Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΤΙΣ 9 ΜΕΡΕΣ


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Finally είπε:

Έμεινα σε όλες τις εξωσωματικες έγκυος..στην πρώτη παλλινδρομησε στην 8...βδομάδαστη δεύτερη διδυμα παλλινδρομησαν στην 7 κ 8( το ένα παρέσυρε το άλλο) στην τρίτη κ Τετάρτη έκανα τα παιδιά μου..ήμουν ανεξήγητα υπογονιμη..

 

Κ αν επιτρέπεται σε ποιο κεντρο πηγες?  Θα αρχίσω να ψάχνω κ από ότι είδα είχες μεγάλο ποσοστό επιτυχιας. . Τελικά το αποτέλεσμα της σπερματεγχυσης σήμερα ήταν 1 κ κάτι οπότε παρετουμαστε από αυτή τη μέθοδο .. πόσο είναι τα παιδάκια σ τώρα ?? Να τα χαίρεσαι  ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η mary nick είπε:

Κ αν επιτρέπεται σε ποιο κεντρο πηγες?  Θα αρχίσω να ψάχνω κ από ότι είδα είχες μεγάλο ποσοστό επιτυχιας. . Τελικά το αποτέλεσμα της σπερματεγχυσης σήμερα ήταν 1 κ κάτι οπότε παρετουμαστε από αυτή τη μέθοδο .. πόσο είναι τα παιδάκια σ τώρα ?? Να τα χαίρεσαι  ! 

Σχεδόν 3 το ένα κ 9,5 μηνών το άλλο..τις δύο πρώτες τις έκανα στο Γέννημα στο Μαντούδη..έφυγα για ψυχολογικο λόγο μετά τις αποβολες..το κέντρο δεν έφταιγε..κ τα παιδιά μου τα απέκτησα στο Ρέα στον Τζεφερακο...έχω άλλες 2 βλαστοκυστες στην κατάψυξη που μαλλον θα βάλλω φθινόπωρο...εάν χρειαστεί πληροφορίες μη διστάσεις..πριν όμως φτάσεις εκεί θα δεις αιματολογικά ανοσολογικά θυροειδή κτλ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Finally είπε:

Σχεδόν 3 το ένα κ 9,5 μηνών το άλλο..τις δύο πρώτες τις έκανα στο Γέννημα στο Μαντούδη..έφυγα για ψυχολογικο λόγο μετά τις αποβολες..το κέντρο δεν έφταιγε..κ τα παιδιά μου τα απέκτησα στο Ρέα στον Τζεφερακο...έχω άλλες 2 βλαστοκυστες στην κατάψυξη που μαλλον θα βάλλω φθινόπωρο...εάν χρειαστεί πληροφορίες μη διστάσεις..πριν όμως φτάσεις εκεί θα δεις αιματολογικά ανοσολογικά θυροειδή κτλ..

Εγώ κοπέλα μ έχω ήδη ένα γιο 16 χρονών ! Τον έκανα σχεδόν στα 17 μου από προηγούμενο γάμο !! Κ οι εξετάσεις μ είναι όλες καλές.. ένα προβληματάκι υπάρχει στο σπέρμα .. είναι μεταξύ 0.5 με 1 ml .. κ αυτό μαλλον δε βοηθάει .. από σπερματοζωαρια είμαστε μια χαρά !!! Γι αυτό στεναχωριεμαι.. γιατί χωρίς ουσιαστικο λόγο ταλαιπωρουμαστε.. κ ξέρω ότι δυστυχώς είναι πολλα ζευγάρια στην ίδια φάση !! Ναι θα σε ρωτήσω όταν έρθει η ώρα γιατί ξεκινησε το ψάξιμο !!! Για φυσικό κύκλο πώς σ ακούγεται ? Είσαι υπέρ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η mary nick είπε:

