Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε ανεβαίνει η χοριακή


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Πείτε παρακαλώ στις εγκυμοσύνες σας πότε κάνατε τεστ και ήταν θετικό? Εγώ στην εγκυμισύνη μου, που τελικά παλινδρόμησε, έκανα τεστ 2 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο, που είδα καφέ και ήταν της εμφύτευσης και ήταν θετικό. Αυτό το μήνα πήρα κλομιφαίνη και είμαι 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο, έχω τσιμπήματα και πονάκια περιόδου, αλλά το τεστ ήταν αρνητικό. Εννοείται ότι τα συμπτώματα είναι μη αξιολογήσιμα για εγκυμοσύνη, απλά επειδή πήρα και τα φάρμακα, είχα περισσότερες ελπίδες γτ έγκυος έμεινα χωρίς κλομιφαίνη. Ευχαριστώ όλες εκ των προτέρων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμβουλη μου ... μονο με δυο τρεις μερες καθυστερηση κανε τεστακι !

χοριακη μπορείς και δυο τρεις μερες πριν την αναμενόμενη ..(ακατανόμαστη)

απλα θελει υπομονη Γτ να κανεις τσάπα έξοδα δυο τρεις μερουλες πανω κατω ειναι !

η κλομιφαινη συνήθως εχει τέτοια λίγα καφε πριν καμία δυο μερες και μετα έρχεται η περιοδος εαν δεν εχει υπάρξει  το πολυπόθητο ! 

Αλλα απο την άλλη μπορει να ειναι και η εμφύτευση λίγο αιμα η καφε στίγματα 

δου ευχομαι το δεύτερο 

τα φιλια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Τεστ εκανα την πρωτη μερα της καθυστέρησης και ηταν θετικό. Χοριακη καλυτερα να κανεις εστω με μια μέρα καθυστέρηση, για να δείξει με σιγουριά, οχι οτι πριν αποκλείεται να δείξει, αλλα να μην την κανεις τσαμπα, γιατι πχ μπορεί να είναι καθυστερημένη σύλληψη και να μην εχει ανέβει ακομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...