Μετάβαση σε περιεχόμενο

9ος μηνας- Ποσες είμαστε ;


Recommended Posts

καλα αριστερά δεξιά είναι το μονο στανταράκι για την επιβίωση μας!! Η κόρη σου είναι μια γλύκα και τώρα με τον αδερφό της θα ξετρελαθεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ελπιζωωωω...εχω ενα αγχος στο πως θα το αντιμετωπισει.....κατα τα αλλα.οκ.θεωρω πως ειμαι...εσεις ειστε ετοιμες απο ετοιμασίες;;;;;ρε.κοριτσια να.ρωτησω για τα ρουχα του μωρου οταν βγει απο το μαιευτηριο....εχω υπολογισει να.παρω ενα εσωτερικο φορμακι.κοντομάνικο ενα εξωτερικο μακρυμανικο σκουφακι και μια κουβερτουλα για να το σκεπασω...θα χρειαστεί λετε κ φορμα εξοδου;;;;;....Είναι σαν.ολοσωμο μπουφαν.....αλλα σκεφτομαι οτι δε θα το φορεσει μετα γιατι πιανουν οι ζεστες..εσεις τι σκεφτεσαι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι @Stelvan εγώ θα πάρω αυτά που ανέφερες χωρίς τη φόρμα εξόδου! Τη θεωρώ υπερβολή γι αυτή την εποχή! Έχω 2-3 ειδών κουβέρτες κ θα πάρω την ανάλογη προκειμένου να βγούμε απ το μαιευτήριο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Stelvan και εγω τα ίδια με την bloop!!! Φόρμα εξόδου μου φαίνεται και εμένα υπερβολή, αλλά εχω βάλει στη βαλίτσα κουβερτούλα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ κορίτσια να ρωτήσω, φορμακι εσωτερικό κοντομάνικο είδα που λέτε... Εγω έχω βάλει με μακρύ μανίκι... Υπερβολικό??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουβερτουλα εβαλα κ γω....η πεθερα μου ειπε για φορμα εξοδου αλλα μου φανηκε υπερβολη κ περιττο εξοδο...εδω που τα λεμε....πως τα πατε κοριτσαρες;;;;;εγω δευτερα εχω υπερηχο να παω να δω τον μπεμπακο μου......Ανυπομονώ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν ξέρω που μένετε κι αν εκεί που θα γεννήσετε είναι μακριά απ το σπίτι σας, αλλά αν έχει πολικο ψυχος θα σας φέρει κάποιος το ανάλογο ρούχο αν σας λείπει.αυτο είναι το τελευταίο που σκέφτομαι :Ρ

Δευτέρα έχω κ εγώ γιατρό κ θα μου πει πότε ν αρχίσω να πηγαίνω στο μαιευτήριο για καρδιοτοκογραφο! 

Από συμπτώματα τίποτα και πολύ τρελαίνομαι!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια εχω σήμερα ραντεβού και εχω αγχωθεί τι θα μου πει.. θέλω τοσο πολυ να μου πει 'γεννατε σημερα... αυριο...' αλλα δεν το βλεπω. 

εχθες και σημερα ο μπεμπης εφυγε απο τη μια μερια της κοιλιας και πηγε στην αλλη, εκανε ενα φουσκωμα τεράστιο εκει που εκατσε και εμοιαζε στραβη η κοιλια μου τελειως.... μετα απο λιγο ξαναπηγε στη θεση του βεβαια γιατι τρόμαξε τη μαμα που φωναζε στο μπαμπα τι ειναι αυτο που συμβαινει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloop μου κ γω αυτο περιμενω να.που ποτε να.ξεκινησουμε καρδιοτοκογραφο...μου χε πει οταν.κλεισω 37 εβδ.γιατι μετα απο.τοτε ειναι δωρεαν.πιο.νωρις.το.πληρωνεις 70 €.....κορίτσια μαλλον και μεις για ρεα μερια το βλεπουμε.....παρεουλα ολες μαζι!!!!! @Fainareti στο ευχομαι αλλα ειναι λιγο νωρις ακομα.....μη βιαζεσαι να φαμε καμμια πετσουλα απ τ αρνι κ.μετα μπαινουμε κυριες........αχ κ.δε θα παω φετος στο χωριουδάκι μου....δε πειραζει να κανω κ μια φορα πασχα εδω !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λιτσούλι είπε:

ΡΕ κορίτσια να ρωτήσω, φορμακι εσωτερικό κοντομάνικο είδα που λέτε... Εγω έχω βάλει με μακρύ μανίκι... Υπερβολικό??? 