Εγώ κοπέλα μ έχω ήδη ένα γιο 16 χρονών ! Τον έκανα σχεδόν στα 17 μου από προηγούμενο γάμο !! Κ οι εξετάσεις μ είναι όλες καλές.. ένα προβληματάκι υπάρχει στο σπέρμα .. είναι μεταξύ 0.5 με 1 ml .. κ αυτό μαλλον δε βοηθάει .. από σπερματοζωαρια είμαστε μια χαρά !!! Γι αυτό στεναχωριεμαι.. γιατί χωρίς ουσιαστικο λόγο ταλαιπωρουμαστε.. κ ξέρω ότι δυστυχώς είναι πολλα ζευγάρια στην ίδια φάση !! Ναι θα σε ρωτήσω όταν έρθει η ώρα γιατί ξεκινησε το ψάξιμο !!! Για φυσικό κύκλο πώς σ ακούγεται ? Είσαι υπέρ ?

Καλημέρα κι από μένα! Συγγνώμη που πετάγομαι απτο πουθενά στην ουβέντα σας αλλά είδα ότι έχουμε πολλά κοινά!

Είμαι 33 χρονών και έχω ένα γιο σχεδόν 4 χρονών. Τα τελευταία 2μιση χρόνια προσπαθούμε με τον άντρα μου για 2ο παιδάκι. Σε μένα όλα καλά,στο σπέρμα το πρόβλημα είναι η ποσότητα σαν κι εσάς: 0,4ml ήταν πριν 5 μήνες! Πήρε τις profertil που μας σύστησε ο γιατρός για 3 μήνες και το μήνο που καταφέραμε ήταν να πάει στο 1,2ml πάλι χαμηλά! Απογοήτευση!

Είχα βρει κέντρο εξωσωματικής (τη Δευτέρα την προηγούμενη)να απευθυνθώ γιατί και σπερματέγχυση ήταν πολύ δύσκολο με αυτή την ποσότητα αλλά θα τοδοκίμαζα κι αυτό.

Και επειδή είχα 2 μέρες καθυστέρηση λέω δεν κανω ενα τεστ? Και ήταν θετικό. Όπως και οι χοριακές μου που ακολούθησαν Και την Παρασκευή θα πάω στο γιατρό να δούμε τι θα δούμε!

Εύχομαι να μη χρειαστεί να προχωρήστε αλλιώς και να τα καταφέρετε από μόνοι σας. Σε ουρολόγο δεν πήγατε? Τι σας είπε? Το λέω γιατί με βιταμίνες θα δείτε μια βελτίωση. Εμείς με το που τελείωσε η θεραπεία έμεινα έγκυος. Μπορεί να ήταν και τυχαίο βέβαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Μ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ Σ !!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΟΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ Κ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ Σ !!!! ΛΟΙΠΟΝ....ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΕΙ Κ ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ  ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΡΕΛΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ... ΟΥΤΕ Κ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ! ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ...Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ !! ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΛΙΓΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ?? ΕΜΑΣ ΠΙΘΑΝΟΝ ΚΑΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ..ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Π ΕΧΟΥΜΕ  ΚΑΝΕΙ !!! ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΚΙΟΛΑΣ !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mary nick ναι είμαστε συλομήλικες! Ευχαριστώ για τις ευχές μακάρι να πάνε όλα καλά! 

Εμένα ο άντρας μου είχε περιπέτεια με την υγεία του. Πριν ένα χρόνο του βρήκαν όγκο στον όρχι και τον αφαίρεσε(τον όγκο μαζί με τον όρχι)Ευτυχώς ήταν καλοήθης. Ο γιατρός του μας το είχε πει ότι θα δυσκολευτούμε αλλά όχι ότι είναι αδύνατον!\

Εύχομαι να έχετε σύντομα με φυσικό τρόπο ένα μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/3/2018 at 2:50 ΜΜ, ο/η Finally είπε:

Έμεινα σε όλες τις εξωσωματικες έγκυος..στην πρώτη παλλινδρομησε στην 8...βδομάδαστη δεύτερη διδυμα παλλινδρομησαν στην 7 κ 8( το ένα παρέσυρε το άλλο) στην τρίτη κ Τετάρτη έκανα τα παιδιά μου..ήμουν ανεξήγητα υπογονιμη..

