθηκε καλά τελικά;

Καλησπέρα!!!Η κύηση εξελίχθηκε τέλεια, χωρίς προβλήματα και στις 18/10 γεννήθηκε τελειόμηνα (39+5) μια μπουμπού 3490Kg, μέσα σε 2,5 ώρες....Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν...η μπέμπα μου τους στέλνει όοολη τη θετική της ενέργεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Καλησπέρα!!!Η κύηση εξελίχθηκε τέλεια, χωρίς προβλήματα και στις 18/10 γεννήθηκε τελειόμηνα (39+5) μια μπουμπού 3490Kg, μέσα σε 2,5 ώρες....Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν...η μπέμπα μου τους στέλνει όοολη τη θετική της ενέργεια!!!

Να σου ζήσει!!!!!! Να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας! Σήμερα θα πω το παράδειγμα σου στη δουλειά( σε μικροβιολογικό εργάζομαι 15 χρόνια) το παράδειγμα σου με χοριακη 7,5 από εξωσωματική εάν κατάλαβα κ τη σωστή μέρα μέτρησης δεν το έχουμε ξαναδεί...πόσες μέρες πηγές μέρα 10-12; Ήταν 3 μέρας εμβρια η βλαστοκυστες; Πραγματικά απίστευτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Finally είπε:

Να σου ζήσει!!!!!! Να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας! Σήμερα θα πω το παράδειγμα σου στη δουλειά( σε μικροβιολογικό εργάζομαι 15 χρόνια) το παράδειγμα σου με χοριακη 7,5 από εξωσωματική εάν κατάλαβα κ τη σωστή μέρα μέτρησης δεν το έχουμε ξαναδεί...πόσες μέρες πηγές μέρα 10-12; Ήταν 3 μέρας εμβρια η βλαστοκυστες; Πραγματικά απίστευτο!

Ευχαριστώ πολύ!!!κ εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!η αλήθεια είναι ότι πέρα από εμένα κανείς άλλος δεν το πίστευε...αφού κ στο κέντρο μ εβαλαν να κάνω πόσες χοριακές!!μετά πήρε φόρα όμως κ ανέβαινε τρελά..είναι από εμβρυομεταφορά με έμβρυα 4ης ημέρας.η χοριακή έγινε την 10η ημέρα(μου φάνηκε λίγο νωρίς..συνήθως κάνουν πιο μετά)..σε μια εβδομάδα έφτασε πάνω από 1500 μονάδες.το θαύμα μου???

Να μου πεις εντυπώσεις απο συναδέλφους..χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!κ εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!η αλήθεια είναι ότι πέρα από εμένα κανείς άλλος δεν το πίστευε...αφού κ στο κέντρο μ εβαλαν να κάνω πόσες χοριακές!!μετά πήρε φόρα όμως κ ανέβαινε τρελά..είναι από εμβρυομεταφορά με έμβρυα 4ης ημέρας.η χοριακή έγινε την 10η ημέρα(μου φάνηκε λίγο νωρίς..συνήθως κάνουν πιο μετά)..σε μια εβδομάδα έφτασε πάνω από 1500 μονάδες.το θαύμα μου???

Να μου πεις εντυπώσεις απο συναδέλφους..χαχα!

Ένταξη μείνανε άφωνη η προϊσταμένη πιστεύει ότι έκανε λάθος το εργαστήριο...η μέρα δεν είναι νωρίς με δεδομένο ότι 9-10 μέρα βάζουν σε εμβρια 5 μέρας βλαστοκυστες.Απλα η τιμή ήταν υπερβολικά χαμηλή...μπράβο κ πάλι μπράβο..κανονικά πρέπει να κάνεις ξεχωριστό θέμα εδώ για τις χοριακες σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...
στις On 16/3/2018 at 8:34 ΠΜ, ο/η nikona είπε:

@marilou88 λυπαμαι πολυ για την απωλεια σας. 

Ευχομαι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα. 

Νομιζω ενα κοριτσι εδω στο φορουμ ειχε κανει πρωτη χοριακη 7 κ μετα ανεβηκε κ πηγαν ολα καλα. 

Μετά από εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων 5η μέρας, έκανα χοριακη 9η μέρα και είναι 10,09.Ειμαι να σκάσω.Επαναληψη την Τετάρτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Niia είπε:

Μετά από εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων 5η μέρας, έκανα χοριακη 9η μέρα και είναι 10,09.Ειμαι να σκάσω.Επαναληψη την Τετάρτη 

Εύχομαι να έχει διπλασιαστεί!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
στις On 16/3/2018 at 5:55 ΜΜ, ο/η marilou88 είπε:

@love30 @OLY10 @NIKONA @Smurf88

@peacock

Κοριτσια μου αρχικα να σας ευχαριστήσω και πάλι για τα μηνυματα σας.. πριν λιγο ελαβα τα αποτελεσματα μας και ηταν αρνητικα. Βαθια μεσα μου το ηξερα αλλα να , είναι κάτι μικρές ελπίδες που μπαίνουν και τρυώνουν μεσα μας και μας γεμιζουν αερα τα μυαλα. ειναι αυτο που νιωθεις εναν πονο βαθυ μεσα σου και θες να κλαψεις για να φυγει αλλα αυτο το τερας ειναι εκει. 

απο αυριο θα ειναι μια νεα μερα για ολες μας.. σας ευχαριστώ πολυ. νιωθω οτι δεν ειμαι μονη μου και πως εκει εξω υπαρχουν ανθρωποι που με καταλαβαινουν. να ειστε ολες καλα.. θα τα ξαναπουμε αυριο ❤️

 

😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...