Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια μου ειμαι καινουρια στο φόρουμ και θα ήθελα μερικές απαντήσεις. Ξεκινήσαμε με τον άντρα μου τις προσπάθειες για μωρακι. Κάναμε ελεύθερα Τίς γόνιμες μέρες μ. Έχω σταθερό κύκλο κάθε μήνα 28 μέρες και αυτο τον μήνα ειχα καθυστέρηση 4 μέρες. Δεν ειχα συμπτώματα περιόδου το στήθος μου δεν πονούσε ενώ κάθε φορά πονάει. Σημερα με έπιασε ένας πόνος και είδα λιγο αίμα. Παρόλα αυτα έχω αυξημένη θερμοκρασία.Υπαρχει περίπτωση εγκυμοσύνης η απλά ήταν μια ‘καθυστερημένη’ περίοδος ;

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @Adda23 κ καλως ήρθες! 

Όταν εννοεις λίγο αίμα;Μια φορά ας πουμε στο σκούπισμα κ τέλος; Ή εχεις ροη κανονικα;

επίσης,ανεβασμένη θερμοκρασία είχα κ εγω ως σύμπτωμα εγκυμοσυνης(βασικά το μονο συμπτωμα που ειχα) αλλα ειχα 5 μερες σερι πριν την αναμενόμενη κ 2 μερες μετά που κ τελικά εκανα ενα θετικό τεστ.

@NicolVall σε ευχαριστώ για την απάντηση σου εχθες ειχα παρά πολυ λιγο και χάρηκα αλλα σημερα έχω κανονική ΡΟΗ και παραπάνω απο το κανονικό όποτε πλέον δεν το σκέφτομαι καν. Ελπίζω την επόμενη φορά να είμαστε πιο τυχεροί.❤️

Όπως τα λέει η @NicolVall...υπομονή και θετική σκέψη!! Απο συμπτώματα μην ψάχνεις κάθε μήνα θα τρελαθείς. Εγω για παράδειγμα δεν είχα κανένα απολύτως ένοιωθα όπως κάθε μήνα πριν έρθει η περίοδος μου...δεν ήρθε ποτέ βέβαια. Με το καλό να μάθουμε σύντομα για θετικό τεστ!! 

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ  για την θετική σας σκέψη ειναι η πρώτη μου φορά και ξεκινήσαμε τώρα γι αυτο έχω ψιλό φρικάρει και θέλω να έρθει όσο γίνεται πιο γρήγορα απο οτι κατάλαβα όσο το σκέφτομαι τις σεν θα γινει όποτε θα προσπαθήσω να χαλαρώσω. 😘

Καλησπέρα και απο εμένα κορίτσια! Κι εγω νεα στο forum, εχουμε ξεκινησει προσπάθεια εδω και 6-7 μήνες...αλλά τίποτα δυστυχώς. Καναμε τις εξετάσεις μας, και θα ξεκινήσουμε πιο στοχευμένα, με ένεση για ωορρηξία (αφου ολοκληρώσω την σαλπιγγογραφία μου).

Καλή επιτυχία σε όλες <3

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Καλημέρα κορίτσια!!θέλω να πω και για άλλες που μας διαβάζουν,οτι κάνουμε κ λίγη πλάκα γιατί θελουμε τα κορίτσια μας που είτε βρίσκονται στην αναμονή κ έχουν αγωνία να ξεχνιούνται κ να κυλάνε αυτές οι μέρες διασκεδαστικά αλλά κ εμείς που ξεκινάμε τώρα να ξεκινήσουμε με εναν χαρούμενο τρόπο κ να καταλάβουμε ότι στη ζωή όλα είναι μία πλάκα γιατί ο πιο μεγάλος πλακατζης είναι ο θεός.το έζησα,ξεκινησα με κλάματα με κρισεις πανικού έχασα τον εαυτό μου.πιστευω ότι όταν μία γυναίκα θέλει κ κάνει τα πάντα να γίνει μητέρα ή ζωή θα την ανταμείβει,ποτε ο θεός δεν αφήνει καμιά γυναίκα που το προσπαθεί με όλη της τη δύναμη.με τον ενα ή τον άλλο τρόπο στο τέλος θα τα καταφερουμε.καλη εβδομάδα με γεμισμένες κοιλιτσες!!!
    • Καλά έκανες και ξεκουράστηκες, να ξεκινήσεις τον νέο κύκλο δυναμικά! 
    • Μακάρι ρε Ελενακι να σε δικαιωσουμε! Έχω μεγάλη αγωνία για την @Zeta. τώρα. Φαίνεσαι πολύ δυνατή γυναίκα. Θα καταφέρεις να σηκωθείς και πάλι. Σου είπε μήπως τίποτα ο γιατρός σου? Κάνατε κάποια συζήτηση?
    • Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Πως είστε? Σας έχασα για λίγες ημέρες.... Ξεκούραστη για λίγες ημέρες... Διανυω την 5η ημέρα του κύκλου... Αυτά από μένα... 
    • Γειά σου μαμά! Είχα το ίδιο θέμα κ μάλιστα η μικρή μου εμφάνισε συμπτώματα από την πρώτη κιόλας βδομάδα. Μιλάμε για πολύ πόνο, ρουκέτες κ 8ωρα κλάματα.  Θα σου τι έκανα εγώ με τη συμβουλή της παιδιάτρου μου που είναι αλλεργιολογος αλλά κ πιστοποιημενη σύμβουλος θηλασμού.  1,5 μήνα ολική αποχή. Κ από τα κρυφά. Επειτα για 2-3 βδομάδες, ένταξη των κρυφών με παρακολούθηση των αντιδράσεων του παιδιου. Ήταν μια χαρά οπότε συνεχίσαμε με νέα ένταξη ψημένων γαλακτοκομικων (πχ τυρί σε πίτσα, γάλα σε κέικ κλπ). Καλή αντίδραση του παιδιου. Στη συνέχεια, ένταξη τυριών (πχ φέτα). Καλή αντίδραση. Μετά δοκιμή φρέσκου γάλακτος, γιαουρτιού κ κρέμας γαλακτος όπου το παιδί εμφάνισε αίματακι στα κακά οπότε κ δεν τα συνέχισα. Στον 5ο μήνα ξανά ήπια γάλα κ γιαούρτι. Πάλι αίμα. Δεν ξανά ήπια για άλλον 1,5 μήνα έτρωγα όμως πού κ πού γιαούρτι (τα υπόλοιπα που δεν την ενοχλούσαν τα συνέχιζα κανονικά). Τώρα στον 7ο πια ξανά ήπια φρέσκο γάλα κ η μικρή δεν έχει κανένα συμπτώματα!! Εδώ κ 10 μέρες πίνω μέρα παρά μέρα κ όλα είναι μια χαρά!  Η μικρή κ σταδιακή επαφή με το αλλεργιογονο έκανε θαύματα. Φαντάσου ότι ενώ στην αρχή η γιατρός μου είχε πει ότι μέχρι τον χρόνο δε θα δώσουμε καθόλου γαλακτοκομικα στις στερεες, τώρα αν όλα συνεχίσουν καλά, θα επιχειρήσουμε το γιαούρτι στον 9ο!! Συζήτησε το με την γιατρό σου μήπως κ δοκιμάσετε κάτι τέτοιο..! 
  • Νέες συζητήσεις