 

Καλησπέρα ! Να σε ρωτήσω κάτι γιατί δεν ξέρω την τύφλα μ ! Ξέρεις πως πρέπει να γίνει η διαεικασία για να πάρω τα φάρμακα μέσω ΕΟΠΥ? Το έχεις κάνει ? Αξίζει τον κόπο ή μόνο φασαρία θα ειναι ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@OLY10 πόσο χαίρομαι για σένα! Κ μεις με θέμα στο σπέρμα κ έμεινα έγκυος στα 2 χρόνια ακριβώς. Ένα μήνα πριν την εξωσωματική. 8/12/16 πέρασα Επιτροπή κ 13 είχα θετική χοριακη. Με τ καλό κ τ μωρακι σας!

@mary nick κορίτσι μ αν πάτε σε εξωσωματική εννοείται θα περάσεις Επιτροπή. Αυτά τα φάρμακα είναι ακριβά κ γ διαδικασία απλή. Σχεδόν όλες τις εξετάσεις μπορείς να τις κάνεις κ στον κύκλο πριν την επιτροπή. Αν πατήσεις δικαιολογητικά εοππυ θα στα βγάλει. Μην αγχώνεσαι ούτως ή άλλως τ φάκελο τ έλεγχει πρώτα ο γιατρός σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μου σευχαριστώ πολύ! Για να χαρώ ακόμα πιο πολύ περιμένω το αυριανό ραντεβού με το γιατρό να δούμε ότι όλα είναι καλά και όπως πρέπει. Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει...Να χαίρεσαι κι εσύ το μωράκι σου(κοριτσάκι αν θυμάμαι καλά?) και να το ρουφάς κάθε μέρα! χαχαχααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@OLY10 πόσο χαίρομαι για σένα! Κ μεις με θέμα στο σπέρμα κ έμεινα έγκυος στα 2 χρόνια ακριβώς. Ένα μήνα πριν την εξωσωματική. 8/12/16 πέρασα Επιτροπή κ 13 είχα θετική χοριακη. Με τ καλό κ τ μωρακι σας!

@mary nick κορίτσι μ αν πάτε σε εξωσωματική εννοείται θα περάσεις Επιτροπή. Αυτά τα φάρμακα είναι ακριβά κ γ διαδικασία απλή. Σχεδόν όλες τις εξετάσεις μπορείς να τις κάνεις κ στον κύκλο πριν την επιτροπή. Αν πατήσεις δικαιολογητικά εοππυ θα στα βγάλει. Μην αγχώνεσαι ούτως ή άλλως τ φάκελο τ έλεγχει πρώτα ο γιατρός σου.

Σ ευχαριστω πολυ για την απάντηση σ !!! Πόσος καιρός περίπου περνάει για να με στείλουν ..ξέρεις ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@OLY10 Ναι κοριτσάκι. Άσε όλη μέρα μαζί είμαστε κ πάλι δ τη χορταίνω. Εύχομαι να τ δείτε τ σπορακι σας! Πόσο σε καταλαβαίνω! Όπως επίσης κ την έκπληξη σου οταβ έκανες τ τεστ!

@mary nick κορίτσι μ ανάλογα π μένεις ανήκεις κ σε κάποια Επιτροπή. Εγώ πέρασα Θεσσαλονίκη κ μ είχαν κλείσει 2 μήνες μετά. Έχεις συζητήσει με τ γιατρό σου για την εξωσωματική; θα σε καθοδήγησή αυτός σε όλα. Πόσο καιρό προσπαθείτε; δ διάβασα αν έγραψες παραπανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@OLY10 Ναι κοριτσάκι. Άσε όλη μέρα μαζί είμαστε κ πάλι δ τη χορταίνω. Εύχομαι να τ δείτε τ σπορακι σας! Πόσο σε καταλαβαίνω! Όπως επίσης κ την έκπληξη σου οταβ έκανες τ τεστ!

