Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• Νομίζω σε κάποιον αιματολόγο θα μπορούσες να πάρεις μια γνώμη!!!Αυτοί κοιτουν κ θυροειδή!!!
    • Oπώς λες το άγχος είναι!!!Κ αν είσαι κ δυνατό τυπάκι που δν θέλει να το δείχνει το λύγισμα στους έξω τότε!!!!Γτ κ γω νόμιζα οκ ήμουν αλλά όσο περνούσε ο καιρός γινόταν πιο δύσκολο!!Να κάνεις κινήσεις που νιώθεις καλά μέσα σου!!Ναι το ινοφερτ μπορείς να το κόψεις αφού δν έχεις κ πολυκυστικές αλλά τις βιταμινούλες μπορείς να τις πάρεις!!!Θέλει 1-2 μήνες να πούμε δν μετράω καθόλου μέρες!!Δν το είχα κάνει ως τώρα!!!Σκέφτομαι καμιά φορά παλιά στα χωριά(το λεώ γτη γιαγιά μου κ ήταν απο χωριό) δν ξέρανε όχι τη σημαίνει ωορρηξία αλλά ούτε πως πιάνονται που λέει ο λόγος κ τώρα βλέπουμε ασχέτα α την ηλικία να μπλοκέρνουμε πολλές κοπέλες!!!
    • @Giving tree τα δημητριακά όντως ανεβάζουν το ζάχαρο όπως και το γάλα, τουλάχιστον σε εμένα αυτό συνέβαινε. Για πρωινό έτρωγα κουλούρι ολικής, δεκατιανό έπινα το γάλα, η πορτοκαλάδα επίσης που έπινα με τον σίδηρο μου το ανέβαζε πάρα πολύ. Ο πουρές επίσης μου το ανέβαζε στα ύψη, τα μακαρόνια όχι. Θα δεις πως θα πάει, μην αγχώνεσαι
    • @Magaiver το κυστικό ωάριο ή καλύτερα ωοθηλάκιο είναι ένα ωάριο που δεν έσπασε  καθόλου ή δεν έγινε καλή ωορρηξία  και έτσι παραμένει το ωοθυλάκιο  στον επόμενο κύκλο αλλά κάποια στιγμή αργότερα συρρικνώνεται. Στη φυσική σύλληψη δεν ενοχλεί καθόλου - δεν είναι κάτι αφύσικο ή σπάνιο. Στη διέγερση μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα στην ανάπτυξη των ωαρίων. Η Ε2 (οιστραδιόλη) ξέρω ότι συνδέεται με την ποιότητα των ωοθυλακίων δηλ. αν είναι καλά ή χωρίς περιεχόμενο, αλλά έχει να κάνει και με την υπερδιέγρση ωοθηκών γιατί αυτές οι κύστες παράγουν πολλή Ε2. Καταλαβαίνω τους φόβους σου αλλά οι κυστούλες είναι κάτι σύνηθες και χωρίς σημασία συνήθως. Μην βάζεις το χειρότερο σενάριο στο μυαλό σου. Όλα θα πάνε καλά θα δεις. Εγώ είχα τέτοια κύστη παρά το ότι είχα πάρει στον προηγούμενο κύκλο utrogestan για να αποκλείσω το ενδεχόμενο αλλά προχωρήσαμε κανονικά. Νομίζω ότι με τα φάρμακα που σου συνεχίζει θα φύγει η δική σου. 
    • Ναι ρεγαμώτη συμπτωση θα ειναι μαλλον, αλλα ξερεις πως επηρεάζεσαι. Περισσοτερο το στρες πιστευω. Γιατι εμενα γενικα ο κυκλος εγινε πολυ ευαισθητος μετα την παλινδρομη. Εκει που ηταν στρωμενος παλι, αυτο το μηνα που τυχαια ξεκινησα και τα ινοφερτ για καλο, βλεπω παλι πως μετατιθεται ολο το θεμα ωορρηξια και περιοδος. Αλλες φασεις ειχα πχ θετικο τεστ σημερα αντε αυριο ενω τωρα ακομα ειναι αχνο. Περισσοτερο πιστευω το βρωμοαγχος μας διελυσε μετα το συμβαν. Βεβαια μολις τα τελειωσω τα ινοφερτ θα τα σταματησω, θα αφησω να περασει κανα 5ημερο και αν ειναι θα ξεκινησω τις πρεγκνακεαρ ή τιποτα. Δε νομιζω να τα συνεχισω καν γιατι τωρα μπηκε η κακια μυγα μεσα μου. Θα δουμε απο τον αλλο μηνα. Θα το ακυρωσεις δλδ σημερα? Πηγαινε μωρε, να δεις τι θα σου πει, και κανεις την προσπαθεια μετα τις γιορτες που λες, και εως τοτε μονη σου. Ε, σε κανα διμηνο λεω να το δω και εγω πλακα πλακα οχι για αλλο λογο, αλλα γιατι με τον ενα μηνα καλα και ενα μηνα περιεργα με τον κυκλο δεν εχω πια και την σταθερα που ειχα παλαιοτερα, νιωθω ανασφαλεια. Δεν εχω χασει περιοδο μεν, αλλα κανει νερα εδω και λιγους μηνες και εκει που στρωνει μετα ξεστρωνει.
  • Νέες συζητήσεις