Θυμισε μου ποτε γεννας;;;;κοιτα αν εψουν.πιασει οι ζεστες δε θα χρειαστείς δυο μακρυμανικα....αλλα καλου κακου καλε εσυ δυο εσωτερικα.στη βαλιτσα κ.θα σου πουν.κ.οι μαιες που θα στο ντυσουν....μην.ανησυχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάσχα στην Αθήνα φέτος κυρίες μου! Χρόνια έχω να κάνω! Απ τη μια Δεν τρώω ούτε αρνί ούτε τπτ απ αυτά, απ την άλλη αν φάω αρνί θα γεννησω μιας κ φουσκωνω μ το παραμικρό πόσο μάλλον με οτιδήποτε λιπαρο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloop είπε:

Πάσχα στην Αθήνα φέτος κυρίες μου! Χρόνια έχω να κάνω! Απ τη μια Δεν τρώω ούτε αρνί ούτε τπτ απ αυτά, απ την άλλη αν φάω αρνί θα γεννησω μιας κ φουσκωνω μ το παραμικρό πόσο μάλλον με οτιδήποτε λιπαρο ?

Εγω δε εχω κανει.ποτε αθηνα ....και.μου.κακοφαινεται.λιγακι.αλλα.ο.σκοπος.ιερος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και εμένα μου κακοφαίνεται που πάσχα παίζει να μην μπορώ ούτε να κουνηθώ!!!! Τζίφος εχθές τα όνειρα για γέννα...εν τω μεταξύ οσο παει το περπατημα γίνεται και λιγότερο (πονάω πάρα πολυ στα πόδια)αλλά μου είπε να παίρνω 2 ντεπόν και να περπατάω για να κατέβει ο μπέμπης....πφφφφφφφφφ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Stelvan είπε:

Αντε τπρ δεν.εμεινε να μας πεις κιολας εμπειρία.....

Ναιαιαι κοντοζυγωνω... Κ το άγχος στα υψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λιτσούλι είπε:

Ναιαιαι κοντοζυγωνω... Κ το άγχος στα υψη

Όλα καλά σου εύχομαι :) άγχος για ποιο πράγμα έχεις;! Σε ρωτάω για να δω αν είμαι τρελή ή αν όλες είναι ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Fainareti μου μην αγχωμεσαι εχουμε.περιθωριο να.κατεβουν ...εγω στη. Βασιλικη ειχα ριξει τρελο περπατημα ιουλιου μηνα μετα τις 11το βράδυ να με βασταειτο ο.αντρουλης μου αλλα.κ παλι δε κατεβηκε.....εντελει κατεβηκε την ωρα του τοκετου....εγω ποιο πολυ θελω να δω το βαρος του κ αν επηρεαστηκε απο τον πλακουντα.....και ποσο αντεχει ακομα ο.πλακουντας...σου ειπε για.καρδιοτοκογραφο;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Λευτέρης είπε:

Όλα καλά σου εύχομαι :) άγχος για ποιο πράγμα έχεις;! Σε ρωτάω για να δω αν είμαι τρελή ή αν όλες είναι ετσι

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι... Κ σε σένα εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη... Άγχος για όλα... Μη σπάσουν τα μέρα, που θα είμαι, αν πονέσω αν όλα πάνε καλά... Αν... Αν.... Αν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Λιτσούλι είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι... Κ σε σένα εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη... Άγχος για όλα... Μη σπάσουν τα μέρα, που θα είμαι, αν πονέσω αν όλα πάνε καλά... Αν... Αν.... Αν... 