@mary nick κορίτσι μ ανάλογα π μένεις ανήκεις κ σε κάποια Επιτροπή. Εγώ πέρασα Θεσσαλονίκη κ μ είχαν κλείσει 2 μήνες μετά. Έχεις συζητήσει με τ γιατρό σου για την εξωσωματική; θα σε καθοδήγησή αυτός σε όλα. Πόσο καιρό προσπαθείτε; δ διάβασα αν έγραψες παραπανω.

Εγώ είμαι Κρητη όπως κ ο γιατρός μ .. με τον οποιο εχουμε κανει 3 αποτυχημενες σπερματεγχυνσεις...δυστυχώς ..Η γνωμη του ειναι να δουμε την εξωσωματική για να μην χανουμε χρονο ..αλλά δεν μας αποκλειει την πιθανοτητα να συλλαβουμε φυσιολογικα ...Για εξωσωματική θα πάμε Αθήνα αν χρειαστεί... Προσπαθούμε πάνω από δύο χρόνια .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω  τα φαρμακα τα πηρα οσο ακριβα και αν ηταν ...Απο επιτροπη  περναω στις 24 /4/2018 για πρωτη φορα και μονο για της αδειες μου   τιποτα αλλο ....που μπορω να απευθηνθω ετσι ωστε να  κανω την δευτερη γιατι τα οικονομικα εχουν φταση στο αμην....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ioanna loreni είπε:

Κοριτσια εγω  τα φαρμακα τα πηρα οσο ακριβα και αν ηταν ...Απο επιτροπη  περναω στις 24 /4/2018 για πρωτη φορα και μονο για της αδειες μου   τιποτα αλλο ....που μπορω να απευθηνθω ετσι ωστε να  κανω την δευτερη γιατι τα οικονομικα εχουν φταση στο αμην....

 

Μηπως εννοεις άλλη επιτροπη; 

Δεν νομιζω οι επιτροπες της εξωσωματικης να εχουν σχεση με αδειες. Εκτος κι αν δεν ειμαι ενημερωμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mary nick νομίζω έχει Επιτροπή στο Ηράκλειο. Πάρε ένα τηλ να δείτε ποτέ υπάρχει διαθέσιμη ημερομηνία. Συγκέντρωσε τα δικαιολογητικά κ μια χαρα θα πανε όλα.

@nikona κ γω πρώτη φορά τ ακούω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ioanna loreni είπε:

Κοριτσια εγω  τα φαρμακα τα πηρα οσο ακριβα και αν ηταν ...Απο επιτροπη  περναω στις 24 /4/2018 για πρωτη φορα και μονο για της αδειες μου   τιποτα αλλο ....που μπορω να απευθηνθω ετσι ωστε να  κανω την δευτερη γιατι τα οικονομικα εχουν φταση στο αμην....

 

Mαλλον εννοείς άλλη επιτροπή..η επιτροπή αυτή ασχολείται μόνο με τα φάρμακα!Πας σε κέντρο σου λένε τα δικαιολογητικά επιτροπής τα μαζεύεις κλείνεις ραντεβού κ τέλος..

στις On 27/3/2018 at 7:20 ΜΜ, ο/η mary nick είπε:

Εγώ κοπέλα μ έχω ήδη ένα γιο 16 χρονών ! Τον έκανα σχεδόν στα 17 μου από προηγούμενο γάμο !! Κ οι εξετάσεις μ είναι όλες καλές.. ένα προβληματάκι υπάρχει στο σπέρμα .. είναι μεταξύ 0.5 με 1 ml .. κ αυτό μαλλον δε βοηθάει .. από σπερματοζωαρια είμαστε μια χαρά !!! Γι αυτό στεναχωριεμαι.. γιατί χωρίς ουσιαστικο λόγο ταλαιπωρουμαστε.. κ ξέρω ότι δυστυχώς είναι πολλα ζευγάρια στην ίδια φάση !! Ναι θα σε ρωτήσω όταν έρθει η ώρα γιατί ξεκινησε το ψάξιμο !!! Κι εγώ χωρίς ουσιαστικό λόγο ταλαιπωρήθηκα ωστόσο να ξερεις οτι τα αυτοάνοσα εγώ είχα 2 ,εμφανίζονται σε όποια ηλικία να ναι..εγώ τώρα είμαι 35.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Mαλλον εννοείς άλλη επιτροπή..η επιτροπή αυτή ασχολείται μόνο με τα φάρμακα!Πας σε κέντρο σου λένε τα δικαιολογητικά επιτροπής τα μαζεύεις κλείνεις ραντεβού κ τέλος..

