Μετάβαση σε περιεχόμενο

9ος μηνας- Ποσες είμαστε ;


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Stelvan είπε:

Βρε φιλεναδα λες......στο ευχομαι!!!!!!πηρες καθολου το γιατρο σου;;;;;λογικα αν ειναι τα πονακια θα ρυθμιστούν ......αντε να δουμε......εγω σημερα.ειχα.πολλες λευκες βλεννες μετα τη βολτα.κ.συσπασεις ακανονιστες οποτε δεν.ειναι.τπτ......λες ο γιοκας σου να βιαζεται να.βγει;;;;;;;

δεν νομιζω.... δεν ξερω.... ε ω μπλεχτει πολυ.. πετρωμα παντως δεν νοιωθω καθολου!! εσυ στις συσπασεις νοιωθεις και πετρωμα στην κοιλια;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

δεν νομιζω.... δεν ξερω.... ε ω μπλεχτει πολυ.. πετρωμα παντως δεν νοιωθω καθολου!! εσυ στις συσπασεις νοιωθεις και πετρωμα στην κοιλια;; 

Ναι φουλ....σηκωνεται κ πετρωνει.....αλλα ακανονιστα σε χρονο....καποιες ανα πεντε καποιες ανα εφτα λεπτα εεεε μετα σταματανε... .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, στην τελευταία επίσκεψη στο γυναικολόγο μου, μου είπε ότι στην επόμενη που θα είμαι 34εβδομαδων θα μου κάνει την κολπικη εξέταση. Έχω αγχωθεί γιατί νομίζω ότι προκαλεί συσπάσεις και μπορεί να σε οδηγήσει σε γεννά... εσείς στις πόσες εβδομάδες την κάνατε πρώτη φορά και σας έκανε συσπάσεις μετά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Λευτέρης πολυ νωρις μου φαινεται κ χωρις λογο......εγω φαντασου 37 εβδομαδα κ.ακομα.δε μου εψει κανει.κατι τετοιο ουτε στη πρωτη εγκ...Αύριο θα παω κ.θα σου πω αν.μου κανει.....αυτο γινεται συνηθως για να ελεγχουν κατα ποσο η μητρα προετοιμαζεται η τυχον διαστολη....αλλα γιατι να μπεις σε αθτη τη διαδικασια απο τον ογδοο...στη θεση σου θα το συζηταγα μαζι του να σου εξηγησει ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι θα τον ρωτήσω γιατί ούτε εμένα μου άρεσε καθόλου... 

η @Fainareti μας γέννησε! Ένα αγοραρο 3.560! Είχε κάθε 5' πόνους το βράδυ και έκανε καισαρική σήμερα το πρωί... όλα καλά είναι, ερωτεύεται το αγόρι της :) όταν ανασυγκροτηθεί θα σας γράψει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι τελεια!!!!!!! @Fainareti μου συγχαρητηρια κοριτσαρα μου....σαν ψεματα μου φαινεται.τον.αυγουστο που μιλαγαμε για τις εγκυμοσυνες μας.......βιαστικος ο.μπεμπακος αλλα.καλυτερα τον εχεις αγκαλιτσα νωριτερα....πωπω που να.εφτανε κ.μεχρι τελους θα ηταν.σιγουρα 4.500.....γερος κ τυχερος να ειναι κοριτσακι μου...και να τον καμαρωνεται παντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/3/2018 at 1:34 ΜΜ, ο/η Λευτέρης είπε:

Κορίτσια, στην τελευταία επίσκεψη στο γυναικολόγο μου, μου είπε ότι στην επόμενη που θα είμαι 34εβδομαδων θα μου κάνει την κολπικη εξέταση. Έχω αγχωθεί γιατί νομίζω ότι προκαλεί συσπάσεις και μπορεί να σε οδηγήσει σε γεννά... εσείς στις πόσες εβδομάδες την κάνατε πρώτη φορά και σας έκανε συσπάσεις μετά; 

@Λευτέρης μου δε σε ξεχασα ......λοιπον εμενα δεν μου έκανε κολπικη εξεταση αυτη τη φορα ....37εβδ....ειμαι μου ειπε οτι.ειναι νωρις κνοτι.υπαρχει πιθανότητα.να.μου προκαλεσει συσπασεις για τοκετο ......σε δεκα μερες που θα εχω κλεισει 38και θα.μπαινω 39 τοτε θα μου.κανει.....για να τσεκαρει και τυχον διαστολη...μου ειπε να.ξεκινησω καρδιοτοκογραφο...κατα τα αλλα.ολα.νορμαλ.ο μπεμπης εχει παρει θεση αλλα δεν εχει εμπεδωθει βαζει βαρος...οποτε είμαστε μια χαρα....Τον  ρώτησα κιολας αν τυχει.κ γεννησω πασχα;;;;μη τυχον.κ.εχει.κανονισει...κ.μου λεει.οποτε κ.αν.ξεκινησει εγω εδω θα ειμαι...οποτε ησυχασα κ.απο αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Stelvan μόνο αν κατάλαβα λάθος και εννοούσε ότι θα μου πάρει κολπίκο επίχρισμα και τα μπέρδεψα εγώ. Αλλιώς είναι εξωφρενικά νωρίς για τέτοια εξέταση. Θα το συζητήσω μαζί του. 