Εντάξει όποτε τα άγχη που έχω κι εγώ είναι στα όρια του φυσιολογικού... άγχος ποσο θα πονέσω, μην πάθει κάτι το μωρό, μην πάθω κάτι εγώ κτλ 

όλα καλά σου εύχομαι :) ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Stelvan είπε:

@Fainareti μου μην αγχωμεσαι εχουμε.περιθωριο να.κατεβουν ...εγω στη. Βασιλικη ειχα ριξει τρελο περπατημα ιουλιου μηνα μετα τις 11το βράδυ να με βασταειτο ο.αντρουλης μου αλλα.κ παλι δε κατεβηκε.....εντελει κατεβηκε την ωρα του τοκετου....εγω ποιο πολυ θελω να δω το βαρος του κ αν επηρεαστηκε απο τον πλακουντα.....και ποσο αντεχει ακομα ο.πλακουντας...σου ειπε για.καρδιοτοκογραφο;;;;;;

Όχι καθόλου δεν μου είπε για καρδιοτοκογράφο. Θα κάνουμε μου ειπε παλι εξέταση με το χέρι και αν κατάλαβα καλά άλλο ενα doppler να δούμε το βάρος του μωρού πάλι και τα λοιπα. 

Ρε κορίτσια οι πόνοι περιόδου που έρχονται για μισο λεπτό και φεύγουν τι είναι; Έχουν ξεκινήσει απο το βράδυ και εκει που κάθομαι πονάω για μισό λεπτό περίπου και φεύγουν.Άλλοτε έρχονται τακτικά και άλλοτε ακανόνιστα...ξέρει καμία τι σημαίνει αυτό;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

Όχι καθόλου δεν μου είπε για καρδιοτοκογράφο. Θα κάνουμε μου ειπε παλι εξέταση με το χέρι και αν κατάλαβα καλά άλλο ενα doppler να δούμε το βάρος του μωρού πάλι και τα λοιπα. 

Ρε κορίτσια οι πόνοι περιόδου που έρχονται για μισο λεπτό και φεύγουν τι είναι; Έχουν ξεκινήσει απο το βράδυ και εκει που κάθομαι πονάω για μισό λεπτό περίπου και φεύγουν.Άλλοτε έρχονται τακτικά και άλλοτε ακανόνιστα...ξέρει καμία τι σημαίνει αυτό;;;;

Λογικα προπαρασκευαστικοι πονοι ειναι....προετοιμάζεται η μητρα .....αφου δεν ειναι ρυθμικοι δεν σημαινουν.τπτ μου εχει.πει.ο γαιτρος μου...εσυ καλου.κακου σημειωνε ανα ποσα λςπτα έρχονται...αν.κ λογικα θα σταματησουν απο μονοι τους...το παθαινω κ γω συχνά.....ισως κ λογω της εξετασεις να σου άρχισαν κ.μετα να ηρεμησουν....τωρα σε τι φαση εισαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Stelvan είπε:

Λογικα προπαρασκευαστικοι πονοι ειναι....προετοιμάζεται η μητρα .....αφου δεν ειναι ρυθμικοι δεν σημαινουν.τπτ μου εχει.πει.ο γαιτρος μου...εσυ καλου.κακου σημειωνε ανα ποσα λςπτα έρχονται...αν.κ λογικα θα σταματησουν απο μονοι τους...το παθαινω κ γω συχνά.....ισως κ λογω της εξετασεις να σου άρχισαν κ.μετα να ηρεμησουν....τωρα σε τι φαση εισαι;;;

 απο εχθές το βράδυ δεν εχουν σταματησει καθολου.. καπου με πιανει πόνος ανα δεκα λεπτά μετα μπορεί ανα τεταρτο.... κρατάει ο πόνος περιπου 40 δευτερόλεπτα....ανεκτός πόνος μεν αλλα δυνατός! Λες να ετοιμάζομαι σιγά σιγά;;;; ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

 απο εχθές το βράδυ δεν εχουν σταματησει καθολου.. καπου με πιανει πόνος ανα δεκα λεπτά μετα μπορεί ανα τεταρτο.... κρατάει ο πόνος περιπου 40 δευτερόλεπτα....ανεκτός πόνος μεν αλλα δυνατός! Λες να ετοιμάζομαι σιγά σιγά;;;; ;

Βρε φιλεναδα λες......στο ευχομαι!!!!!!πηρες καθολου το γιατρο σου;;;;;λογικα αν ειναι τα πονακια θα ρυθμιστούν ......αντε να δουμε......εγω σημερα.ειχα.πολλες λευκες βλεννες μετα τη βολτα.κ.συσπασεις ακανονιστες οποτε δεν.ειναι.τπτ......λες ο γιοκας σου να βιαζεται να.βγει;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...