τι ειναι αυτα τα αυτοανοσα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η mary nick είπε:

τι ειναι αυτα τα αυτοανοσα ??

Τα αυτοάνοσα είναι αυτοάνοσες ασθενείς του οργανισμού όπως σκλήρυνση κατά πλάκας λύκος χασίμοτο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο κτλ..κάποια από αυτά είναι αιτίες υπογονιμότητας..ακόμη κ όλα καλά να είναι στην εξωσωματική μπορεί να μη μένεις λόγω αυτών...ουσιαστικά ο οργανισμός επιτίθεται στο εμβριο σαν να ναι ξένο σώμα. Εγώ είχα δύο κ από ότι φαίνεται αυτά ήταν η αιτία που δεν εμένα μόνη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/3/2018 at 2:38 ΜΜ, ο/η mary nick είπε:

Σ ευχαριστω πολυ κοπέλα μ ...κ σε σένα το καλύτερο εύχομαι !! Τη Δευτέρα θα ξεκαθαρίσει το τοπίο ... αλλά έγω ήδη πιστεύω ότι έχουμε αποτύχει .. Ειδα ότι έχεις κάνει εξωσωματική πρόσφατα .. μπορεις να μ πεις αν ήταν με φάρμακα ή σε φυσικό κύκλο .?? Να μπαίνω στο κλίμα σιγά σιγά ... 

Καλησπέρα <3 

Εμας ήταν με φάρμακα , έκανα 2 εμβρυομεταφορές έχοντας 4 έμβρυα... !!! Πλέον σταμάτησα τη διαδικασία διότι και ο προσωπικός μου γιατρός όχι η μονάδα εξωσωματικής δεν βρίσκει κάποιο παθολογικο αίτιο να συνεχίσω σε εξωσωματική. Οπότε αυτή τη στιγμή χαλαρώνω , παίρνω τα βοτανάκια μου και τις βιταμίνες μου και ελπίζω να έρθει μόνο του... έυχομαι από καρδιάς να σου πάνε όλα καλά και οτι θες είμαι εδώ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 4/4/2018 at 10:06 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

@marilou88 συγγνώμη που δεν θυμαμαι αλλά γιατι προχωρήσατε σε εξωσωματική αν επιτρεπεται;;

Καλησπερα κοριτσι μου!! 

Η εξωσωματικη εαν με ρωτας τωρα μετα απο καποιους μηνες θα σου πω οτι κατα βαση εγινε γιατι ημουν πολυ αγχωμενη και πιστευα πως μονη μου δε θα τα καταφερω. Με ειχε κυριευσει το αγχος μου.. εν τελει μετα την αποβολη μας εψαξα παρα πολυ και ετσι μου εχει φυγει το αγχος μου... η ψυχολογια μου σε αυτη τη φαση δεν μου αφηνει περιθωρια για αλλη εξωσωματικη... ηρεμια και χαλαρωση και θελω να βρω τον εαυτο μου και να ερθει μονοτου...με ειχε φθειρει πολυ ολος αυτος ο αγωνας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρομαι που σου εχει φυγει το αγχος. 

Καταλαβαινω που δεν νιωθεις ετοιμη για αλλη εξωσωματικη. 

Ευχομαι να τα καταφερετε μονοι σας κ να πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις καναμε τον οκτωβρη αλλα δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι ειχαμε κανει πολλες εξετασεις μαζι κ δεν ξερω ποσο εκανε ο κατυοτυπος μονος του. 

Καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...