Τελεια ο μπέμπης <3 εγώ έκανα χθες το ντοπλερ, όλα καλά ευτυχώς :) πλακούντας έχει μείνει ακόμα στο 1 όποτε ξεαχγωθηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloop.... @Λιτσούλι τι κανετε πως πανε οι κοιλιτσες;;;;;γεννησα καμία;;;;;εχω μπηκα 38και αγχος φουλ......αυριο θα κανω καρδιοτοκογραφο.....εσεις σε τι κατασταση είστε;;;;; @Λευτέρης πως πας ...πηγες γιατρο;;;;;;αντε μπαινεις κ.συ σιγα σιγα στον 9.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήγα χτες να κάνω καρδιοτοκογραφο! Μου λένε ωραία, θα πάμε κάτω στην αίθουσα τοκετων να κάνουμε την εξέταση. κι εκεί που πίστευα τουλάχιστον ότι είμαι προετοιμασμενη ψυχολογικά κ συμβιβασμενη....ταχριαστηκα!!!! Αγχωθηκα απ το πουθενά ?

Εν πάση περιπτώσει... Όλα καλά χτες.. Στο 20λεπτο με έδιωξε. Ούτε συσπασεις ούτε τπτ!κάνω άπειρες βόλτες κ τπτ!Με βλέπω να φτάνω τις 40! 

Εσύ ???? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω σημερα απογευμα θα κανω καρδιοτοκογραφημα...εχω συσπασεις μεσα στη μερα καποιες έντονες κάποιες ήπιες.....αντε να δουμε.τι θα γινει.....καποια πονακια απο κατω οταν.κουραστω αλλα οχι.ιδιαιτερα.πραγματα κ γω το βλεπω να.φτανω μεχρι τελους!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου σας γράφω αγκαλιά με τον μικρό μου λαχταρίτσα!!!Γεννήσαμε ξαφνικά στις 36 εβδ και 4 ημέρες με καισαρική εναν αγόραρο 3650!!!!!!! .  μην φοβάστε τίποτα!!! Αυτό που θα πάρετε μετα στην αγκαλιά σας αξίζει τα πάντα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloop πηγα για καρδιοτοκογραφημα σημερα....με ειχανε 40 λεπτα και έκανα 6ηπιες συσπασεις κ 1 δυνατουτσικη αλλα επειδη ηταν.ακανονιστες χρονικα.μου ειπε ογια γιατρος, μου, οτι θα το.παρακολουθούμε...η μαια ειπε οτι, ειναι καλο, που εχει ξεκινησει δραστηριότητα γιατι θα βοηθησει κ. το τράχηλο......μετα ειχα πονακια στο σπιτι σαν περιόδου αλλα μετα σταματησαν......ψυχοβγαλτης το παιδι μου.!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/3/2018 at 3:01 ΜΜ, ο/η Stelvan είπε:

@Bloop.... @Λιτσούλι τι κανετε πως πανε οι κοιλιτσες;;;;;γεννησα καμία;;;;;εχω μπηκα 38και αγχος φουλ......αυριο θα κανω καρδιοτοκογραφο.....εσεις σε τι κατασταση είστε;;;;; @Λευτέρης πως πας ...πηγες γιατρο;;;;;;αντε μπαινεις κ.συ σιγα σιγα στον 9.......

Γιατρό έχω στις 2.04... στις 13.04 μπαίνω στον 9ο ναι! Αστα! Να μην το σκέφτομαι ακόμα, που κάνει πολύ μακριά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloop ελα και εγω ετσι έλεγα μακάρι να γεννήσω και ήταν ανοιχτοί οι ουρανοί...  και τώρα που σου γράφω κοιμάται αγκαλιά μου ο γιός μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα @Bloop τπτ δε μας.εμεινε.μια υπομονη κ θα ερθει..... @Fainareti μου πες τι έκανες να το.κανουμε κ.μεις.κ τσουπ να.ερθουν !!!!!εμενα.προς το παρον κουνιεται σαν τρρλο μεσα στη.κοιλιτσα μου.κ λεω πηγαινε προς τα κατω ...προς τα κατω!!!!!!μπας κ.μ.ακουσει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα μου λένε οι γιαγιάδες κ κτ θειαδες ότι η κοιλίτσα μου είναι ακόμη επάνω κ πως έχω ακόμα καιρό! Σκέτη απογοήτευση ? ισχύει ?κ ο γιατρός βέβαια εν μέσως πλην σαφώς κτ τέτοιο μ χε πει.. Πως όταν πάρει θέση στ λεκάνη κ όλας θ νιώθω βάρος στ κέντρο κάτω κάτω... Εγώ τπτ! Βάρος στ στομάχι κ τα πλευρά που τρώω τα κλωτσιδια τρώω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/3/2018 at 9:07 ΜΜ, ο/η Λευτέρης είπε:
στις On 24/3/2018 at 12:32 ΠΜ, ο/η Λευτέρης είπε:

Γιατρό έχω στις 2.04... στις 13.04 μπαίνω στον 9ο ναι! Αστα! Να μην το σκέφτομαι ακόμα, που κάνει πολύ μακριά ?

Κοριτσακια μου γεννησα κ εγω!! ❤ ❤ ❤ σειρά σας τώρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Λιτσούλι είπε:

 

@Λιτσούλι Μπράβο κοπέλα μου!!!!! Να σου ζήσει!!!! Πες μας εμπειρία και λεπτομέρειες οταν μπορέσεις :)

Ελα κορίτσια παμε δυνατά η επόμενη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Λιτσούλι είπε:

 

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου!!! Κι εσυ γρήγορα να νιώσεις καλά και να πατε Σπιτακι σας! Όταν εχεις χρόνο περιμένουμε εμπειρίες να παίρνουμε  κουράγιο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...